10 października 2016 09:05
Info Intrada - dystrybucja ul.Szewska 18a 61-760 Poznań Wystawa Audio Video Show ul. Bolkowska 2D 01-466 Warszawa

Audio Video Show 2016 - najdroższe urządzenia

[img:1:L]Oto druga odsłona naszego dynamicznie zmieniającego się rankingu. Wśród  urządzeń jakie zobaczymy i usłyszymy na tegorocznej wystawie Audio Video Show 2016 są zarówno te bardzo drogie, jak i te, które śmiało można nazwać audiofilskimi perełkami. 

Kolumny SOLITAIRE CWT 1000-8 SE Carbon uzupełnią tor, który zostanie stworzony wyłącznie z  urządzeń renomowanej niemieckiej marki T+A Elektroakustik. Ta wyjątkowa konstrukcja to połączenie tradycji i nowoczesności. Przetworniki dynamiczne wspiera głośnik elektrostatyczny, we wnętrzu znajduje się także niezwykle starannie zaprojektowana i wykonana zwrotnica.

Na stoisku polskiego dystrybutora można będzie porozmawiać z konstruktorem i właścicielem firmy T+A, Panem Siegfriedem Amftem. Reszta toru to: ultrahighendowy odtwarzacz T+A SACD/DAC PDP 3000 HV, przedwzmacniacz T+A P 3000 HV. Dwie końcówki mocy A 3000 HV będą wspierane przez dedykowane zasilacze PS 3000 HV.

 

NAJDROŻSZE URZĄDZENIA
Audio Video Show 2016

 

 

przepraszamy za ewentualne nieścisłości. w razie zmian lub zauważonych błędów
prosimy o kontakt mailowy [email protected]  
 

[img:20]
NAIM STATEMENT - sala 211
STADION NARODOWY 
DYSTRYBUCJA: Audio Center Poland
Wśród najdroższych urządzeń jakie zobaczymy i usłyszymy na tegorocznej wystawie będzie system NAIM Statement. Ze względu na cenę i jakość dźwięku, skupi na sobie zapewne wiele uwagi. System składa się z przedwzmacniacza NAC S1 oraz monobloków NAP S1. Wykonano go kierując się zasadą "żadnych kompromisów” - być może pretenduje dzięki temu do miana najlepszego wzmacniacza na ziemi.

Jego wygląd, konstrukcja mechaniczna i elektryczna odzwierciedlają 40-letnie doświadczenie firmy NAIM w zakresie pracy nad jakością sygnału audio. NAIM Statement składa się z trzech około stukilogramowych wież. Produkcja całego systemu trwa około miesiąc. Zestaw zostanie zaprezentowany z kolumnami Monitor Audio PL500, źródłem będzie streamer firmy Naim.
Cena: ok. 800.000 zł

[img:3:R]
CABASSE
La Sphère
STADION NARODOWY - Studio TV2
DYSTRYBUCJA: VOICE Audio
Tegoroczna wystawa Audio Video Show 2016 będzie miejscem europejskiej premiery kolumn Cabasse La Sphere TCA. Legendarna kulista konstrukcja, kryje w sobie najlepsze rozwiązania francuskich inżynierów. System aktywnej zwrotnicy z 55cm głośnikiem niskotonowym daje podstawę wyjątkowemu i niespotykanemu brzmieniu. Konstrukcję tych znakomitych kolumn przedstawi Christophe Cabasse. Kolumny zaprezentują się w towarzystwie elektroniki brytyjskiej firmy Chord. Wartość całego systemu wraz z okablowaniem oscylować będzie wokół miliona złotych.
Cena: 690.000 zł

 

Wilson Audio ALEXX5
STADION NARODOWY - Studio TV3
DYSTRYBUCJA: Audiofast
ALEXX to całkiem nowa i bardzo zaawansowana konstrukcja. Miejsce dla nowej kolumny znaleziono pomiędzy modelami ALEXIA i najwyższą obecnie - Aleksandria XLF. ALEXX posiada tradycyjnie modułową, zbudowaną z kompozytów obudowę oraz nowe przetworniki. Połączono je w typowy, wyrównujący  przesunięcia fazowe, sposób. Do kompletu amplifikacja spod ręki mistrza Dana D’Agostino:  wzmacniacz MOMENTUM M400. Pozostałe urządzenia w torze to DAC/PRE MSB Select II DAC, transport MSB CD V oraz Phono Pre Dan D’Agostino Momentum Phonostage. Gramofon: Spiral Groove SG1.2 stanie na stoliku marki Symposium Acoustics… zobaczymy zatem audio-arystokrację z najwyższych sfer.
Cena: 558.000 zł

 

[img:18:L]TRANSROTOR ARTUS
DYSTRYBUCJA: NAUTILUS
Dokupując do gramofonu za 480.000 zł ramię za 20 tyięcy musimy przygtować się na wydatek rzędu pół miliona. Niemiecki Transrotor waży nieco ponad 200 kg i będąc bardzo drogim jest jednocześnie jednym z najcięższych na tegorocznej wystawie urządzeń. Konstruktorzy, kierując się zasadą "koszty nie robią różnicy” wykorzystali w mechanizm żyroskopu i stworzyli urządzenie, które uchodzi za najlepszy gramofon na świecie. Patrząc na niego nie mamy wątpliwość, że jest to także dzieło sztuki. Cena: około 500.000 zł

Metronome Technologie Kalista CD Turntable
STADION NARODOWY - Sala 224
DYSTRYBUCJA: KORIS
Firma KORIS zaprasza na prezentację prawdopodobnie najbardziej analogowego źródła cyfrowego na świecie. Transport Metronome Technologie Kalista CD Turntable wraz z przetwornik Kalista DAC będzie światową premierą, kosztującego blisko 80.000 Euro, odtwarzacza płyt CD, który ponoć gra jak analogowy gramofon. W pokoju firmy KORIS, na własne uszy będzie się można przekonać czy płyta CD może brzmieć jak analog. Pokaz poprowadzi osobiście dyrektor generalny Metronome Technologie Pan Jean Marie Clauzel.
Cena: około 350.000 zł

[img:5]

 

[img:12:R]SENHEISER - Orpheus HE1
STADION NARODOWY - sala 141
DYSTRYBUCJA: Aplauz Audio
ORPHEUS HE1 będą prawdopodobnie jedną z głównych atrakcji tegorocznej wystawy. Polski dystrybutor marki SENNHEISER - firma APLAUZ zaprezentuje w tym roku najdroższe słuchawki świata: zestaw, który ma szansę być najdroższym, wśród najmniejszych urządzeń.
Owiany legendą system Sennheiser Orpheus HE 1 jest następcą zestawu Orpheus HE90, który został wyprodukowany w 1991 roku limitowanej edycji 300 egzemplarzy. Kosztujący blisko 250.000 zł system HE1 prezentowany będzie na Stadionie Narodowym w strefie przygotowanej dla miłośników słuchawek.
Cena: około 250.000 zł 

[img:14:L]Martin Logan ESL13A
HOTEL GOLDEN TULIP - sala Tulip1
DYSTRYBUCJA: POLPAK Systemy AV
W trakcie tegorocznej wystawy będziemy świadkami premiery zestawów amerykańskiej firmy Martin Logan. Kolumny Expression ESL 13A serii Masterpiece  zaprezentują się w towarzystwie elektroniki firmy Anthem. Usłyszymy między innymi przedwzmacniacz AVM-60 oraz końcówkę mocy MCA-225. Expression ESL 13A reklamowane są jako najbardziej zaawansowana konstrukcja producenta.

 

[img:16:R]DIAPASON DYNAMIS
HOTEL SOBIESKI - sala 116
DYSTRYBUCJA: AUDIO CONNECT
Podczas tegorocznego Audio Video Show, po raz kolejny usłyszymy szczytowe osiągnięcie włoskiej firmy DIAPASON - kolumny Dynamis.
Cena: około 180.000 zł

 

 

 

[img:11:L]Paradigm
HOTEL SOBIESKI
DYSTRYBUCJA: Polpak
Kolejną nowością polskiego dystrybutora, kanadyjskiej marki Paradigm, będą najnowsze zestawy serii Persona. Kolumny Persona 7F podłączone będą do przedwzmacniacza AVM-60 oraz wielokanałowej końcówki mocy MCA-225 firmy Anthem. Persona jest obecnie flagową serią marki Paradigm i jak pisze producent: „ma udowodnić, że luksusowy głośnik może istnieć w sensownej cenie”. Spodziewamy się zatem, że kolumny za nieco ponad 100.000 zł oczarują nas dźwiękiem tych, które są ponad trzy razy droższe. 
Cena: około 100.000 zł 

 

 

Franco Serblin LIGNEA
HOTEL GOLDEN TULIP
DYSTRYBUCJA: Grobel Audio
[img:4:R]Kolumny Lignea to jeden z ostatnich projektów, zmarłego w 2013 roku założyciela firmy Sonus Faber, Franco Serblina. Założona przez niego w latach 80-tych firma, słynęła z oryginalnego i gustownego wzornictwa. Głośniki Serbliniego porównywano często do instrumentów muzycznych, a o tym czy jest to prawda, można przekonać się odwiedzając stoisko firmy Grobel. Projekt LIGNEA to chyba jeden z najpiękniejszych, jakie widział świat audio. Kiedy w 2007 roku firma Sonus faber stała się częścią Fine Sounds Group, Franco Serblin postanowił odejść i kontynuować swoje dzieło samemu. Przed śmiercią w 2013 roku zdążył stworzyć trzy projekty: Ktema, Accordo oraz prezentowane na tegorocznej wystawie Lignea.
Cena: 4500 EU

NAGRA
STADION NARODOWY
DYSTRYBUCJA: Intrada
Na stoisku polskiego dystrybutora marki NAGRA zobaczymy w tym roku najnowsze, urządzenia szwajcarskiego producenta. Będą to monofoniczne końcówki mocy HD AMP oraz premierowy przedwzmacniacz Nagra Classic Pre. Jest on tak świeżą nowością, że jego zdjęć nie ma jeszcze na stronie producenta! Urządzenia NAGRA od samego początku istnienia firmy wzbudzały zainteresowanie oraz emocje; najpierw profesjonalistów, potem audiofilów. Tak było w przypadku magnetofonów i wzmacniaczy… i zdaje się, że prezentowane na wystawie nowości podążać będą ta samą drogą.

[img:13]

Końcówki mocy NAGRA HD AMP

 

[img:6:L]MBL: kolumny magiczne…
STADION NARODOWY
DYSTRYBUCJA: Audio System
Zestawy głośnikowe MBL są tak charakterystyczne, że nie sposób ich pomylić z żadnymi innymi. Omnipolarne zestawy firmy MBL ciągle ulegają przeobrażeniom i są udoskonalane. To dowód na to, że ciągle możemy po nich oczekiwać czegoś nowego. W tym roku usłyszymy kompletny zestaw firmy MBL: kolumny 101 z końcówkami 9008 i przedwzmacniaczem 6010.

Vivid Giya G2… kolumny piękne
Na drugie danie kolumny Vivid Giya G2. To propozycja dla miłośników pięknych form, zjawiskowe kolumny Vivid Giya G2 zagrają z podłączonym do przetwornika DAC-100 odtwarzaczem Ypsilon CDT-100. Zestaw napędzą końcówki mocy Ypsilon Aelius monoblock sterowane przedwzmacniaczem PST-100 Mk II Preamp. 

Zestaw Vivid Giya G2 

 

 

[img:7:R]Bowers&Wilkins 800 D3
STADION NARODOWY - Studio TV1  
DYSTRYBUCJA: Audio Klan
Premiera zestawów B&W 800D3 – to gratka dla tych, którzy nadal wierzą w legendę brytyjskiej firmy B&W. Bowers&Wilkins 800 D3 to kolumna, która uznawana jest za najlepszą i najbardziej zaawansowaną w historii firmy. Począwszy od momentu premiery na początku 2016 roku, uznawana jest ona za punkt odniesienia dla kolumn głośnikowych, które chcą być referencją. Flagowe zestawy B&W zaprezentowane zostaną z elektroniką marki PASS Labs.
Cena: około 130.000 zł

Magico S5 MkII
STADION NARODOWY - Loża 106
DYSTRYBUCJA: Audio Klan
Amerykańska firma Magico oraz jej polski przedstawiciel zamierzają oczarować audiofilów kolumną Magico S5 MkII. Konstruktorzy firma twierdzą, że kolumny MAGICO śmiało można traktować jako wzorzec dla reprodukcji dźwięku, dlatego być może warto odwiedzić pokój polskiego dystrybutora na samym początku i stworzyć sobie wiarygodny punkt odniesienia. Bezkompromisowe pomysły projektanta - Alona Wolfa prezentować się będą z równie referencyjną elektroniką firmy MOON serii Evolution.

[img:8]

Kolumna Magico M3

[img:9:R]Avantgarde Acoustic - Duo XD
STADION NARODOWY
DYSTRYBUCJA: NAUTILUS
Tak awangardowo wyglądające kolumny wyglądać będą odpowiednio tylko w towarzystwie równie awangardowego wzmacniacza. Charakterystyczne tubowe zestawy prezentować się będą w towarzystwie amplifikacji Avantgarde Acoustic XA oraz odtwarzacza Accuphase DP/DC 950. Dla miłośników plików odtwarzacz strumieniowy- Auralic Aries.

Ayon
STADION NARODOWY
DYSTRYBUCJA: NAUTILUS
Krakowski dystrybutor firmy Ayon, dla kolumn Ayon Lumen White proponuje monobloki - Ayon Evolution z przedwzmacniaczem - Ayon Spheris. Jako źródło do wyboru odtwarzacz - Ayon CD3sx lub odtwarzacz strumieniowy - Ayon. Dla miłośników winyli: gramofon - Transrotor Zet 3 z wkładką My Sonic Lab Gold Signature. Wszystko połączone okablowaniem marki Siltech.

 

Katowicki RCM to same premiery
HOTEL GOLDEN TULIP 
DYSTRYBUCJA: RCM
W tym pokoju sprzęt dla koneserów i miłośników marek, które rzadko można zobaczyć. Roger Adamek – polski dystrybutor sprzętu wyłącznie audiofilskich marek, zaprezentuje premierowo Gramofon firmy Kronos Audio: Kronos Pro z nową wersją zasilacza i ramieniem Back Beauty. Drugim analogowym źródłem będzie także pokazany po raz pierwszy gramofon Helix One firmy Döhmann. Ponadto na stoisku zobaczyć będzie można wiele innych, bardzo ciekawych urządzeń. Wśród nich - także premierowy - odtwarzacz CEC, z przetwornikiem DA-0 3.0. Rumen Atarski reprezentuje aktywne moduły basowe Bassus do kolumn Lyra. A na koniec Gauder Akustik oraz kolumny Berlina RC8.

[img:10] 

 

[img:17:L]AUDIO VIDEO SHOW to największa w Polsce i druga co do wielkości w Europie wystawą sprzętu audio-video. W tym roku dwudziesta edycja zgromadzi ponad 120 wystawców, którzy prezentować będą swoje produkty w 140 salach.

Organizatorzy pragną, aby każda odwiedzająca wystawę osoba miała możliwość zobaczenia i posłuchania sprzętu. Pomóc ma w tym atmosfera oraz prawie niczym nieograniczony dostęp zarówno do sprzętu jak i przedstawicieli dystrybutorów, producentów i konstruktorów. Wystawa odbywać się będzie na terenie dwóch warszawskich hoteli: Sobieski i Golden Tulip oraz w części konferencyjno-wystawowej Stadionu Narodowego.

 

 

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz