27 lipca 2022 09:00

Caban Drummer Fest 2022 - Prawdziwe perkusyjne święto

Caban Drummer Fest to impreza przyciągająca naprawdę dużą ilość fanów z perkusyjnego kręgu. Poznaliśmy już pierwsze nazwiska perkusyjnych gwiazd, które pojawią się na festiwalu.  

Po raz piąty 24 września 2022 roku Chrzanów stanie się perkusyjną stolicą polski. Święto perkusji odbędzie w sali teatralnej MOKSiR mieszczącym się przy ul. Broniewskiego 4 w Chrzanowie. Otwarcie bram nastąpi o 16:45, a sam start imprezy przewidziano na 17:00. Co warte zaznaczenia wstęp na wydarzenie jest całkowicie bezpłatny. 

 

 

Caban Drummer Fest to nie tylko granie na perkusji (covery, solówki i wykłady), to również warsztaty dla dzieci i młodzieży i  możliwość zagrania na bębnach każdej chętnej osoby. W tym roku hol kina zostanie udostępniony wszystkim gościom. Będzie okazja poznać sprzęt i porozmawiać ze specjalistami z branży perkusyjnej. Na festiwalu swój udział zapowiedziały firmy: GeWa Music, Impression Cymbals, Mapex Polska. Patronat nad imprezą objęły: Magazyn Perkusista, BeatIt, Chrzanowska Telewizja Lokalna oraz Gazeta Krakowska.

 

Line-up tegorocznego festiwalu

 

Tomek Torres

Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Bytomiu i Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. W latach 1997-2006 członek zespołu Triology (wraz z Michałem Barańskim i Mateuszem Kołakowskim), założonego przez amerykańskiego klarnecistę Brad'a Terry. Ponad 300 koncertów na terenie całych Stanów Zjednoczonych m. in. w takich klubach jak: Knitting Factory (NYC); Jazz Bakery (LA); Mt. Washington Hotel (NH); Chicago (Konsulat Polski); a także w innych klubach jazzowych w San Diego, Bostonie czy Denver. Podczas pobytów w Stanach miał przyjemność poznać i zagrać razem z takimi muzykami jak: Bill McHenry, William Gallison, Tony Malaby, Jeff Williams, Aaron Goldberg, Jamey Aabersold, Adam Makowicz czy Buddy DeFranco.

 

[img:3]

 

W Polsce miał okazje współpracować z tak uznanymi muzykami jak Bobby McFerrin, Mayito Rivera, Michał Barański, Jan Smoczyński, Paweł Tomaszewski, Krzysztof Urbański, Reinaldo Ceballo, Jose Torres, Grzech Piotrowski, Paweł Kaczmarczyk, Filip Siejka, Piotr Zaczek, Grzegorz Jabłoński, Robert Kubiszyn. Współpracuje lub współpracował z zespołami: Afromental, Krzysztof Urbański Quartet, Jose Torres & Havana Dreams, Quinteto Cubano, Optimystic, Mikromusic, Natasza Urbańska, Kasia Kowalska, Ania Szarmach, Urszula Dudziak, VNM, TEDE oraz Kuba Badach.

Od 2012 współpracuje z najlepszymi DJ'ami z kraju i z zagranicy jako perkusista Live Act. Współpracował z DJ Bleq, DJ Macu, DJ Kocurr, DJ Romi, a także z 3-krotnym mistrzem świata w DJ'ce - DJ Pro Zeiko. Na co dzień gra w najlepszych klubach w Warszawie oraz w innych klubach w całej Polsce. Współzałożyciel grupy The Bangers, w którego skład wchodzą DJ Macu i DJ Kocurr. W 2015 roku formacja wypuściła pierwszy w Polsce mixtape z żywą perkusja.

 

Artur Malik

Polski perkusista rockowy i jazzowy, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach i wykładowca Akademii Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie.

Swoją muzyczną karierę rozpoczął jako członek zespołu Lombard, z którym nagrał albumy Koncert, Welcome Home, Rocking the East, ’81–’91 Największe przeboje, Afryka i Deja’Vu. Poza tym współpracował z takimi solistami i zespołami, jak m.in.: Chłopcy z Placu Broni, Little Egoists, For Dee, ZanderHaus, Urszula, Funk de Nite, Pod Budą, Anna Treter, Bluesmobile, Kulturka, Piwnica Św. Norberta, L.A.P.d., Majka Jeżowska, Maciej Zembaty, Mr. Bober Friend’s, Nie-Bo, Bardzo Orkiestra, Wały Jagiellońskie, Püdelsi, Janusz Radek, Krzysztof Zalewski, Keith Thomson Band, Olek Klepacz, Jacek Wójcicki, Maciej Balcar.

 

[img:4]

 

Koncertuje, bądź koncertował m.in. z takimi wykonawcami jak: Jarosław Śmietana, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański, Ryszard Sygitowicz, Jacek Chruściński, Maciej Balcar, Artur Gadowski, Piotr Nalepa, Paweł Mąciwoda, Marcin Daniec, Rudi Schuberth, Michał Zabłocki, Michał Bajor, Alicja Majewska, Krzysztof Kiljański, Jacek Królik, Piotr Żaczek, Zbigniew Jakubek, Joachim Mencel, Tomasz Grabowy, Jan Hnatowicz, Steve Logan, Chuck Frazier, Steve Hooks, Oliver Mally, Christoph Titz, Bryan Corbett, Saskia Laroo, Warryn Byrd, MC Stewlocks.

Obecnie jest nauczycielem gry na perkusji w „Malik Szkoła Perkusji” w Wieliczce. Wcześniej, przez 25 lat nauczyciel perkusji w Krakowskiej Szkole Jazzu. Jako muzyk sesyjny nagrał ok. 60 płyt z gwiazdami polskiej muzyki rozrywkowej i artystami międzynarodowymi. 

 

Wojtek Deręgowski

To polski perkusista i muzyk. Studiował w Berklee College of Music w Bostonie. Obecnie Wojtek aktywnie działa na polskiej i zagranicznej scenie muzycznej jako perkusista live i w studio. Na swoim koncie ma współprace m.in. z Tiną Karol (z którą nadal koncertuje), Rosalie, Sorry Boys, czy Marceliną. Duża część kariery Wojtka opiera się na działalności w social mediach, gdzie regularnie wstawia filmy perkusyjne. Na swoich kanałach gromadzi ponad 300 tysięcy obserwujących.

W swojej grze na perkusji i edukacji stawia na niepowtarzalny styl, kreatywność i brzmienie oraz muzykalność i wyrażanie emocji na zestawie perkusyjnym. Wojtek współpracuje z firmami perkusyjnymi: Vic Firth, DW, Meinl, Remo, Roland oraz 64 Audio.

 

[img:5]

 

Piotr V. Gawlik

P.G.P.P... czyli perkusista, grafik, plastyk i pasjonat obu tych gałęzi sztuki. Gatunki które szczególnie sobie upodobał to: pop, rock, funk, soul czy blues. Od lat współpracuje z Agatą Wyszyńską i projektem DwaA. W lipcu zarejestrował bębny do trzeciego już wspólnego albumu Marcina Pajaka "The Maze", którego premiera przewidziana jest na jesień 2022 roku.

Przez okres jego perkusyjnej drogi współpracował z wieloma artystami. Warto w tym miejscu wspomnieć: zespół Chłopcy z placu broni, nowojorskiego gitarzystę bluesowego Chaz de Paulo, Siwy Dym, Michał Parzymięso i Asteya. Poza byciem perkusistą tworzy dla perkusistów. Wykonuje  ręcznie robione wizualizacje na membranach. Grafiki od Custom Rezo zdobią m. In naciągi Artura Żurka z grupy Nocny Kochanek.

 

[img:6]

 

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz