11 września 2016 23:02
Info EIC EIC tel: + 48 22 594 83 83 www.eic.com.pl

Firma EIC pokazuje swoje wielkie marki

Wielkie marki zasługują na godną oprawę - prawdopodobnie dlatego firma EIC, polski dystrybutor takich marek jak TANNOY, ESOTERIC, KLIPSCH czy QUDRAL - na prezentację rynkowych nowości wybrał bardzo reprezentacyjny pałacyk w Otrębusach.

[img:22]

Witający wszystkich prezes firmy EIC powiedział: "dla branży audio zaczynają się właśnie gody" i coś w tym jest bo od 20 lat zaraz po wakacjach rozpoczynają się przygotowania do najważniejszej imprezy branżowej jaką jest Audio Video Show, zaraz potem zaczyna się sezon zwiększonego ruchu w sklepach - tak więc to co "zasieją" obecnie sprzedawcy, powinno obrodzić jesienią i zimą - decyzjami potencjalnych klientów o zakupach - najlepiej jak największych. 

Rynek się kurczy czy rozszerza?

W zależności od tego na który segment patrzymy, raz rynek się rozrasta a innym razem kurczy. Sprzedaż tego prawdziwie dużego audio nie jest łatwym zadaniem. Ta wąska grupa klientów ma specyficzne upodobania i potrzeby, a znalezienie w sklepie czy salonie audio sprzętu, który zadowoli typowego audiofila jest równie trudne co odsłuch vintageowej kasety STILON Gorzów na high-endowym decku NAKAMICHI Dragon.

Jest jednak przestrzeń w audio, której obroty zdają się rosnąć. Dla audiofilów jest to strefa, o której często nie chcą oni nawet rozmawiać, ale liczby nie kłamią: rozwiązania mobilne oraz systemy aktywne wypierają powoli z rynku to co wielu z nas uważa za wzorzec dla dźwięku. Coraz więcej osób przychylnie spogląda na urządzenia mniejsze, nie wymagające kłopotliwego okablowania, łatwo komunikujące się z aplikacjami mobilnymi oraz oferujące większą funkcjonalność.

[img:2]

Zaproszenie przez firmę EIC - uczestnicy spotkania w Pałacyku Otrębusy.

[img:4]

Miles Roberts oraz Dave Frost.

Jednymi z kilku zaproszonych na spotkanie gości byli dwaj przemili Brytyjczycy: Miles Roberts oraz Dave Frost. Reprezentowali oni firmę brytyhską PMC. Tę coraz lepiej  dającą sobie na polskim rynku radę markę, poznaliśmy niedawno przy okazji premiery najnowszej serii: twenty5. Ale warto pamiętać, że jedną z ważniejszych gałęzi PMC to konstrukcje studyjne oraz zestawy, które do mobilnych i przenośnych nie należą. Miles Roberts dołączył do firmy PMC w 2002, wnosząc umiejętności jakie zdobył będąc inżynierem w firmach Soundcraft i Solid State Logic (to pierwsza liga studyjnej i koncertowej branży PRO). Doświadczenie w zakresie profesjonalnego audio, produkcji, dźwięku dla radia i telewizji oraz postprodukcji dźwięku dla filmu umiejętnie przeniósł do nowej firmy, co zaowocowało doskonałymi zestawami głośnikowymi.

[img:6]

Dave Frost prezentujący zestawy głośnikowe serii tweenty5.

Seria Tweenty5 to tradycyjna dla PMC linia kolumn głośnikowych z systemem ATL. Linia transmisyjna jest ulubionym rozwiązaniem Brytyjczyków i nienależnie czy kolumna przeznaczona jest do zastosowań pro czy jest to konstrukcja dedykowana do zastosowań w domu - możemy być pewni, że zastosowano w niej ATL.

 

[img:20:L]PRZECZYTAJ NASZĄ RECENZJĘ ZESTAWU Tweenty5.23 

 

 

[img:1]

Prezentowane z elektroniką ESOTERIC zestawy to potężne monitory MB2se.

Studyjne doświadczenia na rynku PRO zaowocowały wieloma instalacjami w miejscach pracy znanych producentów muzycznych. Kolumny PMC znależć można także w studiach nagraniowych - czyli tam, gdzie spotkać można wielkie gwiazdy. Lista zadowolonych klientów jest długa i znajdują się na niej takie nazwiska jak Brian May (gitarzysta Queen), Tori Amos, Tony Bennett, Robbie Wiliams, Prince czy zespoły MARILLION i Coldplay.

[img:10]

Robin Williams na zdjęciu obok monitora MB2se.

Duże urządzenia to bardzo często wielka elektronika. Przekonywał nas o tym Knut Isberner z firmy ESOTERIC. Pokazany napęd VRDS robił wrażenie zarówno wielkością, masą jak i stopniem skomplikowania konstrukcji. Pierwsze na co zwróciliśmy uwagę to waga transportu. Izoluje ona wszelkie wibracje, oraz świadczy o naprawdę wysokim poziomie wykonania. Nie tak prosto wyciąć na CNC tak precyzyjne elementy. VRDS to zarówno nazwa handlowa transportu, jak i technologia redukująca jitter oraz szum. Ciągłe gubienie ścieżki powoduje zwiększenie szumów i powstawanie zjawiska jitter, które skutkuje ostatecznie zwiększeniem pobieranego prądu przez głowicę i nieustanne korzystanie z bufora danych. Poprzez użycie talerza z duraluminium i dobrego docisku płyty, kołysanie zostaje wyeliminowane, a dźwięk staje się bardziej "sterylny". Tyle wiedzy z krótkiego wykładu o technologii VRDS.

[img:21]

[img:9]

Knut Isberner - ESOTERIC.

W dwóch spośród trzech sal odsłuchowych mieliśmy możliwość posłuchania topowych urządzeń ESOTERIC z napędem VRDS. 

[img:11]

zdjęcie górnewzmacniacz zintegrowany GRANDIOSO S1, odtwarzacz SACD/CD K-07 oraz przedwzmacniacz C-02. Okablowanie KIMBER CABLE.
SYSTEMY NAPĘDZANE ELEKETRONIKĄ ESOTERIC
 
zdjęcie dolne: monobloki GRANDIOSO M1, przedwzmacniacz GRANDIOSO C1 z separowanym zasilaczem oraz odtwarzacz SACD K-03.

[img:12]

Teraz kilka słów o rynku, który zdecydowanie się powiększa. Dla miłośników marki QUADRAL mamy dwie informacje: dobrą i jeszcze lepszą. Po pierwsze prawdziwe kolumny (czytaj. duże zestawy) nadal będą produkowane. W ofercie QUADRAL nie zabraknie licznych serii kolumn podłogowych, podstawkowych oraz przygotowanych do systemów kina domowego w tym zestawów uzupełniających dla systemów Atmos. Ale dla miłośników nowoczesnych rozwiązań firma przygotowała kilka nowości:

[img:7]

Porządne zaciski do kabli głośnikowych nie przeszkadzają temu, aby można ją było powiesić na ścianie, wykorzystując przygotowane zaczepy. Natomiast zestaw ONE serii BREEZE to model wielofunkcyjny - doskonale sprawdzi się jako nagłośnienie przenośne, ale będzie się ładnie prezentował także w nowoczesnym mieszkaniu.

[img:8]

[img:13]

"Poważne" audio wspierać je będą nowe i bardzo nowoczesne linie produktów wyposażone we wszystkie współczesne dobrodziejstwa: mobilność, łączność sieciową i wewnętrzne zasilanie. Na zdjęciach poniżej pokazane po raz pierwszy w Polsce uniwersalne zestawy BREEZE ONE oraz BREEZE TWO. Te kolumienki mogą  pracować zarówno jako urządzenia mobilne jak i stacjonarne oraz jako głośniki instalacyjne w systemach multiroom. 

[img:14]

Volker Schwerdtfeger z firmy QUADRAL prezentuje kolumnę AURUM TITAN 9.

[img:3]

QUADRAL jest niemiecką firmą z historią sięgającą roku 1971. Od roku 1980 firma tworzy własne konstrukcje zestawów głośnikowych i jest obecnie drugą co do wielkości niemiecką firmą produkującą kolumny. Wprowadzona na rynek w 1981 roku kolumna Titan z podwójną linią transmisyjną uznana została przez wielu specjalistów za model referencyjny. Titan doczekał się 7 kolejnych wersji. W najnowszej serii AURUM oprócz flagowego i majestatycznego modelu 9 znajduje się wiele mniejszych konstrukcji: zarówno podłogowych jak i podstawkowych, a także kolumn które uzupełniając poszczególne seria, pozwalając tworzyć systemy kina domowego.

[img:5]

Na zdjęciu Volker Schwerdtfeger pokazuje funkcjonalność zestawu PHASE.

Nie można także zapomnieć o tym, że EIC to także kolejne dwie marki KLIPCH i TANNOY. Na podłodze pięknie prezentowały się wybrane modele serii PRESTIGE oraz niepozorna, ręcznie produkowana - przygotowana z okazji 70 rocznicy powstania firmy - kolumna HERESEY III. 

[img:16]

TANNOY GRF90 z supertweeterem PRESTIGE GR oraz bardzo niepozornie wyglądająca kolumienka TANNOY HERESEY III.

[img:17]

[img:15]

 

 

[img:18]

Firma E.I.C. Sp. z o. o. jest dystrybutorem renomowanych producentów elektroniki użytkowej. Wśród produktów znajdują się praktycznie wszystkie komponenty toru audio zarówno klasy Hi-Fi jak i High-end audio oraz systemy kina domowego, które wspierają  najnowsze technologie cyfrowe. Rozległość oferty EIC znajduje także odbicie w cenach: to urządzenia najdroższe, referencyjne, ale nie brakuje tu także dostępnej elektroniki nieomal powszechnego użytku. 

Bogata oferta EIC pozwala zestawić dowolny system w praktycznie dowolnej konfiguracji. Bez wątpienia zaspokoi on potrzeby i oczekiwania zarówno melomanów, audiofilów jak i przysłowiowe gospodynie domowe. Urządzenia i zestawy posiadają  wszelakie możliwe gabaryty, parametry i ceny, charakteryzują się także zarówno klasycznym jak  nowoczesnym wyglądem; niezmienna natomiast pozostaje ich wysoka jakość i niezawodność.

 

 

 

Źródła Wzmacnianie Kolumny

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

EIC

tel.: + 48 22 594 83 83
tel.: +48 22 594 83 84
adres:
Łuki Wielkie 3/5 02-434 Warszawa

Sklepy muzyczne > ESOTERIC rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

KLIPSCH KLIPSCH www.klipsch.com

Dystrybucja w Polsce:

Konsbud HI-FI

tel.: +48 22 750 23 22
tel.: +48 22 750 23 04
adres:
ul. Nowa 23 05-500 Piaseczno - Stara Iwiczna
Konsbud HI-FI

Sklepy muzyczne > KLIPSCH rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

EIC

tel.: + 48 22 594 83 83
tel.: +48 22 594 83 84
adres:
Łuki Wielkie 3/5 02-434 Warszawa

Sklepy muzyczne > TANNOY rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

EIC

tel.: + 48 22 594 83 83
tel.: +48 22 594 83 84
adres:
Łuki Wielkie 3/5 02-434 Warszawa
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz