


EIC - cz.1/2
Pamiętam taki program w telewizji,
w którym publiczność skandowała:
„Idź na całość! Idź na całość!”.
W tym roku na całość poszła warszawska firma EIC, która dla swoich produktów zarezerwowała 6 sal i cały korytarz towarzyszący. O tyle to nie dziwi, że EIC posiada w swoim portfolio ogromny wolumen sprzętu, od rozwiązań budżetowych po Hi-End i trzeba to było wyeksponować. Czy była to największa powierzchnia wystawiennicza w metrach kwadratowych nie wiem, ale w pierwszej trójce załapała się na pewno.
Opera Loudspeakers Grand Callas z dodatkowymi głośnikami z tyłu
PMC / Esoteric (sala 120)
W tym pokoju czuło się jakiś niedefiniowalny rodzaj uniesienia. Czy to była zasługa oświetlenia, czy muzyki, czy jednego i drugiego trudno teraz rozsądzić, ważne natomiast, że w powietrzu wisiało to „coś”.
PMC Fenestria
Tu widać, że pomiędzy korpusem, a skrzydełkiem jest prześwit, a przetworniki niskotonowe są płaskie jak tłoki
PMC Fenestria – flagowa kolumna o bardzo ciekawej konstrukcji – po bokach zastosowano panele zwane skrzydłami, elastycznie mocowane do korpusu z MDF i drgające w przeciwfazie do drgań obudowy. Efekt był taki, że nawet głośno grająca kolumna stała stabilna jak kamień. To chyba jedyne takie rozwiązanie na rynku, a przynajmniej ja nic podobnego nie kojarzę. Górny i dolny moduł basowy z głośnikami z włókna szklanego. Bardzo duże magnesy, cewki nie są mocowane do stożków tylko bezpośrednio do płaskich membran. W ten sposób powstaje rodzaj tłoka. Jest to o tyle różne od wcześniejszych konstrukcji z tzw. płaskimi membranami, że tam cewka zawsze była połączona z typowym stożkiem, a dopiero ten był zaślepiany płaską wklejką. Bas generują dwie linie transmisyjne po 1.4 m schodzące do 23 Hz. Tandem tweeter + potężny głośnik średniotonowy są niemal całkowicie odsprzęgnięte mechanicznie od głównego korpusu. Cena: 240.000 zł.
CZYTAJ> Więcej o PMC Fenestria
Esoteric w całej okazałości
Esoteric pokazał się z monofonicznymi końcówkami mocy Grandioso M1 (82.500 zł), odtwarzaczem CD/SACD K-05Xs (nowość) i przedwzmacniaczem gramofonowym MM/MC E-02.
Tak sobie myślę, że Esoteric ma poważny problem, gdyż pada ofiarą własnego sukcesu. Jest już tak ekstremalnie doskonały, że nie bardzo wiadomo co jeszcze można w nim udoskonalić. Np. odtwarzacz pracuje z rozdzielczością 34-bit, wzmacniacze mają po 300W 8Ω / 600W 4Ω / 1200W 2Ω, przetwornik potrafi rozkodować sygnał z USB: DSD do 22.5 MHz, PCM do 32-bit / 768 kHz. Bardzo jestem ciekaw co panowie jeszcze wymyślą?
Oracle Audio – Delphi Mk VI Reference
Zarówno kolumny jak i odtwarzacz trafiły na wystawę premierowo. Analogowe źródła reprezentował Oracle Audio – Delphi Mk VI Reference, z grafitową podstawą, pływającą bazą, silikonowym tłumieniemmikrodrgań (system Micro Vibration Stabilizer System), zewnętrznym zasilaczem (Turbo Power Supply MkII), ramieniem SME i wkładką Benzwykonaną specjalnie dla Oracle Audio.
Opera Loudspeakers / Unison Research (sala 121)
Unison Research - Performance Anniversary, zintegrowany wzmacniacz lampowy, Unison Research - Unico CD-Due - źródło cyfrowe, Oracle Audio Origine MK II - źródło analogowe oraz kolumny Opera Loudspeakers - Grand Callas, najwyższy oferowany model z dodatkowymi głośnikami wysokotonowymi na tylnej ścianie, poszerzający bazę dźwiękiem odbitym od ścian, przez co razem bardzo otwarcie to brzmi.
Opera Loudspeakers Grand Callas - te wyższe
Unison Research - Performance Anniversary
Oracle Audio - Origine MK II
Quadral / Unison Research (sala 122)
Monofoniczne końcówki mocy Unison Research – Unico DM, przedwzmacniacz – Unico Pre, odtwarzacz CD – Unico CD Due, kolumny Quadral – Aurum Titan 9. Potęga i dynamika – te dwa słowa opisują najdokładniej co się w tej sali działo. Dodatkowo stało jeszcze kino domowe na serii Platinum+ Quadral’a i dwa Suby – Qube 10 Aktiv
Quadral Aurum Titan 9 - wyższe
W tym pokoju rządził Unison Research
Jak złożonym projektem sa kolumny Fenestria najlepiej przekonać się oglądając film instruktarzowy jak zmontować je w domu
(kliknij żeby obejrzeć)