I-O Data Soundgenic HDL-RA4TB (dysk 4 TB HDD) Streamer/Serwer Sieciowy Audio +9 sklepów - przyjdź przetestuj lub zamów online+

To ogłoszenie jest nieaktualne

Opis produktu:

I-O Data Soundgenic HDL-RA4TB

Sieciowy Serwer AudioSoundgenic to sieciowy serwer audio umożliwiający odtwarzanie plików przez zewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) USB.
Soundgenic jest wyposażony w oprogramowanie firmy Fidata, znanej z niezawodności swoich rozwiązań.
Stwórzcie swoje idealne środowisko muzyczne, do zgrywania i odtwarzania plików CD i wysokiej rozdzielczości.

Słuchanie muzyki

• Funkcja serwera multimediów w każdej sieci
• Odtwarzacz muzyki z wbudowaną pamięcią w połączeniu z przetwornikiem USB
• Aplikacja „fidata Music App” do sterowania muzyką z sieciFunkcja serwera multimediów w każdej sieci
Serwer multimediów korzysta z oprogramowania „Twonky Server 8”. Współpracuje z każdym odtwarzaczem sieciowym zgodnym z DLNA i UPnP AV.Odtwarzacz muzyki z wbudowaną pamięcią w połączeniu z przetwornikiem USB
Soundgenic może być wykorzystany jako odtwarzacz sieciowy zgodny z PCM i DSD, z wbudowanym serwerem, jeśli zostanie podłączony do DAC USB (przetwornika wolnostojącego lub odtwarzacza CD, wzmacniacza czy wzmacniacza słuchawkowego z odpowiednim wejściem).Aplikacja „fidata Music App” do sterowania muzyką z sieci
Sterowanie wybranym odtwarzaczem i odtwarzanie muzyki zapisanej na Soundgenic przy użyciu naszej aplikacji „fidata Music App”

• Shortcuts (Skróty): Skróty do muzyki na serwerze
• Server area (Strefa serwera): Pokazuje muzykę na serwerze
• Playlist area (Strefa playlist): Pokazuje playlisty
• Controller (Sterowanie): Steruje odtwarzaniem muzykifidata Music App to komfortowe zarządzanie muzyką w sieci domowej z intuicyjnym interfejsem

fidata Music App to wyjątkowo łatwa w obsłudze aplikacja do zarządzania muzyką, zgodna ze standardem OpenHome, opracowana przez fidata Japan.

Interfejs użytkownika, zaprojektowany od podstaw w celu maksymalizacji komfortu użytkowania, umożliwia wiele więcej niż tylko wybór utworów – użytkownik może dowolnie przełączać się między serwerami i odtwarzaczami. W połączeniu z Soundgenic HFAS1 tworzy system do zarządzania plikami audio w sieci oraz pozwala na zmianę ustawień tych urządzeń nie wymagając osobnego komputera.Wsparcie standardu OpenHome
Aplikacja jest w pełni zgodna ze standardem OpenHome, dzięki temu może współpracować ze wszystkimi urządzeniami OpenHome, jak i odtwarzaczami UPnP AV i DLNA.

Elastyczny interfejs użytkownika z wyjątkową funkcjonalnością
Aplikacja ma elastyczny interfejs użytkownika, który pozwala na wybór utworów korzystając z rożnych gestów, takich jak puknięcia, przytrzymania czy operacji przesuń-upuść.
Można dowolnie ustawiać rozmiar okładek i przesuwać granicę między dwoma wyświetlanymi panelami (kiedy korzystamy z aplikacji z aplikacji na tablecie w położeniu poziomym), a ustawiany wygląd ekranu pozwala użytkownikom innych aplikacji na natychmiastową przesiadkę, ponieważ będą korzystać z interfejsu, z którym czują się komfortowo.Używanie aplikacji w trybie wielu okien
Ciesz się muzyką przeglądając internet lub czytając ebooka.

Szybkie przełączanie między wieloma serwerami i odtwarzaczami
Aplikacja pozwala na błyskawiczne przełączanie między serwerami pozwalając użytkownikom na korzystanie z muzyki zapisanej w wielu miejscach.
Można również przełączać się pomiędzy różnymi odtwarzaczami bez konieczności opuszczania głównego ekranu.

Wybieranie ścieżek z wyprzedzeniem i edycja metadanych
Korzystając z interfejsu zgrywania płyt CD można wybrać jakie utwory trzeba zgrać oraz edytować ich metadane, zanim zaczniemy zgrywanie.
Potem można monitorować status zgrywania ikonką aplikacji.Funkcje powtarzania i odtwarzania losowego
Jeżeli urządzenie OpenHouse wspiera powtarzanie i odtwarzanie losowe playlist, funkcja On Device Playlist (playlista na odtwarzaczu) pozwala na kontynuację odtwarzania nawet po zamknięciu aplikacji.

* Jeśli korzysta się z odtwarzacza sieciowego, który nie posiada takiej funkcji, konieczne jest pozostawienie aplikacji włączonej. W wersji iOS musi być włączona aplikacja i tablet/telefon, w wersji Android, musi być nawiązane połączenie z internetem.

Konfiguracja i sprawdzanie statusu serwera
Jeśli korzystacie z urządzeń z serii HFAS1 można z poziomu aplikacji sprawdzić dane takie jak adres IP, zapełnienie dysku czy aktywny interfejs, a także je modyfikować.Kopiowanie danych pomiędzy serwerami I zarządzanie plikami zapisanymi na nich
Aplikacja pozwala na kopiowanie przez sieć plików, a także umożliwia importować i eksportować pliki na dyski podłączone do nich przez port USB.

Możliwe jest zarządzanie pojedynczymi plikami jak i całymi folderami. Dodatkowo można zmieniać nazwy plików lub je kasować.

Edytowanie metadanych (tagów) *1
Aplikacja pozwala na edytowanie tagów (metadanych) plików zapisanych na urządzeniu HFAS1. Można zmieniać tagi dla plików WAV, FLAC oraz DSF. Zmiany dokonane na plikach będą widoczne także na innych serwerach i w odtwarzaczach.

*1 Wymagany jest najnowszy firmware dla HFAS1.

Zapisywanie lokalnych playlist z aplikacji fidata na serwerze audio
Zapisuj lokalne playlisty z aplikacji fidata Music App na serwerze muzyki w formacie m3u. Takie playlisty mogą być odczytane i odtworzone przez inne odtwarzacze niż fidata Music App a także przez samą aplikację na innym urządzeniu, korzystając z funkcjonalności playlisty na serwerze.

(1) Zapisz lokalną playlistę jako plik m3u.(2) Wprowadź nazwę dla playlisty i wybierz serwer, na którym ma być zapisana. Następnie klikni “Upload” aby ją tam zapisać.(3) Twoja playlista zostanie zapisana jako playlista na serwerze.Odtwarzaj pliki zapisane na twoim smartfonie lub tablecie korzystając funkcjonalności serwera muzyki wbudowanego w aplikację
Korzystając z aplikacji fidata Music App można odtwarzać pliki zapisane w iTunes (iOS), folderze Music (Android) oraz CD RECO poprzez odtwarzacz sieciowy lub USB-DAC podpięty do serwera fidata (uwaga – ta funkcja jest standardowo nieaktywna).

1. Włącz funkcję Media Serwer na urządzeniu z plikami muzycznymi w iTunes (iOS), folderze Music (Android) lub CD RECO.
2. Wybierz „To urządzenie” (This device) w panelu serwera, wybierz utwory do odtwarzania i graj tak samo jakby pochodziły z serwera fidata.


[UWAGA] Odtwarzanie muzyki z Apple Music, Google Play Music i innych plików zabezpieczonych cyfrowym podpisem (DRM) nie jest możliwe.


Importowanie muzyki

• Z płyty CD do Soundgenic bez pośrednictwa PC
• Przesył muzyki z Soundgenic do odtwarzacza przenośnego
• Zapisywanie muzyki z PC lub MAC
• Import muzyki z pendrajwa lub dysku USB
• Otoczenie sieciowe, dane techniczne i pobieranie

Z płyty CD do Soundgenic bez pośrednictwa PC
Płyty CD mogą być zgrywane w prosty sposób. Informacje o utworach i okładki mogą być wgrywane automatycznie.Przesył muzyki z Soundgenic do odtwarzacza przenośnego
Soundgenic obsługuje format exFAT oraz odtwarzacze o wielu pamięciach (maksymalnie trzech), dane mogą być przesyłane do wbudowanej pamięci urządzenia przenośnego lub kart SD (także SDXC).
Zapisywanie muzyki z PC lub MAC
Zapisywanie istniejących plików z muzyką z waszych komputerów na Soundgenic.Import muzyki z pendrajwa lub dysku USB
Dużą liczbę plików muzycznych można importować przez bezpośrednie podłączenie dysku USB lub innego rodzaju pamięci USB.

Przywiązanie do designu

Bez wentylatorów
Zbudujecie ciche środowisko audio
Obudowa jest wykonana wewnątrz z metalu o grubości 1.2 mm, czyli półtora raza więcej niż w standardowych obudowach, które mają 0,8 mm grubości. Cała obudowa jest wyjątkowo sztywna, dzięki czemu uzyskano redukcję wibracji oraz doskonałą dystrybucję ciepła pomimo braku wentylatora. To wszystko gwarantuje osiągnięcie wyjątkowo cichego środowiska audio.Gumowe nóżki redukujące wibracje
Spód urządzenia jest wyposażony w półkuliste, gumowe nóżki. Redukując powierzchnię bezpośredniego kontaktu z podłożem, zmniejszają ilość wibracji przedostających się do wnętrza obudowy.Diody LED o obniżonej jasności
Diody świecące podczas odtwarzania muzyki zaprojektowano w taki sposób, żeby nie przeszkadzały. Mają zmniejszoną jasność i zakres oświetlenia.Wykończenie obudowy stworzone z myślą o miejscu, w którym postawimy urządzenie.
Obudowę wykonano ze szczotkowanego aluminium, dzięki czemu łatwo utrzymać ją w czystości i bez obaw wyeksponować urządzenie na szafce audio.
Otoczenie sieciowe

Komputery

Wspierane systemy operacyjne:
Windows 10 / Windows 8.1 / Windows 8 / Windows 7
OS X 10.7 ~ 10.11
macOS 10.12 ~10.14

Wspierane przeglądarki:
Internet Explorer 9 / 10 / 11
Microsoft Edge 40
Safari 6 / 7 / 8 / 9 / 10

Smartfony

Wspierane systemy operacyjne:
iOS 8.0.2 ~ 12
Android 4.1 ~ 8.0

Wspierane formaty plików (rozszerzenia):
wav, mp3, wma, m4a, m4b, ogg, flac, aac, mp2, ac3, mpa, aif, aiff, dff, dsf

USB-DAC formaty wyjścia (częstotliwości próbkowania):
PCM format (44.1 kHz, 48 kHz, 88.2 kHz, 96 kHz, 176.4 kHz, 192 kHz, 352.8 kHz, 384 kHz, 705.6 kHz*, 768 kHz*) *tylko wav i aiff

DSD format (DoP) (2.8 MHz, 5.6 MHz, 11.2 MHz)

DSD format (Direct DSD) (2.8 MHz, 5.6 MHz, 11.2 MHz, 22.5 MHz)

USB-DAC formaty wyjścia (ilość bitów)
PCM format (16 bit, 24 bit, 32 bit)
DSD format (DoP, Direct DSD) (1 bit)


Interfejs sieciowy (LAN)
Standard transmisji: 1000BASE-T / 100BASE-TX / 10BASE-T
Gniazdo:  RJ-45 × 1 (Auto MDI / MDI-X)

Porty USB
Gniazda: USB 3.1 Gen 1(USB 3.0) ×1
USB2.0 × 1

Standard sieciowy
Zgodne ze standardem: UPnP AV

Napięcie zasilania
AC100V-240V 50 / 60Hz

Pobór mocy
7.3 W (średni), 29 W (maksymalny)

Wymiary zewnętrzne (bez wystających elementów)
168(S) ×134(G) × 43(W) mm

Waga
Ok. 1,2 kg (4TB HDD), 0,6 kg (2TB SSD)

Waga (z opakowaniem)
Ok. 1,7 kg

Zakres temperatury pracy
5℃ do 35℃

Zakres wilgotności powietrza
20% – 85% (bez kondensacji)

Akcesoria
Zasilacz zewnętrzny, kabel zasilający zgodny z PSE, kabel LAN, haczyk na kable, instrukcja obsługi

Zgodność prawna
Zgodne z ROhS
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz