24 lipca 2016 19:43
Info ULTIMATE AUDIO - Salon ul. Józefa Piłsudskiego 22b 62-500 Konin

Rosso Fiorentino - nowa włoska marka w Polsce

O rzeczach wyprodukowanych we Włoszech zwykło się mówić, że mają "włoski design" jednak objętość estetycznych emanacji tego pojęcia jest tak szeroka, że trudno dziś jednoznacznie powiedzieć czy dany produkt rzeczywiście zaliczyć można do włoskiej szkoły estetycznego smaku. O tym czy debiutujące na polskim rynku kolumny Rosso Fiorentino są faktycznie piękne zdecydują klienci - nam się bardzo podobały.

Rosso Fiorentino... tłumacząc z włoskiego Czerwony Florentyńczyk... to przydomek jaki nadano Giovani Battista di Jacopo - XVI-wiecznemu malarzowi o rudych włosach. Tak też Francesco Rubenni - twórca marki postanowił nazwać powołaną do życia przez siebie firmę. Ma ona swoją siedzibę we Florencji - stolicy Toskanii, miejscu w którym sztuki piękne królują niepodzielnie od wielu stuleci.

[img:2]

Pierwszy rzut oka na zestawy przywodzi raczej skojarzenia z rzeźbami. Te nawet najmniejsze kolumienki sprawiają wrażenie dość monumentalnych. Prawie całkowicie pozbawione zaokrągleń, proste bryły podejrzewać można o silną osobowość. My ich "nienachalną" urodę - jakby powiedziała Maria Czubaszek - zaakceptowaliśmy bez problemu, ale miłośnicy zapożyczonych z Porsche 911 zaokrągleń będą musieli lekko przygasić światło. Ale zdjęcia nie oddają całej prawdy. Jeśli zaakceptujemy dominujący, ciemny kolor wykończenia większości modeli, to warto później przyjrzeć się im nieco bliżej. Dostrzeżemy wówczas staranne wykończenie i efekty dbałości o każdy, nawet najmniejszy detal. Ale w przypadku kolumn, w ostatecznej ocenie, to nie ich wygląd jest decydujący. Dla każdego audiofila liczyć się będzie brzmienie, a tu włoscy konstruktorzy - podobnie jak w przypadku design - zadbali o każdy element, który je tworzy.

To dość skomplikowana konstrukcja - powiedział nam Sebastian Frysiak - właściciel sklepu ULTIMATE AUDIO w Koninie. W przypadku kolumn podstawkowych do dyspozycji mamy dedykowane standy, które dociążono tłuczonym marmurem - to oczywiście zwiększa ich masę, stabilizuje, a tym samym likwiduje część drgań pochodzących z podłoża. 

 

[img:6]

Sebastian Frysiak - właściciel salonu ULTIMATE AUDIO w Koninie.

[img:10:L]Włoski producent posiada w ofercie 4 serie, w obrębie których znajdziemy dwa lub trzy modele. Florentina i Sienna to dwa najwyższe modele serii Flagowej. Reference i Prestige poprzedzają kolumny Classic serii będące najskromniejszymi w ofercie. Wszystkie serie posiadają starannie dobrane komponenty. Dotyczy to zarówno materiałów użytych w konstrukcji zestawów, elementów zwrotnic jak i przetworników. Wśród marek zobaczymy takich uznanych producentów jak ScanSpeak, Vifa, Peerless oraz Morel. 

We flagowym modelu Florentia zamontowane są, produkowane w kooperacji z B&C Speakers przetworniki własnej konstrukcji. Ponadto firma Rosso Fiorentino korzysta z okablowania firmy Van den hul. Wszystkie inne elementy produkowane są we Włoszech, przez włoskich rzemieślników i wyłącznie z włoskich materiałów. 

[img:1]

Rosso Fiorentino to nie tylko kolumny. Firma posiada bardzo silne i wyraźnie zaznaczone związki z muzyką. We Florencji przy Via di Badia a Ripoli znajduje się klub muzyczny La sala del Rosso będący miejscem koncertów, spotkań muzyków oraz starannie zaadoptowaną akustycznie przestrzenią, gdzie kolumny Rosso Fiorentino mają możliwość sprawdzić się w roli systemów PA. 

[img:7]

foto producenta: Francesco Rubenni (pierwszy z lewej) oraz Lee Sklar (pierwszy z prawej) -  w klubie La sala del Rosso z zestawami Florentina. Format muzyka jakim jest Lee świadczy najlepiej o jakości muzyki, jakiej posłuchać można w klubie. 

[img:9]

Sebastian Frysiak w klubie La sala del Rosso z twórcą marki Francesco Rubenni

 

Ten klub to także miejsce gdzie testowane są, produkowane przez Rosso Fiorentino kolumny. W podziemiach domu na przedmieściach Florencji znajduje się - delikatnie mówiąc okazała sala odsłuchowa. Ciekawskich odsyłamy na stronę internetową.  

Słuchaliśmy tam najmniejszych zestawów Rosso Fiorentino i pomimo ich niepozornych rozmiarów byliśmy zadziwieni, że dźwiękiem i muzyką z tak niewielkich monitorów można wypełnić tak duża przestrzeń - wspomina swoją wizytę we Florencji Sebastian Frysiak.

 

Ta firma nie traktuje swoich produktów tylko jako doskonale zaprojektowanych i zbudowanych zestawów głośnikowych. Słuchając tych zestawów w domu, możemy spodziewać się, że usłyszymy dokładnie to, co zostało zarejestrowane w trakcie koncertu na scenie.

 

Ciekawym aspektem jest nazewnictwo kolumn. To miasta lub dzielnice, nazwy  Florentina, Siena, Fiesole, Certaldo brzmią znajomo dla każdego kto podróżował po Italii i rozpoznaje te miejsca... ciekawe czy polscy producenci odważą się nazwać swoje urządzenia bardziej swojsko brzmiącymi nazwami, w kolejce czeka wiele wspaniałych polskich nazw własnych. 

 

[img:3]

W konstrukcjach pochodzących z wyższych serii zamontowano przetwornik hiprewysokotonowy. Producent nazywa go Ribbon Diaphragm Ultrasonic Generator - jego pasmo przenoszenia sięga do 100 kHz

[img:4]

Tradycyjna włoska dbałość o detale - "autorskie" porty głośnikowe i starannie dopasowane elementy. 

[img:5]

W kolumnach Rosso Fiorentino ukośne panele boczne mogą mieć różne kolory, pokryte są także naturalną skórą.

 

 

 

 

 

[img:8]

 

Salon ULTIMATE AUDIO w Koninie oferuje praktycznie wszystkie urządzenia, z których stworzyć będzie można dowolny tor audio: gramofony, głośniki, głośniki instalacyjne, urządzenia stereofoniczne, kina domowe, słuchawki, kable, stoły hi-fi, akcesoria, płyty CD/VINYL. Dzięki szerokiemu przekrojowi wyselekcjonowanych marek oraz dużej ilości produktów na miejscu salon zadowoli nawet najbardziej wymagających Klientów.

 

 

Kolumny Stereo

Gdzie kupić?

Rosso Fiorentino Rosso Fiorentino www.rossofiorentino.com

Dystrybucja w Polsce:

ULTIMATE AUDIO - Dystrybucja

adres:
ul. Józefa Piłsudskiego 22b 62-500 Konin

Sklepy muzyczne > Rosso Fiorentino rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz