17 sierpnia 2017 02:50
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

HORN DISTRIBUTION rozbił bank EISA

Analiza wyników tegorocznej edycji nagród EISA pokazała, że przy odrobinie szczęścia można zostać zwycięzcą zwycięzców. Jak tego dokonać? Wystarczy zgarnąć najwięcej nagród z puli. Best of the Best w sezonie 2017-2018 okazała się firma Horn Distribution.
Horn jest dystrybutorem aż siedmiu marek z listy wyróżnionych produktów!!!

 

Zacznijmy od najbardziej prestiżowego wyróżnienia:

[img:9:R]HIGH-ENDOWY SYSTEM STEREO EISA 2017-2018

MARANTZ SA-10 & PM-10

Uzasadnienie: Flagowy odtwarzacz Marantza i wzmacniacz zintegrowany tworzą parę osiągającą kolejne szczyty innowacji i jakości dźwięku. SA-10 odtwarza płyty SACD, CD i pliki cyfrowe na ekstremalnie wysokim poziomie, dzięki firmowej technice Marantz Musical Mastering, opartej na specjalnym sprzęcie i oprogramowaniu, po konwersji sygnału do formatu 1-bitowego. PM-10 to pierwszy high-endowy wzmacniacz Marantza w klasie D, zawierający wyśmienite moduły Ncore, zapewniające wysoką moc przy niskich zniekształceniach. SA-10 i PM-10 tworzą razem kombinację o potężnych możliwościach funkcjonalnych i brzmieniowych.

[img:1] 

Wiosną relacjonowaliśmy wizytę Mistrza Kena Ishiwata, który przyjechał do Polski osobiście zademonstrować największe osiągnięcie brzmieniowe i technologiczne w historii Marantza. Trud włożony w powstanie tego unikatowego pod wieloma względami zestawu zaowocował...

 

[img:16:L]Czytaj> KEN ISHIWATA I NOWA REFERENCJA MARANTZ  

 

 

 

[img:10:R]SŁUCHAWKI EISA 2017-2018

DENON AH-D7200

[img:5:R]Uzasadnienie: Kiedy wybieramy słuchawki, szukamy dobrego brzmienia, ale nie możemy oszczędzać na wygodzie. Szczególnie dobór materiałów na pasku i poduszkach, wypełnionych pianką z pamięcią kształtu, powoduje, że AH-D7200 są jednymi z najprzyjemniejszych słuchawek w kategorii dużych, wokółusznych konstrukcji zamkniętych, a ich muszle z drewna orzechowego mają pozytywny wpływ zarówno na brzmienie, jak i na wygląd. Dźwięk jest podobny – obfity, przytulny, gładki, odpowiednio przejrzysty, unikający wyostrzeń, odpowiedni dla długich sesji. Nowe przetworniki typu FreeEdges działają doskonale. Denon w pięknym stylu wraca do projektowania słuchawek.   

Wkrótce recenzja na naszych stronach. Używam tego modelu od początku wakacji i przyłączam się do werdyktu. Te słuchawki cieszą ucho, oko i dotyk. 

 

 

 

[img:11:R]WOLNOSTOJĄCY ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY EISA 2017-2018

Q ACOUSTICS CONCEPT 500

[img:4:L]

 

 

Uzasadnienie: Wiele firm głośnikowych, wspinając się na wyższe pułapy jakości i ceny, robi to z wyraźnym wysiłkiem, szykując zaskakujące rozwiązania. Nie dotyczy to Q Acoustics; jej nowy flagowiec – Concept 500 – jest gruntownie przemyślanym, rzetelnym projektem, opartym na wiedzy i doświadczeniu, a nie na fantazjach. Perfekcyjnie zestrojony układ przetworników zainstalowano w optymalnie wzmocnionej obudowie, o wielowarstwowych, wytłumionych żelem ściankach. Brzmienie jest nadzwyczaj dokładne i neutralne, co służy każdej muzyce. Wykończenie stoi na najwyższym poziomie, elegancko połączono powierzchnie ozdobione naturalnym fornirem i lakierowane na wysoki połysk.  

Cóż za zbieg okoliczności, można by rzec. Wzmiankowana wyżej prezentacja Marantza odbyła się właśnie na kolumnach Q Acoustics, o których Ishiwata wypowiadał się w samych superlatywach. Część krajowej branży kręciła nosem, że lepiej było wybrać inne, większe, droższe, mocniejsze (niepotrzebne skreślić) kolumny, a tu grono specjalistów europejskich, wspartych w tym roku o amerykańskich wybrało akurat jak na złość Q Acousticsy. To była tu ustawka czy nie?

 

 

[img:2:L][img:12:R]ZESPÓŁ GŁOŚNIKOWY „BEST VALUE” 

EISA 2017-2018

DALI SPEKTOR 6

 

Uzasadnienie: Przystępne cenowo kolumny wolnostojące to kategoria, w której trudno pokonać Spektora 6. Model wieńczący serię Spektor dostarcza dźwięk mocny i  jednocześnie wyrafinowany. Jego konstrukcja jest solidna, dobre wrażenie robi zarówno obudowa, jak i wysokiej jakości przetworniki – para nisko-średniotonowych z firmowymi membranami z domieszką włókna drzewnego i tekstylna kopułka wysokotonowa. Przygotowano dwie wersje wykończenia (czarną i orzechową), a brzmienie, chociaż w jednej wersji, ma znacznie więcej atutów, niż to sugeruje cena.

To jedna z moich ulubionych kategorii, wskazująca na produkty o najlepszym stosunku wartości do ceny. Gdy szukasz sposobu na jak najlepsze zainwestowanie swoich ciężko zarobionych pieniędzy to strzelaj w ciemno w Best Value

 

 

 

[img:14:R]ROZWIĄZANIE KINA DOMOWEGO EISA 2017-2018

DENON HEOS AVR

Uzasadnienie: Wraz z Heosem AVR zmienia się wizerunek amplitunera kina domowego. Zamiast ciężkiej, ponurej, przytłaczającej funkcjami skrzynki, dostajemy efektowne i dyskretne urządzenie, skoncentrowane na nowoczesnych i praktycznych walorach użytkowych. Komunikacja bezprzewodowa i funkcje strefowe  zostały wykorzystane do podłączenia głośników efektowych i subwoofera. Pięć końcówek w klasie D daje moc formatom Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, a przetworniki C/A obsługują pliki hi-res (również DSD128), dostarczone także przez USB. Heos AVR przyjmuje materiały ze źródeł Ultra HD, może zostać zintegrowany w ramach większego systemu wielostrefowego Heos, a jego uruchomienie i obsługa są wyjątkowo łatwe. Heos AVR to rozwiązanie wielu problemów – taka też może być przyszłość amplitunerów i całych systemów audiowizualnych.

[img:3] 

Recenzja HEOS AVR właśnie się pisze i ujrzy światło dzienne w pierwszych dniach września. To bardzo zaskakujące urządzenia, potrafi równie dużo jak pełnowymiarowe amplitunery, ale czyni to w sposób nieobciążający użytkownika.
Funkcjonalność komputerów udało się zamknąć w tabletach i smartfonach, podobną drogą mają szansę pójść i amplitunery, a AVR jest tego ucieleśnionym przykładem.

 

[img:16:L]CZYTAJ> DENON + MARANTZ + HEOS rozumieją się nawzajem

 

 

 

[img:13:R]HIGH-END KINA DOMOWEGO EISA 2017-2018

DALI PHANTOM S SERIES[img:6:L]

 

 

Uzasadnienie: Fantom z nazwy, Fantom z natury! High-endowy system głośnikowy Dali jest montowany w ścianie, dostarczając fantastyczny dźwięk z instalacji niemal niewidocznej, czego oczekuje coraz większa grupa klientów. Dali wykorzystało swoje bogate doświadczenie i zastosowało najbardziej zaawansowane elementy firmowej techniki. Brzmienie jest w każdym calu wyrafinowane, jak z konwencjonalnych kolumn najwyższej klasy. Układ S-280 składa się z czterech przetworników, z których dwa tworzą hybrydowy moduł wysokotonowy, znany z najlepszych konstrukcji Dali; dwóm nisko-średniotonowym towarzyszy para membran biernych, zapewniając rozciągnięcie charakterystyki do najniższych częstotliwości. Mniejsze S-180 i S-80 mogą być stosowane w różnych kombinacjach, np. jako głośniki efektowe, uzupełniając S-280 w systemach wielokanałowych.  

 

Większość monachijskiej wystawy Dali była podporządkowana właśnie prezentacji głośników instalacyjnych. Widać, że wstrzelili się z ofertą w dobry moment.

 

[img:16:L]CZYTAJ> DALI idzie w Atmosa

 

 

 

[img:15:R]SOUNDBASE EISA 2017-2018

SONOS PLAYBASE

Uzasadnienie: Sonos zrobił to znowu – powtórzył koncepcję znaną ze swoich głośników multiroom, która zapewniła im ogromną popularność, a firmie wielki sukces. Sonos przeniósł racjonalny projekt, wolny od akustycznych nonsensów, do wysokiej jakości podtelewizorowej “podstawki dźwiękowej”, którą wyposażył w starannie zestrojony, kompletny układ przetworników – trzech wysokotonowych, sześciu nisko-średniotonowych i zintegrowanego subwoofera. Łatwa instalacja i uruchamianie pozwalają cieszyć się działaniem eleganckiego urządzenia już po kilku minutach, a łączność Wi-Fi i Ethernet, z dodatkiem doskonałej aplikacji Sonosa, zapewnia dostęp do świata serwisów strumieniujących muzykę.  

[img:8] 

To kolejne z urządzeń, którego recenzja pojawi się niedługo na naszych stronach. Bardzo jestem ciekaw w jaki sposób udało się Sonosowi przywrócić z martwych kategorię głośników podtelewizorowych (nie mylić z soundbarami)?

 

Na koniec nie pozostaje nic innego jak pogratulować Hornowi i życzyć dalszych sukcesów.

Korzystając z okazji zapraszam w imieniu naszej redakcyjnej ekipy filmowej do obejrzenia pełnego zapisu spotkania z Mistrzem Kenem. Film, który zrealizowaliśmy pod koniec marca 2017 pokazuje coś bardzo ulotnego i ważnego zarazem - jego pasję.

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017