22 lipca 2017 05:12
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Nautilus - Dystrybucja ul. Malborska 24 30-646 Kraków HIGH END Monachium Vorm Eichholz 2g 42119 Wuppertal

CONVERT TECHNOLOGIES i ich PLATO na lato

[img:7:R]Jeśli czegoś nie ma, to prędzej czy później ktoś ten brak zauważy i uzupełni.
W tym przypadku piszę o urządzeniu, które jest w stanie pogodzić zwaśnionych fanów: plików i winyli. Jak można pogodzić te obozy? Wyprodukować tak dobre urządzenia i tak nim zamieszać żeby obydwa nośniki stały się jakościowo nieodróżnialne.

W pierwszej chwili gdy zobaczyłem Plato, nie byłem pewny co to jest. Duży dotykowy wyświetlacz sugerował, że to serwer multimedialny, żadnych pokręteł, hi-endowo wykończona obudowa wskazywała na adekwatną cenę, obok gramofon i znakomite kolumny Avantgarde ale w wersji tylko częściowo aktywnej, a pomiędzy tym wszystkim facet z miną tak zadowoloną jakby wygrał kumulację w Lotto.

 

[img:3] Z uwagi na dziwaczne zestawienie niepasujących do siebie kolorów to stoisko od razu wpisałem na listę najbrzydszych na wystawie

[img:1] Z dwojga złego lepiej mieć paskudny wystrój i coś do pokazania niż piękne dekoracje i nic więcej, a tacy też się trafiali

Co to jest?

[img:4:R]Dave Belcher: To? To pudełko wszystko-w-jednym: przedwzmacniacz, wzmacniacz mocy, wejście gramofonowe, możliwość rejestracji nagrań 24bit/192kHz. Osobny obwód zasilający do słuchania płyt i osobny dla tworzenia nagrań.
Zobacz, nagrywam krótki fragment płyty, wysyłam go do serwisu Gracenote i dostaję nazwisko wykonawcy, nazwę albumu, tytuł utworu (mówię o fragmencie zgranym z winylu) i na podstawie tych danych mogę zgrać cały album analogowy do FLAC i mieć go równie dobrze oTAGowanego jak rip z CD. Gdy włączam płytę nasz system sam rozpoznaje pojawienie się sygnału i rozpoczyna rejestrację. Dzieli album na utwory i tytułuje (TAG).

Chwila. Ale jeżeli mogę kupić album Kate Bush w plikach hi-res to jaki sens ma to co mi pokazujesz? (akurat zgrywała się Kate).

Dobre pytanie… część ludzi nie używa serwisów streamingowych i zakupów w sieci, bo albo nie ma do nich dostępu, albo z definicji ich nie akceptuje. Za to ludzie bywają bardzo emocjonalnie związani ze swoimi albumami…

… ale to trochę tak jakby udawali sami przed sobą, że nie używają plików bo się nimi brzydzą?

Z filozoficznego punktu widzenia tak jest, ale to co jest ważniejsze to możliwość archiwizacji. Płyty ulegają zniszczeniom, potrafią się zadrapać, upaść na ziemię - tworzenie archiwum jest więc sposobem na zachowanie ich w nienaruszonym stanie przez lata. Możesz więc stworzyć własną kolekcję płyt i słowo „kolekcja” jest w tym kluczowe. Wtedy już nie mówisz o zasobach muzycznych tylko o swojej kolekcji.

Podam ci przykład jednego z naszych klientów - facet kocha muzykę Country&Western, ma tysiące płyt i dzięki naszemu urządzeniu, żeby je przegrać musiał każdą z nich włączyć. Odkrywał albumy, których nie słuchał od 20 lat i był przy tym szczęśliwy.

Co do jakości wykonywanych rejestracji to spełniają one oczekiwania nawet bardzo krytycznych klientów. A to czy będziesz na dysku trzymał hi-resy z sieci czy zgrywki winyli zależy wyłącznie od ciebie - my dajemy ci wybór podjęcia decyzji.

 

[img:5]Tak może wyglądać hi-endowy setup o zacięciu minimalistycznym - dobry gramofon (poza kadrem),
Plato w roli magazynu i wzmacniacza oraz kolumny Avantgarde Zero XD

 

Mając takie narzędzie na pewno zrobiłeś kilka porównań hi-resów z winylami. Jak było?

To zależy, zależy od wielu czynników. Jak dobry gramofon posiadasz? Jaką wkładkę, jak ustawioną? Winyl po prostu brzmi inaczej i my potrafimy tę inność utrwalić. Ja dla przykładu jestem kolekcjonerem płyt i nie przepadam za serwisami muzycznymi, oni tam mają zwykle jedną i w dodatku nieopisaną wersję utworu. Zgrywając album wiem, co to było za tłoczenie, z którego roku itp. Mogę potem zabrać część takiej kolekcji ze sobą do samochodu. Wielu naszych klientów czyni podobnie. Poza tym istnieje wiele albumów, które po prostu są zbyt niszowe by się znaleźć w serwisach muzycznych. Albo są kolekcjonerskimi białymi krukami. Serwisy wygrywają łatwością obsługi ale nigdy nie zastąpią tego co daje kolekcjonerowi jego kolekcja - unikalności. Poza tym często z konkretnym albumem wiążą się dodatkowe wspomnienia: gdzie go kupiłeś? z kim byłeś? kiedy? Serwisy ci tego nie zapewnią.

To tyle w kwestii nagrywania, jeśli popatrzymy teraz na bibliotekę to wewnątrz siedzi twardy dysk, na którym możesz gromadzić dane w postaci muzyki, nagrań video jak i backupu telefonu. Bibliotekę możemy przeszukiwać używając filtrów i słów kluczowych. Ostatnio dodaliśmy możliwość korzystania z serwisu Tidal (jeszcze bez MQA).

Dysk HDD mieści się jeden, ale mamy wyjścia więc można dodawać kolejne dyski przez USB, jak i podłączyć macierz NAS poprzez sieć. Model topowy przy którym stoimy kosztuje 12.000 Euro. Są też tańsze wersje.

 

[img:6]Mały Hall of Fame - kliknij żeby powiększyć

 

Jak to się stało, że nie zauważyłem was na Audio Show?

W Warszawie jeszcze nie byliśmy, ale to się zmieni, bo mamy Polskiego dystrybutora - firmę Nautilus.

 

Tak się złożyło że niedawno byłem w Warszawskiej siedzibie Nautilusa przy okazji premiery ścieżki dźwiękowej do gry „Kholat” i wdałem się w rozmowę z jej właścicielem, panem Robertem Szklarzem. Wokół nas na półkach stały wybitne klocki rozpoznawalne z okładek miesięczników całego świata, ale to właśnie Plato okazał się najważniejszym obiektem, o którym rozmawialiśmy tamtego dnia. Nie będę się rozpisywał na zapas, ale gdy człowiek handlujący od lat hi-endem i słuchający po kilka godzin dziennie najlepszych z najlepszych sprzętów mówi, że w jego ocenie i w tej cenie nie spotkał do tej pory żadnego przedwzmacniacza gramofonowego, który mógłby nawiązać walkę z Plato to chyba coś w tym jest…

Na pewno do tematu Plato jeszcze powrócimy.

 

[img:2]

Gdzie kupić?

CONVERT TECHNOLOGIES

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > CONVERT TECHNOLOGIES rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz