20 maja 2019 10:08
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Voice Voice tel: +48 338 512 691 www.voice.com.pl Audio Center Poland ul. Henryka Sucharskiego 49 30-898 Kraków HIGH END Monachium Vorm Eichholz 2g 42119 Wuppertal

PRO-JECT - chce się mieć

[img:20:R]Gdy stare uznane zastępuje nowe nieznane, to znaczy, że ktoś to sobie przemyślał, skalkulował i udoskonalił w takim stopniu, by klient nie miał cienia wątpliwości, że chwyta Pana Boga za nogi. 
Tak też się stało z pierwszy raz pokazanymi modelami X1 i X2 zastępującymi 1Xpression i 2Xperience.


 [img:1]Takie "puste" ujęcie można było zrobić tylko w dniu dla prasy, później był tłum, tłum, albo jeszcze większy tłum
 
najbardziej oblegane stoisko gramofonowe wystawy

[img:9]W pierwszym szeregu stała ciężka liga z Xtension 10 Evolution (z prawej)...

[img:2]... ale uwagę już z daleka przyciągały wielkie X X na środku

Nie wiem jak ty drogi czytelniku, ale gdy widzę gramofony Pro-Ject’a, to od razu mój aparat gębowy się uśmiecha  bo one są takie normalne, takie ludzkie, tylko włączyć i grać. Ot, rzetelna oferta dla melomanów.
Bez pierdyliarda antygrawitacyjno-antywibracyjnych części wymontowanych wprost z rozbitego UFO i bez konieczności wzmacniania podłogi, żeby wytrzymała masę talerza ze sklejki ołowiano-aluminiowej oblewanej smoczym szkłem. 


[img:3]X1

[img:4]Pick it S2 MM – firmowa wkładka produkowana na wyłączność przez Ortofon’a

[img:5:R]Z tymi nowymi X1 i X2 to całkiem ciekawa historia. Idąc ciagle do przodu, czasem warto zrobić mały krok w tył, by powrócić do korzeni (czyt. nie stracić kontaktu z rzeczywistością).
Na przykład taki X1 to przeprojektowany 1Xpresion, który swoje DNA wywodzi z gramofonu Debut, a tenże w ogóle z pierwszego gramofonu firmy P1. Można więc śmiało powiedzieć, że w całości oparto się na firmowych rozwiązaniach, co z jednej strony pozwoliło zapanować nad kosztami, a z drugiej zaimplementować bogate wyposażenie. Pojawiło się wykończenie matowe i satynowe, (biały, czarny, orzech), lepsze amortyzowanie silnika (wrócił ponownie pod talerz), węglowo-aluminiowe ramię, precyzyjna regulacja. Akrylowy talerz jest znaczącym upgradem w stosunki do aluminiowego u poprzednika. Jest też nowy kartridż, ze sprawniejszą amortyzacją stylusa.
I to wszystko za jedyne: 799 Euro. X1, to nowy zaawansowany „budżetowiec” w ofercie Austriaków.

 [img:6]X2

[img:7]X2, w równie niewygórowanej cenie 1099 Euro

Gdyby ktoś się dziwił jak to możliwe, niech spróbuje pogadać osobiście z właścicielem firmy p. Heinzem Lichteneggerem, lub choć poczyta wywiady z nim  ten facet opanował zrozumienie: co to znaczy prawdziwa miłość do muzyki i jak ciężko klientom zarabia się pieniądze. W tym tkwi tajemnica gigantycznego sukcesu komercyjnego Pro-Ject'a – sprzedają super jakość za akceptowalne pieniądze.

Oferta Pro-Ject’a byłaby niepełna, bez limitowanych modeli artystycznych – w tym roku po raz pierwszy dołączył do kolekcji gramofon zaprojektowany osobiście przez Ringo (info dla młodych – perkusista The Beatles) pod piękna nazwą „Ringo Starr Peace & Love”.


[img:12]Ringo ze swoim przesłaniem Peace & Love zdaje się być ostatnim żyjącym przedstawicielem tamtej epoki,
gdzie sex był czymś normalnym, a przemoc się potępiało...

[img:13]... bardzo hippisowski

[img:10]Pokazano również limitowany do zaledwie 500 egzemplarzy, tak biały jak to tylko możliwe 2Xperience „The Beatles White Album”,
zrobili mu nawet z białą wkładkę 2M, całość w cenie 1.500 Euro...

 [img:11]... i tak żółtą jak to możliwe (również znaną z poprzedniej wystawy), zupełnie odjechaną „The Beatles Yellow Submarine”

Pokazano również nowy sprzęt ssąco-czyszczący płyty VC-E (Vacuum Cleaner) – nie widziałem, a raczej nie słyszałem go pracującego, ale generalnie działa to tak, że płyn czyszczący nakłada się szerokim pędzelkiem na płytę, brud i tłuszcz „rozmięka”. Następnie przestawiamy ramię w pozycję roboczą nad krążkiem (jak na zdjęciu). Włączamy pompę podciśnieniową, a ta z potężną siłą wysysa płyn wraz z zanieczyszczeniami z rowków. Dwa obroty i album błyszczy się jak nowy. Specjalny, szczelny przycisk chroni etykietę przed zamoczeniem. Uwzględniwszy wielkość obudowy, wewnątrz musi siedzieć potwór ssący. Zbiornik wystarcza na „wykąpanie” 1.000 płyt. VC-E zastępuje starszy model VC-S.


[img:14]VC-E prawie w całości wykonany jest z aluminium

[img:15]Nowiutki transport CD RS2 T – z nowym napędem i serwomechanizmem, całość jest bardzo elastycznie zawieszona wewnątrz
sztywnej aluminiowej obudowy
(na zdjęciach z 2018 roku widać było egzemplarz przedprodukcyjny) 

Kolejna znacząca nowość dotyczyła zapowiadanej rok temu chęci przywrócenia do życia formatu CD w najdoskonalszej formie. Heinz Lichtenegger opowiadał wtedy o podjęciu prac nad budową hi-endowego transportu, gdyż wraz z zaprzestaniem przez Philips’a produkcji napędów optycznych wykorzystywanych w najbardziej wymagających konstrukcjach, rynek CD zaczął mocno podupadać.
Obecnie winyl, taśma magnetofonowa i płyty CD stają obok siebie na równych prawach źródeł wintydżowych, w kontrze do strumieniowania plików w wysokiej rozdzielczości.


[img:16]Od lewej: Seria E / S2 / DS2 

[img:17]Od lewej: Seria RS / DS2 (z drewnem) / S2

Pro-Ject znany jest również z budowy bardzo zminiaturyzowanych komponentów pozwalających na stworzenie w pełni funkcjonalnego, firmowego, analogowego lub analogowo-cyfrowego sytemu.
Począwszy od budżetowej linii „E” z gramofonem zwykłym E lub wertykalnym VT E i kolumnami Speaker Box E i Speaker Box 5, przez pokazaną w ubiegłym roku filigranową S2 – serię bardzo małych „pudełek” z pasującym wzorniczo gramofonem w obudowie z eukaliptusa lub orzecha, następnie zaawansowanym DS2, również wykańczanych orzechem, a na RS kończąc.


[img:18]Nowy gramofon X1 wraz z ciut starszymi komponentami DS2 – taki set to całkiem rozsądna propozycja zwłaszcza gdy
weźmiemy pod uwagę stosunek ceny do jakości: X1 (z wkładką S2 MM) za 799 Euro + Tube Box DS2 za 599 Euro, + Pre Box DS2 Analogue
za 399 Euro + Amp Box DS2 za 499 Euro, czyli za 2.300 Euro można kupić całkiem zacny system analogowy

[img:19]Wyższa seria RS, to niemal dwukrotnie większy wydatek na sam tor analogowy, ale też i możliwość uzupełnienia listy źródeł o CD, streamer, DAC i wszystko na zbalansowanych gniazdach XLR – najlepsze co Pro-Ject ma na dziś do zaoferowania

[img:8]X2 z wkładką 2M

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Voice

tel.: +48 338 512 691
adres:
ul. Moniuszki 4 43-400 Cieszyn
Voice

Sklepy muzyczne > PRO-JECT rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz