Audio Video Show 2016 - SVEDA AUDIO w sali DALIA
Tuż przed Audio Video Show towarzyszyły nam podenerwowanie oraz świadomość nieuchronnie zbliżającego się terminu rozpoczęcia wystawy. Czas ciągle przyspieszał, a ilość przepracowanych codziennie godzin dramatycznie wzrastała. Oczekiwania coraz większe, ambicje też, goście coraz bardziej wymagający, dodatkowo rocznicowy charakter wydarzenia oraz ilość zaproszonych ważnych redaktorów, jeszcze bardziej wzmagały stan napięcia.
Oto relacja z pokoju, który przed wystawą mieliśmy przyjemność rekomendować jako ten, w którym naprawdę będzie można posłuchać muzyki. Po części było to także nasze miejsce na tegorocznej wystawie. W sali DALIA hotelu Golden Tulip doszło do wielu ciekawych spotkań, muzyce towarzyszyła przyjemna atmosfera, było tu co najmniej kilka okazji do podjęcia prawdziwie audiofilskich dyskusji. Oprócz firmy SVEDA AUDIO swoją ekspozycję miały tu także: oferująca wszelkiego rodzaju okablowanie - firma MOGAMI oraz firma ABLO GROUP, która profesjonalnie zajmuje się projektowaniem akustyki sal koncertowych i studiów nagraniowych. Ekspozycję wsparły firmy AUDIO ANATOMY, salon PREMIUM SOUND, dystrybutor marki AVID - firma INTRADA, producent przetworników cyfrowo-analogowych, firma MYTEK. Tor zasilający wyposażyły firmy GIGAWATT, ARSPO AUDIO - dystrybutor marki AKIKO AUDIO oraz studio nagrań CAMEY RECORDS w Ustce. Maciej Sierakowski z CAMEY RECORDS dostarczył także swoje kable zasilające. Firma MUSICTOOLZ przekazała przetwornik BURL i oraz preamp słuchawkowy firmy SPL.
Zapraszamy zatem do zwiedzenia pokoju, który mieliśmy przyjemność rekomendować jako ten, w którym na prawdę będzie można posłuchać muzyki. Po części było to także nasze miejsce na tegorocznej wystawie. W sali DALIA hotelu Golden Tulip doszło do wielu ciekawych spotkań, muzyce towarzyszyła miła atmosfera, było tu co najmniej kilka okazji do podjęcia prawdziwie audiofilskich dyskusji.
Firmy AUDIO ANATOMY z Krakowa oraz PREMIUM SOUND zaprezentowały wzmacniacz
Audia Flight Strumento No4 oraz dedykowany do niego preamp Strumento No1.
Golden Tulip - DALIA
Przygotowanie sali, zaangażowanie kilku osób do współpracy, zgromadzenie sprzętu i spowodowanie aby grał dźwiękiem, którego oczekiwaliśmy przypomina próbę zestawienia dobrze grającego zestawu audio z kilku referencyjnych elementów. Ich synergia oraz wzajemne dopasowanie spowodowało, że po kilku godzinach pracy udało nam się zestroić system pod kątem brzmienia, które ponoć wielu osobom się podobało.
Gramofon AVID ACUTUS z wkładką EMT TSD 15 LZi SFL i ramieniem SME 309
udowodnił, że pod wieloma względami domena analogowa nie ma sobie równych.
Pliki oraz płyty CD odtwarzane były z komputera MAC oraz odtwarzacza CEC. Miłośnikom porównań zaproponowaliśmy cztery różne przetworniki DAC - dwa firmy MYTEK, amerykański BRICASTI oraz polski LampizatOr Golden Gate DAC.
100% audiofilskiego zasilania
Ta kwestia została potraktowana nadzwyczaj poważnie. Oprócz kondycjonera firmy GIGAWATT dysponowaliśmy całą gamą pasywnych kondycjonerów holenderskiej firmy AKIKO. Osobnym urządzeniem był jednak kondycjoner, który jest autorską konstrukcją na co dzień pracującą w studio CAMEY RECORDS w Ustce.
Wnętrze kondycjonera CAMEY.
Na wystawie Audio Video Show swoją premierę miał pasywny kondycjoner AKIKO Corelli. Dystrybutorem marki jest firma ARSPO AUDIO z Łodzi.
AKIKO CORELLI to holenderskie urządzenie, które wykonano z najwyższej jakości elementów. Zastosowano tu gniazdo IEC firmy Furutech, bezpieczniki Hi-Fi Tuning o srebrzonym przewodzie. Przedni panel, został naenergetyzowany przed montażem w obudowie.
Goście w pokoju DALIA
Wśród niezliczonej ilości przewijających się przez salę osób, w niedzielne popołudnie spotkać można było Pana Michała Urbaniaka oraz zaproszonego specjalnie Rafała Bryndala. Obaj opowiadali o swojej pasji do muzyki i sentymencie do płyt winylowych.
Od lewej stoją: Rafał Bryndal, Piotr Damasiewicz, Jarosław Polit, Michał Urbaniak,
Arek Szweda - jeden z gospodarzy w sali DALIA.
Guillaume Chalaron z Arkiem Szweda.
W sali DALIA spotkało się ze sobą kilka, bardzo ciekawych osób. Zespół polskiej firmy YAYUMA oraz nasz gość z Francji - Guillaume Chalaron opowiadali o własnych odkryciach dotyczących nowych i co najważniejsze, autorskich technologii zarówno w cyfrowym jak i analogowym audio.
Procesor YAYUMA AWARENESS LINE.
W sobotę w nocy była możliwość po raz pierwszy oficjalnie zobaczyć i posłuchać analogowego procesora audio serii AWARENESS LINE, który koryguje pominięcia w interpretacji powiązań pomiędzy prawami fizyki, determinującymi działanie każdego sprzętu audio. Pokaz możliwości procesora dźwięku wzbudzał duże zainteresowanie, aczkolwiek zdecydowanie jest to wiedza dla bardziej wtajemniczonych.
Zespół polskiej firmy YAYUMA: Jerzy Pona,
Marcin Skrzypczak oraz Jarek Proksa.
Guillaume Chalaron.
Michał Urbaniak z batikiem pochodzącym z towarzyszącej prezentacji wystawy.
Arek Szweda:
... mając do dyspozycji zaledwie kilka godzin, jest czymś bardzo trudnym zestawić system, który zagra dobrym dźwiękiem. Niezbędne są doświadczenie, pokój o poprawnej akustyce, sprzęt, dobre źródło i starannie przygotowany tor zasilający.
Często słyszymy, że w domu u kogoś system gra lepiej - to oczywiste. Znając urządzenia, akustykę pomieszczenia, dysponując swoimi ulubionymi nagraniami, zapamiętujemy dźwięk i traktujemy go jako subiektywny wzorzec i podświadomie porównujemy go z brzmieniem, które słyszymy po raz pierwszy. Prawie każdy system prezentowany na Audio Video Show proponuję traktować jako szkic i zachętę do poszukiwań.
Dla mnie jako wystawcy istotne są wszelkie opinie, bez gości nie byłoby wystawców - to dla Was robimy to show!