2 czerwca 2021 12:00
Info Audio Plus Sp. z o.o. Audio Plus Sp. z o.o. tel: +48 22 732 16 00 www.audioplus.pl

Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera z rozbudowaną instalacją od Audio Plus

W Suchej Beskidzkiej otwarto Centrum Kultury i Filmu imienia słynnego reżysera Billy’ego Wildera. Obiekt wyposażono w złożony, zintegrowany system audiowizualny od Audio Plus, który składa się z urządzeń Electro-Voice, Dynacord, Mipro i wielu innych marek.

Słynny hollywoodzki scenarzysta i reżyser Billy Wilder („Bulwar Zachodzącego Słońca”, „Pół żartem, pół serio”, „Garsoniera”) urodził się w 1906 roku w Suchej Beskidzkiej. Jeszcze za życia artysty miasto przyznało mu honorowe obywatelstwo oraz nazwało jedną z głównych ulic jego imieniem. Nowo wybudowane Centrum Kultury i Filmu jest ukoronowaniem wysiłków władz Suchej, by jej słynny obywatel był właściwie uhonorowany. Instytucja została uruchomiona pod koniec marca 2021 roku.

 

[img:1]

 

Budynek o powierzchni ok. 3.5 tys. mkw. jest całkowicie nowy. Znalazło się w nim miejsce na salę kinowo-widowiskową na 300 osób, sale zajęć (komputerowe i taneczne), bibliotekę z czytelnią, sale chóru oraz pomieszczenia konferencyjne. Cały obiekt został połączony cyfrowo w zintegrowaną sieć, której projektantem, dostawcą i instalatorem była firma Audio Plus.

W ramach zadania zrealizowane zostały: system kinowy, nagłośnienie sali widowiskowej, mobilny system nagłośnieniowy w salach chóru i tańca, interkom, sieć dystrybucji sygnału AV, system mikrofonów bezprzewodowych, system audiowizualny w bibliotece i sali konferencyjnej oraz stacjonarne ekrany informacji wizualnej (tzw. Digital Signage).

 

[img:2]

 

Nagłośnienie sali widowiskowej oparte zostało w całości na rozwiązaniach z grupy Bosch. Widownię nagłośniono dwoma gronami złożonymi z 3 zestawów Electro-Voice EVA każde, które uzupełniono zestawami niskotonowymi EKX, zamontowanymi w proscenium (4 sztuki). Frontfill oraz dźwięk efektowy realizowany jest za pomocą zestawów EVU (łącznie 16 sztuk). Za wzmocnienie całego systemu odpowiadają końcówki mocy Dynacord IPX, zaś jako monitory sceniczne pracuje 8 zestawów aktywnych Electro-Voice ZLX.

 

[img:5]

 

Oczywiście sercem instytucji jest funkcja kinowa, także zrealizowana przez Audio Plus. Zainstalowano projektor DCI oraz zwijany ekran o szerokości ponad 10 m, który za przyciśnięciem jednego guzika zmienia salę widowiskową w kino godne Hollywood. Nagłośnienie kinowe, uzupełnione procesorem dźwiękowym Dolby, opiera się na marce Electro-Voice (trzy zaekranowe zestawy głośnikowe). Jako nagłośnienie surround pracują zestawy efektowe Electro-Voice EVU, zainstalowane na stałe.

 

[img:4]

 

Ponadto sala została wyposażona w system cyfrowej prezentacji obrazu z dotykowym sterowaniem z tabletu. Dzięki temu wykładowca lub osoba prowadząca wydarzenie może bezproblemowo podłączyć komputer i wysłać zawartość swojego ekranu na ekran kinowy, co jeszcze bardziej poszerza możliwości użytkowe obiektu.

 

[img:9]

 

Tak złożona instytucja, która ma realizować zadania kulturalne w uporządkowany i zsynchronizowany sposób, musiała być wyposażona w niezawodny system inspicjencki. Oparto go na urządzeniach marki RTS. Sercem systemu jest cyfrowa matryca interkomowa RTS ODIN, natomiast w recepcji, zwanej Centrum Zarządzania Obiektem, zainstalowano główny pulpit sterujący. 

 

[img:7]

 

Pozostałe pulpity umieszczono w pomieszczeniach wymagających „cichej” komunikacji: w gabinecie dyrekcji, w garderobach, w pomieszczeniach reżyserów nagłośnienia i oświetlenia oraz w kabinie kinooperatora, a także w mobilnym stojaku inspicjenta, który umieszcza się w najwygodniejszym miejscu w zależności od przebiegającego wydarzenia.

Uzupełnieniem są ścienne i sufitowe zestawy głośnikowe (służące do rozgłaszania komunikatów dla publiczności i artystów), których w całym obiekcie jest aż 28, a także dzwonki, kamera podglądu akcji scenicznej oraz automatycznie uruchamiane transparenty „CISZA”.

 

[img:10]

 

Żadna instytucja kulturalna nie mogłaby funkcjonować bez dobrze dobranego zestawu mikrofonów, zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych. Te ostatnie zostały oparte na marce Mipro – Centrum dysponuje bezprzewodowymi mikrofonami doręcznymi serii ACT 7 oraz nagłownymi z nadajnikami bodypack z tej samej serii. Ich odbiorniki (dwa czterokanałowe ACT 747 oraz jeden dwukanałowy ACT727) zostały zainstalowane w mobilnej skrzyni transportowej, a komunikują się za pomocą interfejsu Dante. Zaś przewodowe mikrofony to znów marka Electro-Voice.

 

[img:3]

 

Artyści mają do dyspozycji zarówno mikrofony wokalowe z serii ND, jak i instrumentalne ND i PL. Ważnym elementem jest też system połączeniowy – wygodne i estetyczne przyłącza podłogowe oraz komplet diboksów. Dopełnieniem jest zestaw odtwarzaczy i rejestratorów, konsolety mikserskie i monitory studyjne, które razem pozwalają na profesjonalną rejestrację wydarzeń, które będą się odbywać w Centrum.

 

[img:8]

 

W salach komputerowych, zlokalizowanych na poziomie 0, zainstalowano osiem sufitowych głośników Dynacord serii DC oraz cztery komplety mikrofonów bezprzewodowych Electro-Voice (dwa ręczne, dwa nagłowne). W sali tanecznej, również na parterze, działa mobilny system nagłośnieniowy Electro-Voice ELX200 oraz dwa zestawy bezprzewodowe marki EV.

Na górnej kondygnacji natomiast znajduje się biblioteka, którą wyposażono w system odtwarzania muzyki zarówno ze źródeł cyfrowych (CD, dysk flash), jak i analogowych (gramofon). Również na górze są dwie sale chóru, które wyposażono w mobilne systemy nagłośnieniowe Electro-Voice: ELX200 w większej z nich oraz EVOLVE30M w mniejszej. Obie są także wyposażone w mikrofony bezprzewodowe marki Electro-Voice, ułatwiające prowadzenie zajęć.

 

[img:11]

 

Ciekawym dopełnieniem instalacji audio-video jest system informacji wizualnej, zwany Digital Signage. To kilka ekranów LCD, zlokalizowanych w holu przy wejściu do budynku, oraz w bibliotece. Ta ostatnia jest wyposażona również w system projekcji filmowej, który można wykorzystać zarówno do wyświetlania bieżących informacji, jak i podczas wydarzeń. Podobny system jest do dyspozycji także w sali konferencyjnej. Zaś w całym obiekcie funkcjonuje system wsparcia niedosłyszących, oparty na urządzeniach serii Roger marki Phonak.

 

[img:6]

 

Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera w Suchej Beskidzkiej, dzięki przemyślanemu projektowi i dostosowanej do jego potrzeb instalacji audio-video, będzie spełniało doskonale swoje zadanie. Jego patron Billy Wilder, spoglądający na instytucję swojego imienia z ogromnego zdjęcia umieszczonego w prezydialnym miejscu nad holem, może być zadowolony z efektów. A Sucha Beskidzka może się pochwalić instytucją kultury na prawdziwie światowym poziomie.

 

[img:12]
 
więcej: audioplus.pl

Gdzie kupić?

Electro-Voice Electro-Voice www.electrovoice.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Electro-Voice rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dynacord Pro Audio Dynacord Pro Audio www.dynacord.com

Dystrybucja w Polsce:

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Mipro rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dynacord Public Address Dynacord Public Address www.dynacord.com

Dystrybucja w Polsce:

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz