DIR AUDIO - NIE TYLKO DIY
Osoby, które odwiedziły wystawę Audio Video Show być może odnalazły pokój, który zajmowała debiutująca w tym roku, polska firma Dir Audio - jest ona dystrybutorem węgierskiej marki KáCsa® Audió Kft, która zajmuje się sprzedażą i produkcją audiofilskich akcesoriów.
Dla miłośników DIY to może być przysłowiowy strał w "10". Firma Dir Audio - polski dystrybutor węgierskiej marki KáCsa otworzyła siedzibę w Warszawie. Rodzinna, a w związku z czym niewielka firma, posiada w swojej ofercie szeroki asortyment akcesoriów audio kilku producentów, ale węgierska KáCsa jest obecnie jej podstawowym dostawcą.
Dir dla firm...
Dir Audio jest firmą rodzinną. Pan Mariusz związany jest z jedną z warszawskich uczelni gdzie obecnie pisze pracę doktorską. Jej temat z jednej strony dotyka zagadnień percepcji dźwięku, z drugiej zaś cyfrowego przetwarzania sygnałów muzycznych na potrzeby ich klasyfikacji oraz dalszej rekomendacji.
Niektóre, oferowane przez nas produkty kierowane są do osób, które zajmują się w audio sferą PRO. Tak jest na przykład ze złączami POWERCON, które wykorzystywane są przede wszystkim w nagłośnieniu scenicznym. Część specjalistycznych przewodów dedykowana jest do połączeń w konstrukcjach głośnikowych i zwrotnicach. To dość drogie rozwiązania i ich sens zrozumieją jedynie ci, którzy dbają o najdrobniejsze szczegóły budowanych przez siebie zestawów.
Dla firmy, nie mniej ważni od klientów indywidualnych są klienci zainteresowani zakupami większych ilości wszystkiego co stanowi ofertę Dir Audio. Jako dystrybutor marki firma jest w stanie dostarczać duże ilości, przewodów jak i innych akcesoriów potrzebnych do instalacji Audio-Video.
KáCsa® Audió Kft - firma produkuje, konfekcjonuje oraz prowadzi sprzedaż akcesoriów od 1995 roku. Używają oni kabli KáCsa, Neotech oraz Furutech typu OFC, SPC oraz materiałów najwyższej czystości: miedzi UP-OCC (Ohno Continuous Casting). Są to monokrystaliczne przewodniki miedziane o czystości 6N, srebrne lub ich hybrydy. W firmie, profesjonalnie przeszkoleni technicy posiadają ponad 20 letnie doświadczenie w produkcji oraz konfekcjonowaniu okablowania Audio oraz Video. Używają w tym celu wysokiej jakości pozłacanych, posrebrzanych lub pokrytych rodem złączy.
Dla miłośników DIY
Sprzedaż hurtową uzupełnia sklep, oferta którego skierowana jest do miłośników DIY. To środowisko jest mieszanką bardzo różnych osób i osobowości. Niektórzy z nich, traktują to jako sposób na zapewnienie sobie możliwości kontaktu z wysokiej jakości sprzętem - ale za dużo mniejsze pieniądze. Dla innych to również hobby. Niektórzy nawet przekuwają to w biznes - przykładem takiej osoby jest Dan Wright z firmy Mod Wright. Międzynarodowe fora DIY gromadzą ludzi z całego świata. Każdy tam jest mile widziany: początkujący a także zawodowcy tacy jak Nelson Pass z Pass Audio. Na forum diyaudio.com wszyscy zwracają się do niego czułe Papa Pass. W sieci znajdziemy także wiele sklepów z akcesoriami dla hobbystów. Sklepy takie jak DC-Components, czy obecnie Dir Audio służą nie tylko bogatym wyborem, ale i radą. Jest to szczególnie cenne, gdy gubimy się w natłoku produktów na rynku. Jak to mówią, kto pyta nie błądzi...
Na półkach sklepu Dir Audio znajdziemy zatem wiele często bardzo poszukiwanych akcesoriów, szeroki asortyment kabli - także te bardzo szanowanej dalekowschodniej marki Neo-Tech, która o czym nie wszyscy wiedzą, dostarcza surowce i półprodukty dla największych i najbardziej renomowanych producentów akcesoriów audio na świecie.
NEO-TECH jest firmą tajwańską. To jedna z największych na świecie i przy okazji jedna z nielicznych fabryk produkująca kable z miedzi monokrystalicznej w technologii OCC (Ohno Continious Casting). W zakładach NEO-TECH zaopatruje się wiele firm produkujących przewody dla przemysłu audio. Firma produkuje także kable na specjalne zamówienie wg specyfikacji klienta. Technologia UP-OCC (Ultra-Pure Ohno Continuous Casting) pozwala uzyskać jednokierunkowy, w zasadzie monokrystaliczny drut o znikomej oporności elektrycznej. Zatem na ścieżce przepływu sygnału czyli tak naprawdę prądu, występuje jedynie znikoma liczba granic między poszczególnymi kryształami. Dlatego też przewody konfekcjonowane z drucików, o ultra-niskiej rezystancji, są zdolne do niezwykle wydajnego przesyłania sygnałów elektrycznych, ze znacznie mniejszą ilością zniekształceń. Jest to jedna z najważniejszych cech jaka wyróżnia je w stosunku do przewodów budowanych na bazie przewodników z miedzi OFC (Oxygen-Free Copper) czy nawet srebra.