7 lutego 2022 09:00
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info MIP sp. z o. o ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa

ASTELL&KERN: Acro CA1000 - hybryda biurkowego odtwarzacza ze wzmacniaczem słuchawkowym

Astell&Kern to jedna z tych firm, których niemal każdy produkt powoduje opad szczęki. Gdy temat absolutnie najwyższą jakość odtwarzania przenośnego został osiągnięty, Astell zrobił skok w bok i pokazał coś, czego nikt się nie spodziewał.

Acro CA1000 na pierwszy rzut oka przypomina stację dokującą (koncepcyjnie podobną do tych od AK320 / AK380), ale tym razem mówimy o kompletnym systemie składającym się z odtwarzacza + wzmacniacza słuchawkowego + rozbudowanego kompletu wejść / wyjść cyfrowych i analogowych. Istne cudeńko.


[img:4]

Od razu zacznijmy od wymienienia garnituru kluczowych cech tego kombajnu:

 • Mocny wzmacniacz słuchawkowy z funkcjonalnością cyfrowego odtwarzacza audio.
 • Czterostopniowa kontrola wzmocnienia, co przekłada się na możliwość napędzania słuchawek napięciem 15 Vrms lub niższym.
 • Gniazda niezbalansowane 3.5 mm / 6.35 mm, oraz zbalansowane 2.5 mm / 4.4 mm przez co wspiera szeroki wachlarz standardów słuchawek.
 • Zestaw cyfrowych i analogowych wejść oraz wyjść – może być sercem każdego zestawu audio.
 • Poczwórny układ ES9068AS – dostarcza detaliczne i zrównoważone brzmienie.
 • Wspiera pliki wysokiej gęstości, wraz z formatem DXD (PCM 32-bity / 384 kHz), jak i natywnie DSD aż do DSD512.
 • Funkcja Crossfeed zmniejsza zmęczenie słuchacza poprzez kreowanie bardziej naturalnego brzmienia przypominającego to z kolumn głośnikowych.
 • Posiada opatentowaną technologię TERATON ALPHA firmy Astell&Kern.
 • Ekran o przekątnej 4.1” i rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, można ustawić pod różnymi kątami.
 • Wspiera Bluetooth 5.0 oferując większy zasięg i bardziej stabilne połączenie bezprzewodowe.
 • Wspiera 24-bitowe kodeki aptX HD i LDAC, oferując najlepszą możliwą jakość brzmienia z połączenia bezprzewodowego.
 • Obsługuje ok. 30 serwisów streamingowych w tym: TIDAL / Spotify / Apple Music / Qobuz / Deezer i wiele innych.
 • Oferuje wsparcie Roon Ready.


[img:1]Przepięknie zaprojektowana aluminiowa obudowa wraz z widocznym i wyczuwalnym pokrętłem regulacji głośności została podobno zainspirowana przez pojazdy ery kosmicznej, wykorzystując znany z innych urządzeń Astell&Kern motyw łączenia światła z cieniem idealnie wtapia się w śmiałą koncepcję wzorniczą urządzeń tej marki
(kliknij)

Info dystrybutora: Aby w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w najlepszych hi-endowych słuchawkach, konieczne jest zastosowanie dedykowanego i wydajnego prądowo wzmacniacza. ACRO CA1000 posiada czterostopniową regulację poziomu wzmocnienia oferując możliwość napędzania słuchawek napięciem aż 15 Vrms bez pogorszenia jakości brzmienia. Wyposażony w szereg złącz daje możliwość podłączenia niezwykle szerokiego wachlarza słuchawek. Co więcej, w urządzeniu zastosowano niezwykle małe przekaźniki, a także całkowicie osobne tory audio dla każdego z wyjść, tak aby zminimalizować jakiekolwiek szumy czy interferencje, które mogłoby negatywnie wpłynąć na brzmienie. 

Jakość przetwornika cyfrowo-analogowego w znaczącym stopniu wpływa na to, jak bliska oryginału będzie reprodukcja danego nagrania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w konstruowaniu najlepszych odtwarzaczy przenośnych na rynku wiedza inżynierów firmy Astell&Kern w tym zakresie jest niedościgniona. ACRO CA1000 posiada najwyższej klasy poczwórny układ przetwornika cyfrowo-analogowego ES9068AS, który zapewnia czysty, detaliczny i zrównoważony dźwięk bez najmniejszych zniekształceń. Układ Quad-DAC wspiera także odtwarzanie formatów wysokiej rozdzielczości natywnie do PCM 32-bit i 384 kHz, oraz DSD aż do DSD512. Daje to entuzjastom dobrego brzmienia możliwość, by znaleźć się bliżej oryginalnego nagrania, odtwarzając przy tym niesłyszane do tej pory detale.

Jednocześnie wprowadzona po raz pierwszy w odtwarzaczu A&futura SE180 opatentowana przez Astell&Kern technologia TERATON ALPHA znalazła swoje miejsce także w ACRO CA1000. Technologia ta jest rezultatem wieloletnich badań i ma za zadanie dać jeszcze wyższy poziom wierności odtwarzania. A robi to poprzez skuteczne usuwanie szumów zasilania wraz ze skutecznym zarządzaniem energią oraz stopniami wzmacniającymi o minimalnych zniekształceniach. 

Przy użytkowaniu słuchawek, gdzie lewy i prawy kanał są wyraźnie odseparowane, może wystąpić zmęczenie uszu podczas dłuższych odsłuchów. Dzięki zaimplementowaniu w CA1000 funkcji Crossfeed możliwe stają się wielogodzinne odsłuchy bez jakiegokolwiek uczucia zmęczenia. Dzieje się tak poprzez połączenie informacji z lewego i prawego kanału, co prowadzi do przybliżenia prezentacji sonicznej do tej znanej z kolumn głośnikowych. W tym połączeniu dostępna jest regulacja takich parametrów, jak odcięcie częstotliwości pasma pracy (Shelf Cut-off), regulacja wzmocnienia pasma pracy (Shelf Gain) oraz poziom miksowania (Mixer Levels). Sprawia to, iż poziom działania funkcji Crossfeed możemy dokładnie dostosować do naszych preferencji.


[img:2]Szeroki garnitur wejść i wyjść umożliwia podłączenie cyfrowych i analogowych źródeł tak, aby rozszerzyć możliwości całego systemu,
w ich skład wchodzą wejścia cyfrowe optyczne / koaksjalne / USB-C, oraz analogowe wejścia / wyjścia stereo RCA (kliknij)

Czas na odrobinę komentarza redakcyjnego – fani kolumn zwykli akcentować swoją wyższość nad słuchawkowcami wskazując na naturalne mieszanie się sygnału z obu kolumn. Prawdę mówiąc, dzieje się tak głównie za sprawą niekontrolowanych odbić od ścian, sufitu i podłogi i nie jest do końca czymś zamierzonym przez realizatorów (to zjawiska akustyczne kompletnie nieprzewidywalne na etapie miksowania).

Prawdopodobnie dlatego też tyle zachwytów towarzyszyło pojawieniu się kolumn Polk Legend, które eliminowały zjawisko „przesłuchu” międzykanałowego. Astell&Kern, chcąc dogodzić ludziom przyzwyczajonym do słuchania kolumn, zaimplementował więc u siebie funkcjonalność „świadomego psucia separacji", które uznajemy za normalne i naturalne, ale kwestią wielce dyskusyjną jest ustalenie granicy, gdzie słuchaniem lewym uchem sygnału z prawej kolumny jest zjawiskiem pożądanym i zaplanowanym przez inżyniera dźwięku, a gdzie ono się kończy z powodu braku odpowiednich ustrojów akustycznych na ścianach?

Zdaje się, że właśnie wsadziłem kij w mrowisko :) 

Czym zatem Acro CA1000 jest? Wzmacniaczem z wbudowanym na stałe odtwarzaczem? A może to odtwarzacz z bardzo rozbudowanym wzmacniaczem? Jedno jest pewne – to idealne urządzenie dla entuzjastów słuchawek. Odchylany do 60 stopni ekran dotykowy o przekątnej 4.1” umożliwia łatwą kontrolę ustawień odtwarzacza i wzmacniacza. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android, oraz posiada funkcje znane z odtwarzaczy przenośnych. 

Teraz mała niespodzianka – może to i nie jest odtwarzacz kieszonkowy, ale i nie do końca stacjonarny – wbudowany akumulator o pojemności 8,400 mAh umożliwia odtwarzanie muzyki do 10.5 godziny. Jako że wspiera on standard ładowania USB-PD 2.0 (9V/3A), to mając dostęp do kompatybilnej ładowarki poziom 50% uzyskujemy już po godzinie ładowania. Od zera do 100% niezbędne są tylko 2.5 godziny. 

Acro CA1000 ogarnia jeszcze jedną zmorę – słuchając playlist często się zdarza, że następujące po sobie nagrania znacznie różnią się głośnością, zwłaszcza te po (tfu…) tzw. remasteringu. Funkcjonalność Replay Gain dba by każdy utwór miał odpowiednią głośność

Urządzenie posiada 256 GB wbudowanej pamięci, z możliwością rozszerzania poprzez karty microSD do 1 TB. Ponadto umożliwia przesyłanie sygnału po Bluetooth 5.0 z telefonu, a więc telefon staje się „serwerem” treści, a za przetwarzanie odpowiada elektronika CA1000. Wspiera również kodeki wysokiej rozdzielczości takie, jak aptX HD czy LDAC, oferując tym samym najlepsza możliwą jakość transmisji bezprzewodowej.


[img:3]Wystarczy dokupić jakieś BARDZO FAJNE słuchawki i za kilkanaście tysięcy mamy Hi-End,
którego odpowiednik na kolumnach będzie kosztował kilkadziesiąt tysięcy

Główne cechy ASTELL&KERN: Acro CA1000 :

 • Obudowa: aluminium / wyświetlacz 4.1” 720 x 1280 px dotykowy 
 • Wspierane format audio: WAV / FLAC / WMA / MP3 / OGG / APE / AAC / ALAC / AIFF / DFF / DSF 
 • Wspierane częstotliwości próbkowania: PCM 8 – 32 bity / 8 – 384 kHz / DSD64 – DSD512 natywnie 
 • Pasmo przenoszenia: 20 – 70.000 Hz 
 • Wbudowana pamięć: 256GB Nand 
 • Pamięć zewnętrzna: microSD (max 1 TB) 
 • Pojemność akumulatora: 8,400 mAh 3.8V Li-Polymer 
 • Czas ładowania: około 2.5 godziny – szybkie ładowanie 9V / 3A PD2.0, lub 7 godzin 5V / 2A 
 • Czas odtwarzania: około 10.5 godziny 
 • Wyjście słuchawkowe 
 •        [Low] Niezbalansowane 2Vrms / Zbalansowane 4Vrms (bez obciążenia) 
 •        [Mid] Niezbalansowane 4Vrms / Zbalansowane 8Vrms (bez obciążenia) 
 •        [High] Niezbalansowane 6Vrms / Zbalansowane 12Vrms (bez obciążenia) 
 •        [Super] Niezbalansowane 8Vrms / Zbalansowane 15Vrms (bez obciążenia) 
 • CPU: Quad-core 
 • DAC: ESS ES9068AS x4 (Quad-DAC) 
 • Wyjścia słuchawkowe: niezbalansowane (3.5 mm, 6.35 mm) / zbalansowane (2.5 mm, 4.4 mm) 
 • Wejścia: RCA  / koaksjalne / optyczne / USB-C 
 • Wyjścia RCA / optyczne (3.5mm) / USB-C 
 • Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2.4 / 5 GHz) 
 • Bluetooth: 5.0 (A2DP, AVRCP, Qualcomm aptX HD, LDAC) 
 • Wymiary: 104.9 x 45 x 148.8 mm 
 • Waga: 919 g 

Cena sugerowana: 10.000 zł 

Hi-res (stacjonarne) DAC/wzmacniacz słuchawkowy DAC/Wzmacniacz DAC Przetwarzanie Pliki cyfrowe Programowy odtwarzacz plików Odtwarzacze plików video Streamery Cechy dodatkowe Stacjonarne Odtwarzacze plików Przenośne odtwarzacze plików (DAP) Źródła

Gdzie kupić?

ASTELL&KERN ASTELL&KERN astellnkern.com

Dystrybucja w Polsce:

MIP sp. z o. o

adres:
ul. Działdowska 12 01-184 Warszawa

Sklepy muzyczne > ASTELL&KERN rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz