Q ACOUSTICS: CONCEPT 300 - ślicznotki o przełomowej konstrukcji

[img:6:R]Kolumn na rynku jest ja przysłowiowych psów, próba dokonania prostego wyboru potrafi zamienić się w istny koszmar.
Od dziś, dla osób poszukujących kolumn podstawkowych sprawa stanie się jeszcze bardziej złożona… a może wręcz przeciwnie? Q Acoustics Concept 300 wybijają się ponad przeciętność na kilku frontach.

[img:1:L]Miałem okazję posłuchać „Mistrzowskich warsztatów”
z Kenem Ishiwata prowadzonych na Q Acoustics Concept 500 i zdaniem moim i kilku innych osób o wyrobionym guście muzycznym, które brały w nich udział to co dało się słyszeć z Pięćsetek (w połączeniu z dobrą elektroniką - Marantz) wykraczało daleko poza ramy cenowe tych kolumn.
Teraz dowiadujemy się, że w międzyczasie Q Acoustics udoskonalił wszystkie aspekty techniczne modelu 500 i zapakował je do kolumn podstawkowych.

Info dystrybutora: Flagowa kolumna podłogowa Q Acoustics, wielokrotnie nagradzany model Concept 500 o pięknym wzornictwie, został wyposażony w innowacyjne technologie audio zapewniając audiofilskie parametry dźwięku, znacznie przewyższające oczekiwania przy zaproponowanej cenie, jednocześnie pozwalając niemal każdemu cieszyć się wysoką jakością dźwięku klasy High End w domowym zaciszu.

Opierając się na sukcesie swojego flagowego modelu, firma opracowała przełomową konstrukcję kolumny Concept 300. Bazując na wiodącej technologii akustycznej oraz projektowania standów, ta kolumna podstawkowa jest najbardziej zaawansowanym modelem firmy, powstałym w wyniku udoskonalania i rozwijania wszystkich technologicznych zalet jej większego brata, oraz stanowiąca elegancką ozdobę każdego wnętrza.
Innowacje w modelu Q Acoustics Concept 300 obejmują:
• Konstrukcja obudowy wykorzystująca technologię Dual Gelcore
• Wewnętrzne usztywnienia w technologii P2P (Point to Point)
• Stand trójnożny Tensegrity
• System zawieszenia podstawy izolującej
• Przetworniki osadzone na sprężynowych oprawach
• Nowe stylowe wykończenie łączące dwa kolory: srebrny i hebanowy


[lupa:1]Kwestie estetyczne to sprawa gustu i trudno z nim dyskutować, acz w moim odczuciu
te maluszki wraz z podstawkami są po prostu piękne (kliknij żeby powiększyć) 

Design
Jako flagowy model pośród kolumn podstawkowych, Concept 300 zachwyca wzornictwem klasy premium oraz wykończeniem uzupełniającym wysoki poziom innowacji audio. Dzięki połączeniu okleiny z prawdziwego drewna, dwukolorowego wykończenia pokrytego wieloma warstwami lakieru, całość stanowi wyrafinowaną i stylową propozycję dla wymagających, pasującą stylistycznie do każdego wystroju wnętrza. Wprowadzenie nowego, przyciągającego wzrok wykończenia srebrno-hebanowego jest doskonałym uzupełnieniem dla eleganckich wersji w kolorach czarno-palisandrowym oraz biało-dębowym, wszystkich wykończonych na wysoki połysk.

 

[img:5:R]Konstrukcja obudowy
Concept 300 wykorzystuje tę samą konstrukcję obudowy Dual Gelcore oraz wewnętrzne usztywnienie P2P (Point to Point) zastosowane w modelu Concept 500. Obudowa składa się z trzech oddzielnych warstw, oddzielonych specjalnym żelem, dzięki czemu wibracje wysokich częstotliwości generowane przez poruszające się przetworniki zamieniane są w ciepło, aby utrzymać najwyższą wydajność audio.
Uzupełnieniem konstrukcji Dual Gelcore, mającym na celu dalsze wyeliminowanie wibracji wewnętrznych powodujących zakłócenia jest dodatkowe usztywnienie P2P (Point to Point), dopasowane do wewnętrznych obszarów obudowy podatnych na rezonanse związane z niskimi częstotliwościami.

 Łatwiej zrozumieć jak działa ta konstrukcja oglądając film zamieszczony na końcu newsa

Stand głośnikowy Tensegrity
Znakomity przykład przełomowego, ale eleganckiego wzornictwa industrialnego, które doskonale wzbogaca każdą przestrzeń życiową, stanowi unikalny i innowacyjny stand Tensegrity który spełnia integralną rolę w dalszym ograniczaniu przenoszenia wibracji oraz zapewnieniu stabilnego systemu wsparcia dla kolumny głośnikowej. Jest on zbudowany z przenoszących duże obciążenie niskoprofilowych prętów aluminiowych i cienkich linek ze stali nierdzewnej, które definiują i utrzymują orientację przestrzenną prętów. Jest to samonośna konstrukcja, złożona z elementów które się wzajemnie ściskają (pręty) oraz naprężają (linki), dzięki czemu stand nigdy nie jest poddawany działaniu siły zginającej. Rezultatem jest powierzchnia, która eliminuje promieniowanie dźwięku i odbicia, zapewniając najczystszą możliwą jakość brzmienia.


 [lupa:3](najedź myszką lub kliknij żeby zobaczyć drugą stronę)

System zawieszenia podstawy izolującej
Sztywne połączenie kolumny głośnikowej ze standem ma kluczowe znaczenie dla zminimalizowania intensywności energii wibracji oraz zachowanie najlepszej jakości dźwięku. Eksperci z firmy Q Acoustics opracowali system zawieszenia podstawy izolującej, który jest zintegrowany z dnem obudowy kolumny Concept 300. Nie tylko stanowi bezpieczne połączenie obudowy ze standem, ale zapewnia także elastyczny system zawieszenia.
Cała masa kolumny głośnikowej spoczywa na czterech sprężynach wytłumionych specjalnym materiałem o nazwie Sylodamp. Elastomer poliuretanowy, precyzyjnie dopasowany do masy kolumny, przekształca energię drgań sprężyn w ciepło. Rezultatem jest bardziej kontrolowana, ale również rozszerzona odpowiedź basów oraz poprawione obrazowanie stereo.


[img:3] 

Konstrukcja przetworników
Aby zachować elegancką i minimalistyczną estetykę, w tym fasadę wolną od szpecących śrub, w modelu Concept 300 zastosowano inteligentną konstrukcję, która umożliwia utrzymywanie zespołu przetwornika średnio-niskotonowego od tyłu za pomocą mocnych, sprężynowych śrub ustalających. To rozwiązanie nie tylko eliminuje potrzebę stosowania ozdobnych elementów w celu ukrycia śrub mogących powodować wibracje, ale utrzymuje stałą sztywność bez konieczności regulacji przez cały okres użytkowania.
Model Concept 300 został również wyposażony w przetwornik wysokich częstotliwości o szerokiej dyspersji oraz izolowane gniazdo opracowane specjalnie dla kolumny podłogowej Concept 500. Konstrukcja ta chroni przetwornik wysokotonowy przed wysyłaniem lub odbiorem niepożądanych wibracji oraz pozwala na zamontowanie go bliżej przetwornika średnio-niskotonowego, poprawiając integrację z większym przetwornikiem średnio-niskotonowym oraz zapewniając szybszą reakcję.


[lupa:2](kliknij żeby powiększyć)

Model Q Acoustics Concept 300 (w tym stand) występuje w trzech wersjach kolorystycznych o wysokim połysku: czarno-palisandrowe, biało-dębowe oraz srebro-hebanowe.

Cena sugerowana: 15.998 zł (para)


[img:4]Te standy wyglądają niesamowicie - aż chce się je mieć w salonie i patrzeć na nie
i patrzeć i patrzeć i słuchać oczywiście też :)

Specyfikacja techniczna:

 • Typ obudowy: 2-drożne
 • Przetwornik średnio-niskotonowy: 165 mm
 • Przetwornik wysokich częstotliwości: 28 mm
 • Pasmo przenoszenia (-6 dB): 55-30.000 Hz
 • Impedancja nominalna: 6 omów
 • Minimalna impedancja: 4,7 omów
 • Czułość: 84 dB/W/m
 • Moc wzmacniacza stereo: 25-200 W
 • Częstotliwość zwrotnicy: 2,5 kHz
 • Efektywna objętość: 11,4 l
 • Wymiary kolumny / podstawy (szer. x wys. x gł.): 220 x 355 x 400 mm / 492 x 690 x 430 mm
 • Waga kolumny / podstawy (szer. x wys. x gł.): 14,5 (1 szt.) / 3,9 kg (1 szt.)

Za niecały tydzień jestem umówiony na spotkanie z Alexem Munro i na prezentację kolumn - nie omieszkam opowiedzieć jak było. Spodziewam się, że będzie to kosmos.

 
Film doskonale ilustruje animacjami to, o czym napisano powyżej (kliknij żeby obejrzeć)

więcej: www.horn.pl
Kolumny Stereo Hi-res (stacjonarne)

Gdzie kupić?

Q ACOUSTICS Q ACOUSTICS

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Q ACOUSTICS rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz