25 stycznia 2020 12:03
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info LAMPIZATOR Brzozowa 26A 05-552 Warszawianka

LAMPIZATOR & SVEDA AUDIO - o takich dwóch co ukradli show (Dalia / Hotel Tulip, oraz 615, 710 / Hotel Sobieski)

Duet LampizatOr / Sveda stał się już "stałym wyposażeniem" sali Dalia w Hotelu Golden Tulip. To absolutnie fantastyczne, móc przyglądać się jak rok w rok, ci dwaj panowie dobrowolnie podnoszą i tak już bardzo wysoko zawieszoną poprzeczkę. 


[lupa:1]Dosłownie na palcach jednej ręki można policzyć prezentacje gdzie non-stop, rok w rok siedzi tłum zasłuchanych ludzi,
a to była jedna z nich (kliknij żeby zmienić kadr)

[lupa:4]Vinyl Phono MC1  debiutancka, w pełni lampowa konstrukcja z regulacją obciążenia i wejściem wyłącznie dla wkładek typu MC
 część audiofilskiej braci gotowa życie oddać za analog, druga za cyfrę, a co począć z takim przypadkiem, gdy nie ważne
jak mocno żyłki 
by nie napinać, to i tak nie daje się odróżnić która domena gra? (kliknij żeby powiększyć)

Łukasz Fikus (właściciel LapizatOr ): W tym roku mamy bardzo nietypową prezentację, gdyż pokazujemy nasze pierwsze urządzenie dedykowane do słuchania z płyt winylowych. Firma znana do tej pory "z cyfry" i udanych konstrukcji DACów, wchodzi na trudniejsze i mniej łaskawe terytorium.

Musiałem zapoznać się z wieloma niuansami odsłuchu płyt, z różnymi rodzajami wkładek, z wymaganiami RIAA... odbyłem więc, roczny indywidualny kurs na temat wszystkiego, co się wiąże z czarnymi płytami i zaprojektowałem urządzenie, które nie jest wzorowane na żadnej istniejącej konstrukcji  jest to moja autorska interpretacja tzw. phonostage'a. 


[lupa:3]Pacific DAC  perła w cyfrowej koronie LapizatOra
 (kliknij żeby zmienić kadr)

To było bardzo wyczerpujące doświadczenie. Wymagające dużo nauki, dużo prób, dużo zmarnowanych elementów i nieudanych prototypów. Koniec końców, jestem nie-sa-mo-wi-cie zadowolony z efektu końcowego.
Po raz pierwszy w życiu zaczął mi się podobać winyl, za którego dźwiękiem do tej pory szczególnie nie przepadałem. Z zawiązanymi oczami, nie jestem w stanie odróżnić, czy gra mój DAC z plików, czy płyta. Osiągnąłem więc coś, co śmiało mogę określić mianem "mojego dźwięku".


 [lupa:2]Wartością dodaną jest możliwość zamówienia elektroniki pod kolor kolumn lub na odwrót
 (kliknij żeby zmienić kadr)

Z pierwszych sprzedanych urządzeń, z pierwszych recenzji, oraz pierwszych kontaktów, tu na wystawie widzę, że innym też się ten dźwięk podoba. Jako firma, mamy więc w portfolio kolejne udane urządzenie i oby analogowy świat nie odrzucił nas, jako tzw. "cyfrowców", a raczej przyjął nas jako jako "lampowców"  bo winyl grający na lampach, to jest coś zupełnie innego, niż winyl na wzmacniaczach operacyjnych, czy tranzystorach. 
Sam się o tym przekonałem, że to nie jest żaden przesąd  winyl z lampą się naprawdę lubi, bowiem obydwa te media, są bardzo transparentne. 
Czysty, bardzo detaliczny sygnał wprost z rowka, lubi przechodzić przez klarowne urządzenia, a wtedy słuchanie staje się ogromną przyjemnością. I o to w tym chodzi.


[img:1]Blipo HOME U22 Limited to cywilna wersja monitorów studyjnych, aktywna konstrukcja zamknięta, na bazie przetworników duńskiego Scan-Speak  dwa wykonane z pulpy celulozowo-węglowej w układzie D’Appolito, plus jedwabna kopułka tzw. mały Revelator

[img:2]Wombat  przez 3 dni wystawy, ani przez chwilę nie włączono subwooferów, aby pokazać, że monitory Blipo doskonale sobie radzą
i bez dodatkowego wsparcia dołu pasma  jeśli więc ktoś potrzebuje ekstra wzmocnienia basu np. w kinie domowym,
to ma wybór, ale do muzyki nie są one konieczne

Natomiast Arek Szweda pokazał kolejna mutację aktywnych monitorów Blipo HOME  czyli ubiegłoroczny Limited Edition na turbodoładowaniu  Blipo HOME U22 Limited. Z zewnątrz kolumny zostały pokryte obłędnym lakierem Burgundy Kosmic Krome, amerykańskiej firmy House of Kolor  wielu mówi, że to najdroższe, ale i najlepsze zarazem lakiery na świecie. Wewnątrz zmienione zostało okablowanie w sekcji basowej na Duelund 12AWG (DCA12GA  red.), a w torze wysokotonowym srebro 32AWG (bardzo cieniutkie niteczki), nowy materiał obudowy i inne wytłumienie wewnątrz (Angel Hair), przekładają się to na lepszy dźwięk niż w ubiegłym roku, ale i na wyższą cenę.  


 [lupa:5]Źródłem analogowym był gramofon Acoustic Signature Double X z najwyższym modelem wkładki Audio Technica,
za drobne 28.000 zł (za samą wkładkę oczywiście) (kliknij żeby zmienić kadr)

[lupa:7]W pokoju 615 w Hotelu Sobieski pracował sytem Pacific DAC i wzmacniacze Pacific Mono 211, grające na pełnozakresowych Indyjskich (Hinduskich) kolumnach Rethm (kliknij żeby zmienić kadr)

[img:3]Pobudźcie swoją wyobraźnie  takie lampy w pokoju, a za onem śnieg  to by dopiero było romantyczne połączenie,
aktualnie firma niestety śniegiem nie dysponuje :)

[img:4]W pokoju 416 (Musictoolz) trafiłem na Sveda Blipo w odważnym zestawieniu kolorystycznym,
co mogło się podobać

Utwory były grane na przemian z plików i czarnych płyt. Co ciekawe, a nie często tak się zdarza, słuchaczom jakby przestało robić różnicę które źródło gra, tak jakby samo medium przestało mieć nagle istotne znaczenie, a na scenie pozostała sama muzyka. 

Podczas demo cyfrowego, grał zbalansowany przetwornik DAC Pacific (na limitowanych lampach Riccardo Kron).
Podczas analogowego Pacyfic był używany w trybie preampa. 

Na wystawie pracowały jeszcze dwa sytemy LapizatOra  na Stadionie i w pokoju 710 w firmie 8MM Audiolab, ale w niedzielę pocałowałem u nich klamkę i zabrakło czasu na kolejne podejście, więc zdjęć nie mam. 


[lupa:6]Michael Fremer (Stereophile i Analog Planet), człowiek wyrocznia w kwestiach analogu i czarnych płyt był wyjątkowo aktywny na AVS w tym roku, na zdjęciu (z nieodłączną kamerą) zagłębia się w konstrukcję preampa Vinyl Phono MC1 (klinij żeby zmienić kadr)
podczas rozmowy z Piotrem Welcem ze Studio 22  m.in. promotorem polskiej muzyki na winylach

Końcówki mocy Kolumny Stereo Amplitunery Wzmacnianie

Gdzie kupić?

LAMPIZATOR LAMPIZATOR www.lampizator.eu

Dystrybucja w Polsce:

LAMPIZATOR

adres:
Brzozowa 26A 05-552 Warszawianka

Sklepy muzyczne > LAMPIZATOR rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz