Firma EIC pokazuje swoje wielkie marki
Wielkie marki zasługują na godną oprawę - prawdopodobnie dlatego firma EIC, polski dystrybutor takich marek jak TANNOY, ESOTERIC, KLIPSCH czy QUDRAL - na prezentację rynkowych nowości wybrał bardzo reprezentacyjny pałacyk w Otrębusach.
Witający wszystkich prezes firmy EIC powiedział: "dla branży audio zaczynają się właśnie gody" i coś w tym jest bo od 20 lat zaraz po wakacjach rozpoczynają się przygotowania do najważniejszej imprezy branżowej jaką jest Audio Video Show, zaraz potem zaczyna się sezon zwiększonego ruchu w sklepach - tak więc to co "zasieją" obecnie sprzedawcy, powinno obrodzić jesienią i zimą - decyzjami potencjalnych klientów o zakupach - najlepiej jak największych.
Rynek się kurczy czy rozszerza?
W zależności od tego na który segment patrzymy, raz rynek się rozrasta a innym razem kurczy. Sprzedaż tego prawdziwie dużego audio nie jest łatwym zadaniem. Ta wąska grupa klientów ma specyficzne upodobania i potrzeby, a znalezienie w sklepie czy salonie audio sprzętu, który zadowoli typowego audiofila jest równie trudne co odsłuch vintageowej kasety STILON Gorzów na high-endowym decku NAKAMICHI Dragon.
Jest jednak przestrzeń w audio, której obroty zdają się rosnąć. Dla audiofilów jest to strefa, o której często nie chcą oni nawet rozmawiać, ale liczby nie kłamią: rozwiązania mobilne oraz systemy aktywne wypierają powoli z rynku to co wielu z nas uważa za wzorzec dla dźwięku. Coraz więcej osób przychylnie spogląda na urządzenia mniejsze, nie wymagające kłopotliwego okablowania, łatwo komunikujące się z aplikacjami mobilnymi oraz oferujące większą funkcjonalność.
Zaproszenie przez firmę EIC - uczestnicy spotkania w Pałacyku Otrębusy.
Miles Roberts oraz Dave Frost.
Jednymi z kilku zaproszonych na spotkanie gości byli dwaj przemili Brytyjczycy: Miles Roberts oraz Dave Frost. Reprezentowali oni firmę brytyhską PMC. Tę coraz lepiej dającą sobie na polskim rynku radę markę, poznaliśmy niedawno przy okazji premiery najnowszej serii: twenty5. Ale warto pamiętać, że jedną z ważniejszych gałęzi PMC to konstrukcje studyjne oraz zestawy, które do mobilnych i przenośnych nie należą. Miles Roberts dołączył do firmy PMC w 2002, wnosząc umiejętności jakie zdobył będąc inżynierem w firmach Soundcraft i Solid State Logic (to pierwsza liga studyjnej i koncertowej branży PRO). Doświadczenie w zakresie profesjonalnego audio, produkcji, dźwięku dla radia i telewizji oraz postprodukcji dźwięku dla filmu umiejętnie przeniósł do nowej firmy, co zaowocowało doskonałymi zestawami głośnikowymi.
Dave Frost prezentujący zestawy głośnikowe serii tweenty5.
Seria Tweenty5 to tradycyjna dla PMC linia kolumn głośnikowych z systemem ATL. Linia transmisyjna jest ulubionym rozwiązaniem Brytyjczyków i nienależnie czy kolumna przeznaczona jest do zastosowań pro czy jest to konstrukcja dedykowana do zastosowań w domu - możemy być pewni, że zastosowano w niej ATL.
PRZECZYTAJ NASZĄ RECENZJĘ ZESTAWU Tweenty5.23
Prezentowane z elektroniką ESOTERIC zestawy to potężne monitory MB2se.
Studyjne doświadczenia na rynku PRO zaowocowały wieloma instalacjami w miejscach pracy znanych producentów muzycznych. Kolumny PMC znależć można także w studiach nagraniowych - czyli tam, gdzie spotkać można wielkie gwiazdy. Lista zadowolonych klientów jest długa i znajdują się na niej takie nazwiska jak Brian May (gitarzysta Queen), Tori Amos, Tony Bennett, Robbie Wiliams, Prince czy zespoły MARILLION i Coldplay.
Robin Williams na zdjęciu obok monitora MB2se.
Duże urządzenia to bardzo często wielka elektronika. Przekonywał nas o tym Knut Isberner z firmy ESOTERIC. Pokazany napęd VRDS robił wrażenie zarówno wielkością, masą jak i stopniem skomplikowania konstrukcji. Pierwsze na co zwróciliśmy uwagę to waga transportu. Izoluje ona wszelkie wibracje, oraz świadczy o naprawdę wysokim poziomie wykonania. Nie tak prosto wyciąć na CNC tak precyzyjne elementy. VRDS to zarówno nazwa handlowa transportu, jak i technologia redukująca jitter oraz szum. Ciągłe gubienie ścieżki powoduje zwiększenie szumów i powstawanie zjawiska jitter, które skutkuje ostatecznie zwiększeniem pobieranego prądu przez głowicę i nieustanne korzystanie z bufora danych. Poprzez użycie talerza z duraluminium i dobrego docisku płyty, kołysanie zostaje wyeliminowane, a dźwięk staje się bardziej "sterylny". Tyle wiedzy z krótkiego wykładu o technologii VRDS.
Knut Isberner - ESOTERIC.
W dwóch spośród trzech sal odsłuchowych mieliśmy możliwość posłuchania topowych urządzeń ESOTERIC z napędem VRDS.
zdjęcie górne: wzmacniacz zintegrowany GRANDIOSO S1, odtwarzacz SACD/CD K-07 oraz przedwzmacniacz C-02. Okablowanie KIMBER CABLE.
SYSTEMY NAPĘDZANE ELEKETRONIKĄ ESOTERIC
zdjęcie dolne: monobloki GRANDIOSO M1, przedwzmacniacz GRANDIOSO C1 z separowanym zasilaczem oraz odtwarzacz SACD K-03.
Teraz kilka słów o rynku, który zdecydowanie się powiększa. Dla miłośników marki QUADRAL mamy dwie informacje: dobrą i jeszcze lepszą. Po pierwsze prawdziwe kolumny (czytaj. duże zestawy) nadal będą produkowane. W ofercie QUADRAL nie zabraknie licznych serii kolumn podłogowych, podstawkowych oraz przygotowanych do systemów kina domowego w tym zestawów uzupełniających dla systemów Atmos. Ale dla miłośników nowoczesnych rozwiązań firma przygotowała kilka nowości:
Porządne zaciski do kabli głośnikowych nie przeszkadzają temu, aby można ją było powiesić na ścianie, wykorzystując przygotowane zaczepy. Natomiast zestaw ONE serii BREEZE to model wielofunkcyjny - doskonale sprawdzi się jako nagłośnienie przenośne, ale będzie się ładnie prezentował także w nowoczesnym mieszkaniu.
"Poważne" audio wspierać je będą nowe i bardzo nowoczesne linie produktów wyposażone we wszystkie współczesne dobrodziejstwa: mobilność, łączność sieciową i wewnętrzne zasilanie. Na zdjęciach poniżej pokazane po raz pierwszy w Polsce uniwersalne zestawy BREEZE ONE oraz BREEZE TWO. Te kolumienki mogą pracować zarówno jako urządzenia mobilne jak i stacjonarne oraz jako głośniki instalacyjne w systemach multiroom.
Volker Schwerdtfeger z firmy QUADRAL prezentuje kolumnę AURUM TITAN 9.
QUADRAL jest niemiecką firmą z historią sięgającą roku 1971. Od roku 1980 firma tworzy własne konstrukcje zestawów głośnikowych i jest obecnie drugą co do wielkości niemiecką firmą produkującą kolumny. Wprowadzona na rynek w 1981 roku kolumna Titan z podwójną linią transmisyjną uznana została przez wielu specjalistów za model referencyjny. Titan doczekał się 7 kolejnych wersji. W najnowszej serii AURUM oprócz flagowego i majestatycznego modelu 9 znajduje się wiele mniejszych konstrukcji: zarówno podłogowych jak i podstawkowych, a także kolumn które uzupełniając poszczególne seria, pozwalając tworzyć systemy kina domowego.
Na zdjęciu Volker Schwerdtfeger pokazuje funkcjonalność zestawu PHASE.
Nie można także zapomnieć o tym, że EIC to także kolejne dwie marki KLIPCH i TANNOY. Na podłodze pięknie prezentowały się wybrane modele serii PRESTIGE oraz niepozorna, ręcznie produkowana - przygotowana z okazji 70 rocznicy powstania firmy - kolumna HERESEY III.
TANNOY GRF90 z supertweeterem PRESTIGE GR oraz bardzo niepozornie wyglądająca kolumienka TANNOY HERESEY III.
Firma E.I.C. Sp. z o. o. jest dystrybutorem renomowanych producentów elektroniki użytkowej. Wśród produktów znajdują się praktycznie wszystkie komponenty toru audio zarówno klasy Hi-Fi jak i High-end audio oraz systemy kina domowego, które wspierają najnowsze technologie cyfrowe. Rozległość oferty EIC znajduje także odbicie w cenach: to urządzenia najdroższe, referencyjne, ale nie brakuje tu także dostępnej elektroniki nieomal powszechnego użytku.
Bogata oferta EIC pozwala zestawić dowolny system w praktycznie dowolnej konfiguracji. Bez wątpienia zaspokoi on potrzeby i oczekiwania zarówno melomanów, audiofilów jak i przysłowiowe gospodynie domowe. Urządzenia i zestawy posiadają wszelakie możliwe gabaryty, parametry i ceny, charakteryzują się także zarówno klasycznym jak nowoczesnym wyglądem; niezmienna natomiast pozostaje ich wysoka jakość i niezawodność.