18 listopada 2016 08:20

Ive Mendes w warszawskim Studio U22

Tym razem Piotr Welc do STUDIO U22 zaprosił kogoś wyjątkowego. Ive Mendes powraca do Polski z nową płytą. Usłyszymy na niej ciepłe, brazylijskie rytmy, które doskonale pasują do otaczającej nas jesiennej aury. A jeśli ktoś chce się naprawdę rozgrzać, to zapraszamy na niedzielny koncert w Teatrze Wielkim.

Tuż przed niedzielnym koncertem w Teatrze Wielkim w Warszawie mieliśmy okazję posłuchać najnowszej produkcji królowej smooth jazzu - Ive Mendes. Jej najnowsza płyta "Bossa Romantica" trafia do sklepów 18 listopada i może okazać się jedną z cieplej przyjętych płyt końca tego roku - w końcu to "Bossa Nova", muzyka gorąca jak hiszpańsko-francusko-portugalsko-indiańskiea krew płynąca w żyłach artystki. 

[img:2]

Uwielbiam Polskę! Zanim do was przyjechałam, uważałam, że najwspanialsza jest Hiszpania. Ale kiedy przyjechałam do Polski, zmieniłam zdanie [śmiech]. Czuję się tu bardzo dobrze, niemal jak w domu.

- mówiła w 2010 roku Ive Mendes

 

[img:1:L]Wokalistka Ive Mendes urodziła się w Ceres w Brazylii. Śpiewała w kościelnym chórze, uczyła się gry na pianinie. Posiada na koncie dwie płyty. Trzecia pt. "Bossa Romantica" jest jej najnowszym wydawnictwem. Ive Mendes znamy z takich przebojów jak: "Natural High", "If You Leave Me Now" oraz "Casticais". Nazywana jest i bardzo słusznie "brazylijską Sade". 

Nie bez powodu, albowiem jej producent - Robin Millar to  człowiek odpowiedzialny za sukces hitu Smooth Operator z 1984 roku, zespołu Shade. 

[img:5]

...bosa nowa is not about perfect, it's about feeling

[img:4]

Polska to jej trzecia ojczyzna. Dużo w tym prawdy, albowiem artystka w wywiadach mówi, iż wydaje jej się, iż Polska ją adoptowała. Mendes sprawiała wrażenie osoby niezwykle otwartej i emocjonalnie związanej z tym co robi. Muzyka, którą wykonuje stanowi niewątpliwie ważny element jej życia - co często podkreśla. I nawet album taki jak ten ostatni - składający się z coverów - jest pewnym wyzwaniem. To efekt współpracy wielu ludzi: muzyków, aranżerów i producenta. 

Bosa nowa wydaje się być gatunkiem zamkniętym, przestrzenią gdzie od wielu dziesięcioleci funkcjonuje kilka, śpiewanych przez wszystkich artystów tego gatunku, standardów. "Girl From Ipanema" znają absolutnie wszyscy i ten utwór znajdziemy na ostatnim krążku Mendes. Ale pomimo, że nowych kompozycji w stylu bosa nowa nie ma zbyt wiele, okazuje się, że akompaniament gitary oraz miękki i ciepły głos wystarczą, by zaadaptować inny wielki przebój: "Killing Me Softly With His Song".

Płyta "Bossa Romantica" wydaje się być idealną propozycją na coraz dłuższe, jesienne wieczory. 15 doskonale znanych utworów to zestaw obowiązkowy na piątkowy wieczór w towarzystwie bliskiej osoby.

[img:3]

 

 

Dziękujemy STUDIO U22 i Piotrowi Welcowi za możliwość
uczestniczenia
w kolejnym czwartkowym muzycznym spotkaniu.

[img:6]

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017