Aurender W20SE 8TB SSD silver - Serwer muzyczny +9 sklepów - przyjdź przetestuj lub zamów online+

To ogłoszenie jest nieaktualne

Opis produktu:


Aurender W20SE 8TB SSD Serwer muzyczny

Szczytowy referencyjny serwer muzyczny

Rewolucja w ewolucji

Od premiery w roku 2013, Aurender W20 zajmował na rynku miejsce ‘serwera muzycznego, według którego oceniane są inne’. Opracowana w roku 2019 udoskonalona i poprawiona wersja tego serwera W20SE [Special Edition] podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej zarówno w kwestii wygody obsługi, jak i jakości brzmienia.

Aurender W20SE to urządzenie z wyboru instalowane w najlepszych systemach audio na świecie. Zaprojektowany do współpracy z przetwornikami cyfrowo-analogowymi najwyższej klasy, W20SE jest jednym z kilku dostępnych serwerów umożliwiających współpracę z zewnętrznym zegarem, co jest standardem wśród profesjonalistów i w studiach nagraniowych. Dodatkowo, oparty o dwa przewody tryb przesyłania danych AES/EBU – spotykany w referencyjnych przetwornikach – pozwala na osobną transmisję sygnału dla prawego i lewego kanału celem dalszej poprawy brzmienia. Ale nawet bez stosowania zewnętrznego zegara i podwójnego wyjścia AES/EBU, bateryjny zasilacz W20SE zapewnia olbrzymie obniżenie poziomu szumów prowadzące do absolutnie cichego tła. Zaś dysk SSD pojemności 4TB wraz z pamięcią podręczną SSD pojemności 1TB czynią z W20SE idealne rozwiązanie do przechowywania nawet największych kolekcji muzyki.

Innowacyjna technologia z zasilaniem bateryjnym, trybem Dual AES/EBU i wejściem zegara Master Clock

Obecne w sygnale cyfrowym jitter i szum potrafią nieodwracalnie zdegradować jakość konwersji cyfrowo-analogowej. Aurender W20 był pierwszym na świecie serwerem cyfrowym, który kompletnie eliminował szum obecny w prądzie zmiennym i generowany przez zasilacze. Było to efektem wykorzystania akumulatorów LiFePO4 do zasilania części audio układu. Nowy W20SE korzysta z tego samego schematu budowy do minimalizacji szumu na wyjściach audio. Za długoterminowe utrzymanie jittera na praktycznie niemierzalnym poziomie odpowiada cyfrowa pętla PLL oparta o programowalne bramki FPGA i współpracująca ze stabilizowanym termicznie oscylatorem kwarcowym [OCXO]. Zaś specjalnie zaprojektowany układ dostarcza wolny od szumów prąd do dedykowanego wyjścia audio USB 2.0. Pamięć podręczna SSD izolowana przez ekrany wykonane z grubych części aluminiowych również pozwala minimalizować i eliminować różne rodzaje szumów i jitter zwykle towarzyszące odtwarzaniu muzyki z dysków twardych.

Szeroki wachlarz wyjść cyfrowych i portów do połączeń sieciowych

Zaprojektowany do współpracy z najlepszymi przetwornikami cyfrowo-analogowymi na świecie, Aurener W20SE wyposażony jest w szeroki wachlarz wyjść cyfrowych [Dual AES/EBU, S/PDIF – BNC i optyczne] oraz jedno dedykowane wyjście USB Audio 2.0. Do połączeń z siecią i przesyłu danych służy gigabitowy port Ethernet i dwa porty USB 2.0.

Aplikacja Aurender Conductor – wygoda obsługi i pełna kontrola

Opracowana przez firmę Aurender aplikacja Conductor zamienia iPada lub smartfona w centrum sterujące nowymi serwerami muzycznymi Aurender. Menu ustawień pozwala na szybką zmianę trybu działania wszystkich funkcji serwera i jego ustawień. Conductor ułatwia też wyszukiwanie plików wśród olbrzymich kolekcji. Zaimplementowana obsługa dwóch serwisów streamingowych, Qobuz i Tidal [wymaga subskrybcji] pozwala na łatwy dostęp do milionów płyt w wysokiej rozdzielczości. Linki to treści znajdujących się w internetowych serwisach można zaś dodać do głównej biblioteki plików, co ułatwia tworzenie playlist i zarządzanie kolekcją muzyki. Aplikacja Aurender Conductor dostępna jest dla platform iOS oraz Android. Można więc sterować streamerem i mieć dostęp do muzyki z poziomu tabletu Apple iPad lub smartfonów i tabletów Android.

Zainstalowany dekoder MQA Core

Dekoder MQA Core zainstalowany w W20SE odpowiada za pierwszy etap dekodowania plików MQA do 88,2 lub 96kHz. Jest to szczególnie ważne dla posiadaczy przetworników cyfrowo-analogowych, które nie wspierają technologii MAQ. Daje bowiem dostęp do brzmieniowych zalet i przewag kodowania MQA. Dodatkowo, dekoder MQA Core świetnie uzupełnia przetworniki z renderingiem MQA, który jest drugim etapem obróbki sygnału MQA. Razem daje to pełne dekodowanie MQA.

Współpraca z zewnętrznymi zegarami Word Clock

Cyfrowy transfer sygnału audio zgodny z protokołem S/PDIF [przez złącza koaksjalne i XLR] polega na jednoczesnym wysyłaniu danych i sygnału zegara. Zegar przetwornika cyfrowo-analogowego musi więc pracować zgodnie z sygnałem zegara zawartym w sygnale. Próby zsynchronizowania pracy przetwornika z sygnałem zegara obecnym w strumieniu S/PDIF prowadzą do generowania jittera w zegarze przetwornika.
Lepszym sposobem jest korzystanie z zegara przetwornika i danych ze źródła. Jednak w ten sposób trudno zagwarantować dokładność synchronizacji. Aby zegar przetwornika został zegarem nadrzędnym, który będzie zsynchronizowany z danymi, źródło sygnału audio musi posiadać wejście sygnału zegara. I wysyłać przez wyjścia cyfrowe dane zsynchronizowane z przychodzącym sygnałem zegara. Ten sposób pozwala na eliminację jittera przy łączeniu źródła z przetwornikiem wg protokołu S/PDIF.
Jeżeli w systemie obecny jest zewnętrzy zegar, również serwer i DAC powinny posiadać wejścia sygnału zegara.
Generatory sygnału Word Clock są często stosowane w studiach nagraniowych w celu eliminacji jittera podczas przesyłania sygnału między wieloma różnymi urządzeniami. Aurender W20SE akceptuje sygnał zegara o następujących częstotliwościach: Master Clock – 10MHz, 12.8MHz; Wor Clock – 44.1kHz i 48kHz oraz ich wielokrotności od 1 do 512. Aurender W20SE akceptuje zarówno sygnał Word Clock [urządzenia dCS], jak i Master Clock [urządzenia MSB].

Tryb Dual AES/EBU

Wykorzystujący dwa przewody tryb przesyłu danych Dual AES/EBU jest czasem wykorzystywany przez referencyjne przetworniki cyfrowo-analogowe w celu podwojenia maksymalnej rozdzielczości danych w cyfrowym interkonekcie AES/EBU. Kiedy wyjście AES/EBU używane jest w trybie Dual, informacje w lewym i prawym kanale przesyłane są z częstością próbkowania 192kHz, co w efekcie daje transmisję sygnału stereo 24-bity/384kHz. Ponieważ maksymalna częstotliwość próbkowania dzielona jest na dwa, wymagania dotyczące drogi transmisji zmniejszają się.

Osobny zasilacz bateryjny [LiFePO4] dla układu audio

Dwa zespoły akumulatorów LFP na zmianę zasilają układ audio i podlegają ponownemu ładowaniu. Taki sposób działania całkowicie izoluje komponenty obwodu audio przed szumem, redukuje jitter i zniekształcenia często towarzyszące prostowaniu prądu zmiennego. 

Wewnętrzny UPS chroni W20SE przez problemami związanymi z awarią zasilania

Dodatkowy akumulator LFP działa jak komputerowy UPS chroniąc W20SE przed awarią w razie przerwy w dopływie prądu. Pozwala również na bezpieczne i spokojne zamknięcie systemu i wyłączenie W20SE.

Stabilizowany termicznie oscylator kwarcowy [OCXO] dla długofalowej redukcji jittera

Kwarcowe zegary OCXO należą do najdokładniejszych i najbardziej stabilnych konstrukcji obecnych na rynku. Są całe rzędy wielkości dokładniejsze od typowych oscylatorów kwarcowych stosowanych w komputerach. Również zmiany temperatury mogą prowadzić do fluktuacji częstości oscylacji, co z kolei może prowadzić do generowania jittera w cyfrowej ścieżce sygnału. Co więcej, zwykłe oscylatory nie są stabilne w czasie i tracą dokładność wraz z upływem lat. Zegary OCXO wykorzystują stabilny kryształ najwyższej klasy zamknięty w komorze o stałej temperaturze, co zapobiega generowaniu jittera w związku ze zmianą temperatury.

Precyzyjna konwersja DSD/PCM w bramkach FPGA

Wiele przetworników cyfrowo-analogowych dekoduje jedynie sygnał DSD na wejściu USB a nie S/PDIF ani AES/EBU. Dlatego właśnie Aurender W20SE został wyposażony w ekstremalnie precyzyjny układ konwersji DSD/PCM oparty o programowalne bramki FPGA. Niezależnie od jakości procesora, konwersja DSD do PCM za pomocą oprogramowania zawsze prowadzi do słabego brzmienia, wymaga bowiem zastosowania tysięcy równoległych obliczeń filtracji. Konwersja sygnału DSD do PCM w W20SE jest wyjątkowo precyzyjna właśnie dzięki zastosowaniu tysięcy filtrów wewnątrz bramek FPGA, co daje doskonałe brzmienie.

Pętla PLL oparta o bramki FPGA

Całkowicie cyfrowy układ pętli PLL [All-Digital Phase-Locked Loop] wykorzystujący programowalne bramki FPGA w połączeniu z precyzyjnym zegarem OCXO odpowiada za czasową dokładność transmisji danych i minimalizuje jitter do poziomów praktycznie nieoznaczalnych.

Dysk SSD pojemności 4TB i pamięć podręczna 1TB do odtwarzania

Wbudowany dysk SSD pojemności 4TB i pamięć podręczna SSD 1TB są zamknięte w specjalnie zaprojektowanej aluminiowej obudowie, co pomaga chronić wrażliwe układy audio przed interferencjami EMI. Pamięć podręczna jest wykorzystywana podczas odtwarzania plików z biblioteki i streamingu. Zwiększa to stabilność systemu i jakość dźwięku podczas współpracy z serwisami takimi jak Qobuz i Tidal.

Dedykowane wyjście audio USB 2.0 z układem zasilania dostarczającym prąd pozbawiony szumów

Wyjście audio USB 2.0 zostało zaprojektowane specjalnie pod kątem dostarczania jak najczystszego i przejrzystego sygnału audio wolnego od szumów. Wyjście jest ekranowane w celu maksymalnej ochrony przed interferencjami. Wyjście audio USB serwera W20SE zapewnia transmisję danych do przetwornika wolną od jittera, co ułatwia osiągnięcie brzmienia maksymalnej jakości.

Liniowy zasilacz

Nowy liniowy zasilacz skonstruowano specjalnie w celu dostarczania prądu do obwodów płyty głównej, pamięci i innych części W20SE. Zapewnia on wyjątkowo stabilne i wolne od szumów środowisko pracy kluczowych części urządzenia.

Podwójnie izolowany port LAN

Port LAN serwera W20SE jest podwójnie izolowany i chroni wrażliwe układy serwera przed całym szumem generowanym przez routery.

Wsparcie dysków NAS i dysków HDD USB

Najlepszym sposobem przechowywania muzyki jest zapisanie plików na wewnętrznych dyskach SSD serwera W20SE. Zastosowana przez firmę Aurender platforma pozwala również na wyszukiwanie i odtwarzanie plików zapisanych na sieciowych dyskach NAS lub zewnętrznych dyskach twardych USB. Zawartość tych dysków może być w prosty sposób skopiowana do pamięci wewnętrznej W20SE za pomocą aplikacji Aurender Conductor. Można też, oczywiście, wykorzystać do kopiowania treści komputery Mac/PC.

Zdalne wsparcie techniczne

Z poziomu aplikacji Conductor, Aurender umożliwia użytkownikom swoich produktów bezpośredni kontakt z działem wsparcia technicznego. Wysłanie prośby o poradę pozwala technikom na postawienie szybkiej diagnozy i próbę rozwiązania problemu przez internet.

Specyfikacja:

Kompatybilne formaty

DSD [DSF, DFF], WAV, FLAC, AIFF, ALAC, M4A, APE i inne

Rozdzielczość i częstość próbkowania

DSD - pojedynczy AES/SPDIF: DSD64 przez DoP, DSD64, DSD128, DSD256, DSD512 przez DSD do PCM [88,2 i 176,4kHz]
Tryb Dual AES: DSD64 i DSD128 przez DoP, DSD64, DSD128, DSD256, DSD512 przez DSD do PCM [88,2; 176,4 oraz 352,8kHz]
USB: 32-bity/384kHz; 1-bit 2,8MHz [DSD64]; 1-bit 5.6MHz [DSD128], 11.2MHz [DSD256], 22,4MHz [DSD512] 

DSD do PCM
 

DSD64/128/256/512 do 88,1/176,4/352,8kHz [tylko tryb Dual]

Szerokość

430mm

Wysokość

106mm

Długość

370mm

Ciężar

21,1kg

Systemowa i podręczna pamięć SSD

1TB

Przechowywanie muzyki

8TB SSB [1 x 2,5” 8TB]

Zasilacz

Bateryjny i liniowy

Wyświetlacz

AMOLED Dual 3,7”

Cyfrowe wyjścia audio

USB, COAX, Optyczne, BNC, AES/EBU x 2 [tryb Dual]

Wejście zegara

Wejście Word Clock lub Master Clock [BNC] 10MHz oraz 12,8MHz [44,1kHz i 48kHz i ich wielokrotności od 1 do 512 razy]

Inne wejścia/wyjścia

Podwójnie izolowany port Gigabit Ethernet, USB x 2

Zużycie energii

Odtwarzanie – 40W, Szczyt – 70W, Standby – 3,5W


Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz