29 czerwca 2018 01:06
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info EIC EIC tel: + 48 22 594 83 83 www.eic.com.pl

CYRUS też stawia na młodych

[img:1:R]Stoisko Cyrusa było przedzielone ścianką na pół, po lewej tradycja, dostojeństwo marki i hi-endowość, po prawej dwa nowe urządzenia.
Po lewej pustki, po prawej ruch.
Ledwie trzy dni temu pisząc wstępniak do słuchawek Stax’a snułem dywagacje na temat konieczności stawiania na młode pokolenie - Cyrus idealnie wpisał się w ten schemat, a proporcje ruchu na stoisku jedynie potwierdziły słuszność mojej tezy.


[img:3]Tradycja i nowoczesność po dwóch stronach barykady

[img:10:L]O nowościach opowiedział nam p. Bartosz Hajbowicz - „nasz" człowiek w Cyrusie. Pan Bartosz jest rodowitym Polakiem mieszkającym w UK. Realizując swoje marzenia z dzieciństwa, by podjąć pracę w branży audio zapukał któregoś dnia do Cyrus’a i został przyjęty z otwartymi ramionami. Obecnie już jako szef sprzedaży na Europę dysponuje sporą wiedzą i chętnie nią się dzieli. Można było go spotkać na ubiegłorocznym AVS i zapewne będzie również okazja do rozmowy na tegorocznej edycji.


[img:4]Bartosz Hajbowicz - szukajcie go na AVS - opowie wam wszystko o produktach Cyrus'a

Bartosz Hajbowicz (Sales Manager Europe): W tym roku z nowych produktów mamy premierę wzmacniacza ONE HD. Jest to udoskonalona wersja ONE, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem i bardzo dobrymi recenzjami w prasie. Wielu klientów oczekiwało jednak pojawienia się czegoś bardziej cyfrowego, więc to zrobiliśmy. W ONE HD mamy cztery nowe możliwości przesyłania muzyki w formie cyfrowej.
Po pierwsze Bluetooth w wersji aptX HD, na chwilę obecną to najwyższa osiągalna jakość dla BT.
Dodaliśmy USB asynchroniczne, które umożliwia przesyłanie plików PCM i DSD. Jeżeli chodzi o rozdzielczość to jest to 24/192 i DSD 128. Czyli obsługujemy praktycznie większość nagrywanej w tej chwili muzyki, poza skrajnie wysokimi częstotliwościami (red. ten wątek rozwinę w komentarzu na końcu).
Następnie mamy też wejście cyfrowe optyczne i współosiowe, do podłączenia wszelkich urządzeń, typu telewizor, odtwarzacz DVD, Blu-ray itp.
Zastosowany DAC to nowy model ESS Sabre. Jest to dla nas zmiana, jeśli chodzi o strategię - w przeszłości stosowaliśmy inne marki, natomiast widać, że w tych przetwornikach nastąpił większy postęp, stąd też taki wybór. Mimo zmiany udało się zachować charakterystyczny dla Cyrus’a styl brzmienia.


[img:7]W Monachium na otwartych stoiskach (a takich jest większość) nie wolno grać głośno na kolumnach,
za to na słuchawkach można szaleć do woli

Większość klientów posiada źródło cyfrowe, które można podłączyć do tego wzmacniacza - ma komputer, a to wystarczy. TIDAL, Qobuz czy Spotify i system gotowy.
Mamy też dwa liniowe wyjścia/wejścia analogowe i mamy nawet preamp gramofonowy typu MM (Moving Magnet), który został udoskonalony w stosunku do poprzedniej wersji ONE. Musieliśmy przeprojektować całą płytę główną i jej fragment, ten odpowiedzialny za preamp, został oddzielony. W związku z tym mamy w tej chwili mniej zakłóceń wewnętrznych, a to poprawiło brzmienie wejścia gramofonowego.
Ostatnie z przyłączy to wejście AV, które umożliwia integrację wzmacniacza z systemem Audio/Video i w tym przypadku uzyskanie dużo lepszej jakości z głównych głośników w trybie stereo.
Oczywiście całość kontroluje aplikacja, z poziomu której można sterować wszystkimi funkcjami wzmacniacza.


[img:2]
[lupa:1]Po lewej ONE z 2016, po prawej ONE HD a.d 2018 - widać, że całą część centralną zrobili od nowa.
Oczywiście pamiętamy, że pierwszy ONE powstał w 1984

(kliknij żeby powiększyć)

Wprowadziliśmy również drobne zmiany w samej topologii wzmacniacza, określamy je jako czwartą generację naszej klasy D. Wymieniliśmy np. kondensatory w kilku obwodach, a całość brzmi zdecydowanie lepiej niż poprzednio. Zachowaliśmy natomiast istotne cechy poprzednika jak SID (Speaker Impedance Detection) - system, który kalibruje wzmacniacz pod konkretne posiadane głośniki - w ten sposób eliminowane są klasyczne problem klasy D, że nie każde kolumny, z nie każdym modelem wzmacniacza się sprawdzają. Co dalej... dalej mamy ten sam transformator, z którego uzyskujemy zasilanie liniowe, nie impulsowe, czyli znacznie lepsze - stąd też nasze określenie, że jest to generacja hybrydowa. Od tego transformatora odchodzi 11 różnych napięć, które są dopasowane do potrzeb konkretnych fragmentów obwodu. Zoptymalizowaliśmy więc w pełni zasilanie, a to wiadomo też wpływa na jakość dźwięku.


[img:5]ONE HD można było od ręki posłuchać na kilku "lepciejszych" parach słuchawek

Z ciekawostek - nasz wzmacniacz słuchawkowy pracuje w klasie AB, co powoduje że urządzenie działa w bardzo ciekawy sposób - ponieważ główny wzmacniacz jest w klasie D, to możemy go spokojnie wyłączyć w momencie uruchamiania słuchawek. Dzięki temu transformator zasila wyłącznie słuchawki. Przeprowadziliśmy testy z bardzo wieloma różnymi modelami słuchawek i generalnie nie było problemów z wysterowaniem jakichkolwiek z nich.
Wierzymy, że jest to produkt dla nowego, współczesnego klienta - tak go określmy - który oczekuje uniwersalności, urządzenia które jest małe, spełnia wszystkie potrzeby i oferuje bardzo dobry dźwięk.


[img:8]Ta część stoiska również była przedzielona, tyle że granica przebiegała pomiędzy światem mobilnym i stacjonarnym

[img:9]Soundkey to maleńki przenośny wzmacniacz słuchawkowy z DAC'iem przygotowany z myślą o smartfonach, tabletach i laptopach.
Podczas AVS nie był oficjalnie pokazywany - jako wtedy jeszcze nieukończony.
InfoAudio.pl było chyba jedynym medium, które do niego 
wtedy dotarło i pokazało

... i jeszcze dodam, że jak wiadomo klasa D charakteryzuje się dużą efektywnością prądową. Wczoraj mieliśmy taką małą imprezę z inżynierami i dystrybutorami. Prezentowaliśmy ONE HD do którego normalnie podpinamy nasze własne, optymalizowane pod niego głośniki Linear, ponieważ brzmią bardzo dobrze przy swoim poziomie cenowym. Wczoraj natomiast mieliśmy do dyspozycji KEF Reference 5, które są dosyć trudne do wysterowania i ten mały wzmacniacz radził sobie z nimi rewelacyjnie w pokoju ok. 80m2.
Było to możliwe ponieważ w szczytowych momentach jest on w stanie wygenerować aż 72 Ampery prądu. Jak wiadomo z fizyki, żeby oddać pełną dynamikę wymagana jest duża efektywność prądowa, a pod tym względem ONE HD sprawdza się znakomicie. Dla porównania powiem, że wzmacniacze konkurencji osiągają wartość 10A, niektóre nawet 20A, a my mamy 72A! Tak więc jeśli chodzi o kontrolę niskich częstotliwości, możliwość odczytu poszczególnych warstw na różnych poziomach, to ten wzmacniacz sprawdza się znakomicie. Szerokość sceny, dynamika, głębia, niuanse, reprodukcja wokali, która są dla nas kluczowe. No po prostu chcieliśmy to wszystko zachować. Dla nas ważny jest ładunek emocjonalny muzyki. Nie chcemy żeby słuchacz siadał i się zastanawiał czy aby na pewno bas gra mu dobrze. Bardziej chodzi o to, żeby to brzmienie poruszało i myślę, że to osiągnęliśmy.
Ważną rzeczą, którą chciałbym dodać na koniec to, iż produkty marki Cyrus są projektowane w Anglii, są produkowane w Anglii i stąd też wspieramy obsługę serwisową - co jest ważne dla utrzymania odpowiednich standardów jakościowych.

Zachęcam do posłuchania ONE HD przy najbliższej okazji.


[img:12]Soundkey również dzielnie walczył z bardzo wymagającymi (jak na ten rozmiar wzmacniacza) słuchawkami

Miałem okazję recenzować ONE w jego pierwszej odsłonie i już wtedy był on warty z nawiązką swojej ceny. Wygląda, że teraz stosunek cena/możliwości uległ dalszej poprawie.

 

[img:11:L]CZYTAJ> Recenzja CYRUS ONE
[img:11:L]CZYTAJ> CYRUS: ONElinear - monitory do kompletu

 

Od redakcji - rozwinięcie wątku: „Jeżeli chodzi o rozdzielczość to jest to 24/192 i DSD 128. Czyli obsługujemy praktycznie większość nagrywanej w tej chwili muzyki”.
Patrząc od strony czysto praktycznej - a na ten wzmacniacz należy tak patrzeć - rzeczywiście kwestia rozdzielczości plików dostępnych na rynku uległa uspokojeniu. Owszem był pewien okres ścigania się na bity i kiloHerce, gdy pojawiały się w handlu pliki nawet powyżej 24/192, działo się to głównie za sprawą masowego wysypu zgrywanych z taśm analogowych i remasterowanych archiwalnych materiałów z katalogu kluczowych artystów dla historii muzyki.
Jednak gdy popatrzymy krytycznym okiem na to, w jakich rozdzielczościach trafiają do obrotu nowo nagrywane albumy to co widzimy? 24/44.1, 24/48, 24/88.2 lub w najlepszym wypadku 24/96. Dlaczego tak się dzieje? Ano dlatego, że studia nagraniowe w swej lwiej części nadal pracują na takim materiale i o ile zachowują tylko uczciwość wobec klienta, to nie podbijają sztucznie objętości plików. Tak więc z punktu widzenia użytkownika korzystającego ze strumieniujących serwisów w HD, plus posiadającego jakieś prywatne zasoby na dysku twardym owo 24/192 w 98-99% wypadków wystarczy z nawiązką.


[img:6]Wygląda niepozornie, ale w tym wypadku pozory mylą

DAC/wzmacniacz słuchawkowy DAC/Wzmacniacz

Gdzie kupić?

CYRUS

Dystrybucja w Polsce:

EIC

tel.: + 48 22 594 83 83
tel.: +48 22 594 83 84
adres:
Łuki Wielkie 3/5 02-434 Warszawa

Sklepy muzyczne > CYRUS rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz