20 sierpnia 2019 17:35

Unsound Solidarity - trzecie ogłoszenie artystów

[img:1]Krakowska edycja Unsoundu już za niecałe dwa miesiące! Uwaga: pojedyncze bilety na wydarzenia w ramach festiwalu trafią do sprzedaży 20 sierpnia za pośrednictwem platformy Going.

Kolejni zaproszeni artyści:

700 Bliss (US) ? Badsista b2b Cashu (BR) ? Balázs Pándi & Mikołaj Trzaska (HU/PL) ? Bambounou b2b Lutto Lento (FR/PL, world premiere) ? Bartosz Kruczyński & Poly Chain (PL/UA) ? Burnt Friedman & João Pais Filipe (DE/PT, world premiere) ? DJ Python (US) ? Dominik Strycharski i Orkiestra Dęta Ziemi Mazowieckiej present Symfonia Fabryki Ursus Live (PL, world premiere) ? FOQL & Edka Jarząb present Mother Earth’s Doom Vibes (PL) ? HHY & The Kampala Unit present Omutaba Lithium Blast (PT/UG) ? Hildur Guðnadóttir presents Chernobyl feat. Chris Watson & Sam Slater (IS/UK, world premiere) ? Klein presents Lifetime (UK) ? Kwartludium (PL, world premiere) ? Lady Lykez & Scratchclart (UK) ? Lotto (PL) ? Lyra Pramuk (US/DE, world premiere) ? Mentos Gulgendo (PL) ? Muqata'a (PS) ? Niemy Dotyk (PL) ? Opla (PL) ? Piotr Kurek (PL) ? Roly Porter & MFO present Kistvaen feat. Katarzyna Smoluk-Moczydłowska, Agata Harz & Barbara Wilińska (UK/DE/PL) ? Rudeboyz (ZA) ? Uwalmassa (ID) ? Zamilska (PL) ? Zvanai (PL)


Do programu dykusyjno-warsztatowego dołączają kolejne osoby, wyłonione w ramach otwartego naboru:

Anna Marjankowska (PL) ? Amy Cutler (US) ? Girls to the Front (PL) ? Pavel Niakhayeu (BY) ? Ryan Diduck (CA) ? Tayyab Amin (UK) ? Zosia Hołubowska/Oramics (PL).


Program filmowy zamykają:

„Anthropocene: The Human Epoch" (CA) ? „Bellingcat" (NL) ? „The Brink" (US) ? „Dobra zmiana" (PL) ? „Honeyland" (MK) ? „Midnight Traveller" (AF) ? „Mój kraj, taki piękny" (PL) ? „Push" (SE) ? „Putin’s Witnesses" (RU) ? „What Is Democracy?" (CA/US)


HILDUR GUÐNADÓTTIR to kompozytorka i wiolonczelistka pochodząca z Islandii. Jest dobrze znana unsoundowej publiczności – występowała już u nas solo i razem z innymi artystami, brała także udział w koncercie poświęconym pamięci Jóhanna Jóhannssona. Ostatnio zajmuje się tworzeniem muzyki filmowej, jest autorką ścieżki dźwiękowej do wstrząsającego serialu „Czarnobyl”. Za tę produkcję artystka została nominowana do nagrody Emmy. Na Unsoundzie zaprezentuje właśnie ten materiał. Na scenie dołączą do niej CHRIS WATSON oraz SAM SLATER. Koncert zapowiada się intrygująco – będzie to wielokanałowe słuchowisko dostosowane do poprzemysłowych przestrzeni opuszczonego magazynu Telkom Telos. Uwaga: wydarzenie nie jest objęte karnetem i wymaga dodatkowego biletu.

DOMINIK STRYCHARSKI jest autorem muzyki do filmu „Symfonia Fabryki Ursus” w reżyserii Jaśminy Wójcik. „Symfonia” to wyjątkowy dokument. Artystka wykorzystała w nim nie tylko zwykłe, mówione wywiady, ale wsłuchała się także w pamięć ciała. W tym celu zaprosiła do udziału w filmie byłych pracowników fabryki traktorów i poprosiła o odtworzenie gestów, czynności oraz dźwięków związanych z dawną pracą. Strycharski zaprezentuje tę ścieżkę dźwiękową na żywo w towarzystwie ORKIESTRY DĘTEJ ZIEMI MAZOWIECKIEJ – robotniczego zespołu muzycznego, który również został sportretowany w filmie. Film „Symfonia Fabryki Ursus" jest częścią programu filmowego i będzie można go obejrzeć w trakcie festiwalu.

Nasz kolejny gość to KLEIN – brytyjska artystka, która dzieciństwo spędziła pomiędzy Anglią a Nigerią. Tym razem towarzyszyć jej będą jazzowi muzycy. Ich wspólne widowisko ma charakter immersyjny i jest zatytułowane „Lifetime”.

Dwie premiery odbędą się przed koncertem Sunn O))) w Teatrze Łaźnia Nowa. ROLY PORTER i MFO pokażą audiowizualne widowisko „Kristvaen”, które powstało na zamówienie Unsoundu, berlińskiego festiwalu Atonal oraz barcelońskiej Miry. Część materiałów wizualnych została nakręcona w Puszczy Białowieskiej. Artyści łączą to, co pierwotne i tajemnicze z najnowszą technologią, która również sprawia wrażenie zagadkowej. Na scenie dołączą do nich KATARZYNA SMOLUK-MOCZYDŁOWSKA, AGATA HARZ, znane z grupy KSIĘŻYC oraz BARBARA WILIŃSKA. Wieczór otworzy LYRA PRAMUK z premierą zupełnie nowego materiału. Artystka pracuje z własnym głosem – multiplikuje i nakłada na siebie nagrania śpiewu chóralnego. Utwory zostaną zaprezentowane przy pomocy specjalnego wielokanałowego systemu, zaprojektowanego przez Bena Frosta. Bilety na to wydarzenie są już w sprzedaży, można je nabyć za pośrednictwem platformy Going.

W ramach darmowych koncertów z serii Morning Glory usłyszymy ostatnie dokonania KWARTLUDIUM – ansamblu znanego ze współpracy z młodymi polskimi kompozytorami. Zespół wykona „Doppelganger” RAFAŁA RYTERSKIEGO, „Bulb” TEONIKI ROŻYNEK oraz „Deaphone” JANA DUSZYŃSKIEGO. To kompozycje, które powstały w oparciu o instrumenty akustyczne oraz rozmaite mechanizmy, elektronikę, światło, wideo oraz wirtualną rzeczywistość. Wszystkie utwory zostaną wykonane po raz pierwszy na żywo.

UWALMASSA to indonezyjska grupa, która łączy minimalistyczną elektronikę z tradycyjnymi brzmieniami z Jawy. Płyty wydają nakładem wydawnictwa DIVISI62, którego celem jest rozwijanie indonezyjskiej tożsamości. Minimalistyczny jest również polski zespół LOTTO, który w swoich kompozycjach łączy ze sobą muzykę dronową, awangardowy rock oraz jazz. Muzyką repetycyjną zajmuje się również niemiecki artysta BURNT FRIEDMAN, który często współpracuje z innymi muzykami. Tym razem do Friedmana dołączy perkusista JOÃO PAIS FILIPE. Artyści pracują własnie nad wspólnym albumem - na Unsoundzie wystąpią po raz pierwszy na żywo. João Pais Filipe to także członek zespołu HHY & The Macumbas. Współtworzy go z HHY, czyli Jonathanem Uliel Saldanhą. Saldanha pojawi się na scenie z kolejnym gościem - OMUTABĄ, perkusistą z Ugandy.

Z przyjemnością ogłąszamy, że nową muzykę zaprezentują zespoły, współtworzone przez perkusistę HUBERTA ZEMLERA. OPLA to jego duet z gitarzystą PIOTREM BUKOWSKIM - artyści zajmują się w nim reinterpretacją oberków, wydobywając z nich transowe brzmienia. Podobnych doznań w muzyce poszukuje ZVANAI, nowy zespół Kamila Szuszkiewicza. Artysta już od jakiegoś czasu inspiruje się sutartin?s, czyli litewskimi pieśniami wielogłosowymi. Tym razem jego przedmiotem fascynacji jest muzyka tradycyjna, charakterystyczna dla całej Europy Wschodniej. Zostanie ona pokazana w bardzo nowoczesny sposób.

W klubie 89 ponownie zaprezentujemy muzykę jazzową oraz eksperymentalną. Koncerty będą odbywać się w trakcie klubowych szaleństw w Hotelu Forum. PIOTR KUREK wystąpi po premierze „Polygome”. To jego pierwszy album wydany pod własnym nazwiskiem od siedmiu lat. Saksofonista MIKOŁAJ TRZASKA, którego koncert z The Roundtable Orchestra ogłosiliśmy już wcześniej, wystąpi na festiwalu raz jeszcze - tym razem z węgierskim perkusistą BALÁZSEM PANDIM.

700 BLISS to noise’owo-rapowa grupa, w której skład wchodzą raperka, poetka i kompozytorka MOOR MOTHER oraz równie dobrze znana unsoundowej publiczności - DJ HARAM. Haram opublikowała niedawno swoją debiutancką EP-kę (nakładem wydawnictwa Hyperdub), na której połączyła ze sobą hip-hop z muzyką tradycyjną i klubową pochodzącą z Bliskiego Wschodu. 700 Bliss utrzymane jest w podobnym klimacie. Z Hyperdubem związani są również kolejni goście – raperka LADY LYKEZ i producent SCRATCHCLART, znany wcześniej jako SCRATCHA DVA, którzy zaprezentują mieszankę dancehallu, grime’u i brzmień południowo-afrykańskich. Z RPA, a dokładnie z miasta Durban przyjedzie RUDEBOYZ (wytwórnia Goon Club Allstars.). To duet grający odłam południowoafrykańskiego house’u, czyli gqom. Ich wersja tego gatunku jest głęboka i mroczna.

Z przyjemnością ogłaszamy również kolejne artystki, które wystąpią w trakcie weekendu w Hotelu Forum. BADSISTA i CASHU pochodzą z Brazylii. To one zakończą piątkową noc w Sali Balowej setem pełnym energii - będzie to połączenie mocznego techno, rave’u oraz brazylijskiej muzyki funkowej. Cięzkie brzmienie zaprezentuje również ZAMILSKA, która swoje rytmy buduje na żywo z beatów i wokaliz. Z kolei DJ PYTHON zaprezentuje swoje oryginalne podejście do reggaetonu, łącząc go z deephousem.

MUQATA’A wraca na Unsound (w zeszłym roku pojawił się jako raper u boku Zuliego). Tym razem palestyński artysta zaprezentuje inne oblicze swojej twórczości i zagra muzykę instrumentalną. Wspólny projekt BARTOSZA KRUCZYŃSKIEGO i POLY CHAIN to miks syntezatorowego minimalizmu, muzyki dronowej i acid techno, które zostało pozbawione beatu. FOQL zaprezentuje „Mother Earth’s Doom Vibes” – noise’owy projekt stworzony wspólnie z EDKĄ JARZĄB. Artystki opowiadają o tym, że zdążyły się już przyzwyczaić się do życia w czasach apokalipsy. Następnie MENTOS GULGENDO, czyli nowy projekt elektroniczny, za którym stoją siostry Antonina i Bogumiła Nowacka. W programie znalazł się także NIEMY DOTYK, jeden z najbardziej eklektycznych DJ-ów w Polsce. Spodziewajcie się niespodziewanego.

Na imprezie otwarcia zagrają BAMBOUNOU i LUTTO LENTO, których set b2b będzie pełen nagłych zwrotów akcji. Współpracę zainicjował francuski DJ, który ma polskie korzenie i jest rezydentem poznańskiego klubu Tama.

PROGRAM FILMOWY

Zapraszamy również do zapoznania się z naszym programem filmowym. Znalazły się w nim dokumentalne filmy, w których artyści przyglądają się temu, co to znaczy być solidarnym. Zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej.

„HONEYLAND” to historia pszczelarki z Północnej Macedonii, która jest jedną z ostatnich przedstawicielek tego zawodu. Opowieść o nomadycznym życiu i symbiozie z pszczołami. Następnie „MIDNIGHT TRAVELLER” w reżyserii Hassan Fazili, czyli dokument o podróży z Afganistanu do Niemiec w poszukiwaniu azylu politycznego. Przed nami także przejmujący „ANTHROPOCENE: THE HUMAN EPOCH” o środowisku naturalnym zdominowanym przez człowieka.

Zapraszamy również na filmy z wątkiem polskim:„MÓJ KRAJ TAKI PIĘKNY” (o demonstracjach, marszach, zamieszkach i radykalnych poglądach politycznych) oraz „DOBRA ZMIANA” (o polaryzacji współczesnych społeczeństw, historia opowiedziana z perspektywy dwóch Polek).

„THE BRINK” to portret amerykańskiego populisty Steve’a Bannona, który zajmuje się wspieraniem alt-prawicowych ruchów w Europie. Z kolei „PUTIN’S WITNESSES” przedstawia pierwszy rok prezydentury Władimira Putina. Autorzy filmu zastanawiają się nad tym, czy i kiedy milczenie staje się działaniem politycznym. W „WHAT IS DEMOCRACY?” filozofka i aktywistka Astra Taylor w krytyczny sposób zajmuje się ideą demokracji. Jej główne pytanie brzmi: gdzie tak naprawdę leży władza?

Film „BELLINGCAT”to historia oddolnego, internetowego śledztwa, którego przedmiotem jest katastrofa lotu MH17 nad wschodnią Ukrainą. „PUSH” to także rodzaj śledztwa, z tym, że socjologicznego - autorzy filmu próbują się dowiedzieć, dlaczego współczesne miasta stają się tak nieprzyjazne dla swoich mieszkańców i jaki to ma związek ze światem wielkich pieniędzy.

Wszystkie filmy pokazane zostaną w Kinie pod Baranami na Rynku Głównym. Projekcje nie są objęte żadnym z karnetów. Dodatkowe bilety trafią do sprzedaży na początku września.

Chcielibyś również ogromnie podziękować wszystkim, którzy zgłosili się z propozycjami do programu dziennego. Dostaliśmy bardzo dużo znakomitych zgłoszeń, bardzo doceniamy czas włożony w ich przygotowanie.

AMY CUTLER, geografka i artystka wideo, poprowadzi warsztaty, których tematem będzie hackowanie filmów. Nauczymy się tego, w jaki sposób budować własne narracje w dokumentach poświęconych naturze. GIRLS TO THE FRONT pokażą, jak się robi ziny, a ANNA MARJANKOWSKA poprowadzi warsztaty dla prekariuszy, czyli dowiemy się, jak funkcjonować w ponowoczesnym przemyśle kultury. ZOSIA HOŁUBOWSKA z ORAMICS będzie pomagała odnaleźć queerowe brzmienia. Rezultaty wspólnej pracy zostaną zaprezentowane na pop-upowej wystawie.

RYAN DIDUCK poprowadzi wykład na temat związków historii napojów gazowanych i historii muzyki. PAVEL NIAKHAYEU (wykładowca z Mińska) opowie o muzyce, utopii i potrzebie solidarności z Białorusią oraz innymi krajami dawnego ZSRR. Dziennikarz muzyczny i promotor wydarzeń muzycznych TAYYAB AMIN poprowadzi panel poświęcony relacji pomiędzy pojęciem odpowiedzialności i współczesnymi problemami społecznymi.

Panele dyskusyjne i wykłady są bezpłatne. Część z warsztatów będzie płatna, na wszystkie obowiązywać będzie rejestracja. Więcej informacji wkrótce.
Balázs Pándi, Jonathan Uliel Saldanha z HHY, Lutto Lento, Lyra Pramuk i Mentos Gulgendo wystąpią dzięki wsparciu SHAPE Platform.

Unsound 2019: Solidarity
6-13.10.19, Kraków
www.unsound.pl

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz