
Acoustic Dream - "Markowe" zasilanie do audio
Dlaczego warto odwiedzać salony audio? - odpowiedź na to pytanie jest dla nas prosta głównie dlatego, że właśnie tam spotykamy ciekawych ludzi. W warszawskim salonie Hi-Ton Home of Perfection spotkaliśmy ostatnio właściciela firmy Acoustic Dream, który pokazał nam swoje kondycjonery - dokładnie te same, które podziwialiśmy na wystawie Audio Video Show w listopadzie.
Przygoda Marka z zasilaniem do audio zaczęła się dość nietypowo... wręcz tragicznie. Korzystając z kondycjonera dość znanej i renomowanej firmy, właściwie jedyne co mógł zrobić po awarii zasilania, to zniszczony sprzęt wyrzucić na śmietnik... Wbrew temu co było napisane w dokumentach, nie zabezpieczył on wzmacniacza i odtwarzacza przed zgubnymi skutkami pojawienia się na przewodzie uziemiającym napięcia.
Wówczas zaświtała w głowie Marka myśl, która sprowadza się do prostego zdania: zrobię to sam i na dodatek lepiej. Korzystając z zawodowego doświadczenia, własnych pomysłów oraz kierując się częstą w hi-end zasadą bezkompromisowości powstały pierwsze prototypy kondycjonerów.
Kondycjonery Acoustic Dream na wystawie Audio Video Show w pokoju Hi-Ton
Kolejnym pomysłem było powołanie do życia marki Acoustic Dream oraz pokazanie jej pierwszych produktów na warszawskiej wystawie Audio Video Show. I tak oto docieramy do Salonu Hi-Ton Home of Perfection - firmy, która będzie być może wkrótce dystrybutorem kondycjonerów Acoustic Dream oraz wzmacniaczy, odtwarzaczy i wszystkiego co produkuje firma T+A, której Marek Piątek jest wielkim wyznawcą.
Kondycjonery Acoustic Dream: Ag1, Cu1 i Cu2
Kondycjonery Acoustic Dream trudno będzie pomylić z innymi tego typu urządzeniami. Ich charakterystyczne, surowe wzornictwo wynika ze świadomej decyzji autora. Monolityczna obudowa wykonana jest w całości z aluminium i jak twierdzi Pan Marek, każdy jej aspekt daje się uzasadnić od strony konstrukcyjnej. Wnętrze kryje autorskie rozwiązania. "Markowe" zasilanie Acoustic Dream ma za zadanie zabezpieczać urządzenia przed zgubnymi skutkami niestabilności warunków zasilania, filtruje również prąd i jako rasowy kondycjoner dba o jego jakość.
Marek jest od jakiegoś czasu wyznawcą filozofii marki T+A. Kupił u nas kilka urządzeń i zdaje się być szczęśliwy. Namawiam go jeszcze na zmianę kolumn bo K2 JBL to oczywiście fajny mebel, ale jestem pewien, że zestawy zaprojektowane przez Siegfrieda Amfta zagrają tak samo doskonale - jeśli nie ciekawiej.Koncepcja zasilania - pod wieloma względami dedykowanego do urządzeń marki T+A, to ciekawa propozycja i jako dystrybutor niemieckiej marki wkrótce będziemy prawdopodobnie oferować te urządzenia u nas w sklepie. Nie ukrywam, że oprócz wzornictwa ważnym jest ich skuteczność. W trakcie tegorocznej wystawy Audio Video Show Siegfried Amft rozmawiał z Markiem i wszystko wskazuje na to, że jest możliwa współpraca. Cenię Marka za bezkompromisowość w podejściu do zagadnień związanych z prądem - to swego rodzaju podobieństwo - jeśli chodzi o T+A i ich stosunek do dźwięku.Piotr Chmielarski - Hi-Ton Home of Perfection
Kondycjonery Acoustic Dream Cu1 i Cu2
Acoustic Dream to obecnie trzy urządzenia: Cu1, Cu2, Ag1. Nazwy, jak się łatwo domyślić, pochodzą od nazw metali, które dominują w danym modelu.
- Cu1 - pozbawiony jest wyłącznika i całej sekcji 24VDC. Wyposażono go tylko w wskaźnik LED. Cu1 redukuje do minimum zakłócenia, posiada bardzo rozbudowaną sekcję przepięciową. Waga około 20 kg.
- Cu2 - jest rozbudowaną wersją kondycjonera Cu1. Zaopatrzono go w sekcję 24VDC. Przekaźniki wysokoprądowe o wartości 20A (po dwa oddzielne na oba tory L i N). Cu2 posiada bardzo rozbudowaną sekcję przepięciową. Waga około 22 kg.
- Ag1 - ten kondycjoner zbudowano według zupełnie odmiennej koncepcji. Jego najważniejszymi funkcjami są filtracja i redukcja zakłóceń harmonicznych. Posiada potężna ochronę przepięciową. Wbudowany na płycie czołowej wskaźnik napięcia informuje o warunkach zasilania. Konstrukcję oparto o elementy pasywne i aktywne, które umieszczono w oddzielnych przegrodach. Ag1 charakteryzuje się bardzo dobrą filtracją pasywną i aktywną. Waga około 42 kg
We wszystkich modelach kondycjonerów zastosowano gniazda marki Furutech NCF i gold. Każdy kondycjoner dostarczany jest dedykowanym case transportowym.
Obudowa wszystkich urządzeń wykonane są z aluminiowej formatki obrabianej w technologii CNC. Mostki kablowe wykonano z miedzi 99.997 (00,003 P). W zależności od wersji pokryto je grubą warstwą srebra lub złota. Dane o grubości tej warstwy stanowią dane zastrzeżone. Zastosowano tu bardzo starannie dobrane elementy pasywne i aktywne. O bezpieczeństwie i staranności wykonania świadczą także płytki wielowarstwowe, miedź pokrywana warstwą złota 24k oraz przewymiarowane dwu i trzykrotnie mostki kablowe z miedzi z Furukawy.
W grudniu opiszemy dokładnie wszystkie urządzenia i prawdopodobnie jedno z nich trafi do nas na test - już jesteśmy ciekawi jak wypadnie w porównaniu z tym co na stałe stoi u nas w sali odsłuchowej.
Kondycjoner Acoustic Dream Ag1