Avantgarde Acoustic TRIO CLASSICO
To jedne z najbardziej rozpoznawalnych zestawów głośnikowych na rynku. O tych wyjątkowych "kolumnach" krąży opinia, że potrafią przekształcić sztukę prostego odtwarzania muzyki w zmysłowe doświadczenie, angażujące wszystkie zmysły słuchacza.
Wszyscy, którzy mieli okazję słuchać tych zestawów swoje doświadczenie relacjonują jako wrażenia porywające i ekscytujące. Jest to wspomnienie, które porównać można wyłącznie do prawdziwego koncertu. W wersji Trio Classico użyto tych samych tub i przetworników co w wersji standardowej.
Czym są systemy głośnikowe Avantgarde Acoustic™?
Systemy głośnikowe Avantgarde Acoustic™ to jedne z najnowocześniejszych na rynku audio rozwiązań akustycznych.
Trio jest tubowym systemem 3-drożnym, który w paśmie poniżej 100 Hz wspierany jest przez aktywne subwoofery. Najniższe częstotliwości generowane są przez 950 milimetrowa tubę nisko-średniotonową. Napędzana jest ona przez nowy 20 centymetrowy przetwornik L3O z 16-ohmową cewka Omega. Sercem Trio jest tuba o zasięgu dolnym do 600 Hz. Pracuje w niej 5 centymetrowy przetwornik M3O z 570 milimetrowa tubą średniotonową. Ponadto mamy tu jeszcze 16-ohmowy, 2,5 centymetrowy przetwornik wysokotonowy H3O z wbudowaną 18-centymetrową tubą wysokotonową.
Technologia CDC pozwala połączyć minimalistyczne wzornictwo z tylko 4 elementami pasywnej zwrotnicy, na cały system trójdrożny. Wszystkie kondensatory zostały całkowicie zaprojektowane i skonfigurowane w oparciu o opatentowana technologie CPC. Efektywność systemu to 109 dB.
Przy niższych częstotliwościach seria Trio może być łączona zarówno z subwooferem SUB231 z systemu Duo Grosso, z modułem ADRIC tuby basowej z systemu Duo Mezzo, lub tez w ultymatywnej konfiguracji – z modułami Basshorn w liczbie od 2 do 6.
Trio to po prostu najlepszy obecnie, znajdujący się w ofercie Avantgarde Acoustic™ zestaw. W poszukiwaniu najlepszego brzmienia, prym wiodą rzeczy najbardziej fascynujące. Trio to punkt zwrotny – zarówno pod względem szacunku dla technologii jak i szacunku dla dźwięku.