Flagowe urządzenia T+A na Stadionie Narodowym
Proponujemy przez chwilę skupić uwagę na warszawskim salonie audio Hi-Ton Home of Perfection. Na ulicę Pańską przyjechały kilka dni temu urządzenia z najnowszej serii E1000 niemieckiego T+A. Zanim usłyszymy je na Stadionie Narodowym, warto odwiedzić sklep polskiego dystrybutora marki i posłuchać jak grają te nowości.
Niemiecka marka T+A premierowo, tuż przed Audio Video Show 2016, pokazała swoją najnowszą serię urządzeń E1000. Nie ma lepszego momentu na premiery: zbliża się okres wzmożonych zakupów, w listopadzie warszawska wystawa, która dumnie i zasłużenie nazywana jest drugą co do wielkości tego typu imprezą w Europie. Kilka pytań do polskiego dystrybutora oraz odpowiedzi być może przybliżą te perfekcyjnie zaprojektowane i wykonane produkty.
INFOAUDIO.PL: Co powiedziałbyś o marce T+A osobie, która wchodząc do sklepu zadałaby pytanie o te dość charakterystycznie wyglądające urządzenia.
Piotr Chmielarski, salon Hi-Ton Home of Perfection - - T+A to niemiecka firma z siedzibą w Herford we wschodniej Westfalii. W ich ofercie nie znajdziemy urządzeń tanich - to raczej przedstawiciele audio-arystokracji. Łączą niezwykle nowoczesną, zaawansowaną technologię, autorskie rozwiązania, oraz niebanalny wygląd i wysoką jakość brzmienia. Wszystkie urządzenia T+A tworzone są od samego początku do końca w Niemczech. Nie ma tu miejsca na przypadkowość i zlecanie wykonawstwa na dalekim wchodzie. Tam gdzie priorytetem jest jakość nie ma miejsca na kompromis. Urządzenia są rozpatrywane jako swoista inwestycja, która pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, dawać radość, bardzo wysoką jakość i służyć bardzo długo.
INFOAUDIO.PL: Tak chyba było ze streamingiem? Jeszcze parę lat temu wiele osób pukało się w głowę patrząc z niedowierzaniem na pliki, ich jakość i brak CD na półce za sprzętem.
Tak, pamiętam jak kilka lat temu prezentowałem pierwsze urządzenia z streamingiem plików, pamiętam reakcje i komentarze, a czy dzisiaj wyobraźcie sobie sprzęt bez tych funkcji… A to było nie tak dawno, w 2009 roku. Zespół R&D bardzo uważnie słucha swoich klientów, obserwuje rynek i często wdraża nowości dużo szybciej niż konkurencja.
INFOAUDIO.PL: Czy zatem T+A jest tak samo bezduszne, dokładne i niemieckim jak BMW czy AUDI?
Piotr Chmielarski, salon Hi-Ton Home of Perfection - dlaczego bezduszne ? Wielu właścicieli tych samochodów nie zgodzi się zapewne tym określeniem. AUDI daje poczucia komfortu a BMW pozwala wyzwolić mega energię i bardzo dobrze słucha kierowcy - są po prostu bezkompromisowe i oddają dokładnie to czego potrzebujemy. T+A idealnie łączy te dwie przestrzenie i eliminuje niepotrzebne smaczki pokazując prawdę. Reszta to tylko kosmetyka. Wystarczy dojrzeć jak bardzo szanowane są urządzenia z najwyższych serii T+A (HV) w Japonii gdzie klienci są ultra wymagający, gdzie producent, który nie ma w swojej ofercie odtwarzacza SACD (T+A PDP3000HV), praktycznie się nie liczy na rynku Hi-Fi, Hi-End. A dlaczego w Ameryce BMW czy AUDI są uważane za ekskluzywny produkt?
INFOAUDIO.PL: T+A to także gramofony. Czy są one tylko biznesowym dodatkiem do oferty? Dobra passa dla rynku analogowego trwa, w Twoim sklepie można kupić gramofony kilku bardzo uznanych producentów. T+A to jednak przede wszystkim zaawansowana elektronika, a tu nagle winylowy T+A.
Piotr Chmielarski, salon Hi-Ton Home of Perfection - W ofercie T+A zawsze znajdowały się gramofony. Były to seria R i seria V. Wynika to z bardzo dużego szacunku dla wielbicieli czarnego krążka. Zespół T+A nigdy – nawet w najsłabszym okresie dla płyt winylowych – nie odstawił tego na „boczny tor”. Podobnie jak Heinz Lichtenegger z Pro-Ject’a. W brew pozorom aktualnie dostępny gramofon jest równie zaawansowaną konstrukcją jak pozostała część elektroniki czy kolumn, można go nabyć z bardzo wysokiej klasy ramieniem Regi lub Clear Audio, w jednym i w drugim przypadku oczywiście przeprojektowanym na potrzeby i pod nadzorem inżynierów T+A.
INFOAUDIO.PL: Tradycyjnie wasza ekspozycja zajmie na Stadionie Narodowym jeden ze skyboxów. W tym roku prezentujecie oprócz elektroniki także piękne i bardzo drogie kolumny.
Piotr Chmielarski, salon Hi-Ton Home of Perfection - No tak, to już nasza 5 ekspozycja (z przerwami) na Audio Video Show w Warszawie. Tym razem oprócz elektroniki pokażemy wspaniałe kolumny. Pomijając, sięgającą 200.000 zł cenę - jest to wybitna konstrukcja. Najważniejszym elementem zestawu SOLITAIRE CWT 1000-8 SE Carbon jest głośnik elektrostatyczny. Jest on zapożyczony z wyższego modelu CWT 2000, skutecznie przekazuje cały zakres częstotliwości od około 2000 Hz do ponad 40 kHz. Bas obsługują cztery, umieszczone po bokach, bardzo duże przetworniki o średnicy 22 cm. Każda z tych kolumn waży blisko 100 kg. Kolumny z tej serii mają przydomek "Cathedrals of sound" i zapewniam, że jest w tym określeniu dużo prawdy. Zestawy głośnikowe to bardzo ważna część T+A. Tak na prawdę ta firma zaczęła się od kolumn. Siegfried Amft - właściciel i główny konstruktor - wkłada w nie dużo serca. Pomijając perfekcyjne wykonanie, to bardzo zaawansowany projekt.
Dziękuję Piotrze za poświęcony czas. Odwiedzimy was z kamerą na drugim piętrze Stadionu Narodowego w SkyBox 226 i 227. Do zobaczenia.