12 lutego 2019 11:15
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info FNCE S.A. FNCE S.A. tel: +48 22 270 29 45 www.focal-polska.pl

FOCAL: STELLIA słuchawkowy ultra-high-end

[img:2:R]Po stosunkowo niedawnej premierze modelu Elegia, byłem więcej niż pewny, że Focal na jakiś czas się „wypstrykał” ze słuchawkowych nowości i będzie odcinał kupony od dotychczasowych dokonań. Myliłem się i jakże miła to pomyłka, bo oto dzisiaj (12 lutego) ma miejsce światowa premiera nowych słuchawek – Stellia, a ich pierwszy publiczny pokaz będzie miał miejsce w Nowym Jorku na CanJam 16.02.2019.


[img:1]Słuchawki coraz częściej stają się elementem mody, pozycjonowanym na równi
z ekskluzywnymi ubraniami, samochodami, jachtami, awionetkami...

[img:3:L]O swoim najnowszym dziecku Focal mówi, że będzie to: „Doświadczenie słuchawkowe warte najlepszych kolumn”. Jako fan słuchawek czuję się pojawieniem Stellia lekko wysłany w kosmos, bo oto po bardzo udanym modelu przenośnym, jakim jest Elegia, Focal uderza z miażdżącą siłą w segment ultra-high-end prezentując słuchawki, które mają:

 • membranę z czystego berylu w kształcie litery „M” (jak w tweeterach w najdroższych kolumnach i w słuchawkach Utopia)
 • pasmo 5-40.000 Hz !!!!!!!!
 • nowatorską „bezramkową” cewkę
 • i które do tego potrafią grać pełnym pasmem nawet cicho

Te i wiele innych technik wykorzystanych przy budowie Stellia to wszystko co najlepszego Focal wymyślił i opatentował na przestrzeni ostatnich lat w głośnikach (przetwornik to taki mini głośnik bliskiego pola).

(kliknij żeby powiększyć)

[lupa:2:R]Info producenta: Stellia zapewnia ekstremalne brzmienie i precyzję, zarówno w artykulacji basów jak i szczegółowość wysokich tonów. Realizm wokali jest po prostu zadziwiający.

Od 40 lat firma Focal projektuje i rozwija produkty bazując na swojej wiedzy i pasji. Nieustająco innowacyjny. Nasi inżynierowie pracowali niestrudzenie nad Stellia, aby osiągnąć to, co najlepsze: zintegrowali porty „wentylacyjne” w celu rozszerzenia charakterystyk częstotliwościowych przetworników, pianka EVA umieszczona za przetwornikami pochłania część wysokich częstotliwości; akustyczne dyfuzory rozbijają fale stojące w celu uzyskania dźwięku wolnego od zakłóceń...

Focal ściśle nadzoruje etapy tworzenia Stellia, od procesu projektowania do produkcji, tworząc nawet robota wyspecjalizowanego do montażu tych słuchawek.

Stellia używają pałąka i przegubów pierwotnie opracowanych dla słuchawek Utopia. Spójna krzywizna między tymi dwoma elementami oferuje nieprawdopodobny komfort, niezależnie od kształtu i wielkość głowy słuchacza. Ten komfort jest potęgowany dzięki wysokiej elastyczności piance z pamięcią kształtu, używanej do podniesienia izolacji skórzanych nauszników.

Każdy komponent Stellia został opracowany z myślą o optymalnej akustyce i bezkompromisowym wyrafinowaniu. Dwa kolory wykończenia - koniak i mokka - pokazują z jaką dbałością firma podeszła do kwestii wzornictwa.

Dla hi-endowych słuchawek przygotowano równie hi-endowe opakowanie. Stellia będą przechowywane w etui ze sztucznej skóry, w tym samym schemacie kolorystycznym (koniak i mokka). W etui znajdziemy dwa, wysokiej jakości kable w pasującym wykończeniu. Pierwszy przewód (3 m) i jest idealny do użytku domowego w połączeniu z jakimś hi-endowym wzmacniaczem. Drugi (1,2 m) z wtykiem jack stereo 3,5 mm, to idealne rozwiązanie do łączenia Stellii z przenośnym sprzętem audiofilskim. Sztywna walizka zapewnia skuteczną i stylową ochronę dla Stellia kiedy jesteś w podróży.


Główne cechy:

 • Słuchawki zamknięte do użytku domowego i mobilnego
 • Ekskluzywne, pełnozakresowe przetworniki o przekroju „M” z kopułką z czystego berylu (patent)
 • Odtwarzanie najdrobniejszych detali dźwięku przy wysokich i niskich poziomach głośności
 • Wyjątkowa równowaga tonalna i dynamika
 • Doskonała wydajność po podłączeniu do audiofilskich odtwarzaczy przenośnych
 • Bardzo dobra izolacja akustyczna
 • Wygodne i ergonomiczne
 • Użyte materiały wysokiej jakości

Dostępność: luty 2019

Cena sugerowana: 12.999 zł


[lupa:1]Ładna rodzinka i żadnych w niej słabych modeli - dostaje się dokładnie to, za co się płaci
od lewej: Utopia, Stellia (zamknięte), Clear, Elear, Elegia (zamknięte)
 (kliknij żeby powiększyć)

Słowo komentarza redakcyjnego...

Focal pokazał odpowiednik otwartego modelu Utopia w wersji zamkniętej, uzupełniając tym samym ofertę swoich znamienitych słuchawek. Ogromnie jestem ciekaw jak zabrzmią, choć znając dotychczasowe dokonania akustyków firmy nie spodziewałbym się wpadki.

Słuchawki wyglądają odlotowo jak limuzyna dla milionera i przypuszczam, że w polskich warunkach będą użytkowane jako sprzęt domowy, a na świecie wśród pasażerów klasy biznes jako sprzęt przenośny.

Uwagę zwraca bardzo ważna cecha jak na ten pułap cenowy, a mianowicie Francuzi nie odcinają się od sprzętu przenośnego, a co jednoznacznie uczynił Sennheiser w swoich topowych słuchawkach zamkniętych w HD 820. To pokazuje, że ci dwaj wielcy konkurenci zaczynają podążać w lekko rozbieżnych kierunkach - Niemcy trzymają się tradycji i podziału na sprzęt domowy i miastowy, a Francuzi pokazują, że da się zjeść ciastko i mieć ciastko jednocześnie – oferując sprzęt z najwyższej półki o zaledwie 35 omowej oporności. Bo prawda jest taka, że niektóre odtwarzacze przenośne DAP dawno przerosły wielu ze swoich stacjonarnych starszych braci i jedynie nasze przyzwyczajenia stoją na drodze do zaakceptowania tego stanu rzeczy. Przy okazji widać również, że przetworniki musiały zostać przeprojektowane skoro te w Utopiach miały 80 Ohm.

Poza tym wydaje się, że kontrowersyjny (dla zwykłych ludzi) eksperyment sprzed dwóch lat z oklejeniem Utopii kryształkami musiał zaskoczyć na bogatszych rynkach, stąd też i Stellia zdaje się zmierzać w kierunku estetyki i potrzeb nieco innej klienteli. Nie wykluczam natomiast, że pod klienta europejskiego zobaczymy za jakiś czas wersję czarno srebrną. Pierwsza fala produkcji będzie skierowana na rynki: amerykański, japoński i bliskowschodni, bo mimo że o 4.000 zł tańsze od Utopii to nadal są to bardzo drogie słuchawki, a tamte rynki są w stanie zagwarantować odpowiedni poziom sprzedaży. Do Europy trafią zapewne z 1-2 miesięcznym opróżnieniem.

Niezależnie od tego, czy ta kolorystyka jest w naszym guście, czy też nie, jedno jest pewne, że słuchawki jako źródło dźwięku osiągnęły kolejny pułap rozwoju, który kilka lat temu był nie-do-wyobrażenia. Oby tak dalej…


[img:4]W dniu dzisiejszym zniesione zostało embargo informacyjne producenta, stąd i możliwość
opublikowania pierwszych wiadomości na temat tych niecodziennych słuchawek, co też z przyjemnością czynię

więcej: www.fnce.pl
Słuchawki Przewodowe Nagłowne Zamknięte Przenośne Domowe Kabel wymienny/zbalansowany Hi-res słuchawki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

FNCE S.A.

tel.: +48 22 270 29 45
tel.: +48 729 197 504
adres:
Ul. Kurantów 34 02-873 Warszawa

Sklepy muzyczne > FOCAL rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz