
LEGO JAZZ SESSION ECM STUDIO
Wytwórnia ECM Records (Editions of Contemporary Music) od momentu powstania w 1969 roku wypracowała charakterystyczne brzmienie i łatwo rozpoznawalną szatę graficzną okładek płyt. Skupiła także wokół siebie wielu wspaniałych artystów. Zespół Pata Metheny łączony jest z ECM dość jednoznacznie, doczekał się on więc swego rodzaju pomnika.
Protagonista ECM
ECM Records założone zostało w Monachium w 1969 roku. Od samego początku firmą kierował Manfred Eicher, którego misją była przede wszystkim produkcja wysokiej jakości muzyki. Początki to głównie jazz, a nieco później także muzyka klasyczna i world music. Eicher jest nadal głównym producentem i osobą o charakterystycznej wrażliwości artystycznej. Firma ECM Records znana jest również z niezależności i nie jest przesadą stwierdzenie, że ECM miało głęboki wpływ na gust muzyczny co najmniej jednego, współczesnego pokolenia melomanów.
Pat Metheny jest jednym z najpopularniejszych gitarzystów jazzowych. Swobodnie poruszając się w różnych gatunkach muzycznych, znany jest ze swojej ciekawości i poświęcenia. Znajduje to odzwierciedlenie w jego dyskografii. Liczne nagrania to przede wszystkim jazz, ale również awangarda, muzyka pop i world music. Muzyka Pata Metheny stała się także ilustracją do kilkunastu filmów. Pomiędzy 1976 a 1984 rokiem Metheny nagrał dla ECM 11 albumów, w tym jeden z najsłynniejszych " As Falls Wichita, So Falls Wichita Falls" (1980), z którego sesję nagraniową przedstawiono ponoć w zaprezentowanym zestawie LEGO.
LEGO JAZZ SESSION ECM STUDIO
Zestaw Jazz Studio Session równie dobrze może być swoistą dekoracją jak i zestawem do zabawy. Dedykowany jest jednak nieco starszym dzieciom. Klocki, figurki i pozostałe elementy stanowią wyposażenie studia, w którym toczy się sesja nagraniowa.
Od lewej: Nana Vasconcelos, Pat Metheny, Lyle Mays oraz Pat Metheny
W informacjach prasowych znaleźć można ciekawy opis idei jaka przyświeca powoływaniu do życia tego typu "zabawek". Producent pisze o rozbudzaniu ciekawości, edukacji, podnoszeniu świadomości istnienia mniej znanych gatunków muzycznych. LEGO pragnie za pomocą Jazz Studio Session pokazać dzieciom świat dźwięków i muzycznych doświadczeń. Nie zapomnijmy tylko, że ta historia dzieje się w Danii.
W skład zestawu wchodzą
- Studio nagrań z pokojem realizatora
- ECM Records logo
- Gitara akustyczna
- Pianino
- Syntezator Propeth 5
- Syntezator Oberheim 4-głosowy
- 3 mikrofony
- Kable i statywy mikrofonowe
- Marakasy
- Zeszyt nutowy
- Słuchawki
- Stół realizatorski
- Głośniki
Figurki
- Manfred Eicher (producent)
- Jan Erik Kongshaug (inżynier)
- Pat Metheny (gitara)
- Lyle Mays (klawisze)
- Nana Vasconcelos (perkusja i wokal)
Lyle Mays