20 sierpnia 2020 11:00
Info Polsound sp. z o.o Polsound sp. z o.o tel: +48 22 2041 100 www.polsound.pl

MAPP 3D od Meyer Sound - Nowy wymiar w projektowaniu systemów audio

Firma Meyer Sound zaprezentowała oprogramowanie MAPP 3D, które jest najbardziej rozbudowanym narzędziem od czasu zaprezentowania w 2001 roku oryginalnego programu MAPP Online.

MAPP 3D może pracować zarówno na platformie Mac OSX, jak i na komputerach z systemem Windows. Oprogramowanie jest całkowicie bezpłatne, a do jego prawidłowej pracy nie jest wymagany dostęp do Internetu. Jak sama nazwa wskazuje, MAPP 3D zapewnia bardzo dokładną, trójwymiarową predykcję projektowanego systemu audio, wewnątrz szczegółowo odwzorowanych rysunków architektonicznych pomieszczenia.

 

[img:4]

 

Oprogramowanie umożliwia również pełną integrację z sieciowymi procesorami Meyer Sound GALAXY oraz aplikacją zarządzającą – Compass. Dało to możliwość szybkiego i płynnego przejścia z etapu projektowania systemu audio do jego optymalizacji już w warunkach koncertowych. Wszystkie zapisane w projekcie ustawienia można teraz przesłać do procesorów GALAXY za pomocą jednego kliknięcia. MAPP 3D oprócz tradycyjnych sygnałów testowych, jak np. pink noise, posiada generator sygnału M-Noise, który staje się nowym standardem w określaniu maksymalnego poziomu wartości SPL. Połączenie tych wszystkich możliwości zapewnia najdokładniejszą przewidywalność w zakresie maksymalnej głośności systemu audio podczas reprodukcji muzyki.

 

[img:1]

 

Wydanie MAPP 3D jest kamieniem milowym w rozwoju oprogramowania do projektowania systemów dźwiękowych, nie tylko dla firmy Meyer Sound, ale dla całej branży. Szczegóły wizualizacji są spektakularne, a elastyczność interfejsu użytkownika jest bezprecedensowa, ale to, co naprawdę wyróżnia MAPP 3D, to ekstremalna dokładność predykcji. To, co mierzysz za pomocą wirtualnych mikrofonów w MAPP 3D, jest dokładnie tym, co zobaczysz w realnych warunkach korzystając z prawdziwych mikrofonów.

Perrin Meyer - dyrektor Meyer Sound ds. Nowych technologii

 

Połączenie prostego w użyciu interfejsu użytkownika z możliwością importu plików graficznych z programów SketchUp (skp) i AutoCAD (dxf) znacząco skraca czas w przygotowaniu symulacji jak i w optymalizacji systemu audio. Dostęp do wielu płaszczyzn widokowych wraz z możliwością ich swobodnego obracania umożliwia szybkie i dokładne przeglądanie i analizę pokrycia dźwiękiem nawet najbardziej rozbudowanych obszarów widowni. Oprogramowanie umożliwia również automatyczne dobieranie kątów pomiędzy kolumnami w odniesieniu do zadanego terenu w wielu systemach wyrównanych liniowo jednocześnie.

Ponadto MAPP 3D umożliwia projektantom systemów przeprowadzanie wirtualnej optymalizacji systemu już na etapie projektowania. MAPP 3D obsługuje procesory sygnałowe GALAXY w trybie offline, które mogą być przez projektantów dodawane, konfigurowane a wyniki wpływu ich działania analizowane w predykcji. Następnie, zapisane ustawienia można synchronizować bezpośrednio z procesorami sprzętowymi na miejscu. Dostępne są wszystkie funkcje przetwarzania na wyjściach zawarte we wszystkich modelach procesorów GALAXY. Dzięki funkcji kopiowania i wklejania można w szybki sposób kopiować ustawienia z jednego lub wielu kanałach jednocześnie.

 

[img:2]

 

Ponieważ MAPP 3D zawiera bardzo precyzyjne dane dotyczące czułości wszystkich głośników Meyer Sound, ma on możliwość wyświetlania predykcji systemów zarówno w formie rzeczywistego poziomu SPL jak i wartości tłumienia. Uwzględnienie czułości głośników oraz kompatybilność z sygnałem M-Noise zapewnia bardzo dokładną analizę zapasu mocy systemu. Pozwala to na dokładne dopasowanie wielkości i mocy systemu audio do zapotrzebowania, a tym samym na oszczędności związane z odpowiednim doborem komponentów do projektu.

Dokładność parametrów głośników Meyer Sound zawartych w MAPP 3D oparta jest na trójwymiarowym pomiarze w komorze bezechowej wykonanym z dokładnością 1/48 oct. w ponad 65000 punktach. Dodatkowo uwzględniony jest pomiar w całym zakresie pasma częstotliwości rozpoczynając od 12.5 Hz dla głośnika sub-niskotonowego VLFC. MAPP 3D wykorzystuje również niezaprzeczalne zalety pracy z głośnikami, które są samozasilane i produkowane z zachowaniem ekstremalnie niskiej tolerancji jakościowej w celu zapewnienia jednolitości wydajności.

 

Pracując w MAPP 3D, możesz mieć pewność, że Twoje wirtualne głośniki będą zachowywały się dokładnie tak, jak modele fizyczne testowane w komorze bezechowej. Podobnie jak głośniki w finalnie zainstalowanym systemie audio. Ponadto aktywne systemy głośnikowe eliminują zmienne związane z zastosowaniem zewnętrznych wzmacniaczy, takie jak typ zastosowanego wzmacniacza, konfiguracja jego wejść i wyjść czy długość zastosowanego kabla głośnikowego, co prowadzi do zwiększenia złożoności systemu a także może wprowadzać błędy w predykcji takiego systemu.

Todd Meier - dyrektor ds. Zarządzania produktem w Meyer Sound

 

Ulepszona grafika o wysokiej rozdzielczości i elastyczny interfejs użytkownika w MAPP 3D zapewniają szereg opcji projektowania i analizy wydajności. Projektanci systemów mogą wstawiać pliki z grafiką 3D, aby przewidzieć zachowanie systemu poza obszarem widowni. Aby przyspieszyć pracę poszczególne warstwy graficzne można niezależnie włączać i wyłączać. Obszary predykcji mogą być bardzo szybko tworzone z importowanych rysunków za pomocą narzędzia „Przyciąganie”. Dodatkowo płaszczyzny predykcji w dużych obiektach z symetrycznymi przekrojami można szybko utworzyć za pomocą liniowego i kątowego budowania obiektów wykorzystując narzędzia „Mirror”
oraz „Align”.

 

[img:3]

 

Oprogramowanie MAPP 3D jest kompatybilne z większością komputerów z zainstalowanym systemem operacyjnym zarówno Windows 10 jak i z systemami Mac OSX od wersji 10.5.6 Catalina w wzwyż. Zalecane jest użycie komputerów z procesorami przynajmniej czterordzeniowymi oraz 8GB wielkością pamięci RAM. MAPP 3D można bezpłatnie pobierać ze strony Meyer Sound od dnia 19.08.2020 pod tym linkiem.

 

Nagłośnienie

Gdzie kupić?

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybucja w Polsce:

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz