15 sierpnia 2016 22:32

Nagrody European Imaging and Sound Association 2016-17

W ubiegły weekend stowarzyszenie EISA po raz kolejny przyznało nagrody dla najlepszych urządzeń rynku elektronicznego. A zatem przez najbliższe kilka tygodni będziemy emocjonować się urządzeniami, które nie stoją jeszcze u nas na półce albo zajmować się marzeniami i porównaniami z tymi, które zdobyły w tym roku laury. 

Oto opublikowana na stronie rganizatra lista nagrodzonych urządzeń w kategorii, która nas najbardziej interesuje: HI-FI AWARDS to 11 nagród dla najlepszych urządzeń audio.

  

NAJLEPSZE SŁUCHAWKI 2016-2017

AKG N90Q

[img:1:L]Chociaż nie są to pierwsze słuchawki, w których zastosowano cyfrową obróbkę sygnału, to N90Q mają asa w rękawie. Technika TruNote, w ramach której działają mikrofony ulokowane w muszlach, automatycznie dopasowuje charakterystykę przetwarzania do ucha konkretnego użytkownika. Jest tutaj także aktywna redukcja szumu, wybór trzech typów brzmienia i wbudowany DAC, do którego możemy dostarczyć sygnał przez wejście micro-USB (służące też do ładowania baterii). Brzmienie jest neutralne i dokładne, z wyjątkowo pięknym basem i obszerną przestrzenią. Technika, która zmienia reguły gry, jest zwykle kosztowna, jeżeli jednak chcesz sięgnąć tak daleko, jak na to pozwalają N90Q, to na pewno są one warte swojej ceny.

 

 

NAJLEPSZY ODTWARZACZ SIECIOWY 2016-2017

Bluesound NODE 2

[img:2:R]Najnowsza wersja tego wszechstronnego odtwarzacza sieciowego została wzbogacona nie tylko o elegancką obudowę; zawiera więcej wejść, w tym przewodowy i bezprzewodowy Ethernet, USB, aptX Bluetooth i 3,5-mm uniwersalne gniazdo optyczne. Node 2 jest także łatwiejszy w obsłudze, automatycznie kompiluje playlistę i jest pewniejszy w działaniu dzięki wzrostowi mocy procesora. Wspiera serwisy Spotify, Qobuz, Tidal i inne, a kompatybilność z formatem MQA oznacza dostęp do bezstratnych plików muzycznych w Internecie. Brzmienie Node 2 jest dynamiczne, swobodne i trójwymiarowe – zadziwiające wobec skromnej wielkości urządzenia.

 

[img:3:L]NAJLEPSZE GŁOŚNIKI HI-END 2016-2017

Bowers & Wilkins 802 D3

Referencyjna seria 800 od dawna demonstruje siłę i najwyższe kompetencje brytyjskiej firmy. W tym roku wprowadzono siedem modeli generacji D3; konstrukcja 802 D3 należy wśród nich do najpotężniejszych i zawiera wszystkie innowacje, ważne dla jakości i charakteru nowej edycji. “Głowa” została przeprojektowana; teraz, wycięta z bloku aluminium, zawiera nowy głośnik średniotonowy z membraną Continuum, a na szczycie zainstalowano diamentową kopułkę wysokotonową.

Para głośników niskotonowych z membranami o profilu Aerofoil, związana z obudową, którą wzmocniono aluminiowym stelażem, zapewnia fundament brzmieniu, które imponuje niezwykłą klarownością i wglądem w spektrum nagrania, przybliżając muzykę w sposób wcześniej niespotykany. To prawdziwa głośnikowa referencja.

 

NAJLEPSZY DAC USB DAC/WZMACNIACZ SŁUCHAWKOWY 2016-2017

Chord Mojo

[img:4:R]Mojo to USB-DAC i wzmacniacz słuchawkowy, rozmiarów kieszonkowych, ale o potężnych możliwościach, opartych na technice zaczerpniętej z high-endowych DAC-ów Chorda. Aluminiowa obudowa, ozdobiona manipulatorami, których zmieniające się kolory kodują uruchomione funkcje, jest wypełniona zaawansowanymi przetwornikami i procesorami zapewniającymi kompatybilność z PCM do 768 kHz i DSD do DSD256. Z modułami akceptującymi karty SD, transmisję Wi-Fi i Bluetooth, powstała świetna mieszanka – wszechstronności i jakości dźwięku.

 

[img:5:L]NAJLEPSZE GŁOŚNIKI 2016-2017

ELAC Debut F6

Seria Debut wyznacza kierunek poważnych zmian w projektowaniu zespołów głośnikowych znanej niemieckiej firmy; została opracowana w Kalifornii przez renomowanego konstruktora Andrew Jonesa. Największy, wolnostojący model F6 to układ trójdrożny z 25-mm tekstylną kopułką, 16,5-cm średniotonowym i parą 16,5-cm niskotonowych, z membranami z włókna aramidowego.
Brzmieniowy sukces F6 opiera się na połączeniu swobody i żywości z umiejętnością utrzymania porządku i przejrzystości, również przy odtwarzaniu nagrań z gęstymi miksami. To zdrowe, proporcjonalne i muzycznie angażujące kolumny, których cena nie rodzi żadnych pytań.

 

NAJLEPSZY DAC HIGH-END 2016-2017

Hegel HD30

Zbudowany na bazie starannie dobranych układów cyfrowych, z dodatkiem zaawansowanych firmowych tricków, HD30 jest zarówno DAK-iem, przedwzmacniaczem, jak i urządzeniem strumieniującym. Sygnał przyjmie osiem cyfrowych wejść, w tym USB i port Ethernet, który pozwala funkcjonować HD30 w roli odbiornika DLNA (DMR), zapewniając dostęp do muzyki przez sieć domową, jednocześnie wspierając Airplay. Przygotowano kompatybilność z plikami wysokiej rozdzielczości, w tym DSD128. Dzięki regulowanemu poziomowi na wyjściach (zbalansowanych i niezbalansowanych) możliwe jest bezpośrednie podłączenie końcówki mocy. Imponuje brzmienie – zdolne zarówno do uderzenia, detaliczności, jak i delikatnej słodyczy.

[img:6]

 

NAJLEPSZY SYSTEM STEREO 2016-2017

Marantz CD6006 & PM6006

Wysokiej jakości, niezależne komponenty stereo pozostają główną specjalnością Marantza. Pierwsza edycja serii 6000 pojawiła się kilka lat temu; najnowszy odtwarzacz CD i wzmacniacz są wyposażone w wejścia cyfrowe, za którymi pracuje sprawdzony DAC 24 bit/192 kHz. CD6006 można pochwalić za selekcjonowane elementy, służące do uzyskania bardziej wyrafinowanego brzmienia, a PM6006 został dopracowany pod kątem optymalnej współpracy z szerszą gamą zespołów głośnikowych. Charakterystyczny dźwięk Marantza, silny i gładki, w wielu aspektach sięgający bardzo wysokiego pułapu, stał się dostępny za okazyjną cenę.

[img:7]

 

NAJLEPSZY KOMPAKTOWY SYSTEM AUDIO 2016-2017

Naim Audio Mu-so Qb

[img:8:R]Nowej generacji, zminiaturyzowana wersja Mu-so – nagrodzonego przez EISA w zeszłym roku – jest wyposażona w pięć przetworników i pięć dedykowanych im wzmacniaczy w klasie D; w układzie akustycznym pracują też dwie membrany bierne, a wszystko zaaranżowano w kompaktowej i pięknie wykonanej formie jednopudełkowego systemu muzycznego. Oprócz strumieniowania UPnP, AirPlay, aptX Bluetooth i tradycyjnych wejść, zapewniono wsparcie dla serwisów Tidal, Spotify i wielu stacji internetowych, a także możliwość pracy w konfiguracji multiroom. Jeżeli szukasz rozwiązania prostego i wszechstronnego, wraz z brzmieniem odważnym i otwartym, to Naim ponownie będzie doskonałym wyborem.

 

NAJLEPSZY GRAMOFON 2016-2017

Pro-Ject The Classic

[img:9]

Gramofon The Classic, przygotowany z okazji 25-lecia firmy, nawiązuje swoim wyglądem do nieprzemijającej tradycji analogu, ale skrywa też wiele najnowszych rozwiązań, które zapewniają zarówno lepsze brzmienie, jak i łatwiejszą obsługę. Główna płyta chassis spoczywa wewnątrz eleganckiej drewnianej ramy, na sześciu elastomerowych kulach redukujących transmisję drgań; również talerz, wycięty z aluminiowego plastra, został wytłumiony podobnym materiałem, zaaplikowanym w specjalnie przygotowane wycięcia. Gramofon jest wyposażony w hybrydowe ramię aluminiowo-karbonowe o parametrach, które umożliwiają uzyskanie brzmienia jeszcze wyższej klasy, przy zastosowaniu odpowiednio dobranej wkładki. To jeden z najbardziej stylowych, żywo grających i przyjemnych gramofonów. Nowy klasyk!

 

NAJLEPSZY SYSTEM MULTIROOM 2016-2017

Sonos PLAY:5

[img:10:R]Gładkie kształty PLAY:5 mogą się podobać, ale najważniejsze jest to, jakie kryją w sobie możliwości. Sześć wyspecjalizowanych przetworników – trzy nisko-średniotonowe i trzy wysokotonowe – skonfigurowano tak, aby uzyskać szeroką scenę, a wzmacniacze mają łączną moc trzy razy wyższą niż poprzednik. Używając funkcji Trueplay poprzez wygodną aplikację Sonosa, nawet użytkownicy, którym daleko do umiejętności ekspertów, mogą poprawić jakość dźwięku w pomieszczeniach o marnej akustyce, np. w kuchni, podczas gdy specjalne sensory położenia pozwalają ustawić PLAY:5 poziomo lub pionowo, zapewniając ustalenie optymalnej charakterystyki. Sonos stał się synonimem nowoczesnych systemów multiroom i transmisji bezprzewodowej.

 

NAJLEPSZE AKCESORIA 2016-2017

SPIN remote

[img:11:L]Użytkownicy systemów domowej rozrywki są przyzwyczajeni do sterowania wieloma urządzeniami za pomocą wielu pilotów, co często prowadzi do frustracji. Sterownik SPIN wnosi rewolucyjny sposób działania, w którym prostota wygrywa ze skomplikowaniem. Mała srebrna kopuła jest napakowana sensorami, reagującymi na ruch postępowy, obracanie, położenie i dotyk, co pozwala użytkownikowi na pełną kontrolę za pomocą kilku gestów. Poprzez intuicyjną aplikację mogą zostać aktywowane różne funkcje, zależne od sposobu, w jaki trzymamy sterownik.

 

 

 

 

więcej informacji

www.eisa.eu

 

 

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz