Sonus faber SF16 - do zobaczenia na Audio Video Show 2016
Na tegorocznej, jubileuszowej wystawie Audio Video Show będzie okazja do wspomnień. Wiele wskazuje na to, że również w audio historia lubi się powtarzać... tak więc inicjały SF to oczywiście Sonus faber a cyfra 16 pozostanie na zawsze rokiem 2016-tym kiedy to w Arcugnano zapadła decyzja, że świat zobaczy pierwszy zestaw typu all-in-one by Sonus faber... przypomina on projekt SNAIL z roku 1982.
Wśród ogromnej ilości atrakcji tegorocznej wystawy nie zabraknie urządzeń legendarnych i zjawiskowych. Oprócz audiofilskich nowości czy urządzeń owianych legendą zobaczyć i posłuchać będzie można sprzętu, który z racji różnych okoliczności należy po prostu do ciekawych.
W tym roku zobaczyliśmy pierwszy zestaw typu all-in-one opracowany i wyprodukowany przez Sonus faber. Jest to projekt, który formą nawiązuje do dzieł Leonardo da Vinci a funkcjonalnością do głośnika o nazwie Snail opracowanego i wyprodukowanego przez Franco Serbliniego w 1982.
Projekt Sonus faber Snail - wykonano 10 sztuk tego urządzenia.
To pierwsza konstrukcja „all-in-one” Sonus faber, ma sprawić że jej właściciel poczuje prawdziwą więź z muzyką.
Wykorzystano tu lite drewno i szczotkowane aluminium. Obudowa sprawia wrażenie masywnej, ale wykończenie i materiały nadają całej konstrukcji lekkości. Zestaw Sf16 to konstrukcja nawiązująca do lat siedemdziesiątych, z detalami wprost zapożyczonymi z kolumn Sonus faber. Innowacyjność podkreśla futurystyczny wygląd, ale Sf16 jest bez wątpienia potomkiem wielkiej tradycji konstrukcji włoskich głośników. Źródłem konstrukcji Sf16 jest wiedza i nowe technologie. “Zero Vibration Transmission”, “Sound Field Shaping” oraz “Stealth Reflex System” wywodzą się z doświadczeń konstruktorów Sonus faber, których używano w kolumnach, które uznawane są za referencyjne.
System posiada bardzo wysoką wydajność niskich częstotliwości. Uzyskano ją dzięki dużemu wychyleniu membrany oraz sztywnej aluminiowo-magnezowej membranie. Sekcja średnio-wysoko tonowa daje głęboką przestrzeń dźwiękową, oraz najwyższej klasy i prawdopodobnie najmniejszy na świecie głośnik wysokotonowy jaki kiedykolwiek zaprojektowano – dzieło Petera Larsena o średnicy ½ cala.
Dzięki technologii DTS Play-fi mamy swobodę i elastyczność. Do Sf16 można podłączyć bezprzewodowo praktycznie każde urządzenia mobilne i odtwarzać muzykę dzięki sieci Wi-Fi. Dla Sf16 przygotowano bezpłatną aplikacji, która obsługuje urządzenia wszystkich platform: Apple, Windows i Android. Źródłem sygnału może być… praktycznie wszystko: smartfon, tablet lub tradycyjne źródła takie jak gramofon czy CD. Aplikacja może łączyć się z głównymi serwisami muzycznymi online, jak również z osobistą biblioteką muzyczną.
DO POSŁUCHANIA
Hotel Sobieski - parter, sala Husaria