17 lutego 2021 09:00
Info TOMMEX TOMMEX tel: +48 (22) 853 58 02 www.tommex.pl

Ciekawe instalacje: System nagłośnienia nowej hali sportowej w Puławach

Nowa hala sportowo-widowiskowa w Puławach przy ul. Lubelskiej, zarządzana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach, to jedna z najnowocześniejszych hal tego typu w naszym kraju. Obiekt posiada łącznie 1436 stałych miejsc, ale po rozłożeniu trybun teleskopowych pojemność puławskiej hali wzrasta do ponad 3,2 tys. Hala dysponuje profesjonalnym parkietem o powierzchni 2700 m2, co pozwala na wygrodzenie w poprzek dwóch boisk do piłki ręcznej.

Hala jest nie tylko obiektem o charakterze sportowym, ale także widowiskowym, zatem poza wykorzystaniem obiektu do celów sportowych, m.in. przez piłkarzy ręcznych ekstraklasowych Azotów, hala będzie także miejscem organizacji targów, koncertów muzycznych, wystaw i innych wydarzeń kulturalnych.

 

[img:1]

 

System nagłośnienia

Jak przystało na nowoczesny obiekt, hala dysponuje równie nowoczesnym i zaawansowanym systemem nagłośnienia. Projektując system nagłośnieniowy dla nowej hali, specjaliści z firmy TOMMEX położyli nacisk, aby wybrane rozwiązanie pozwoliło na zapewnienie na trybunach dźwięku wysokiej jakości z równomiernym pokryciem całych nagłaśnianych przestrzeni. System z założenia miał być również niezawodny, funkcjonalny i łatwy w obsłudze. W związku z tym, rozwiązanie oparto na nowatorskich rozwiązaniach niemieckiej marki CODA Audio.

Do nagłośnienia trybun i płyty boiska wykorzystano 14 szerokopasmowych trójdrożnych zestawów głośnikowych G-712-Pro, zapewniających niezwykle wysoką moc wyjściową. G-712-Pro to niesłychanie potężne i zaawansowane rozwiązanie, idealne dla zastosowań touringowych jako nagłośnienie FOH oraz dla aplikacji instalacyjnych dla klubów, teatrów czy różnorakich eventów, również w obiektach sportowo-widowiskowych. Zestawy głośnikowe zostały zasilone przez cztery czterokanałowe wzmacniacze mocy LINUS-10C ze zintegrowanym zaawansowanym procesorem DSP i sterowaniem sieciowym, zapewniające doskonałą jakość dźwięku.

 

[img:4]

 

Stanowisko komentatora

Aby sprostać standardom organizowanych w hali imprez, stanowisko komentatora wyposażono w szereg urządzeń pozwalających na realizację dynamicznego show, uwzględniającego pracę komentatorów, występy artystyczne, przemówienia czy udział profesjonalnego DJ-a. Sercem stanowiska komentatora jest cyfrowa konsoleta foniczna Yamaha TF1, do której poprzez wejścia analogowe oraz cyfrowe podłączone są pozostałe urządzenia, takie jak:

 

  • Odtwarzacze audio wyposażone w czytnik CD, port USB, czytnik kart SD czy moduł Bluetooth,
  • Laptop wyposażony w cyfrową kartę sieci audio Dante (DVS) oraz komplet oprogramowania do zarządzania poszczególnymi elementami systemu elektroakustycznego, który pozwoli na szybkie emitowanie podczas wydarzeń w hali hymnu, komunikatów czy spotów reklamowych,
  • Zestaw mikrofonów przewodowych i bezprzewodowych oraz zestaw fonii zwrotnej uzupełnione o zestawy słuchawek z mikrofonem Sennheiser HMD 301 PRO,
  • Stanowisko komentatora sportowego OLYMPIA 3 wyposażone w komplet zestawów słuchawek z mikrofonem Sennheiser HMD 301 PRO, pozwalające na wygodną pracę komentatorów sportowych,
  • Stagebox cyfrowy TiO1608-D.

 

[img:2]

 

Konsoleta foniczna

Zastosowanie w systemie elektroakustycznym hali cyfrowej konsolety fonicznej Yamaha TF1 wraz z kartą cyfrowej sieci audio Dante i stageboxem cyfrowym TiO1608-D, pozwala na realizację wielu wymagających scenariuszy organizowanych w hali imprez, uwzględniających pracę komentatorów sportowych, konferansjerów, występy artystyczne, przemówienia czy udział profesjonalnych DJ-ów. Możliwość obsługi łącznie 40-stu kanałów audio, w tym lokalnie 16-stu za pomocą cyfrowego stageboxa, zdalne sterowanie za pomocą aplikacji na tablet multimedialny, to funkcje nie tylko pożądane, ale wręcz wymagane w XXI wieku w tego typu obiektach.

Dodatkowym, a nie mniej istotnym elementem w takim obiekcie jest prostota obsługi miksera – mini ekrany na każdym kanale, możliwość graficznej edycji podświetlania i opisu kanałów, uproszczone sterowanie procesorami dynamicznymi czy widmowymi za pomocą jednego pokrętła czy baza standardowych nastaw dla wielu typów mikrofonów i instrumentów, to doskonałe ułatwienie dla obsługi obiektu.

 

[img:3]

 

Pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących

System elektroakustyczny hali wyposażony został w pętlę indukcyjną dla osób niedosłyszących, obejmującą swoim zasięgiem jeden z sektorów hali.

 

Transmisja sygnałów audio

Transmisja cyfrowych sygnałów audio w systemie elektroakustycznym hali sportowej w Puławach odbywa się za pomocą protokołu Dante. Sygnały w sieci Dante przesyłane są między stanowiskiem komentatora sportowego (AEQ OLYMPIA 3), cyfrowym stageboxem, laptopem, matrycą audio w amplifikatorni oraz cyfrową konsoletą foniczną Yamaha TF1. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala na dużą swobodę w organizacji systemu, a przy wykorzystaniu okablowania strukturalnego w obiekcie na podłączenie poszczególnych elementów systemu (cyfrowego stageboxa czy stanowiska komentatora sportowego) w wielu niestandardowych miejscach.

 

[img:5]

 

Olympia 3 i system interkomowy AEQ

Częścią systemu elektroakustycznego hali w Puławach jest system interkomowy oparty o rozwiązania hiszpańskiej marki AEQ, składający się z przewodowego pulpitu zainstalowanego w reżyserni hali oraz trzech bezprzewodowych interkomów (AEQ XPLORER). Stanowisko komentatora sportowego AEQ Olympia 3 to idealne rozwiązanie do tego typu obiektów, które pozwala na pracę trzech komentatorów, wyposażonych w słuchawki z mikrofonem nagłownym. Komentatorzy sami decydują, kiedy włączyć swoje mikrofony, mogą też poprzez swoje słuchawki podsłuchać sygnał audio wysyłany z miksera czy interkomu, decydując samodzielnie, w którym uchu słyszą, które sygnały i w jakich proporcjach. Możliwość pracy w cyfrowej sieci audio Dante pozwala na podłączenie urządzenia w wielu miejscach w obiekcie z dostępem do okablowania strukturalnego.

 

[img:6]

 

Aktywne zestawy głośnikowe Yamaha DZR10

System elektroakustyczny hali sportowej w Puławach wyposażony został także w dwa aktywne wielozadaniowe zestawy głośnikowe Yamaha DZR10, które doskonale sprawdzą się podczas małych wydarzeń organizowanych w hallu wejściowym obiektu lub jako odsłuch ustawiony na płycie boiska.

Życzymy gospodarzom obiektu realizacji wielu udanych imprez oraz przyjemności z eksploatacji systemu nagłośnienia.

 

więcej: tommex.pl
Systemy AV

Gdzie kupić?

Coda Audio Coda Audio www.codaaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Yamaha Commercial Audio rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz