21 marca 2024 10:00
Info Polsound sp. z o.o Polsound sp. z o.o tel: +48 22 2041 100 www.polsound.pl

Meyer Sound Constellation - niezwykła instalacja w Szanghaju

Wspaniały nowy dodatek do życia kulturalnego największego chińskiego miasta, Bank of Communications NEW BUND 31 Performing Arts Center (BOCOM NEW BUND 31 Performing Arts Center), oferuje najnowocześniejsze zaplecze techniczne do organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń, od konferencji biznesowych po koncerty popowe i symfoniczne, festiwale jazzowe i sztuki Broadway’owskie. Grand Theater na 2500 miejsc to klejnot koronny nowej inwestycji i jest pierwszym obiektem tej wielkości, który oferuje system akustyczny Constellation o “dużej mocy”, zdolny do tworzenia szerokiej palety naturalnie brzmiących środowisk dźwiękowych i – w razie potrzeby – otaczania publiczności dynamicznymi, wciągającymi wrażeniami dźwiękowymi za pomocą narzędzia do projektowania i miksowania dźwięku przestrzennego Spacemap Go.

Niezwykłe możliwości systemu zostały zaprezentowane pod koniec października 2023 roku podczas wyjątkowego otwarcia, które połączyło występy symfoniczne, jazzowe, elektroniczne, popowe i dramatyczne, zapewniając ucztę dźwiękową, a Constellation zoptymalizował salę dla każdego gatunku.

 

[img:1]

 

Występy inauguracyjne były szczególnie ważne dla Jamesa Chow, szefa działu nieruchomości komercyjnych głównego inwestora Shun Tak Holdings. Chow od samego początku pełnił rolę nadzorczą, aby zapewnić, że Grand Theater zaoferuje najlepsze wrażenia zarówno widzom, jak i wykonawcom.

 

Najważniejszym punktem programu otwarcia był występ Shunzy, chińsko-amerykańskiej piosenkarki znanej ze swojego aksamitnego głosu. Akustyczny występ był przyjazny i intrygujący, tak jak się spodziewałem, a jej głos był również dobrze zbalansowany z zespołem jazzowym na żywo, zapewniając publiczności intymne i marzycielskie wrażenia.

James Chow - Szefa działu nieruchomości

 

Kiedy po raz pierwszy zaplanowano to miejsce osiem lat temu, Grand Theater został zaprojektowany głównie z myślą o organizowaniu musicali, chińskiej opery, tańca i koncertów rockowych/popowych – wszystkie wymagające odpowiedniego nagłośnienia. Podstawowa geometria pomieszczenia została zaprojektowana z myślą o tych zastosowaniach. Jednak w późniejszym czasie zmieniono brief, aby uwzględnić również muzykę orkiestrową, co stanowiło wyzwanie dla konsultanta akustycznego, londyńskiej firmy Theater Projects.

 

Geometria widowni była stała i niemożliwa do zmiany. Na szczęście aktywny system akustyczny oferował kluczową przewagę, umożliwiając zapewnienie znacznych wczesnych odbić na wszystkich miejscach dla publiczności bez zmiany wewnętrznej struktury audytorium.

Fabrizio Filippi - Główny konsultant ds. akustyki

 

[img:2]

 

Według Filippiego, system Meyer Sound Constellation był preferowaną opcją, gdy zaproponowano rozwiązanie elektroakustyczne. “To był priorytet od samego początku, dzięki jakości komponentów i wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie aktywnej akustyki” – mówi. W tym momencie Filippi pracował nad zapewnieniem harmonijnego połączenia fizycznych i elektronicznych elementów akustyki pomieszczenia.

 

Akustyka pomieszczenia zapewnia puste płótno, które pozwala Constellation pracować z pełnym potencjałem, minimalizując wszelkie zakłócenia lub zabarwienie dźwięku. W niektórych przypadkach akustyka pomieszczenia zapewnia jednak użyteczne wsparcie ze strony powierzchni odbijających dźwięk, takich jak elementy sufitu.

Fabrizio Filippi - Główny konsultant ds. akustyki

 

Zainstalowany tutaj system jest wyjątkowy, ponieważ zdecydowana większość z 320 samodzielnie zasilanych, pełnozakresowych głośników rozmieszczonych po bokach i nad głową w całej sali to modele o większej mocy, takie jak UPM-1XP i ULTRA-X20XP, z których każdy jest w stanie przenosić dyskretne dźwięki na wysokim poziomie w całym audytorium. Pozwala to projektantom dźwięku na tworzenie dynamicznych, wciągających wrażeń dźwiękowych, zarówno przy wyłączonej funkcji Constellation, jak i w połączeniu z uruchomionym Constellation. Taka możliwość podwójnego zastosowania była wcześniej oferowana tylko w audytoriach mieszczących co najwyżej kilkaset osób.

 

[img:3]

 

System jest również wyjątkowy, ponieważ jako pierwszy integruje głośniki Constellation ze ścianą wideo LED. Głośniki wewnątrz obracają się, dzięki czemu ściana może być ustawiona zarówno z pasywną powierzchnią ściany, jak i aktywnymi ekranami wideo skierowanymi w stronę widowni. Constellation w Grand Theatre zapewnia wiele ustawień wstępnych, aby pomieścić występy wymagające wzmocnienia dźwięku lub tylko akustyczne występy muzyki ludowej, operowej, symfonicznej lub chóralnej. W razie potrzeby użytkownicy mogą dostosować parametry każdego ustawienia wstępnego pod kątem intensywności, ciepła i jasności.

W przypadku występów z nagłośnieniem, w hali zainstalowano stały system wzmacniający składający się z głośników liniowych Meyer Sound LEOPARD i LINA z głębokim basem wspieranym przez elementy sterujące niskimi częstotliwościami 1100-LFC.

James Chow oczekuje, że ta inwestycja w niezwykły dźwięk przyniesie długoterminowe korzyści.

 

Constellation pozwala na większą elastyczność w korzystaniu z obiektu. W ciągu dnia może być wykorzystywany do wydarzeń takich jak spotkania i lunche, a wieczorem do pokazów. Ta elastyczność maksymalizuje nasze zyski.

James Chow - Szefa działu nieruchomości

 

Od czasu wielkiego otwarcia, BOCOM NEW BUND 31 Performing Arts Center było gospodarzem wielu wydarzeń, w szczególności koncertu Placido Domingo, który zebrał entuzjastyczne recenzje nie tylko za swój występ, ale także za bogatą atmosferę akustyczną zapewnianą przez Meyer Sound Constellation.

 

Moje rozmowy z naszymi gośćmi VIP sugerują, że Constellation przekroczyła ich oczekiwania

James Chow - Szefa działu nieruchomości

 

[img:4]
 

Kolumny i głośniki instalacyjne Systemy AV

Gdzie kupić?

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybucja w Polsce:

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz