


SENNHEISER mono > stereo > ambeo (1/2)
Sennheiser od kilku lat rozwija swój autorski projekt rejestrowania i odtwarzania dźwięku przestrzennego - Ambeo.
Ktoś mógłby zapytać, a cóż w tym oryginalnego? Przecież istnieją już: Dolby Atmos i DTS:X.
Owszem, ale po pierwsze są to formaty głównie kinowe, a po drugie ścieżka dźwiękowa powstaje w ramach skomplikowanej postprodukcji. Prace Sennheisera natomiast podążają w kierunku rejestracji wydarzeń „na żywo” i odtwarzania ich w możliwie najprostszy sposób.
IE 80 S - słuchawki, które można dostroić pod siebie
W gablotce, można było podziwiać (metodą ogladania przez szybkę)
najnowszy wzmacniacz HDV 820 wraz ze słuchawkami HD 800 S
Wewnątrz zamknietej strefy wystawiono na równych prawach klasyki i super nowości
Zacznijmy jednak od bieżących nowości. Przemysł słuchawkowy w jednej kwestii podobny jest do przemysłu samochodowego - gdy pojawia się wyjątkowo udana konstrukcja lub koncepcja, to jej kluczowe elementy są wykorzystywane również i w innych modelach. Samochody często bazują na wspólnej płycie podłogowej, a słuchawki na przetwornikach. Pierwsza z tegorocznych nowości, mająca swoją premierę właśnie na IFA bazuje na bardzo ciepło przyjętym modelu Momentum InEar Wireless.
CZYTAJ> SENNHEISER: MOMENTUM IN-EAR WIRELESS na CES
CZYTAJ> SENNHEISER: MOMENTUM IN-EAR WIRELESS
Sennheiser Momentum Free
Free to takie same przetworniki, a co za tym idzie i takie samo brzmienie. Klient ma teraz możliwość wyboru zgodnie ze swoimi preferencjami - czy woli wersję cięższą, z pałąkiem naszyjnym (zagłownym , karkowym, homontem - trzeba wylansować komunikatywną nazwę dla takich konstrukcji), ale z dłużej trzymającym akumulatorem… czy bardziej tradycyjną wersję odchudzoną. Różnica w żywotności akumulatora nie jest aż tak wielka jakby się mogło wydawać: 10h / 6h. Bluetooth z aptX.
Przetworniki gdy wyjmiemy je z uszu natychmiast przciągają się magnesami,
dzięki temu nie obijają się o siebie tworząc coś na kształt wisiorka
Po lewej Momentum InEar Wireless, po prawej Momentum Free
Akumulator dla poprawy komfortu użytkowania umieszczono na kablu, dzięki czemu przetworniki pozostały lekkie i smukłe. Przewód łączący można skracać (pociaśniać) co przydaje się przy użytkowaniu sportowym. Dodatkowo po wyjęciu z uszu przetworniki „sklejają” się ze sobą magnesami co zmniejsza ryzyko zgubienia. Cena w obu przypadkach taka sama: 199 Euro.
Moja przemiła rozmówczyni Mareike Oer (Head of Global Public Relations) dała się namówić na prezentację,
korpusy są tak ukształtowane by pewnie leżeć w uchu i jednocześnie odsuwać przewód od twarzy
Sennheiser CX 7.00BT
To tańsza wersja Momentum InEar Wireless. Koncepcja naszyjnego pałąka pozostała bez zmian, za to uproszczono wykonanie rezygnując z obszycia skórą na rzecz przyjemnego w dotyku tworzywa. Wykorzystane zostały również prostsze przetworniki - bardziej basowe w charakterze ale utrzymujące się w ramach standardów brzmieniowych firmy. Konstrukcje z tego typu pałąkami (bardzo popularne w Azji) zdobywają coraz większe uznanie w konserwatywnej Europie i USA - posiadają wiele zalet. Wyjęcie przetworników z uszu nie grozi ich zagubieniem, co sprawdza się i w biurze, i w podróży. Wygodne sterowanie, mikrofon telefoniczny nie ociera się o ubranie, wibracja powiadamia o nadchodzących połączeniach telefonicznych i pojemniejszy akumulator, którego masy nie czuć. Cena spadła z 199 do 149 Euro.
Po lewej Momentum InEar Wireless, po prawej CX 7.00BT - skromniej, za to taniej o 25%
Sennheiser IE 80 S
Przewodowa eSka jest następcą modelu IE 80. Zmieniono wygląd, pozostawiając precyzję w reprodukcji sygnału typową dla monitorów dokanałowych. To co stanowi o unikalności tego modelu to malutkie pokrętło pozwalające na precyzyjne dostrojenie charakterystyki. W zestawie dostajemy: dedykowany śrubokręcik regulacyjny, zauszniki, jak i bogaty garnitur gumek, w różnych rozmiarach i z różnych materiałów, a wszystko po to by idealnie dopasować je do wymagań użytkownika. Jak na rozwiązanie z pogranicza hi-endu przystało przewody są odpinane.
Słuchawki dla ludzi o wyrobionym słuchu i wysokich wymaganiach
Ciąg dalszy... SENNHEISER mono > stereo > ambeo (2/2)