9 czerwca 2017 18:49
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info SoundClub - dystrybucja SoundClub - dystrybucja tel: +48 22 586 3270 www.soundclub.pl HIGH END Monachium Vorm Eichholz 2g 42119 Wuppertal

TRINNOV luxusowa wielokanałowość

[img:9:R]Tak z zasady, to firmy starają się produkować urządzenia dobre, przepychają się przy tym trochę dodając jeden lub dwa drobiazgi do kolejnego modelu, by wyskoczyć ciut przed konkurencję - wszyscy to znamy i obserwujemy.
Wśród takiego stada trafia się od czasu do czasu czarna owca, która reszcie psuje szyki i jest aspołeczna ponieważ nie chadza wspólnymi drogami. Trinnov jest właśnie taką czarną owcą, nie podąża za stadem, jest niepokorny i nieprzewidywalny. Widząc jego produkty stado może jedynie żałośnie zabeczeć walcząc o źdźbła, a Trinnov? Trinnov dawno już przeskoczył elektrycznego pastucha i konsumuje na niedeptanej części łąki.

Tak mniej więcej widzę obecną relację pomiędzy producentami kilkudziesięciu powstających rocznie modeli amplitunerów 5.1/7.1, a firmą Trinnov. To co ma do zaoferowania procesor Altitude32 trudno nawet nazywać kinem domowym, bo to bardziej jak przeniesienie całego Multiplexu do domu i skrzyżowanie go dodatkowo z halą widowiskową, w której odbywają się koncerty na żywo. A przechodząc do konkretów to…

 

[img:7] Za kilka lat tak lub podobnie będzie wygladała standardowa konfiguracja głośników (patrz tekst na końcu)

Altitude32

Altitude32 to referencyjny przedwzmacniacz i procesor dźwięku dookólnego. Można go stosować zarówno w zaawansowanych systemach kina domowego jak i wielokanałowych systemach czysto muzycznych. Gdy ma się do dyspozycji 32 kanały to kluczowym staje się posiadanie rónież zaawansowanego systemu dopasowującego charakterystykę głośników do pomieszczenia. Do tego służy Optimizer, który jest w stanie osiągnąć efekty brzmieniowe porównywalne do tych, które znamy z najlepszych sal kinowych. Altitude32 jest pierwszym high endowym procesorem, który  obsługuje wszystkie formaty dźwięku
3D (z efektowymi kanałami górnymi): Dolby Atmos, DTS-X oraz Auro 3D*. Może również zarządzać od 0 do 32 subwooferami. Unikalność tego urządzenia polega również na uniezależnieniu się od procesorów DSP firm trzecich. Rdzeń urządzenia tworzy procesor obliczeniowy Intela i software nad którym kontrolę sprawują ludzie z Trinnov - wyspecjalizowany komputer, w którym oprogramowanie jest systematycznie rozbudowywane poprzez internet. O takich urządzeniach można z czystym sumieniem powiedzieć, że są future-proof (odporne na to co przyniesie jutro).

 [img:1]Nie bez znaczenia dla całościowego odbioru muzyki były przepiękne elementy adaptacyjne dostarczone przez firmę Artnovion

Gdy firma wywodzi się z rynku pro, to i swoje cywilne urządzenia buduje w oparciu o podzespoły i narzędzia analityczne powstałe dla profesjonalistów. Doskonałym przykładem niech będą chociażby: opatentowany 3D Loudspeaker Remapping, mikrofon kalibracyjny 3D i narzędzia do kalibracji pomieszczeń, optymalizacji częstotliwości oraz kontroli fazy na wszystkich głośnikach.

Altitude32 jest w stanie poradzić sobie z dowolną konfiguracją głośników 3D istniejącą obecnie, lub która powstanie w przyszłości.

Sercem prezentowanego w Monachium systemu był procesor Trinnov Altitude32 8-16. Służył on jako odtwarzacz sieciowy, dekoder dźwięku, przedwzmacniacz i DAC. Jako wzmacniaczy użyto dwóch końcówek mocy Trinnov Amplitude8 z dwunastoma wyjściami oraz dwoma dużymi zasilaczami liniowymi i ośmioma modułami Ncore NC1200. W roli zestawów głośnikowych wystąpiły Vivid Audio, skonfigurowane w układzie 4.0.2 Auro 3D. Zawieszone nad głowami zestawy V1 odtwarzały kanały efektowe górne, natomiast zestawy GIYA G1 oraz GIYA G2 odpowiedzialne były za reprodukcję kanałów: frontowych i surround.
Do wizualnego zarządzania zawartością serwera używany był program bazodanowy Roon - najlepszy mechanizm oparty o zawansowane zarządzanie matadanymi jaki został do dnia dzisiejszego wymyślony przez ludzkość. Urządzenia Trinnov są Roon Ready.

 [img:8]

Trójwymiarowy dźwięk jest spektakularny ale i trudny do okiełznania, chwilę zajmie lealizatorom nauczenie się wykorzystywania pełni jego możliwości - gdy już opanują tę sztukę, to będziemy świadkami skoku porównywalnego do przejścia z epoki mono do stereo

 

[img:5:L]Możliwości jakie skrywa w sobie Roon są porównywalne do stworzenia Wikipedii poświęconej wyłacznie muzyce, w której za każdym nazwiskiem kryje sie link do całokształtu twórczości artysty oraz artystów pokrewnych (w ogromnym uproszczeniu)

[img:3]

 

Altitude32 to flagowy produkt grupy inżynierów, którzy zajmują się zagadnieniami reprodukcji trójwymiarowego dźwięku oraz aktywnej korekcji akustyki pomieszczeń. Założona przez nich 2003 roku firma Trinnov Audio produkowała do niedawna urządzenia dla profesjonalnych systemów kinowych i studiów filmowych. Po 10 latach prac w 2013 roku zaprezentowała swoje topowe dzieło, spodziewana cena procesora Trinnov Audio Altitude32 w Polsce wyniesie około 70.000 zł.

Procesor Altitude32 zdobył niedawno nagrodę stowarzyszenia EISA w kinowej kategorii Best Product 2016-2017. Podczas ceremonii wręczania nagrody, prezydent EISA Paul Miller powiedział:

[img:6:L]Wraz z Altitude32 najbardziej nawet wymagający entuzjaści kina domowego nie muszą już niczego szukać - Trinnov Audio Altitude32, może obsłużyć 32 kanały i nie jest zwykłym wielokanałowym procesorem dźwięku. Zaawansowana, w pełni zindywidualizowana optymalizacja akustyczna pozwala „uszyć” dźwięk na miarę posiadanego zestwu głośników oraz pomieszczenia. Na dodatek obsługuje on różne formaty: w tym Dolby Atmos, DTS:X, Auro 3D. Altitude32 zapewni filmowym ścieżkom dźwiękowym nadzwyczajną czystość, skalę i namacalność źródeł pozornych (...). Obsługa urządzenia jest intuicyjna i możliwa za pomocą podłączonego do sieci komputera, smartfona lub tabletu.

 

[img:2] 

*Pozwolę sobie na odrobinę osobistego komentarza - jeżeli komuś to umknęło to informuję, że od pewnego czasu można zaobserwować istny wysyp nowych wydań klasycznych albumów w specjalnych, wzbogaconych wydaniach wielopłytowych. Pretekstem najczęściej są obchody upamiętniające 20-tą, 30-tą rocznicę premiery, czy jak w przypadku The Beatles 50-tą rocznicę ukazania się Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band. W boksach pojawiają się krążki z miksami wielokanałowymi. Skłonny jestem się założyć, że są to przymiarki do nowego otwarcia na rynku wydawniczym - promowania albumów zarówno w wersjach wielokanałowych (dookolnych) jak i z dźwiękiem wzbogaconym o trzeci wymiar (3D). Nieśmiało przypominam to co pokazywał w ubiegłym roku Sennheiser na swoim stoisku na IFA 2016. 

 

[[

[img:10:L] SENNHEISER AMBEO - audio w trzech wymiarach

 

 

Branży muzycznej jest to potrzebne jak zastrzyk świeżej krwi wampirowi. Pliki hi-res i MQA były taką nadzieją na rozruszanie branży, ale z punktu widzenia rynku masowego to się chyba nie uda. Gęste pliki po pierwsze wymagają sprzętu, a po drugie wymagających uszu po stronie użytkownika. Dla przeciętnego klienta różnice w szczegółach są tak samo mało istotne jak zeszłoroczny śnieg. Pół planety chodzi ze słuchawkami Apple w uszach, w ich świecie pojęcie FLAC 192/24 nie istnieje. Z drugiej strony ludzie w domach (mówię o rynku masowym, czyli takim na którym zarabiają wydawnictwa) odchodzą od klasycznej stereofonii na rzecz muzyki „w tle”, która tworzy wygodne, rozrywkowe środowisko akustyczne - bezprzewodowe głośniki przenośne, multiroom itp. W związku z powyższym jedynie dodanie trzeciego wymiaru do muzyki ma szansę znów popchnąć branżę. Za przeproszeniem każdy dzięcioł na odpowiednio spreparowanym standzie w supermarkecie usłyszy tzw. głos boga dobiegający z góry i będzie chciał taki mieć w domu. Będą chętni to i będzie rosła podaż nagrań realizowanych z dodatkową ścieżką górną.
Żeby daleko nie szukać przykładów, właśnie się ukazał box z nowym masteringiem klasyków muzyki elektronicznej - niemieckiej grupy Kraftwerk: 3-D gdzie zadbano o ścieżkę z Dolby Atmos, a dla fanów słuchawek o miksy binauralne.

Do listy fajnych rzeczy, których nazwy kończą się na „ov” takich jak: Smirnov (wódeczka), Strogonov (zakąska), dorzućmy do zasobów naszej pamięci również Trinnov (dźwięk 3D) - wybitne urządzenia wielokanałowe pochodzące z Francji, tworzące luksusową przestrzeń akustyczną do konsumpcji...
strawy duchowej.
 

[img:4] 

Źródła Kolumny Systemy All-in-One wielokanałowe Wzmacnianie Streamery Stereo Stacjonarne Odtwarzacze plików

Gdzie kupić?

TRINNOV TRINNOV www.trinnov.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > TRINNOV rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz