24 listopada 2016 20:11

Stolik do niemądrych rozmów o muzyce

Kasety magnetofonowe przeżywają swój pół-renesans. Na ich powrót nie ma co liczyć, bo technologia zapisu magnetycznego jest - delikatnie mówiąc - niewygodna. Tak więc pozostało nam pamiętać je na przykład w postaci stołu. 

Szczeciński Wiskord był jednym z kilku polskich producentów kaset magnetofonowych. Charakterystyczne logo oraz jakość pozostawiły w naszych sercach mieszaninę złości na ich brzmienie oraz ciepłe wspomnienia związane z muzyką jaką na te taśmy nagrywaliśmy.  
 
Pan Tomasz Tecław znalazł jednak nieco inny sposób na utrwalenie w pamięci ich istnienia. Stworzył on dość wyjątkowy stolik, będący dokładną repliką kasety SUPERTON 60. Sądząc po rozmiarach, skala 10:1 pozwala przy nim zasiąść nawet 6 osobom. 

Blat stolika wykonano z drewna sosnowego. Przykrywa go tafla szkła, pod którą znajduje się grafika imitująca nadruk. Nogi wykonane są z metalowego prętu.

[img:1]

Stolik polskiej firmy TOMCRAFT

O bardzo podobnej inicjatywie, ale węgierskiego projektanta pisaliśmy w lipcu tego roku. Firma ALTAR FURNITURE pokazała jak łączyć pasję do audio, nowoczesne wzornictwo i dobrze pojmowany biznes. Stoły ALTAR - w idealnym rozmiarze do wypicia kawy, także przygotowano w kilku wzorach. 

 

[img:2:L]THE GREAT TAPE - wielki stół do rozmów o muzyce

 

Trudno nie doszukać się podobieństw, ale co robić - takie czasy. Szukając jednak różnic i podobieństw, łatwo zauważyć, że skala "vintage" w polskim produkcie osiągnęła znacznie szerszy zakres. Ten stół to po prostu autentyk...

[img:3]

Węgierski stolik firmy ALTAR FURNITURE

SUPERTON to nazwa kaset magnetofonowych, produkowanych w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku w Szczecinie. Zakłady Włókien Sztucznych Chemitex Wiskord produkowały oprócz nich wiele innych rzeczy, jednak kasety w Wiskord miału dość dobrą opinię. Czy tak będzie ze stołami firmy TOMCRAFT, to się okaże - bo być może przyjdzie wam wkrótce usiąść w klubie i posłuchać przy nich muzyki. Ale gdyby ktoś chciał kupić taki mebel, to jest to możliwe - zapraszamy na stronę firmy - pakamera.pl

 

 

 

 

 

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017