31 lipca 2018 13:00
Info AUDIOTECH AUDIOTECH tel: +48 (22) 648 29 35 www.audiotechpro.pl

Wóz dźwiękowy z systemem SSL w firmie 120dB

Rosnące wymagania rynku nagłośnieniowego wciąż stawiają przed realizatorami kolejne wyzwania, czego efektem jest swoisty wyścig technologicznych i sprzętowych zbrojeń, zwłaszcza wśród realizatorów obsługujących najbardziej prestiżowe wydarzenia muzyczne i telewizyjne. Jednym z nich jest Michał Mika, właściciel firmy 120dB. 

Zobacz dłuższą, 12-minutową wersję materiału tutaj

 

Jak powszechnie wiadomo, każda realizacja jest inna, a co za tym idzie - stawia realizatorom konkretne wymagania, jednocześnie narzucając też pewne ograniczenia. Michał Mika, właściciel firmy 120dB zajmującej się szeroko rozumianą realizacją dźwięku, w tym także dźwięku dla potrzeb telewizyjnych, zainwestował więc w rozwiązanie, które wydaje się być strzałem w dziesiątkę - zdecydował się na zakup wozu dźwiękowego, którego sercem został System T marki Solid State Logic. 

 

[img:3]

 [img:1:L]   

 

 

 

Michał Mika 
Właściciel firmy 120dB

Pomysł na budowę wozu dźwiękowego powstał jakieś 2 lata temu. Był wynikiem wielu spostrzeżeń w trakcie pracy przy realizacjach telewizyjnych. Problem polegał na tym, że przy każdej realizacji musieliśmy montować cały sprzęt audio potrzebny do wykonania przedsięwzięcia, a potem go demontować - wymagało to sporych nakładów czasowych i zasobów ludzkich. Oprócz tego, przy każdej z tych realizacji pracowaliśmy w złych warunkach odsłuchowych, przeważnie w słuchawkach po 10-12 godzin dziennie. Stwierdziłem, że wóz dźwiękowy byłby bardzo przydatnym rozwiązaniem.

  

[img:10]

 

Podstawowymi atutami wozu są niewielkie gabaryty i wykorzystana w nim technologia. Pierwszy aspekt jest tu bardzo istotny, ponieważ dzięki niewielkim rozmiarom wóz może dotrzeć w praktycznie każdą, nawet trudno dostępną lokalizację. Druga sprawa to technologia - wóz jest w całości oparty o technologię przesyłu dźwięku Dante, a jego sercem jest system miksujący Solid State Logic System T. Takie połączenie zaowocowało powstaniem rozwiązania zarówno mobilnego, jak i cechującego się wysoką jakością dostarczanego dźwięku:

 

[img:5]

 

Z mojego punktu widzenia, trzema najważniejszymi argumentami, które zadecydowały o wyborze Systemu T, były nowe technologie w postaci protokołu Dante, możliwość konfiguracji i integracji z rozwiązaniami innych producentów oraz atrakcyjna cena. Myślę jednak, że najważniejszym argumentem była wysoka jakość dźwięku oferowana przez rozwiązania marki SSL.

Zainstalowany na wozie SystemT jest w stanie jednocześnie przetwarzać 256 kanałów przy częstotliwości próbkowania 48kHz. Za pomocą zewnętrznych stageboxów SB32/24 jesteśmy w stanie przyjąć do wozu 128 śladów audio. Nie jest to jednak maksymalna ilość - jesteśmy w stanie rozszerzyć sieć Dante w zasadzie do nieograniczonej ilości kanałów.

 Michał Mika, Właściciel firmy 120dB

 

[img:16]

 

Inwestycja nie byłaby możliwa bez profesjonalnego doradztwa i wsparcia ze strony firmy Audiotech, będącej wyłącznym dystrybutorem produktów marki Solid State Logic na terenie naszego kraju. O szczegółach zakupionego systemu opowiedział nam Krzysztof Kowalewski:

 

 [img:2]   

Krzysztof Kowalewski 
AUDIOTECH

Jest nam niezmiernie miło, że firma Audiotech została częścią tego przedsięwzięcia i że firma 120dB wybrała konsoletę marki Solid State Logic. System T to zbiór elementów, które w całości tworzą spójne narzędzie pracy. System składa się ze sterowników, które występują w dwóch seriach - S500, które użytkownik może skonfigurować pod własne potrzeby w niemal pełnej dowolności np. stworzyć stanowiska pracy dla 2-3 realizatorów. Natomiast mniejsza seria - S300 to dwa dostępne sterowniki - wersja 16-faderowa oraz wersja 32-faderowa, czyli model S332, który znajduje się na wozie firmy 120dB.

Kolejnym elementem Systemu T są silniki. Możemy wybrać pomiędzy dwoma głównymi silnikami - T80, który obsługuje do 800 kanałów z pełnym processingiem oraz silnik T25, który obsługuje do 256 kanałów z pełnym processingiem. Pule kanałów możemy swobodnie dzielić pomiędzy kanałami wejściowymi i wyjściowymi, co daje użytkownikowi ogromną wygodę w konfiguracji tego systemu. Co warto zaznaczyć - konfiguracja systemu może być zmieniana nawet w trakcie pracy, bez utraty dźwięku.

Trzeci element to cala linia stageboxów, które pozwalają nam się komunikować ze światem zewnętrznym i wszystkimi możliwymi formatami, ponieważ mamy tutaj stageboxy analogowe z wbudowanymi preampami firmy Solid State Logic w technologii Super Analog, znanych z konsolet serii 9000. Są tu także stageboxy w innych formatach - Madi, AES/EBU, SDI oraz stageboxy, które są swego rodzaju kompilacją łączącą wejścia i wyjścia analogowe z cyfrowymi w różnych formatach.

  

[img:9]

Kolejnym ważnym elementem, który cechuje System T, jest integracja z programami DAW. Jest to jeden z niewielu systemów broadcastowych na rynku, który ma bardzo mocno rozbudowaną integrację z tymi programami. System T, jako jeden z niewielu na rynku, został wyposażony w osobne CPU, które odpowiada za Effect Racka - mamy tu ponad 46 różnego rodzaju efektów - equalizery dynamiczne, kompresory, pogłosy, delay'e. Jest to cały zestaw narzędzi niezbędnych do realizacji, w związku z czym użytkownik systemu T nie jest zmuszony do korzystania z jakichkolwiek urządzeń zewnętrznych. Te zalety docenia również sam nabywca:

 

System T posiada świetne equalizery, legendarne procesory dynamiki SSL, w tym Bass Compressor oraz pełny rack efektowy. Nie musimy dodawać do konsolety zewnętrznych urządzeń efektowych, jak ma to miejsce w wypadku konsolet innych marek. Oprócz konsoli, na wyposażeniu wozu mamy trzy niezależne systemy nagraniowe, zbudowane na podstawie komputerów typu Mac i kart Focusrtite PCI R, gdzie każda z nich jest w stanie nagrać i odtwarzaćnawet 128 śladów za pomocą protokołu Dante.

Michał Mika, Właściciel firmy 120dB

 

Pobierz pełną specyfikację w PDF:  

[img:21]

 

Zobacz galerię:

[img:8]

[img:7]

[img:11]

[img:12]

[img:13]

[img:14]

[img:15]

[img:6]

[img:17]

[img:18]

[img:19]

[img:20]

[img:22]

[img:23]

[img:24]

[img:25]

[img:26]

 

Cyfrowe

Gdzie kupić?

Solid State Logic Solid State Logic www.solidstatelogic.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Solid State Logic rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz