6 lipca 2016 09:59
Info EIC EIC tel: + 48 22 594 83 83 www.eic.com.pl

PMC Twenty5 - narodziny nowego wzorca

[img:1:R]Seria twenty5 to zwieńczenie 25 lat badań, konsekwentnego tworzenia i produkcji domowych zestawów głośnikowych. W projekcie został uwzględniony każdy element mający wpływ na precyzyjne zestrojenie całości, czego efektem jest absolutna transparentność kolumn i umiejętność ujawnienia najsubtelniejszych szczegółów. Wszystkie emocje towarzyszące muzykom w trakcie nagrywania materiału, możesz teraz odzyskać w warunkach domowych. Wiemy co mówimy. To przy użyciu naszych produktów tworzone są największe światowe przeboje.

Obudowy kolumn z serii twenty5 wyposażono w technologię ATL (Advanced Transmission Line). Ale znajdziemy tak również kilka INNYCH innowacji:

  • Nowe przetworniki niskośredniotonowe G-weave
  • Profil wylotu linii transmisyjnej - Laminair opracowany specjalnie by zapewnić perfekcyjny przepływ powietrza z wnętrza obudowy do otoczenia.

 

Linia transmisyjna Laminar

[img:2:L]Przy jego projektowaniu serii producent wykorzystał doświadczenie Olivera Thomasa, który czerpał inspirację z konstrukcji samochodów formuły 1. Tam turbulencje - jako czynnik hamujący bolidy - są zdecydowanie zwalczane. Profil Laminair został po raz pierwszy zastosowany w profesjonalnych studyjnych monitorach głównych QB1. Ich  linie transmisyjne obsługują łączną mocą 4.000W, a tworzą cztery potężne głośniki niskotonowe 10". Laminair zapewnia minimalizację turbulencji spowalniających przepływ powietrza. Dzięki temu reprodukowany przez kolumnę bas jest jeszcze szybszy, bardziej dynamiczny i lepiej zdefiniowany. Dodatkowo konstruktorom udało się zlikwidować odgłos przepływającego przez wylot powietrza.

Przetworniki G-weave

Głośniki niskośredniotonowe pracując w obudowach wykorzystujących linię transmisyjną muszą być zdolne do pracy w ekstremalnych warunkach. Muszą posiadać bardzo dużą wytrzymałość na przeciążenia, być czułymi na najmniejsze zmiany sygnału, a przy tym wykazywać się bardzo wysoką szczegółowością. 

Przetworniki niskośredniotonowe G-weave wyposażono w nowe membrany, które zbudowano z drobnego splotu włókna szklanego, żywicy i pulpy papierowej. To materiał mocniejszy niż sam papier, a jednocześnie doskonale przeźroczysty. Zastosowany system magnetyczny jest o 80% efektywniejszy od stosowanego w starszych rozwiązaniach.

Głośniki wysokotonowe

[img:3:R]Dopełnieniem mocnych i neutralnych głośników basowych, są niezwykle gładko brzmiące miękkie kopułki wysokotonowe. Są one współprojektowane przez inżynierów firmy PMC i norweskich elektroakustyków z firmy Seas. Precyzyjna, chłodzona ferrofluidem kopułka 27 mm wykonana jest z materiału o nazwie Sonolex™. Gwarantuje on gładkie przetwarzanie najwyższych częstotliwości i perfekcyjną powtarzalność parametrów. Perforowana polerowana kratka maskująca została wyprofilowana w celu uzyskania optymalnej dyspersji i ostrego, trójwymiarowego obrazowania głosów i instrumentów. 

Dodatkowo w modelu twenty5.26 zastosowano kopułkowy głośnik średniotonowy, o średnicy 50mm. Zapewnia on czystą i niezrównaną, reprodukcję wokali. Głosy artystów są świetnie zdefiniowane i z łatwością możemy z nich odczytać emocje towarzyszące wykonywaniu utworu. Podobnie jak w przypadku głośnika wysokotonowego, głośnik średniotonowy ma wystarczającą moc, aby wypełnić ogromną przestrzeń, w swobodne, idealnie brzmiące, zrównoważone dźwięki. 

Zwrotnica

[img:4:L]By uzyskać szerokie pole perfekcyjnego odsłuchu stereo oraz naturalne brzmienie, kolumna musi mieć minimalną ilość separowanych przetworników nisko i wysokotonowych. Zwrotnica zapewnia odpowiedni podział częstotliwości akustycznych, a od jakości wykonania i jakości zastosowanych elementów, zależy końcowa jakość kolumny.

Zwrotnice zastosowane w produktach wchodzących w skład serii „twenty5” montowane są na grubych płytach z włókna szklanego. Spełniają one wysokie wymogi stawiane sprzętowi militarnemu. Elementy połączone są szerokimi, miedzianymi ścieżkami co minimalizuje rezystancję i zapewnia, że odpowiednie parametry sygnałowi docierającemu do głośników. 

Każdy element wchodzący w skład zwrotnicy został dobrany na drodze rozległych testów odsłuchowych, a jego miejsce na płycie wybrano tak, by zapobiec niepożądanym interakcjom z innymi podzespołami. Dla uzyskania maksymalnej jakości reprodukowanego dźwięku wszystkie komponenty są selekcjonowane, dopasowywane i montowane ręcznie.

Terminale przyłączeniowe wykonano z czystej miedzi i pokryto rodem. Z apewnia to doskonałe połączenie. Łącza portów mogą współpracować z dowolnymi końcówkami. Izolację od podłoża w modelach podłogowych i precyzyjne wyrównanie kolumny, zapewniają solidne, stalowe kolce. Przezroczyste akustycznie maskownice, nie zaburzają wizualnie prostej bryły kolumny. Wyposażono je w magnetyczne zaczepy.

Dbałość o szczegóły

Kolumny serii Twenty5 produkowane są ręcznie. Gwarancja na wszystkie pasywne domowe zestawy głośnikowe wynosi 20 lat. Wszystkie pochodzą z fabryki PMC mieszczącej się w Wielkiej Brytanii. Każdy element zastosowany w kolumnie, począwszy od części składowych zwrotnicy, przez przetworniki, a na obudowie i jej elementach kończąc jest mierzony, segregowany i testowany. Wszystko po to, by być pewnym, że spełnia rygorystyczne normy i pozwoli stworzyć produkt ekstremalnie wydajny i niezawodny. Dzięki temu producent jest pewien, że każda kolumna schodząca z linii produkcyjnej jest duplikatem konstrukcji referencyjnej. 

Po kontroli komputerowej przeprowadzane są testy odsłuchowe każdej wyprodukowanej kolumny. Badana jest ona pod kątem umiejętności reprodukcji mowy i różnych gatunków muzyki. Każda kolumna porównywana jest z modelem referencyjnym, a kolumny w parach poddawane są krzyżowej kontroli. Z apewnia to  idealne ich dopasowanie.  

 

ZESTAWY SERII twenty5  

 

 

[img:5:L]Kolumna twenty5.21 to dowód na to, że wielkie rzeczy można zmieścić w małym opakowaniu. Jej złożona linia transmisyjna ATLi port Laminair zapewniają przejrzystość oraz najwspanialsze rozciągnięcie basu wśród kolumn w tym rozmiarze. Niezależnie od lokalizacji i gatunku muzycznego kolumna twenty5.21 brzmi wspaniale, Dobrze wyartykułowane dźwięki średnicy, czysty sopran oraz głęboki bas powodują, że bez trudu wypełni ona niesamowitym dźwiękiem średnie i małe pomieszczenie.

 

 

 

[img:6:L]Większa kolumna podstawkowa linii twenty5 posiada siłę, z którą trzeba się liczyć. Potężniejszy, pełen wigoru głośnik niskotonowy wraz z nowymi portami bardzo długiej linii transmisyjnej ATL zapewnia niezrównany w tej klasie mocny bas oraz dynamikę. Kolumna twenty5.22 została stworzona nie tylko do odtwarzania jądra muzyki, jest ona równie utalentowana, jeśli chodzi o radzenie sobie z najdrobniejszymi detalami. Tworzy realistyczny i pełen niuansów dźwięk o niezrównanej delikatności.

 

 

 

[img:7:L]Najprawdopodobniej najbardziej elegancki model tej linii - twenty5.23 przejmuje prędkość, przejrzystość i wyrafinowanie modelu twenty5.21. Dodaje do tego mocniejsze rozciągnięcie basów. Mimo to, że kolumny są smukłe, potrafią zagrać tak, w sposób bardzo poruszający. Niezależnie od tego, jaką muzykę kochasz, dzięki twenty5.23 będziesz mógł delektować się najcichszymi i najbardziej dramatycznymi momentami, nie tracąc realizmu odtwarzanych partii wokalnych. 

 

 

 

[img:8:L]Klienci posiadający większe pomieszczenia i chcący zaspokoić muzyczne apetyty, zapragną na pewno największej, dwudrożnej konstrukcji z tej linii. Kolumna twenty5.24 stwarza przejmujące wrażenie obecności. Wystarczy zamknąć oczy i mżna  nieomal dotknąć wykonawców. Połączenie najnowszych osiągnięć technologii budowy przetworników oraz system Laminair sprawiają, że model ten jest niezwykle precyzyjny i szczegółowy. Kolumna przeniesie każde doświadczenie muzyczne na wyższy poziom.

 

 

 

[img:9:L]Flagowy model linii twenty5 jest również najbardziej zaawansowanym. Przejawia się to najbardziej w pracy kopułkowego głośnika średniotonowego, podczas gdy potężny głośnik basowy połączony z poszerzoną linią transmisyjną ATL tworzy namacalny wręcz bas. Kolumna twenty5.26 została stworzona dla ludzi, którzy chcą doświadczyć pełnego zatopienia się w dźwięku, a tworzone przez nią uczucie bezgranicznej przestrzenności umożliwia odtworzenie majestatu i dynamiki każdej wielkiej kreacji.

 

 

Kolumny

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

EIC

tel.: + 48 22 594 83 83
tel.: +48 22 594 83 84
adres:
Łuki Wielkie 3/5 02-434 Warszawa

Sklepy muzyczne > PMC rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz