30 września 2017 20:09
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info MIP sp. z o. o MIP sp. z o. o tel: 22 424 8254 www.mip.bz

SOUNDMAGIC decyzje uzgadniane z klientami

[img:1:R]SoundMagic to mała firma, która w zaskakująco skuteczny sposób radzi sobie w pozyskiwaniu nowych klientów, którzy… zostają fanami marki.
Przypuszczam, że SoundMagic jest w czołówce firm o najwyższym odsetku tzw. klientów powracających, w wyniku przemyślanych decyzji produkcyjnych i nieustannego wsłuchiwania się w głosy klientów. Do żadnego innego stoiska w Berlinie nie ustawiały się jak u nich kolejki...

… a wszystko to za sprawą loterii fantowej, która przyciągała tłumy, paraliżując ruch na jednym z głównych węzłów komunikacyjnych.

 

[img:2] 

SoundMagic E10BT

Zanim przejdziemy do pokazywanych nowości, warto wspomnieć o modelu mającym swoją premierę na początku roku - E10 BT - jest to bluetoothowa wersja produkowanych od 2011 z licznymi modyfikacjami i wielu odmianami słuchawek E10. W Wielkiej Brytanii są uznawane za najlepsze słuchawki w cenie do 50 Funtów przez magazyn What Hi-Fi. Klasyczne E10 to aluminiowa obudowa, znakomitej jakości przewód i elegancki jack. W wersji Bluetooth udało się ocalić wszystkie plusy poprzedników, a wrażenie lekkości uzyskano poprzez przesunięcie akumulatora na środek przewodu łączącego przetworniki. Akumulator po przypięciu do kołnierzyka staje się (wagowo) niezauważalny. Kształt jego obudowy powoduje, że po przypięciu po wewnętrznej stronie T-Shirta jest prawie niezauważalny i nie przeszkadza nawet w bieganiu.

[img:4]

 

[img:9:L]CZYTAJ> SoundMagic E10BT - Premiera

 

 

SoundMagic BT30

Wszędzie na targach, widać było tendencję do pozbywanie się kabli, gdzie to tylko możliwe. Taka wirelessofilia. Kolejny model BT30 to słuchawki nauszne z wygodnym sterowaniem - dużymi przyciskami - na powierzchni muszli. Bluetooth 4.1, NFC do parowania poprzez dotkniecie telefonu. Wykonane w całości z ABS mogą polec tylko pod kołami autobusu - gniotsa nie łamiotsa - jak powiedzieliby Rosjanie.


[img:5]Pięknie wyglądają modele z gładkimi muszlami gdzie przyciski wielkości główki od szpilki poukrywane są na obwodzie,
ale gdy przychodzi do użytkowania to duże przyciskim których nie trzeba szukać sprawdzają się lepiej.

 

SoundMagic P22BT

Bezprzewodowy odpowiednik nausznych P22C, które to z kolei są udoskonalonymi następcami P21.

[img:7] 
 

SoundMagic ST80 Wireless Sports

Gdy zademonstrowano mi kolejne słuchawki wyraziłem zdziwienie, że przecież pokazywano je w ubiegłym roku. Jak się okazało wtedy była to wersja przedprodukcyjna, która osiągnęła swój ostateczny kształt w okolicach marca/kwietnia tego roku. Najdłużej trwały prace dotyczące wyboru najodpowiedniejszego przewodu. Może to się wydawać dla wielu osób zaskakujące, może nawet wręcz śmieszne, że ktoś przy tak (stosunkowo) niedrogich produktach zadaje sobie tyle trudu, by dobrać odpowiedni kawałek kabelka - w tym tkwi siła tej marki, że nie puszczają nic na żywioł, że nie lecą wszystkiego tym samym „drutem” bo tak byłoby taniej, łatwiej i wygodniej.

[img:6]

Oryginalność tych słuchawek - poza rzucającym się w oczy wyglądem - polega na możliwości używania ich w trybie przewodowym lub bezprzewodowym. Wystarczy zamienić przewody. W wersji bezprzewodowej mamy do czynienia z identyczną koncepcją lokalizacji akumulatora jak w E10BT. Na uwagę zasługują jeszcze dwa elementy - rozsuwalny zausznik, który pozwala dopasować się z wysokością do większych uszu, oraz skrętna końcówka kanału przetwornika powalająca na idealne dopasowanie do kierunku kanału słuchowego. Precyzyjnie dobrany kierunek natychmiast poprawia jakość, szczególnie wysokich tonów, a dopasowanie pałąka gwarantuje stabilność przetworników w uszach, nawet podczas intensywnych ćwiczeń.

Oczywiście natychmiast rodzi się w głowie pytanie - po co? Po co komu taki nadmiar szczęścia? Przede wszystkim klientowi pozostawia się możliwość wyboru, nie zmuszając go do kupowania drugich słuchawek. Wireless jest wygodny podczas biegania czy jazdy na rowerze ale już np. w samolocie staje się nieprzydatny gdyż linie lotnicze zakazują używania urządzeń bezprzewodowych. Poza tym w trybie przewodowym nie musimy się martwić o rozładowanie akumulatora w nieodpowiednim czasie. Wręcz można zaoszczędzić energię na później i jadąc autobusem lub siedząc w biurze pozostać na przewodach. To wszystko to kwestia wyboru, który nam dano wraz z ST80.

 

[img:9:L]CZYTAJ> SoundMagic ST30/ST80

  


[img:8:R]Na koniec zapytałem o plany związane z aptX HD i przy okazji usłyszałem Brytyjską wymowę tego skrótu - wbrew pozorom nie brzmiała ona „EjPiTiEx” (większość ludzi takiej używa), Anglicy mówię „aptex” podobnie jak nasza „apteka” - skoro to skrót anglojęzycznego pochodzenia to oni chyba wiedzą najlepiej co z nim zrobić :)

Większość słuchawek w ofercie korzysta z 16 bitowego protokołu, natomiast firma nie produkuje na razie nic z 24 bitowym odpowiednikiem - aptX HD (z uwagi na zbyt małą podaż urządzeń wspierających kodek).

Jednak po kilku kolejnych pytaniach uzyskałem informację, że trwają już prace i na tym polu. Dotyczą one planowanego topowego modelu HP1000 - wokółusznego z aptX HD na pokładzie. Póki co jest on przewodowy, ale jeżeli testy bezprzewodowości wypadną pomyślnie, to dorobi się on ostatecznie i trybu aptX HD. Możliwe, że zobaczymy go już w przyszłym roku w Berlinie.

Behind the Scenes - w życiu nie miałem okazji zakręcić Kołem Fortuny
(no, jakoś tak się złożyło) więc gdy w przeddzień otwarcia zobaczyłem, że ono stoi takie samotne i opuszczone... popróbowałem szczęścia "na sucho". Gdy 10 razy pod rząd wykręciłem rabat uznałem, że to jakiś szwindel. Widać, że wyczerpałem zapas "słabych" strzałów, bo następnego dnia ludzie wykręcali wyłącznie słuchawki i zczyścili raz dwa przygotowane zapasy magazynowe

[img:3] 

Przewodowe Bezprzewodowe Nagłowne Dokanałowe Zamknięte Przenośne Kabel wymienny/zbalansowany

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

MIP sp. z o. o

tel.: 22 424 8254
adres:
ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa
MIP sp. z o. o

Sklepy muzyczne > SOUNDMAGIC rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz