EVID-C-G2, czyli nowe głośniki sufitowe od Electro-Voice
Jakkolwiek – jeśli chodzi o głośniki – marka Electro-Voice kojarzy się przede wszystkim z dużymi systemami i mobilnymi zestawami nagłośnieniowymi, to jednak nie oznacza to, iż poprzestaje wyłącznie na tym asortymencie. W katalogu E-V znajdziemy także instalacyjne głośniki sufitowe, należące do rodziny EVID, której to nowa generacja zaprezentowana została podczas niedawno zakończonych targów InfoComm w Las Vegas. Dotychczas rodzina ta obejmowała tylko jedną linię, czyli EVID-C. Jej następczyni to EVID-C-G2.
Ale na tym nie koniec, albowiem rodzinka powiększyła się o pięć modeli drugiej linii podstawowej, tzw. entry level, EVID-EC. W sumie więc mamy do wyboru aż dwanaście wariantów, co dla integratorów oznacza dużą swobodę w konfigurowaniu systemów nagłaśniających.
W serii znajdziemy bowiem zarówno niewielkie, szerokopasmowe zestawy dwudrożne, z wooferem o średnicy ledwie 3 cali i takie z 8-calowym głośnikiem niskotonowym – zarówno niskoprofilowe, jak i wysokosufitowe – jak również samodzielne subwoofery.
Serię C-G2 wyposażono w nowy mechanizm montażowy SwiftLock. Wszystkie wspomniane tutaj modele są przeznaczone do pracy w instalacjach wysokoimpedancyjnych i zasilane napięciem 70/100 V. Wszystkie też mają nadane certyfikaty UL 1480A oraz UL 2043, aczkolwiek niektóre zgodne są również z normami UL 1480, CSA/ULC-S541 :2016 i EN54-24 EVAC.
Obudowy głośników C-G2 i EC mają te same trzy standardowe rozmiary zewnętrzne, co modele serii C poprzedniej generacji: mały - 7 cali, średni - 11 cali i duży - 13 cali. Niezmiernie ułatwia to modernizację instalacji z użyciem nowych głośników, ponieważ można użyć gotowych otworów.
Mocowane na magnesy kratki maskujące dostępne są w kolorze białym, ale można je malować. Opcjonalnym akcesorium są kratki z wykończeniem czarnym, a dla modeli średniej wielkości producent dodatkowo oferuje białe kratki w kształcie kwadratu. We wszystkich zaś przypadkach maskownice są „podszyte” tkaniną ochronną.
Opatentowana przez EV technologia SST (Signal Synchronized Transducers), gwarantująca lepsze zestrojenie przetworników nisko- i wysokotonowych, pozwala na zmieszczenie większego falowodu w bardziej kompaktowej obudowie, tym samym zapewniając lepszą efektywność akustyczną i - poprzez precyzyjną kontrolę obszaru pokrycia – uzyskanie wyższej zrozumiałości przekazu w całym paśmie.