Nowy WING Behringera w trzech "osobach"
W poniedziałek 7 października swoją premierę miały trzy nowe modele popularnego miksera cyfrowego firmy Behringer - WING - w tym długo i z utęsknieniem oczekiwany przez wielu realizatorów WING Compact. Co oprócz kompaktowej wersji WINGA zaprezentował producent?
Behringer WING
Pierwsza z nich to WING-BK, czyli nic innego jak "stary, dobry" WING, ale w odświeżonym, bardziej eleganckim designie - zamiast srebrnej powierzchni sterującej mamy teraz elegancki czarny "stół". I to w zasadzie tyle zmian w stosunku do "zwykłego" WINGA.
Behringer WING Compact
Długo oczekiwany WING COMPACT może okazać się hitem sprzedażowym najbliższych miesięcy. Wyposażony w 24 preampy Midasa z serii PRO oraz 8 wyjść liniowych oferuje praktycznie te same możliwości co "duży" WING, ale w znacznie bardziej kompaktowej obudowie (również - jak nowy WING-BK w czarnym wykończeniu), czyli m.in. 48 kanałów stereo (które można skonfigurować jako mono), 28 szyn wyjściowych stereo, 10-calowy ekran dotykowy oraz możliwość obsłużenia do 382 inputów i 368 outputów. Inna jest oczywiście liczba fejderów - w wersji kompaktowej mamy ich do dyspozycji 13.
Mamy też ten sam bogaty zestaw efektów i emulacji procesorów inspirowanych takimi klasykami jak Pultec EQ, SSL Bus Compressor, SPL Transient Designer, Neve EQ, Focusrite ISA i D3, DBX160, LA-2A, 1176, Elysia mPressor czy Empirical Labs Distressor. Na pokładzie jest też 64-ścieżkowy rejestrator/odtwarzacz (na kartach SD), pozwlający na wykonanie wirtualnej próby, a także 48-kanałowy interfejs audio (via USB) do nagrań na dowolnym DAW-ie. Kartę WING LIVE z gniazdami kart SD można też wymienić na kartę Dante, co pozwala na dwustronną komunikację z siecią Dante 64 x 64.
Behringer WING Rack
I wreszcie trzecia nowość, która taż zapewne zainteresuje spore grono potencjalnych użytkowników - WING RACK. Jak łatwo się domyślić jest to rackowa wersja WINGa, która świetnie sprawdzi się w instalacjach stałych czy mobilnych systemach nagłośnieniowych (w klubach, na eventach firmowych itp.). WING RACK, podobnie jak WING-BK i COMPACT, wyposażony jest w ten sam procesor odpowiedzialny za przetwarzanie audio oraz 10-calowy ekran o wysokiej rozdzielczości. Wygodny panel przedni posiada możliwość regulacji nachylenia, co ułatwia jego obsługę w przypadku montażu w racku. Oprócz dotykowego wyświetlacza użytkownik ma do dyspozycji osiem konfigurowalnych przycisków oraz cztery enkodery, zapewniające szybki dostęp do najważniejszych parametrów z poziomu panelu czołowego.
Oczywiście znacznie łatwiej obsługiwać go będzie z poziomu urządzenia zdalnego - czego zresztą możemy dokonywać w odniesieniu do wszystkich modeli WINGa. Mowa tu o aplikacji CoPilot (na tablety z systemem Android i iOS), jak i służącej do sterowania odsłuchami apce WING Q. Zdalne, jak i offline'owe zarządzenie WINGAMi dostępne jest też z poziomu komputerów z systemem Windows, macOS i Linux, za pośrednictwem programu WING EDIT.
Pierwsze egzemplarze nowych WINGów dostępne będą w sprzedaży już niebawem.