18 lutego 2021 09:00
Daniel Zimerman INFOMUSIC.PL Info SHADOK AV Piechuła Sp. k. ul. Wolności 404 Zabrze

O nadziei, planach i zakupie pierwszej w Europie DiGiCo Quantum 5 przez Shadok AV

[img:15:R]Arena Gliwice jest na mapie polskich obiektów widowiskowych miejscem szczególnym. Odbywają się tu zarówno imprezy masowe o międzynarodowym zasięgu - przypomnijmy Konkurs Eurowizji Junior 2019, o którym pisaliśmy tutaj, ale także kongresy, czy wydarzenia hybrydowe, jak transmisje koncertów live. Partnerem technologicznym Arena Gliwice, w zakresie obsługi multimedialnej, rentalowej, broadcast'owej jest firma Shadok AV, z której przedstawicielami mogliśmy porozmawiać o aktualnie realizowanych projektach w czasie pandemii. 

Moment dość szczególny zważywszy, że firma Shadok AV dokonała w ostatnim czasie istotnych inwestycji w zakresie pro audio, które jak twierdzi prezes Grzegorz Piechuła "[...] pozwolą na realizację wielu głośnych i medialnych wydarzeń zaplanowanych zaraz po odmrożeniu branży" - na co czekamy. Na uwagę zasługuje również fakt, że Shadok AV jest pierwszą firmą w Europie, która zakupiła najnowszą konsoletę DiGiCo Quantum 5 w bardzo bogatej wersji wyposażenia. Zapraszamy do krótkiej rozmowy z prezesem firmy Shadok AV Grzegorzem Piechułą oraz dyrektorem technicznym Andrzejem Szmandrą.

 

[img:7]

[img:8]

 

Nasze spotkanie z Shadok AV odbyło się oczywiście w Gliwicach, gdzie zaprezentowany został nam najnowszy nabytek DiGiCo oraz system Shure Axient Digital. Mogliśmy w przemiłej atmosferze teamu Shadok AV (i tu wielkie podziękowania) odbyć wycieczkę po sali koncertowej, w której firma przeprowadza m.in. stream'y koncertów live. Zapraszamy do rozmowy!

 

1. Jakie obsługujecie wydarzenia i jaki jest docelowy model działalności Grupy Shadok AV?

 

[img:2]

Grzegorz Piechuła

Prezes Shadok AV Group

 

Zawsze mierzyliśmy wysoko i zawsze wzorowaliśmy się na najlepszych. Nasz dział Rental & Events jest oczywiście stosunkowo młody w porównaniu do czołowych graczy na polskim rynku estradowym, jednakże nie brakuje nam pasji, zaangażowania i chęci rozwoju całego przedsiębiorstwa jak i ludzi, którzy je tworzą. W swoim portfolio mamy zarówno wydarzenia firmowe jak i gale, koncerty plenerowe i imprezy na obiekcie Areny Gliwice, której jesteśmy partnerem technologicznym. Nasze aktualne inwestycje, których dokonujemy w tym trudnym dla całej branży czasie, mają pozwolić nam na realizację naprawdę dużych wydarzeń, gdy tylko sytuacja wróci do jako takiej normalności. Zakup systemu konsol DiGiCo jest oczywiście jedną z wielu naszych inwestycji.


Jeśli chodzi o nasz model biznesowy, to sprowadza się on do oddelegowania kompetencji, wiedzy i doświadczenia do wydzielonych działów firmy, tak by danym zagadnieniem zajmowali się specjaliści w swojej dziedzinie. Zakres działalności całej grupy jest dość obszerny pomimo tego, że jest on ściśle związany z profesjonalnymi systemami audiowizualnymi. Naturalnym więc krokiem było wydzielenie działów AV Dystrybucja, Audio Visual, Broadcast i oczywiście Rental & Events. Przy naszej skali przedsiębiorstwa dobra organizacja jest koniecznością, ale i kluczem do sukcesu.

Grzegorz Piechuła - Prezes Shadok AV Group

 

[img:9]

[img:10]

 

2. W jaki sposób poczyniona inwestycja pozwoliła Wam rozszerzyć zakres usług?

 

Dotychczas brakowało nam dużego stołu, który umożliwiałby nam realizację dużych produkcji wymagających przetworzenia wielu sygnałów wejściowych, ale także i wyjściowych. Często spotykaliśmy się z sytuacją, w której zagraniczni wykonawcy w swoich riderach wymagali konsol DiGiCo SD5 lub SD7. Wymóg ten nie pojawiał się od tak sobie. Przemawiała za nim łatwość pracy, szybki dostęp do wielu parametrów oraz możliwości urządzenia.


Szybko uświadomiliśmy sobie, że powiększenie naszego zaplecza jest koniecznością, ponieważ tylko tak będziemy mogli sprostać rynkowym wymaganiom.  Wybór padł na DiGiCo Quantum 5, które pomimo zachowania najlepszych cech konstrukcji SD5 oferuje wachlarz nowych możliwości, które dostarcza silnik Quantum. 

Grzegorz Piechuła - Prezes Shadok AV Group

 

[img:13]

 

3. Czy mieliście wcześniej do czynienia ze stołami Digico (oczywiście wiem, że tak :-)), ale jakie elementy serii Quantum uważacie za najważniejsze?

 

[img:3]

Andrzej Szmandra

Dyrektor Techniczny / Technical Director
Rental & Events

 

Mieliśmy już wcześniej okazję pracować jako realizatorzy na takich modelach jak SD9, SD10 czy S21, zostaliśmy także zaproszeni przez firmę Polsound na prezentację modelu SD12. Po czasie możemy stwierdzić, że prezentacja była bardzo udana, pozwoliła nam dużo łatwiej zmierzyć się z wyborem nowych konsol do naszej firmy.


Odnośnie serii Quantum trudno jest jednoznacznie wskazać, które elementy są najważniejsze. Wszystko jest zależne od tego co potrzebuje uzyskać realizator. Pomijając na chwilę aspekty czysto techniczne, takie jak możliwości obliczeniowe silnika czy układy FPGA, mogę stwierdzić, że najczęściej używanymi elementami są processing Mustard, Spice Rack i wielu przypadkach Nodal Processing, który w wielkim skrócie umożliwia stworzenie zupełnie odrębnie brzmiących sygnałów tego samego toru dla różnych wysyłek bez konieczności jego dublowania.

Andrzej Szmandra - Dyrektor Techniczny / Technical Director Rental & Events

 

[img:17]

 

4. Konsoleta została bogato doposażona, jak ją dziś wykorzystujecie oraz chcecie wykorzystać jej potencjał w przyszłości?

 

Zakupiliśmy dwa modele: DiGiCo SD12 oraz Quantum 5 przed, którymi postawiliśmy te same zadania, czyli praca w sieci optocore – rozwiązana za pomocą złącz HMA Optics zarówno w konsolach jak i SD-Rackach. Współpraca z serwerami WAVES, które również posiadamy oraz współpraca z siecią DANTE ze względu na posiadane rozwiązania w firmie.

 

Zastosowanie złącz HMA-Optics oraz roszerzeń WAVES, jest oczywiste, natomiast integracja z sieciami Dante za pomocą kart DMI-Dante64@96 pozwala nam na współdzielenie sygnałów na przykład z innymi konsolami audio pracującymi u nas firmie. W wielu przypadkach takie zastosowanie jest wystarczające i nie wymaga stosowania splittera analogowego. Zaletą sieci Dante w naszym przypadku jest również możliwość podłączenia systemów bezprzewodowych Shure Axient Digital.

 Andrzej Szmandra - Dyrektor Techniczny / Technical Director Rental & Events

 

[img:11]

[img:12]

 

5. No właśnie, jesteście właścicielem także systemu Shure Axient Digital. Co zadecydowało o jego wyborze?

 
  • Jakość dźwięku?
  • Szerokość pasma i sposób radzenia sobie z częstotliwościami / bezpieczeństwo transmisji?
  • Wymagania riderowe?
  • Wsparcie rozwiązań dla broadcast'u?
  • Zasięg roboczy systemu, zarządzanie, monitorowanie, Dante?
  • Cena?

 

W momencie podjęcia decyzji o zakupie nowych systemów bezprzewodowych wiedzieliśmy, że tak jak w przypadku pozostałych urządzeń w naszej firmie wybierać będziemy tylko spośród topowych systemów najbardziej renomowanych producentów.  Zdecydowaliśmy się na zakup Shure Axient Digital z nadajnikami ADX FD wraz z analizatorami widma, punktem dostępowym ShowLink oraz akumulatorami i ładowarkami. W tak skompletowanym setupie otrzymujemy nie tylko najwyższą jakość dźwięku, ale także bezpieczeństwo transmisji. 


Nadajniki ADX FD posiadają możliwość jednoczesnej transmisji dwóch niezależnych sygnałów RF. W połączeniu z punktem dostępowym ShowLink umożliwiającym zdalną zmianę parametrów nadajnika oraz analizatorem widma otrzymujemy praktycznie bezobsługowy system z automatyczną detekcją i unikaniem zakłóceń w czasie rzeczywistym.  


Finalnie otrzymujemy niezawodny system, ze znakomitym zasięgiem i jakością transmisji, dodatkowo z możliwością pracy w sieci Dante i do tego nadajniki wytrzymujące na jednym akumulatorze prawie 9 godzin pracy - czego chcieć więcej :)

Andrzej Szmandra - Dyrektor Techniczny / Technical Director Rental & Events

 

[img:16]

 

O Shadok AV Group

Firma Shadok Audio-Visual rozpoczęła swoją działalność w 1999 roku, w Zabrzu. Na początku zajmowała się głównie sprzedażą i dystrybucją projektorów multimedialnych oraz pozostałych urządzeń audiowizualnych. Wraz z upływem czasu firma dość szybko zauważyła, że klienci oczekują coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań nie tylko w postaci dostarczonych urządzeń, lecz wdrażania kompletnych systemów audiowizualnych. Tak powstał dział, który zajmuje się projektowaniem oraz kompleksowym wykonawstwem systemów audiowizualnych.

 

[img:4]

 

Decyzja ta zaowocowała dość szybko, a Shadok AV dzięki kładzeniu nacisku na profesjonalizm, szybko wszedł do grona najpoważniejszych integratorów na polskim rynku. To pozwoliło na realizację tak prestiżowych kontraktów, jak wyposażenie Stadionu Miejskiego we Wrocławiu, który był swego rodzaju trampoliną do realizacji kolejnych poważnych inwestycji, takich jak Stadion Śląski w Chorzowie, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, Customer Experience Center dla firmy General Electric w Bielsku Białej, czy też Pawilon Józefa Czapskiego dla Muzeum Narodowego w Krakowie.

 

[img:6]

 

Wspomnieć również należy, że Shadok AV szybko został zauważony również po za granicami naszego kraju, a to za sprawą zwycięstwa w kategorii „Leisure & Entertainment Facility” podczas międzynarodowej gali InAVation Awards w 2016. Nagroda ta została przyznana za projekt i realizację systemów AV w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Jak dotąd Shadok AV jest jedyną Polską firmą, która zwyciężyła w tej kategorii. Dwa lata później firma również otrzymała nominację za realizację GE Customer Experience Center w Bielsku Białej, tym razem w kategorii „Corporate Facility”.

 

[img:5]

 

Szukając możliwości dalszego rozwoju w ramach Shadok AV Group zostały wyodrębnione działy kładące nacisk na dalsze umacnianie swojej pozycji na polskim rynku w czterech kategoriach:

 

  • Shadok Dystrybucja, zajmująca się sprzedażą i dystrybucją urządzeń audiowizualnych,
  • Shadok Audio-Visual, który specjalizuje się w kompleksowej realizacji systemów audiowizualnych,
  • Shadok Broadcast dostarczający systemy i urządzenia dla czołowych polskich nadawców telewizyjnych,
  • Shadok Rental & Events stworzony, by zapewniać swoim Klientom profesjonalną i kompleksową technikę sceniczną na potrzeby organizacji festiwali, koncertów, czy też produkcji telewizyjnych.

 

[img:1]

 
więcej: shadok.pl
Nagłośnienie Cyfrowe Mikrofony

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Shure rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Waves rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz