

Behringer na Prolight+Sound 2015 - Relacja ze stoiska
Wśród prezentowanych w tym roku produktów Behringera znalazła się szeroka oferta rozwiązań estradowych i studyjnych, w tym nowe miksery X Air, cyfrowe stage-boxy S16 i S32, a także interfejsy audio U-Phoria teraz wyposażone w preampy MIDAS czy monitory studyjne Nekkst.
Behringer X Air
Miksery X Air z modelem XR18 na czele to najnowsza propozycja mikserów cyfrowych od Behringera. Te bazujące na sukcesie modeli X32 urządzenia oferują, zgodnie z najnowszymi trendami, kontrolę bezprzewodową z tabletów poprzez WiFi i dedykowaną aplikację. XR18 to bardzo kompaktowe urządzenie, przeznaczone do umieszczenia na scenie. Rozwiązanie to znosi konieczność stosowania zarówno stage-boxów i przewodów, jak i dedykowanego stanowiska realizatorskiego.
Mikser cyfrowy Behringer XR18
Pełna kontrola jego 16 wejść mikrofonowych, 8 wyjść analogowych, interfejsu audio 18x18, automiksera Dugan i czterech procesorów efektów z rozległą paletą efektów rodem z X32 odbywa się z tabletów iPad/Android.
Łączność cyfrową ułatwia zintegrowany router WiFi, łączności zaś dopełniają złącza Ethernet Remote i Ultranet dla łączności z systemami monitoringu i cyfrowymi stageboxami Behringer. Mikser XR18 trafił do naszej redakcji na testy, także już niedługo będziecie mogli zapoznać się z naszymi wrażeniami odnośnie najnowszego produktu Behringera!
Stageboxy Behringer S16 i S32
Behringer S16 i S32
Na ofertę cyfrowych stageboxów firmy składają się modele S32 i S16, początkowo przewidziane jako rozszerzenia dla modeli X32, obecnie jednak zdolne do współpracy z każdą konsolą cyfrową z łącznością AES50. Modele S32 i S16 wyposażone są odpowiednio w 32 i 16 przedwzmacniaczy mikrofonowych MIDAS i 16/8 wyjść analogowych, z których wszystkie sygnały transmitowane są po pojedynczej skrętce Cat5. Modele S16 wyposażone są dodatkowo w zdolność niezależnej pracy stand-alone jak i konfiguracji przedwzmacniaczy, gainu, zasilania +48 oraz monitoringu.
Behringer NEKKST
Wśród prezentowanych produktów studyjnych znalazły się między innymi interfejsy audio U-Phoria oraz monitory studyjne Nekkst, przeznaczone do domowych, projektowych i rozwijających się studiów nagraniowych. W skład serii Nekkst, zaprojektowanej we współpracy z Keithem Klawitterem, założycielem firmy KRK, wchodzą modele K5, K6, K8 i subwoofer K10S
Monitory studyjne Behringer NEKKST. Od lewej: K10S, K8, K6 i K5
Pierwsze trzy modele to dwudrożne, aktywne monitory studyjne o mocy sięgającej 150W. Wykorzystują one technologię Advanced Waveguide Technology, oferującą falowód o szerokiej dyspersji i jednolitym brzmieniu. Monitory te wyposażone są w wysokiej klasy jednocalowe tweetery silk-dome oraz woofery (5", 6", 8") z membraną z włókna szklanego oraz odrębne moduły wzmacniaczy dla przetworników nisko- i wysokotonowych. NEKKST mają stanowić atrakcyjnie wycenioną alternatywę dla droższych, profesjonalnych systemów odsłuchu studyjnego.
Behringer U-PHORIA
Interfejsy audio U-PHORIA UMC HD to najbardziej zaawansowana seria interfejsów audio USB 2.0 od Behringer. Urządzenia te, obecnie wyposażone w przedwzmacniacze mikrofonowe MIDAS, oferują cyfrową rejestrację w jakości 192 kHz / 24-bit, funkcje bezlatencyjnego monitoringu oraz analogowe złącza insert dla przyłączenia zewnętrznych procesorów dźwięku.
Te kompaktowe interfejsy studyjne dostępne są w wersjach z 2 i 4 przedwzmacniaczami MIDAS; nie należy pominąć jednak również modeli z 8 preampami i łączną ilością 18x20 kanałów U-PHORIA UMC1820, z rejestracją w maks. jakości 96 kHz / 24-bit.
Interfejsy USB 2.0 Behringer U-PHORIA