29 października 2021 10:43
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Denon Store (siedziba) Denon Store (siedziba) tel: +48 22 331 55 55 www.salonydenon.pl

DENON: AVR-X1700H DAB - amplituner 8K, 7.1 z wyjściem na 2 suby i wirtualnym Atmosem

Czekałem na tę chwilę – bo że nadejdzie było oczywistą oczywistością – a mówię o ukłonie producentów w kierunku klientów, którzy chcą mieć wypasiony telewizor, chcą mieć dobry dźwięk, ale z różnych powodów nie chcą, lub nie mogą pójść w kierunku adaptacji salonu pod kilkunastokanałowy system Dolby Atmos / DTS:X.

Dotychczas wybór ograniczony był do amplitunerów stereo / 
dookólnych 5.1-7.1 / lub ciężkiej wielokanałowej artylerii. Jeśli więc jeśli komuś zależało na czymś pośrednim, no to miał kłopot.

No i oto jest – AVR- X1700H z trzema wejściami HDMI 8K, z 7. kanałowym wzmacniaczem, wyjściem na dwa subwoofery, technologią Height Virtualization, oraz platformą multiroom HEOS Built-in, a Denon tym samym znów staje się liderem technologicznego wyścigu zbrojeń. 


[lupa:1]Z przodu obie wersje różnią się tylko napisem (kliknij)

Info dystrybutora: Denon przedstawia nowy 7.2 kanałowy amplituner AV AVR-X1700H  o wysokiej wydajności. Trzy wejścia HDMI 8K, które obsługują najnowsze źródła 8K/60 Hz, oraz 4K/120 Hz Ultra HD, zapewniają ekscytujące doznania kina domowego, realistyczne wrażenia dla graczy i najlepszą jakość rozrywki.

Odświeżając klasę podstawową w wielokrotnie nagradzanej serii X, amplituner AVR oferuje również najnowsze immersyjne formaty dźwięku przestrzennego 3D, takie jak Dolby Atmos i DTS:X, a także wirtualizację dźwięku wyższej warstwy, oraz platformę multiroom HEOS Built-in.
AVR-X1700H wyposażony został w siedem kanałów wzmocnienia o mocy 145 W na kanał.


[lupa:2]Amplituner posiada wejście gramofonowe dla entuzjastów czarnych płyt / dwa wyjścia subwooferowe

/ i najambitniejszy obecnie na rynku (chyba, że o czymś nie wiem) zestaw wejść HDMI / na zoomie wersja DAB (kliknij)

Trip Randall (prezes Denon): AVR-X1700H to świetny punkt startowy dla początkujących entuzjastów poszukujących w pełni funkcjonalnego amplitunera w przystępnej cenie. Wraz z wieloma wejściami HDMI 8K, dźwiękiem 3D, wirtualizacją dźwięku przestrzennego i kilkoma innymi technologiami zwykle dostępnymi w systemach kina domowego klasy premium, ten amplituner ma wszystko.

W czasach, gdy tak wiele osób rozważa modernizację systemu, aby oglądać swoje ulubione programy telewizyjne i filmy w wyższej jakości, ten amplituner z łatwością zapewni wrażenia nowej generacji, których oczekują nasi klienci.


Przestrzenny dźwięk 3D, to nie to samo co znany od lat dźwięk dookólny (surround). Nowoczesne formaty kinowe zapewniają nam bowiem dźwięk wypełniający całą przestrzeń – również ponad nami, a że dostęp do tak zmiksowanych filmów stał się dziecinnie prosty (Netflix / Apple TV / Amazon Prime itp), to grzechem byłoby nie korzystać.

Denon AVR-X1700H obsługuje dźwięk 3D dzięki wsparciu dla: Dolby Atmos / Dolby Atmos Height Virtualization Technology / DTS:X / DTS Virtual:X. Użytkownik może stworzyć system 5.1.2 Dolby Atmos, wykorzystując dedykowane głośniki Atmos, albo głośniki sufitowe, lub skorzystać z technologii DTS Virtual:X i Dolby Atmos Height Virtualization, które stworzą wirtualny trzeci wymiar na bazie posiadanych głośników dookólnych (7.1 / 5.1 / 2.1).

Wprawdzie dźwięk wirtualny, to nie to samo, co stworzony na dedykowanych głośnikach górnej warstwy, ale zawsze jest to krok do przodu i realna alternatywa w stosunku do płaskiego nagłośnienia wokół nas, no i nie potrzeba od razu wymieniać kolumn na nowe. 


[lupa:3]Obwody audio (kliknij)

[img:2]Ciekawe kiedy konkurencja się porwie na równie wypasiony, a tym samym odporny na to co przyniesie przyszłość zestaw HDMI?

Kolejna cecha AVR-X1700H nie tyle dogania, ile wręcz wyprzedza nasze czasy. Zastosowano płytę HDMI z sześcioma wejściami i jednym wyjściem (z eARC), która zawiera 3 wejścia 8K obsługujące transmisję sygnału 8K/60 Hz i 4K/120 Hz do 40 Gbps (a więc maksymalną przepustowość).

Wszystkie wejścia HDMI oferują: 4:4:4 Pure Color sub sampling / HDR10 / HDR10+ / Dolby Vision / Hybrid Log-Gamma (HLG) / Dynamic HDR / oraz BT.2020 dla zapewniania wyjątkowej klarowności obrazu.

Tak więc można się cieszyć odtwarzaniem obrazu skalowanego do 8K na wszystkich wejściach i obsługą HDCP 2.3 (najnowszy standard ochrony przed kopiowaniem). 

AVR-X1700H można więc podłączyć przez wyjście eARC telewizora (Enhanced Audio Return Channel), aby móc dostarczać nieskompresowany i kodowany obiektowo dźwięk z telewizora do amplitunera za pomocą jednego kabla HDMI – ma to znaczenie gdy korzystamy np. do oglądania Netflixa z aplikacji w telewizorze i jakoś strumień dźwięku musimy przesłać do amplitunera, ale też i w drugą stronę gdy źródłem dźwięku jest zewnętrzny dekoder np. Orange / konsola.
Gracze mają do dyspozycji szereg technologii zapewniających płynniejszą i szybszą rozgrywkę, w tym: rozdzielczość 4K/120 Hz, Variable Refresh Rate (VRR), Quick Frame Transport (QFT), oraz Auto Low Latency Mode (ALLM).


[img:4]Moduł multiroom HEOS i po prawej procesor DSP

Streaming muzyki Hi-Res & Multiroom

[img:3:R]Denon AVR-X1700H oferuje kompatybilność z Apple AirPlay 2 dla użytkowników iPhone i obsługę Bluetooth dla użytkowników inteligentnych urządzeń z systemem Android, podczas gdy port USB na panelu przednim umożliwia wygodne odtwarzanie dźwięku różnych formatów audio o wysokiej rozdzielczości (WAV, FLAC, ALAC i DSD 2.8/5.6 MHz) z urządzeń pamięci masowej. Bezprzewodowa łączność z popularnymi serwisami muzycznymi jak Spotify, Amazon Music HD, TIDAL i innymi jest dostępna dzięki platformie HEOS Built-in (również w wysokiej rozdzielczości).

Dzięki platformie HEOS Built-in amplituner AVR-X1700H może bezprzewodowo przesyłać muzykę do produktów kompatybilnych z HEOS, takich jak bezprzewodowe głośniki Denon Home 150 / 250 / 350 zainstalowane w dowolnym miejscu w domu. Słuchacze mogą odtwarzać tę samą piosenkę w całym domu, lub wybrać inną piosenkę dla każdego pokoju bezpośrednio z aplikacji HEOS.

Inne mocne akcenty urządzenia

  • wejście gramofonowe
  • podwójne wyjście na 2 subwoofery 
  • dostęp do zaawansowanej technologi Audyssey MultEQ XT pozwalającej na kalibrację akustyczną systemu do warunków zastanych w pomieszczeniu. Audyssey wykrywa rozmiar, typ i konfigurację użytych głośników, następnie analizuje ich reakcję w pomieszczeniu w celu uzyskania optymalnej wydajności. Zadziała od konfiguracji 2.1 kanałowej do 5.1.2 Dolby Atmos / DTS:X. Dla bardziej wymagających użytkowników dostępna jest fenomenalnie działająca aplikacja Audyssey MultEQ Editor, dostępna w sprzedaży dla iOS / Android i warta swojej ceny
  • funkcja Dual Speaker Presets, umożliwia zapamiętanie i natychmiastowe przełączanie między dwiema różnymi konfiguracjami głośników i ustawieniami Audyssey
  • Dialog Enhancer pozwala w mgnieniu oka dostosować poziom dialogów
  • nadajnik Bluetooth, który daje możliwość korzystania ze słuchawek Bluetooth, lub przenośnych głośników Bluetooth 
  • kompatybilny z Amazon Alexa / Google Assistant / Apple Siri – możliwe sterowanie głosowe funkcjami amplitunera 


[lupa:4]Wzmacniacze mocy (kliknij)

Komentarz redakcyjny: Na koniec wypada wyjaśnić pewną niezręczność językową – amplituner AVR- X1700H zaprezentowany został jako 7.2 kanałowy, co nie jest zgodne z dotychczasową praktyką oznaczania liczby kanałów. Z drugiej strony rozumiem chęć wybrnięcia z nazewniczego impasu... 

Już tłumaczę, w czym rzecz – (póki co) filmy miksowane są z jednym kanałem subbasowym i stąd na płytach, czy w usługach strumieniowych oznaczenia np. 5.1 / 7.1. Jednocześnie daje się zauważyć ogólnoświatową tendencję, by w kinie domowym wykorzystywać 2, lub więcej subwooferów (to rozwiązanie posiada same zalety, ale nie czas o tym pisać), tak więc jeśli używamy 4 subów, to nie znaczy, że mamy 4 kanały basowe w systemie, bo kanał jest nadal jeden, ale odtwarzany jednocześnie na 4 głośnikach. No i tu się zrobił Denonowi mały problem, albowiem ich amplituner posiada DWA wyjścia na subwoofery serwujące tę samą treść – i jak to teraz zasygnalizować?. 

Możliwe, że to znak nowych czasów i marketingowa praktyka zwycięży nad faktami, ale póki co pamiętajmy, że filmy i gry nadal korzystają z jednego kanału subwooferowego. 


[img:5]Zasilacz

Dostępne od listopada 2021 będą dwie wersje amplitunera: podstawowa AVR-X1700H, oraz wzbogacona o odbiornik radiowy DAB – AVR-X1700H DAB, a zważywszy, że różnica w cenie to zaledwie 100 zł, to gorąco namawiam wszystkich na wersję z DAB'em, bo za takie pieniądze samodzielnego radyjka cyfrowego nie dostaniemy, a jakość transmisji CD na falach eteru na pewno warta jest stówę.

Ceny sugerowane: 
AVR-X1700H – 2.999 zł 
AVR-X1700 DAB – 3099 zł


[img:1]To będzie hit, bo w tej cenie dostajemy więcej niż ktokolwiek mógłby się spodziewać... bosko

 

Amplitunery Źródła Multiroom Hi-res multiroom Hi-res (stacjonarne) Bluetooth 4K/UHD 3D: Dolby Atmos/DTS:X/Ambeo Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...) Tunery DAB AirPlay Wi-fi/LAN Kompatybilny z multiroom

Gdzie kupić?

DENON DENON www.denon.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > DENON rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz