dCS Bartók DAC / Streamer - black +9 sklepów - przyjdź przetestuj lub zamów online+

To ogłoszenie jest nieaktualne

Opis produktu:


dCS Bartók DAC / Streamer

DAC i streamer sieciowy z opcjonalnym wzmacniaczem słuchawkowym

Nowy dCS Bartók DAC łączy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość dCS. Jest to przede wszystkim najnowocześniejsza sieć strumieniowa DAC wykorzystująca technologię opracowaną dla linii Rossini. Dzięki wyjątkowemu wzmacniaczowi słuchawkowemu zapewnia niezwykłe doznania cyfrowe dCS zarówno miłośnikom słuchawek, jak i słuchaczom stereo.

Ten jednoskładnikowy cyfrowy odtwarzacz muzyczny wyposażony jest w legendarną platformę dCS Ring DAC™ i funkcję przetwarzania sygnału, a także niestandardowy, wysokiej jakości streamer muzyczny UPnP.

Bartók odtwarza muzykę za pośrednictwem szeregu standardowych wejść cyfrowych USB, AES lub S/PDIF. Może przesyłać sygnał strumieniowo przez sieć Ethernet z dysku NAS lub internetowych serwisów muzycznych, takich jak TIDAL™ lub Spotify™, a także z urządzeń Apple za pośrednictwem Airplay™. Interfejs sieciowy może wykonywać pełne dekodowanie i renderowanie MQA.

Sekcja DAC jest wyposażona w niezależne zbalansowane i niezbalansowane wyjścia liniowe, które mogą bezpośrednio sterować wzmacniaczami mocy, unikając potrzeby stosowania oddzielnego przedwzmacniacza.

Bartok Headphone DAC ma specjalnie zaprojektowany wzmacniacz słuchawkowy, który działa wyjątkowo dobrze zarówno w przypadku słuchawek o wysokiej jak i niskiej impedancji w formacie zbalansowanym lub niezbalansowanym.

Wszystkie wyjścia można ustawić na jeden z czterech poziomów maksymalnych w celu zwiększenia kompatybilności systemu. Zaprojektowany pod kątem elastyczności i łatwości użytkowania bez kompromisów, dCS Bartók wykorzystuje najnowszą technologię cyfrowego przetwarzania danych dCS i technologię Ring DAC ™, opracowaną pierwotnie dla serii Rossini. Jego pojedynczy FPGA oferuje usprawnione przetwarzanie sygnału i doskonałą elastyczność, pozwala także dodawać nowe funkcje i poprawiać jego wydajność użytkowania w przyszłości.

Bartok DAC ma nowy, potężny interfejs użytkownika oraz niestandardową aplikację sterującą, która pozwala słuchaczom zarządzać odtwarzaniem muzyki z dowolnego źródła w elegancko prosty sposób - dostęp do kanałów iRadio, źródeł cyfrowych i UPnP z jednego punktu kontrolnego. Aplikacja Mosaic zapewnia łatwy dostęp do ustawień DAC-a.

Wyposażony standardowo w upsampling DXD, wielostopniowy oversampling oferuje opcjonalnie upsampling DSD oraz szeroki wybór filtrów DSP, dopasowanych do indywidualnego gustu i wybranej muzyki.

Zawartość przesyłana strumieniowo z sieci jest w Bartoku na bieżąco sprawdzana pod kątem jittera, łatwości użytkowania i wydajności brzmienia. Interfejs sieciowy obsługuje obecnie do 24 bitów, 384kS/s i DSD128, obsługuje wszystkie główne bezstratne kodeki, a także DSD w formacie DoP i natywny DSD. 

dCS Bartók wspierany jest przez prostą a jednocześnie wysoce efektywną architekturę „automatycznego taktowania dCS", stosowaną w Vivaldi, która minimalizuje jitter i znacznie poprawia jakość dźwięku.

Zaprojektowany i wykonany w Wielkiej Brytanii zgodnie z najwyższymi standardami, Bartók wykorzystuje swoje wzornictwo z wielokrotnie nagradzanej gamy Rossini, wykorzystując aluminium z wewnętrznymi panelami tłumiącymi akustykę, aby zredukować pogarszającą dźwięk wibracje mechaniczne i efekty magnetyczne. Zastosowano wielostopniową regulację mocy, z dwoma transformatorami sieciowymi, aby odizolować układ DAC od wzmacniacza słuchawkowego.

Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów dCS, oprogramowanie sprzętowe dCS Bartók można łatwo aktualizować za pomocą CD, USB lub nowej automatycznej funkcji pobierania i aktualizacji. Dzięki temu dCS może dodawać nowe funkcje i poprawiać wydajność Bartoka przez całe jego życie.

Słuchanie muzyki cyfrowej za pośrednictwem systemu dCS Bartok jest pod pewnymi względami oszałamiającym doświadczeniem. Ogólna charakterystyka odtwarzania dCS - precyzja, szczegółowość i wciągające brzmienie - wszystko to w połączeniu z naturalną muzykalnością i wiernością oryginalnego nagrania

Cechy kluczowe: 

• Ostatnia generacja Cyfrowej Platformy Obliczeniowej dCS zapewnia obróbkę sygnału klasy "state-of-the-art" oraz łatwe dopasowanie sprzętu do innych urządzeń audio.
• Wbudowany dCS Ring DAC wykorzystany we flagowym cyfrowym systemie odtwarzania dCS Vivaldi. 
• Cyfrowe wejścia obsługują UPnP, asynchroniczne źródła USB i Apple Airplay, a także cyfrowe strumienie audio AES i S/PDIF.
• Wzmacniacz słuchawkowy ze zbalansowanymi i niezbalansowanymi wyjściami, odpowiedni dla słuchawek o wysokiej lub niskiej impedancji.
• Wbudowana obsługa serwisów streamingowych TIDAL i Spotify Connect.
• Akceptuje zaszyfrowane dane SACD z DCS Transports za pośrednictwem wejść Dual AES.
• Projekt wielostopniowego oversamplingu DXD z opcją upsamplingu DSD z możliwością wyboru przez użytkownika filtrów DSP I DSD
• Automatyczny system taktowania poprawia łatwość obsługi i minimalizuje poziom jittera.
• Wielostopniowa regulacja mocy i podwójne transformatory sieciowe izolujące sekcję przetwornika DAC od wzmacniacza słuchawkowego.
• Aktualizacja oprogramowania układowego w celu przyszłej funkcjonalności i aktualizacji wydajności.


Specyfikacja:

Typ urządzenia

Przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem słuchawkowym

Rodzaj przetwornika

Opracowana przez dCS topologia Ring DAC™

Wejścia cyfrowe

Interfejs sieciowy na złączu RJ45 - działa jako renderer UPnP ™ w trybie asynchronicznym, przesyła strumieniowo muzykę cyfrową z NAS lub komputera lokalnego za pośrednictwem standardowej sieci Ethernet, dekoduje wszystkie główne formaty bezstratne, w tym FLAC, WAV i AIFF do 24 bitów 384kS / natywna częstotliwość próbkowania plus DSD / 64 i DSD / 128 w formacie DFF / DSF. Inne formaty to WMA, ALAC, MP3, AAC i OGG. Niektóre formaty są ograniczone do niższych częstotliwości próbkowania. Obsługuje Apple AirPlay w wersji 44,1 lub 48kS / s. Złącze Network Loop Out na drugim złączu RJ45. Interfejs USB 2.0 na złączu typu B działającym w trybie asynchronicznym, akceptuje do 24 bitów PCM z prędkością do 384kS / s oraz DSD / 64 i DSD / 128 w formacie DoP. Działa w trybie klasy 1 lub 2. Interfejs USB-on-the-go na złączu typu A działa w trybie asynchronicznym, przesyła cyfrową muzykę z dysku flash do 24 bitów 384kS / s oraz DSD / 64. 2x AES / EBU na 3-pinowych żeńskich złączach XLR. Każdy zaakceptuje PCM z prędkością do 24 bitów 192 kS / s lub DSD / 128 w formacie DoP. Używany jako podwójna para AES, akceptuje PCM w rozdzielczości do 384kS / s, DSD / 64 i DSD / 128 w formacie DoP lub DSD zaszyfrowane dCS. 2x SPDIF na 1x RCA Phono i 1x BNC. Każda z nich zaakceptuje PCM z prędkością do 24 bitów 192 kS / s lub DSD / 64 w formacie DoP. 1x optyczny SPDIF na złączu Toslink akceptuje PCM z prędkością do 24 bitów 96kS / s

Wejścia analogowe

Poziomy wyjściowe: 0.2, 0.6, 2 lub 6V rms dla pełnej skali wejściowej, ustawiane w menu. Wyjścia symetryczne: 1 para stereo na 2 męskich 3-pinowych złączach XLR. Te wyjścia są elektronicznie zrównoważone i płynne. Impedancja wyjściowa wynosi 3Ω, maksymalne obciążenie wynosi 600 Ω (zalecane 10k-100kΩ). Wyjścia niezbalansowane: 1 para stereo na 2 złączach gramofonowych RCA. Impedancja wyjściowa wynosi 52 Ω, maksymalne obciążenie wynosi 600 Ω (zalecane jest 10k-100kΩ)

Wyjścia słuchawkowe

1 symetryczna para stereo na 1x 4-stykowym męskim złączu XLR. 1 nierównomierna para stereo na 1-szym 6,35 mm (1/4 ") 3-biegunowym gnieździe. Pełne poziomy wyjściowe to 1,4 W rms przy 33 Ω, 0,15W rms przy 300 Ω. Poziomy wyjściowe to 0, -10, -20, -30dB, ustawione w menu. Minimalna impedancja słuchawek wynosi 33 Ω.

We/wy sygnału zegara

2x Wejścia zegarowe Word na złączach 2x BNC, przyjmują standardowy zegar tekstowy o częstotliwości 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4 lub 192 kHz. Szybkość transmisji danych może być taka sama, jak częstotliwość zegara lub dokładna wielokrotność częstotliwości zegara. Wrażliwe na poziomy TTL. Wyjście zegara Worda na 1x złącze BNC. W trybie Master na wyjściu pojawia się zegar czasu zgodny z TTL.

Szum resztkowy

Lepszy niż –113dB0, 20Hz - 20kHz nieważony (ustawienie 6V).

Przesłuch L-R

Lepszy niż -115dB0, 20Hz – 20kHz

Filtry

Tryb PCM: do 6 filtrów daje kompromisy między odrzuceniem obrazu Nyquist a odpowiedzią fazową.
Tryb DSD: 4 filtry stopniowo zmniejszają poziom szumów poza pasmem audio.

Aktualizacja oprogramowania

Dostępne w aplikacji dCS Bartók App

Sterowanie

Aplikacja dCS Bartók App 
RS232 (sterowany przez urządzenia firm trzecich).
Pilot (opcjonalnie)

Zasilacz

Ustawiony fabrycznie na 100, 115, 220 lub 230V AC 50/60Hz.

Pobór mocy

30 Watts typowo / 50 Watts maksymalnie

Kolor

czarny lub srebrny

Wymiary

444mm / 17.5” x 430mm / 17.0” x 115mm / 4.6“. Allow extra depth for cable connectors.

Waga

16.7kg / 36.8lbs


Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz