8 listopada 2016 10:23
Info Wystawa Audio Video Show ul. Bolkowska 2D 01-466 Warszawa

Audio Video Show 2016 - SVEDA AUDIO w sali DALIA

Tuż przed Audio Video Show towarzyszyły nam podenerwowanie oraz świadomość nieuchronnie zbliżającego się terminu rozpoczęcia wystawy. Czas ciągle przyspieszał, a ilość przepracowanych codziennie godzin dramatycznie wzrastała. Oczekiwania coraz większe, ambicje też, goście coraz bardziej wymagający, dodatkowo rocznicowy charakter wydarzenia oraz ilość zaproszonych ważnych redaktorów, jeszcze bardziej wzmagały stan napięcia.

Oto relacja z pokoju, który przed wystawą mieliśmy przyjemność rekomendować jako ten, w którym naprawdę będzie można posłuchać muzyki. Po części było to także nasze miejsce na tegorocznej wystawie. W sali DALIA hotelu Golden Tulip doszło do wielu ciekawych spotkań, muzyce towarzyszyła przyjemna atmosfera, było tu co najmniej kilka okazji do podjęcia prawdziwie audiofilskich dyskusji. Oprócz firmy SVEDA AUDIO swoją ekspozycję miały tu także: oferująca wszelkiego rodzaju okablowanie - firma MOGAMI oraz firma ABLO GROUP,  która profesjonalnie zajmuje się projektowaniem akustyki sal koncertowych i studiów nagraniowych. Ekspozycję wsparły firmy AUDIO ANATOMY, salon PREMIUM SOUND, dystrybutor marki AVID - firma INTRADA, producent przetworników cyfrowo-analogowych, firma MYTEK. Tor zasilający wyposażyły firmy GIGAWATT, ARSPO AUDIO - dystrybutor marki AKIKO AUDIO oraz studio nagrań CAMEY RECORDS w Ustce. Maciej Sierakowski z CAMEY RECORDS dostarczył także swoje kable zasilające. Firma MUSICTOOLZ przekazała przetwornik BURL i oraz preamp słuchawkowy firmy SPL.

Zapraszamy zatem do zwiedzenia pokoju, który mieliśmy przyjemność rekomendować jako ten, w którym na prawdę będzie można posłuchać muzyki. Po części było to także nasze miejsce na tegorocznej wystawie. W sali DALIA hotelu Golden Tulip doszło do wielu ciekawych spotkań, muzyce towarzyszyła miła atmosfera, było tu co najmniej kilka okazji do podjęcia prawdziwie audiofilskich dyskusji. 

[img:12] 

[img:8]

Firmy AUDIO ANATOMY z Krakowa oraz PREMIUM SOUND zaprezentowały wzmacniacz 
Audia Flight Strumento No4 oraz dedykowany do niego preamp Strumento No1.

 

Golden Tulip - DALIA

Przygotowanie sali, zaangażowanie kilku osób do współpracy, zgromadzenie sprzętu i spowodowanie aby grał dźwiękiem, którego oczekiwaliśmy przypomina próbę zestawienia dobrze grającego zestawu audio z kilku referencyjnych elementów. Ich synergia oraz wzajemne dopasowanie spowodowało, że po kilku godzinach pracy udało nam się zestroić system pod kątem brzmienia, które ponoć wielu osobom się podobało.

[img:6]

Gramofon AVID ACUTUS z wkładką EMT  TSD 15 LZi SFL i ramieniem SME 309
udowodnił, że pod wieloma względami domena analogowa nie ma sobie równych.

Pliki oraz płyty CD odtwarzane były z komputera MAC oraz odtwarzacza CEC. Miłośnikom porównań zaproponowaliśmy cztery różne przetworniki DAC - dwa firmy MYTEK, amerykański BRICASTI oraz polski LampizatOr Golden Gate DAC.  

[img:13]

[img:7]

100% audiofilskiego zasilania

[img:11:L]Ta kwestia została potraktowana nadzwyczaj poważnie. Oprócz kondycjonera firmy GIGAWATT dysponowaliśmy całą gamą pasywnych kondycjonerów holenderskiej firmy AKIKO. Osobnym urządzeniem był jednak kondycjoner, który jest autorską konstrukcją na co dzień pracującą w studio CAMEY RECORDS w Ustce. 

 
Kondycjoner Studio Reference zbudowany jako owoc współpracy Piotra Susuł (Unicorn Audio) i Macieja Sierakowskiego (Camey Studio). Główną jego część stanowią dwa, specjalnie  transformatory separacyjne, które odizolowano antywibracyjnie na ustrojach akustycznych zaprojektowanych specjalnie do tego urządzenia z aluminium lotniczego i kulek z węglika wolframu. Topowe gniazda firmy Furutech połączono kriogenizowanymi szynami z miedzi w izolacji teflonowo kaptonowej. Obudowa wykonana jest w całości z miedzi. W kondycjonerze do granic fizycznych możliwości zastosowano separację elektromagnetyczną i antywibracyjną.

[img:14]

Wnętrze kondycjonera CAMEY.

[img:2]

Na wystawie Audio Video Show swoją premierę miał pasywny kondycjoner AKIKO Corelli. Dystrybutorem marki jest firma ARSPO AUDIO z Łodzi.

AKIKO CORELLI to holenderskie urządzenie, które wykonano z najwyższej jakości elementów. Zastosowano tu gniazdo IEC firmy Furutech, bezpieczniki Hi-Fi Tuning o srebrzonym przewodzie. Przedni panel, został naenergetyzowany przed montażem w obudowie.

Goście w pokoju DALIA

Wśród niezliczonej ilości przewijających się przez salę osób, w niedzielne popołudnie spotkać można było Pana Michała Urbaniaka oraz zaproszonego specjalnie Rafała Bryndala. Obaj opowiadali o swojej pasji do muzyki i sentymencie do płyt winylowych.

[img:9]

Od lewej stoją: Rafał Bryndal, Piotr Damasiewicz, Jarosław Polit, Michał Urbaniak,
Arek Szweda - jeden z gospodarzy w sali DALIA.

[img:5]

Guillaume Chalaron z Arkiem Szweda.

W sali DALIA spotkało się ze sobą kilka, bardzo ciekawych osób. Zespół polskiej firmy YAYUMA oraz nasz gość z Francji - Guillaume Chalaron opowiadali o własnych odkryciach dotyczących nowych i co najważniejsze, autorskich technologii zarówno w cyfrowym jak i analogowym audio.

[img:15]

Procesor YAYUMA AWARENESS LINE.

W sobotę w nocy była możliwość po raz pierwszy oficjalnie zobaczyć i posłuchać analogowego procesora audio serii AWARENESS LINE, który koryguje pominięcia w interpretacji powiązań pomiędzy prawami fizyki, determinującymi działanie każdego sprzętu audio. Pokaz możliwości procesora dźwięku wzbudzał duże zainteresowanie, aczkolwiek zdecydowanie jest to wiedza dla bardziej wtajemniczonych.

[img:4]

Zespół polskiej firmy YAYUMA: Jerzy Pona, 
Marcin Skrzypczak oraz Jarek Proksa.

[img:3]

Guillaume Chalaron.

[img:10]

Michał Urbaniak z batikiem pochodzącym z towarzyszącej prezentacji wystawy.

 

Arek Szweda:

 

... mając do dyspozycji zaledwie kilka godzin, jest czymś bardzo trudnym zestawić system, który zagra dobrym dźwiękiem. Niezbędne są doświadczenie, pokój o poprawnej akustyce, sprzęt, dobre źródło i starannie przygotowany tor zasilający.

 

Często słyszymy, że w domu u kogoś system gra lepiej - to oczywiste. Znając urządzenia, akustykę pomieszczenia, dysponując swoimi ulubionymi nagraniami, zapamiętujemy dźwięk i traktujemy go jako subiektywny wzorzec i podświadomie porównujemy go z brzmieniem, które słyszymy po raz pierwszy. Prawie każdy system prezentowany na Audio Video Show proponuję traktować jako szkic i zachętę do poszukiwań.

 

Dla mnie jako wystawcy istotne są wszelkie opinie, bez gości nie byłoby wystawców - to dla Was robimy to show!

 

 

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz