Remote production wg. SSL'a i nowa aplikacja Tempest Control App dla Systemu T
Remote production, czyli zdalna produkcja, na tegorocznych targach IBC biła rekordy popularności. Widać wyraźną tendencję w szerokim świecie broadcastu, która pozostanie z nami na dłużej. Najwięksi producenci sprzętu już podążyli za tym trendem, co niewątpliwie niesie ze sobą wiele korzyści m.in redukcja kosztów, większa elastyczność, lepsze wykorzystanie zasobów.
Dziś zapraszamy do relację z IBC ze stoiska Solid State Logic, które opracowało aplikację TCA (Tempest Control App) dedykowaną do konsolet Systemu T, a przewodnikiem po nowoąsciach będzie Krzysztof Kowalewskiegi z Commercial Audio - dystruybutor SSL w Polsce. Zapraszamy.
Zanim przejdziemy do samej aplikacji TCP rozszerzmy podstawowe korzyści "Remote production":
-
Oszczędność kosztów – Zdalna produkcja pozwala na redukcję kosztów związanych z podróżami, zakwaterowaniem i logistyką, ponieważ ekipa produkcyjna może pracować z różnych miejsc na świecie bez konieczności fizycznej obecności na miejscu wydarzenia.
-
Większa elastyczność i wydajność – Ekipy produkcyjne mogą szybko reagować na zmiany, pracować nad wieloma projektami jednocześnie, a także korzystać z centralnie zlokalizowanego sprzętu, co zwiększa efektywność procesów produkcyjnych.
-
Lepsze wykorzystanie zasobów – Zdalna produkcja umożliwia centralne zarządzanie sprzętem i personelem, co pozwala na lepsze wykorzystanie zasobów technicznych oraz ludzkich, bez potrzeby duplikacji zespołów na miejscu.
SSL Tempest Control App
Rzeczona aplikacja przeznaczona jest do użycia w sytuacjach, w których potrzebujemy użyć mocnego systemu miksującego, jednak nie korzystając ze standardowej powierzchni sterującej. Sytuacji takich można wymienić co najmniej kilka.
W połączeniu z silnikiem Tempest Engine oraz pracującymi w sieci urządzeniami wejściowo-wyjściowymi aplikacja Tempest Control App tworzy w pełni funkcjonalny System T. Można ją uruchomić wprost na komputerze PC bądź na maszynie wirtualnej, działającej na współdzielonym serwerze, i wykorzystać w kilku scenariuszach. Jeden z nich to zautomatyzowana produkcja dźwięku. Jest to możliwe dzięki kompatybilności Systemu T z takimi rozwiązaniami jak EVS Cerebrum, Grass Valley Ignite, Kahuna, Ross Overdrive, Sony ELC oraz Viz Mosart.
Innym scenariuszem jest produkcja zdalna w przypadkach wymagających użycia konsolety audio na miejscu realizacji. W takiej sytuacji system może składać się z silnika TE1, lokalnych jednostek we/wy, switchów komputera z aplikacją TCA. Całość można wzbogacić o moduły fizycznych tłumików.
Kolejnym przykładem wykorzystania TCA jest system zapasowy, konfigurowany na potrzeby realizacji o szczególnie krytycznym znaczeniu. Opiera się on na funkcji Dormant Backup, pozwalającej na natychmiastowe przerzucenie sterowania przetwarzaniem na TCA lub dowolną konsoletę System T.
To oczywiście nie wszystkie opcje. Jak zaznaczyłem we wstępie, tego rodzaju narzędzia programowe można wykorzystać na wiele sposobów, a TCA nie jest wyjątkiem. Pozostaje więc zainteresować nim wszystkich użytkowników Systemu T od Solid State Logic. Niezbędne informacje uzyskacie u dystrybutora, czyli w firmie Commercial Audio.
Fotorelacja ze stoiska SSL na IBC 2024