19 maja 2018 20:24
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Voice Voice tel: +48 338 512 691 www.voice.com.pl HIGH END Monachium Vorm Eichholz 2g 42119 Wuppertal

PRO-JECT - gramofony od zwykłych do niezwykłych

[img:14:R]Pro-Ject to firma jak nie z tej planety.
Gdy konkurencja buduje gramofony drogie
i skomplikowane niczym promy kosmiczne,
Pro-Ject podbija serca kolejnych fanów analogu dostarczając jak najlepsze brzmienie za jak najmniejsze pieniądze.
Należy mieć nadzieję, że nowe logo przyczyni się do jeszcze większych sukcesów.


[img:2]Stoisko było bodajże największym na całej imprezie, reszta ciągnęła się za ścianką

[img:4:R]Seria gramofonów Essentials III nie jest nowością sensu stricte, ale to tak ciekawie wymyślony produkt, że każda okazja dobra by go pokazać, zwłaszcza że otrzymał w ubiegłym roku nagrodę EISA „Best Value Turntable” i najprawdopodobniej pozostanie z nami, jako pewnego rodzaju standard gramofonu, jeszcze przez wiele lat.


[img:5]Raz, dwa, trzy... siedem? Przecież powinno być ich sześć... 

[lupa:1:R]Heinz Lichtenegger (właściciel firmy Pro-Ject): Idea przewodnia towarzysząca serii Essential jest prosta - trzeba się przez chwilę zastanowić co się posiada, oraz na osiągnięciu jakiego efektu nam zależy. Gdy to wiemy, możemy wybrać tak skonfigurowany model gramofonu, by nie przepłacić ani złotówki ponad to, co jest nam potrzebne. Gramofony są dostępne w kilku wersjach wyposażenia:

[img:13:L]1. Jeżeli posiadamy przyjemny wzmacniacz zintegrowany z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym wtedy wybieramy model najprostszy - Essential III za 1.490 zł.

2. Jeżeli nasz wzmacniacz nie posiada wejścia gramofonowego, a nie chcemy stawiać dodatkowego klocka z takowym, to za 100 zł
więcej dostajemy wbudowany przedwzmacniacz - Essential III Phono (1.590 zł).

3. Jeżeli często zmieniamy longplay'e na single i na odwrót, wtedy manualna zmiana szybkości obrotów staje się nużąca - w cenie 1.790 zł dostaniemy model Essentials III SB (Speed Box) z elektronicznym przełącznikiem obrotów 33 na 45 na w postaci przycisku.

4. Jeżeli posiadany sprzęt pracuje w domenie cyfrowej i nie posiada żadnych wejść analogowych, wtedy potrzebujemy model Essential III Digital z wyjściem optycznym. Elektronika pozwala na przełączanie rozdzielczości wyjściowej sygnału z 24 na 16 bit jeżeli nasz system strumieniujący ma takie ograniczenia (1.790 zł).

Ceny zostały zamienione z Euro na złotówki wg aktualnego cennika firmy Voice
(kliknij żeby powiększyć)

5. Niektórzy klienci chcą wyłącznie strumieniować bezprzewodowo - dla nich powstał model Essentials III BT (Bluetooth za 1.790 zł) .

6. Jest jeszcze model Essiential III Record Master łączący cechy poprzedników w cenie 1.990 zł. Nadaje się do digitalizacji - ma wbudowane wyjście USB B.
Cechą wspólną rodziny jest dynamiczny, kierunkowy i zarazem otwarty dźwięk oraz wkładka OM10 w komplecie. Kolory: czarny, czerwony, biały w połysku.


Dla klientów nie do końca akceptujących filozofię Heinz’a Lichtenegger’a prostych i tanich konstrukcji powstała bardziej zaawansowana seria „S-Shape” charakteryzująca się delikatniejszym dźwiękiem. Najprostszym sposobem na ocieplenie i uspokojenie dźwięku jest zastosowanie aluminiowego ramienia, które dodatkowo pozwala na łatwą wymianę wkładek. Tu ceny robią się konkretniejsze - 4.890 do 11.190 zł.


[img:7]Łatwa wymiana wkładek sprzyja dobieraniu ich do aktualnie słuchanego gatunku muzycznego,
ramiona S-kształtne występują w różnych kategoriach - Xtension 9, Xperience (na zdjęciu), Xpression

 

[img:15:L]CZYTAJ> Pro-Ject na High End 2017

 

 

Premiery

[img:8:R]Heinz Lichtenegger: Przygotowaliśmy nowy Phono Box Ultra w bardzo limitowanej serii zaledwie 500 szt. dla uhonorowania 500.000 sprzedanych Phono Boxów.
Jest to udoskonalony model Phono Box S, i prawdopodobnie pierwszy w cenie poniżej 700-800 Euro zbudowany w całości na elementach dyskretnych. Cena 300 Euro.


[lupa:2](kliknij żeby powiększyć)

[img:9:R]Heinz Lichtenegger: Uważamy, że w czasach gdy wszyscy idą w strumieniowanie, odtwarzacze CD, podobnie jak gramofony stały się produktem niszowym. Ludzie mają jednak nadal dużo płyt. Branża CD poddała się wraz z zakończeniem produkcji najlepszego i dostępnego powszechnie transportu Philips CDM9 Pro. Był on w stanie przetwarzać 16 bitów (większość sprzedawanych CD nie zbliża się nawet do tej wartości i dlatego grają z bardzo ograniczoną dynamiką). Dlatego podjęliśmy decyzję by skonstruować następcę CDM9 Pro, tyle że lepszego. Np. obudowa jest w całości odlewem. Pro-Ject jest pierwszą firmą na świecie pokazującą gotowy produkt oparty na tym transporcie. Przypuszczamy, że niedługo wszystkie topowe marki będą go używać, ponieważ to szczyt szczytów jakości. Jedynym problemem w jego rozpowszechnianiu może być cena - nasze koszt produkcji samego napędu to 300 Euro. CD RS2 Ultra jako gotowy odtwarzacz będzie w cenie ok. 2.000 Euro.


[img:6]A to brakujący do kompletu siódmy Essential III - Headphone

Heinz Lichtenegger: Essential III Headphone - najnowszy model w serii pozwala na bezpośrednie słuchanie na słuchawkach, jest to ukłon w stronę młodych klientów, którzy bardzo często nie posiadają w domu żadnych kolumn. Gramofon będzie sprzedawany w komplecie ze słuchawkami za 400 Euro.


[lupa:3]To już piąty Beatlesowski gramofon (kliknij żeby powiększyć)

Heinz Lichtenegger: Beatlesi mają wypuścić nową edycję albumu Yellow Submarine 14.06.2018 i z tej okazji otrzymaliśmy pozwolenia na stworzenie tego gramofonu. Nie brzmi z tego powodu lepiej i nie jest wodoodporny :) To po prostu świetnie wyglądający produkt. W Ortofonie wyprodukowano specjalną żółtą edycję wkładki o nazwie Sonar. Sprzedaż rusza za 2 tygodnie. Cena 450 Euro.


[img:12]Piękny w swojej prostocie - Project 2

Heinz Lichtenegger: Project 2 - to nowy gramofon, który wejdzie do sprzedaży jesienią b.r.. Jest to przeprojektowana wersja Jedynki, w której udało się obniżyć koszty produkcji i równocześnie poprawić dźwięk i wygląd. Wersje: orzechowa, eukaliptusowa i matowa. Talerz jest kanapką z warstw szkła, korka i gumy. Karbonowo-aluminiowe ramię pochodzi z modelu Classic. Włókno węglowe poprawia szybkość, ale ma też tendencję do wpadania w rezonans, aluminium pełni więc rolę tłumika drgań. Regulowane nóżki. Odseparowany od korpusu silnik zawieszony na amortyzatorze gumowym, co nie jest często spotykane w gramofonach do 1.000 Euro.


[img:11]Wkładki Concorde preferują nieco cięższe ramiona - dobór idealny

Pokazano również model zaprojektowany wspólnie z firmą Ortofon (lidera w projektowaniu wkładek) by uświetnić 100-lecie ich działalności. Projekt w wielu aspektach zbliżony jest do modelu 175 Vienna Philharmonic. Tym razem zrezygnowano z drewna (do budowy skrzypiec) na rzecz MDF. Subchassis z aluminium i specjalnie na tę okazję zaprojektowana wkładka do audiofilskich odsłuchów.
Cena ok. 2.500 Euro.


[img:3]Boczna ściana stoiska z ekspozycją Boxów

[img:10:R]Nowy Stereo Box DS2 - podąża drogą odchudzania ze zbędnych funkcji, których osoby pragnące pozostać w domenie analogowej po prostu nie potrzebują.
Jest to samodzielny przedwzmacniacz gramofonowy MC z dodanym Bluetooth - oprócz płyt można posłuchać Spotify do obiadu. Sprzedaż od września.
Cena niższa od poprzednika.

 

Pokazany został prototyp Tube Box S2. W cenie 400 Euro będzie można dostać przedwzmacniacz zbudowany w całości na elementach dyskretnych, z w pełni pasywną equalizacją. Podbicie wkładek regulowane jest na froncie, natomiast pojemność i impedancję ustawiamy przełącznikami na dole podstawy. Wejście do sprzedaży planowane jest na wrzesień.


[lupa:4]Gości witały dwie wersje Juke Box - taki 
gramofonowy all-in-one
(kliknij żeby powiększyć)

[img:1]To nowe logo, a wydaje się jakby było z nami od zawsze

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Voice

tel.: +48 338 512 691
adres:
ul. Moniuszki 4 43-400 Cieszyn
Voice

Sklepy muzyczne > PRO-JECT rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz