25 kwietnia 2022 09:00
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info EIC EIC tel: + 48 22 594 83 83 www.eic.com.pl

AUDIO PHYSIC: Codex i Midex z technologią PowerTrain - nowe wersje znanych kolumn

Jeśli szukasz wyjątkowego połączenia elegancji / wydajności / jakości / i nieomal kosmicznych technologii, jakie tylko można znaleźć w kolumnach, to taką ofertę ma niemiecki Audio Physic, który postanowił udostępnić technologię PowerTrain z flagowego modelu Cardeas w bardziej przystępnych cenowo Codex i Midex.


[img:7]Pozwolę sobie zacząć od pytania na tak zwany chłopski rozum – która z tych kolumn wydaje się być wydajniejsza i dlaczego?
(Midex po lewej, czy Codex) odpowiedź pod kolejnymi ilustracjami

Info dystrybutora: W historii marki AUDIO PHYSIC, kolumna CODEX wypracowała sobie zaszczytne miejsce. Dzięki eleganckiej konstrukcji i zastosowaniu wielu specjalistycznych technik udało się konstruktorom pogodzić doskonałą reprodukcję dźwięku z oczekiwaniami dotyczącymi wyglądu kolumny.
Aby uzyskać bogaty, głęboki bas będący solidną podstawę, kolumny wymagają określonej objętości obudowy. Kolumna CODEX dzięki swojej inteligentnej architekturze obudowy z powodzeniem rozwiązuje tę sprzeczność. Pomimo swojej objętości, ta czterodrożna kolumna z wyraźnymi konturami i smukłą obudową emanuje atmosferą stylowej elegancji. Szczególnie wykończenie w szkle w połączeniu z jaskrawymi kolorami powoduje, że kolumny sprawiają wrażenie zawieszonych w przestrzeni.


[img:1]Midex – warto zwrócić uwagę na miejsce usytuowania obu głośników niskotonowych, zwykle ustawia się je obok siebie i najniżej, ale w tym przypadku znajdują się powyżej i poniżej sekcji wysoko / średniotonowej. Takie ustawienie pomaga uniknąć niekontrolowanych efektów brzmieniowych wynikających z niedoskonałości akustyki pomieszczenia, w zakresie reprodukcji basów, znacznie zwiększając wierność przetwarzania najniższych częstotliwości (kliknij)

Na pierwszy rzut oka, niby nic nadzwyczajnego w stylu styropianu w czarne kropki, nie rzuca się w oczy i jest to błędna, baaardzo błędna obserwacja. Napisałem kiedyś cały osobny materiał dedykowany rozwiązaniom i technologiom używanym obecnie przez Audio Physic i sugeruję by na chwilę przenieść się pod ten link, uzupełnić informacje i dopiero po uzbrojeniu się w niezbędną wiedzę powrócić do dalszej lektury. 


[img:9]Ścianki mają konstrukcję kanapkową – kilka warstw skutecznie przeciwdziała wibracjom skrzyni, a dodatkowo proponuję zwrócić szczególną uwagą na budowę wewnętrzną i liczne usztywnienia z pianki ceramicznej o otwartych porach, która nadają korpusom doskonałą sztywność, bez zmniejszania objętości wewnętrznej – to jeden z tych genialnych patentów, dzięki którym kolumny Audio Physic wydają się być zaskakująco smukłe jak na potęgę dźwięku, który generują. Wewnątrz zastosowano wielowarstwowe panele o strukturze plastra miodu (Honeycomb Sandwich Board) – materiał bardzo sztywny, wytrzymały, który jest bardziej odporny na rezonanse i drgania niż wielokrotnie cięższy, powszechnie stosowany MDF

[img:5]Odpowiedź na pytanie konkursowe – mniej spektakularny z zewnątrz Codex ma wewnątrz ukryty 27. centymetrowy subwoofer
 (kliknij)

Jednak to, co jest prawdziwą wisienką na torcie najnowszej odsłony kolumn CODEX / MIDEX to wykorzystanie technologii PowerTrain, zaczerpniętej wprost z nieziemsko grających flagowych Cardeas.
PowerTrain to określenie przeprojektowanych głośników średniotonowych, a których nowatorska konstrukcja jeszcze niedawno wydawała się niemożliwa do realizacji w produkcji masowej – głośniki średniotonowe HHCM SL pracują bez centrującego membranę dolnego zawieszenia, przez co pracująca masa jest znacznie lżejsza. 


[img:4]Brzmieniowo magiczny przetwornik średniotonowy HHCM SL – PowerTrain – dzięki temu, że opór występujący podczas pracy membrany niemal nie istnieje, brak jest kompresji, a przetwornik uzyskuje niespotykaną dotąd dynamikę i rozdzielczość. Głośnik wyposażony jest w podwójny kosz. Membrana przymocowana jest do tłumiącego rezonans kosza z polimerów, który zaledwie w kilku punktach, łączy się z bardzo solidnym koszem aluminiowym, do którego przymocowany jest potężny magnes. Kolumny posiadają nowe zoptymalizowane zwrotnice, dopasowane do współpracy z nowym głośnikiem średniotonowym (kliknij)

Podobnie jak w wypadku kolumny AVANTI, subwoofer kolumny CODEX znajduje się we wnętrzu obudowy. Głośnik o średnicy 27 cm i dużym skoku membrany jest niezwykle wydajny i bez wysiłku wytwarza najniższe częstotliwości. Począwszy od 100 Hz zaczyna pracować 18 centymetrowy głośnik niskośredniotonowy znajdujący się już na froncie. Zaletą takiego podziału zadań jest mocna, pewna i w pełni kontrolowana reprodukcja basów w każdej sytuacji. Co więcej, kolumny CODEX zapewniają znacznie większą swobodę w zakresie ich usytuowania w pomieszczeniu niż kolumny o tradycyjnej konstrukcji - nawet gdy są ustawione blisko ściany, ich brzmienie charakteryzuje się wyraźną strukturą i pełnym rozmachem.


[img:8]W Audio Physic nie ma magazynu wyrobów gotowych, a każda para powstaje pod konkretne zamówienie, więc i oferta dostępnych wykończeń na wysoki połysk robi wrażenie: biały / srebrzysto-szary / czarny / czerwony / drewno różane / perłowo-biały / heban / satynowy heban / satynowa wiśnia / antracyt (kliknij)

[img:3]Firma tworzy 3 główne schematy wykończenia – monochromatyczne szkło / drewno / satynowe drewno + błyszczące szkło na froncie
(kliknij)

A teraz uwaga, uwaga, bo na co dzień producenci takich numerów nie robią – po raz pierwszy firma Audio Physic oferuje zestaw modernizacyjny dla poprzednich modeli. To jest idealny przykład myślenia proekologicznego vs biznesowego o szerokich horyzontach, jakim kierują się ludzie z Audio Physic – iż pomimo produkowania hi-endowych kolumn za ciężkie pieniądze, należy na każdym kroku szanować zasoby planety – dlatego wszystko, co mogą wyprodukować lokalnie i dzięki temu spalać mniej paliwa na transport produkują lokalnie (nawet jeśli miejscowi podwykonawcy są drożsi od innych). Dla mnie to kolejne genialne posunięcie firmy i m.in. za to tak szanuję Manfreda, którego znam od wielu lat – ten facet myśli jak mało kto i troszczy się o środowisko jak mało kto w naszej branży.

Manfred Diestertich (główny konstruktor Audio Physic): Dla klientów zakup naszych kolumn jest inwestycją w jakość.
Dlatego też, a było to technicznie możliwe, oczywistym stało się opracowanie zestawu modernizacyjnego, który umożliwia klientom dostęp do innowacji bez konieczności wymiany całych kolumn.
W ten sposób wkroczyliśmy również na nowe tereny pod względem zrównoważonego rozwoju.


[img:2]Kolumny dostępne będą w bardzo wielu wariantach wykończenia, zarówno naturalny fornir (Black Ebony / Rose-wood / Walnut / Cherry), lub szkło barwione na niemal dowolny kolor

Kolumny

Gdzie kupić?

AUDIO PHYSIC AUDIO PHYSIC www.audiophysic.de

Dystrybucja w Polsce:

EIC

tel.: + 48 22 594 83 83
tel.: +48 22 594 83 84
adres:
Łuki Wielkie 3/5 02-434 Warszawa

Sklepy muzyczne > AUDIO PHYSIC rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz