30 listopada 2017 20:29
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info EIC EIC tel: + 48 22 594 83 83 www.eic.com.pl Wystawa Audio Video Show ul. Bolkowska 2D 01-466 Warszawa

E.I.C. (Stadion)

Kolejny z wielkich polskich dystrybutorów - firma E.I.C. zajęła 6 pomieszczeń i spory korytarz. Różnorodność zaprezentowanej oferty musiała zrobić wrażenie na każdym - od totalnego Hi-Endu za setki tysięcy złotych, przez klasykę o zacięciu vintage'owym, po rozwiązania ultranowoczesne. Od czystego stereo, po wielokanałowość i multiroom. Dla każdego coś miłego.


[img:1]Mnogość i różnorodność oferty japońskiego Onkyo zaskoczyła niejednego widza...

Hall 5: Onkyo / Quadral / Klipsch

Wejście w strefę operacyjną E.I.C. miało dość "lightowy" charakter - rozpoczynało się ciągnącą po horyzont ekspozycją amplitunerów Onkyo - tych kinowych i tych tradycyjnych stereofonicznych oraz różnych konfiguracji miniwież. Były też bezprzewodowe kolumny Quadral Breeze i głośniki sterowane głosem pod kontrolą Amazon Alexa. W drugim końcu hallu królował Klipsch i jego bezprzewodowy multiroom oparty na technologii DTS Play-Fi. Furorę robiły aktywne monitory Sixes stylizowane na lata 50.


[img:2]Za kotarką ekspozycja ciągnęła się dalej...

SkyBox 120: Onkyo / Klipsch / Sony

Królestwo kina domowego - system 4K Dolby Atmos oparty na: elektronice Onkyo, systemie głośnikowym Klipsch i obrazie wytworzonym przez projektor Sony.

 

[img:5:R]SkyBox 121: Quadral / Synthesis

Pokazano trzy modele kolumn firmy Quadral z serii Platinum+ (nine, seven, two)oraz cztery modele kolumn
z serii Aurum
: Rodan 9 (czerwone), Montan 9 (czarne)
i Vulcan 9 (fornirowane), 
monitory Galan 9 i centralny Base Maxime 9.
Zasilanie zrealizowano na odtwarzaczu CD - Roma 14DC
i wzmacniaczu hybrydowym (lampowo - impulsowym) Roma 37DC - oba firmy Synthesis i oba premierowe.

[img:4] 

SkyBox 122: Esoteric / Tannoy

Jeżeli nie wiemy co robić co z pieniędzmi, a marzy się nam coś wyjątkowego to firma Esoteric jest do usług, o czym zapewnił mnie kolejny z zagranicznych gości wystawy - Kurt Isberner. Nie mogłem się oprzeć by m.in. nie zapytać za co (poza najwyższą jakością dźwięku klient płaci). No kto zgadnie? Płaci się np. za absolutną ekskluzywność, ponieważ tych urządzeń powstają dosłownie pojedyncze sztuki - w Tokyo siedzą dwie panie mające odpowiednie certyfikaty i produkują osiem transportów CD dziennie. Jak jedna zachoruje to produkcja spada o 50%. Entry Level w kategoriach Esoterica wynosi 6.000 Euro za najprostszy odtwarzacz CD.


[img:6]W tym pokoju działa się magia - połączenie ezoterycznej elektroniki z unikalnym brzmieniem Tannoy'a
dawało jedyny w swoim rodzaju efekt

[lupa:1]
Po raz pierwszy w Europie P-05X (SACD transport), D-05X (DAC) za 21.000 Euro

Elektronice Esoteric'a towarzyszyły najnowsze Tannoy’e z serii Prestige - GRF90, wykonane z okazji 90-lecia istnienia firmy.

 

[img:16:L]CZYTAJ > Więcej o najnowszych kolumnach firmy Tannoy

 

 

SkyBox 123: Esoteric / Synthesis / Klipsch

Kolejny z jakościowych odlotów wystawy - wzmacniacz lampowy (najwyższy model) Synthesis NYC 2000 sterowany odtwarzaczem CD/SACD K-07 Esoteric, w towarzystwie premierowych kolumn Klipsch: Legacy Eaton i Forte III. Okablowanie - Kimber Kable.


[img:7]Nad oldskulową estetyką Tannoy'a i Klipsch'a można dyskutować, ale nie można odmówić im muzykalności

[img:8]

 

[img:16:L]CZYTAJ > Więcej o najnowszych kolumnach firmy Klipsch

 

 

SkyBox 124: Cyrus / PMC

Obie marki były wystawione w dwóch pokojach - w wersji ekstremalnej i wersji budżetowej (w 125). Topowe kolumny MB2 SE i przede wszystkim premierowy wzmacniacz zintegrowany COR, który w Monachium można było tylko pooglądać. Cyrus pokazał się również ze swojej najmocniejszej strony - serii Signature.


[img:9]Cyrus od początku swojego istnienia nie zmienia ogólnej koncepcji wyglądu, za to ciągle udoskonala wnętrza

[img:10]COR ma szansę załapać się na tytuł jednego z bardziej udanych nowych wzmacniaczy

 

[img:16:L]CZYTAJ > Więcej o wzmacniaczu COR i ofercie PMC

 

 

SkyBox 125: Cyrus / PMC

To jedna z tych sal gdzie serce można było stracić (mówię za siebie). Ekspozycja niepozorna jak przysłowiowa szara mysz, ale jaka jazda…


[img:12]

Cyrus nie produkuje najtańszej elektroniki, toteż w zamyśle dystrybutora dało się wyczuć pomysł, by tym razem nie epatować cenami, i pokazać ile można wycisnąć i z tańszych rozwiązań - do pracy zaprzęgnięto więc  wzmacniacz impulsowy Cyrus ONE dedykowany dla młodych użytkowników. Taki, co to ma Bluetooth i nie kosztuje przesadnie. Do tego podłączono kolumny PMC, które też do zbyt kosztownych nie należały i ekipa łoiła heavy metalem ile wlazło. Była moc!


[img:13]Cyrus ONE, to ten na samym dole - jedyne urządzenie Cyrusa, które nie wygląda jak Cyrus

Dla ludzi wygodnych Cyrus pokazał najnowszą wersję urządzenia wszystko-w-jednym Lyric, czyli w jednym pudełku zamknięty odtwarzacz strumieniowy, DAC, wzmacniacz i wejścia dla 14 różnych źródeł. Do tego: napęd CD, radio DAB+, współpraca z TV i dekoderem telewizji satelitarnej to ledwie fragment możliwości tego kombajnu, który przy swojej cenie 17.000 zł stanowi ułamek tego co trzeba by wydać na osobne klocki. Natychmiast rodzi się pytanie o jakość brzmieniową takiego combo i to pytanie wśród wielu innych zadałem przedstawicielowi firmy Cyrus, panu Bartoszowi Hajbowiczowi - to nie pomyłka, nasz rodak odpowiada za promocję i dystrybucję marki w Europie - Lyric pracuje na podobnych podzespołach jak środkowa półka Cyrusa. O tym i wielu innych tematach będzie można przeczytać w ramach ekskluzywnego wywiadu jakiego nam udzielił.


[img:14]Lyric jest w stanie zastąpić cały tor stereofoniczny w domu, do szczęścia potrzebny tylko prąd i dobre kolumny

[img:15]Na koniec rarytas - prawdopodobnie jesteśmy jedynym miejscem w Polsce gdzie można zobaczyć tego miniaturowego DAC'a
(w kontekście AVS), który nie wszedł jeszcze do sprzedaży w Polsce i oficjalnie nie był nawet pokazywany, za to otrzymał już w UK nagrodę miesięczniak What Hi-Fi? w kategorii najlepszy DAC i wzmacniacz słuchawkowy do 150 Funtów

Całość okablowana ekspozycji  - Kimber Kable i Straight Wire, o dostarczenie czystego prądu zadbała firma GigaWatt.

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz