19 października 2022 09:00
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Horn Distribution Horn Distribution tel: 22 331 55 55 www.horn.pl

iFi: NEO Stream - sieciowy odtwarzacz strumieniowy z wyższej półki

Nowy dystrybutor startuje z zaprojektowanym od podstaw streamerem, który wypełnia lukę pomiędzy seriami Zen i Pro. Jednocześnie, jest to drugie już urządzenie po NEO iDSD, które również wykorzystuje nową linię wzorniczą. 


[img:3]NEO Stream z 2-calowym kolorowym wyświetlaczem Retina

Info dystrybutora – NEO Stream wyraźnie różni się od innych streamerów muzycznych dostępnych na rynku, dzięki czystej konstrukcji i bogactwu opatentowanych technologii. To zupełnie nowy rodzaj streamera, zbudowany przez entuzjastów dla entuzjastów.
Większość producentów „kupuje” oprogramowanie i sprzęt do przesyłania, aby zaimplementować je w swoich streamerach – stosując podejście „ogrodzonego ogrodu” – ograniczając Cię do określonej aplikacji sterującej i/lub sprzętu partnerskiego.
NEO Stream całkowicie usuwa te ograniczenia, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i dźwięku. To idealny streamer dla pasjonatów muzyki, którzy chcą uzyskać dostęp do kolekcji za pomocą wybranej aplikacji sterującej lub platformy muzycznej i zawsze cieszyć się wyjątkową jakością dźwięku.


[img:5]Panel przedni wycięty na CNC z litego aluminium

iFi od zawsze mocno stała na własnych inżynierach i dla potrzeb ZEN Stream (poprzednik w ofercie) opracowała autorski silnik do strumieniowania. W przeciwieństwie do większości konkurencji, stworzyła go jako projekt open source bazujący na Linuxie pracującym na potężnym czterordzeniowym procesorze ARM Cortex. 
Jak niemal w każdym temacie związanym z audio istnieje jakaś szkoła otwocka i jakaś szkoła falenicka, gdzie jedni są zwolennikami oprogramowania zamkniętego, bo tylko takie według nich gwarantuje stabilność / szybkość / bezbłędność działania, natomiast zwolennicy przeciwnej opcji będą udowadniali wyższość oprogramowania otwartego podnosząc jego elastyczność / łatwość w dopasowywaniu do własnych potrzeb / oraz społeczność stojącą za projektem, która szybko wciela w życie nowe pomysły (bez korporacyjnego ociągania się) – NEO Stream to przedstawiciel tego drugiego nurtu.


[img:4]Wyświetlacz NEO Stream postawionego w pionie automatycznie obraca się o 90 stopni / wygląda to znakomicie w towarzystwie np. applowskiego komputera z aluminiową obudową (214 x 151 x 41 mm)

Istnieją użytkownicy, którym do szczęścia wystarczy darmowy Spotify z reklamami, ale też istnieją koneserzy / kolekcjonerzy, dla których mnogość dostępnych źródeł stanowi o prawdziwej wartości urządzenia – jako że NEO Stream jest przedstawicielem architektury open-source, nie musimy się ograniczać do Spotify / TIDAL / Qobuz / Apple Music itp., i nawet jeśli znajomemu przyjdzie ochota strumieniować do internetu z własnego dysku i utworzy kanał dla kolegów z pracy Zdzisiek Kowalski Blues, to będziesz mógł go odbierać. 

Skąd możemy ssać muzę po wyjęciu z pudełka:

 • Certyfikat Roon Ready – platforma Roon stała się wyznacznikiem standardów wysokiej jakości zarządzania muzyką cyfrową i przesyłania strumieniowego dzięki swojemu interfejsowi / dużej elastyczności / wysokiej jakości dźwięku.
 • DLNA / UPnP – dostęp do treści z serwisów internetowych i sieciowych urządzeń pamięci masowej (dyski lokalne / NAS) można użyć dowolnej aplikacji zgodnej z DLNA / UPnP (na przykład: BubbleUPnP / Audirvana itp).
 • TIDAL Connect / Spotify Connect – obsługa zintegrowana z aplikacjami serwisów.
 • Apple AirPlay – odtwarzanie dźwięku z urządzeń Apple.
 • Tryb NAA – NEO Stream może działać jako NAA (Network Audio Adapter) w połączeniu z oprogramowaniem Sygnalist HQPlayer – docenianym przez wielu entuzjastów cyfrowej muzyki. Oznacza to, że można przekierować pakiety danych audio odebranych przez Wi-Fi lub kabel Ethernet bezpośrednio do podłączonego przetwornika DAC bez stosowania przetwarzania.
 • Aplikacja Stream-iFi – pozwala na streaming lokalny – to proste narzędzie pomaga w konfiguracji NEO Stream i inicjuje przesyłanie strumieniowe z lokalnych urządzeń pamięci masowej jak np. dysk NAS. 


[img:1]Jak na sprzęt biurkowo-stacjonarny przystało można go podłączyć do wzmacniacza i kolumn za pośrednictwem wbudowanej sekcji DAC i wyjść analogowych, lub wyjść sygnałem cyfrowym na zewnętrzny DAC – wtedy NEO Stream staje się transportem strumieniowym lub mostkiem sieciowym (podobnie jak ZEN Stream), ale z wyższym poziomem wydajności

Obsługiwane pliki: 

 • PCM do 32 bit / 768 kHz
 • DSD do DSD512 oraz DXD pojedynczej i podwójnej prędkości

Uwaga – dostęp do hi-resowych plików możliwy jest po sieci LAN / USB / ale także Wi-Fi (5 GHz).

MQA – Odtwarzanie treści kodowanych w jakości studyjnej (TIDAL MQA), może być realizowany na dwa sposoby:

 • zgrubnie (tak działa większość urządzeń z logo MQA Compatible) i znaczy to tyle, że urządzenie jest w stanie częściowo czytać pliki MQA – jest to tzw. "pierwsze rozwinięcie" (trochę lepsze od FLAC)
 • lub z pełnym dekodowaniem MQA do 384 kHz, jako tzw. pełny proces „trzech rozwinięć”.
  W przypadku NEO Stream możemy liczyć na całkowite odzyskanie treści, wraz ze wszystkimi niuansami nagrania studyjnego.

NEO Stream potrafi kompletnie rozkodowywać MQA i mam nadzieję, że ta informacja zakończyć puste gadanie, że pomiędzy FLAC i MQA nie ma istotnych różnic brzmieniowych – ona są, tyle że nie każde urządzenie daje nam do nich dostęp, a tu powinno być je pięknie słychać :)


[img:7](kliknij) 

Wejścia i wyjścia

 • Dwuzakresowy odbiór Wi-Fi (2.4 GHz / 5 GHz) z obsługą 802.11 a/b/g/n/ac
 • Gigabit Ethernet (LAN) – RJ 45 / M 12 / Optical LAN
 • 2x USB-A (obsługa USB 2.0 i SuperSpeed USB 3.0)
 • USB-C do aktualizacji systemu (aktualizacje OTA – Over the Air – również dostępne)
 • Wyjścia analogowe – stereo RCA / 4.4 mm balanced
 • Ultra-Res Digital (PCM 768 kHz / DSD512) – HDMI-I2S / USB-A (USB 3.0)
 • Hi-Res S/PDiF Digital (PCM 192 kHz) – optyczne / koaksjalne / AES/EBU

Inne cechy:

 • Za muzykalność urządzenia odpowiada 16 rdzeniowy mikrokontroler XMOS – oprogramowany przez inżynierów iFi, oraz przetwornik DAC Burr-Brown. 
 • Dzięki czterokanałowej konstrukcji True Native przetwornika DAC, PCM i DSD mają oddzielne ścieżki i pozostają „bit-perfect” w swojej bezpośredniej natywnej formie, aż do konwersji analogowej. W przypadku DSD nie ma konwersji na PCM ani zastosowania przetwarzania wielobitowego – jest to niespotykane i sprawia, że NEO Stream to doskonały wybór dla purystów DSD.
 • Optical LAN – genialna rzecz, zwłaszcza jeśli chcemy szybko i bez strat przesłać sygnał z routera na dłuższą odległość (10 Gb/s do 1 km) – to własna technologia iFi działająca po światłowodzie, z jednej strony podłączamy OptiBox do routera (w zestawie), z drugiej do wejścia optycznego w NEO Stream. 
  Ponieważ jest to światłowód, to posiada on zerową podatność na częstotliwości pasożytnicze i indukcyjność.
 • Porty USB – korzystają z aktywnej redukcji zakłóceń iFi ANC II.
 • Wyjścia S/PDIF wykorzystują technologię iPurifier.
 • Sygnał cyfrowy jest taktowany najnowszą wersją precyzyjnego obwodu zegara GMT (Global Master Timing) firmy iFi, aby wyeliminować jitter.
 • Dwucalowy wyświetlacz retina TFT wykorzystuje technologię SilentLine – nie generuje zakłóceń elektrycznych, które mogłyby zakłócać sygnał audio.
 • Wielowarstwowe kondensatory ceramiczne TDK C0G oraz cewki firmy Taiyo Yuden i Murata.
 • Zastosowano regulatory napięcia o wysokim współczynniku PSRR (Power Supply Rejection Ratio), niskim prądzie jałowym i niskim spadku mocy, wraz z synchronicznym szybkim sterownikiem zasilania 1.2 MHz, który poprawia skuteczność filtrowania i zapewnia znikomo niski poziom szumów zasilania.
 • W połączeniu z zasilaczem iFi iPower X AC/DC, który dzięki technologii ANC II generuje znacznie mniej szumu elektronicznego niż inne podobne urządzenia zapewniając najwyższą jakość dźwięku.


[img:6]Dwustronna płyta główna NEO Stream łączy zaawansowane układy scalone, dyskretne komponenty klasy audiofilskiej i specjalnie zaprojektowane niskoprofilowe radiatory

(kliknij)

iFi często oferuje możliwość dopasowania dźwięku do upodobań, acz mówimy tu o zmianach dość subtelnych. Dostępne są specjalne ustawienia dla: Roon / TIDAL Masters / DLNA / NAA, a także tryb ogólny do użytku na wielu platformach. Do tego filtry:

 • Bit-Perfect
 • GTO (Gibbs Transient Optimised)
 • Minimum Phase
 • Standard


[img:2]Na froncie dodatkowe wejście USB C
(kliknij)

W zestawie: optyczny nadajnik-odbiornik LAN OptiBox / kabel optyczny / kabel USB-A do USB-C / kabel Ethernet RJ45 / kabel analogowy RCA / zasilacz iPower 2 / aluminiowy stojak do orientacji pionowej. 
NEO Stream jest już dostępny. 

Cena sugerowana: 6.499 zł


[img:8]NEO iDSD (po prawej) to podobnie wyglądający DAC–wzmacniacz słuchawkowy z USB, S/PDiF i Bluetooth, który pozostaje w ofercie, tak więc NEO Stream, to nie NEO iDSD z dodanym modułem strumieniowym i usuniętym wzmacniaczem słuchawkowym, tylko urządzenia dedykowane innym celom

Streamery Źródła Cechy dodatkowe Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...)

Gdzie kupić?

IFI AUDIO IFI AUDIO

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > IFI AUDIO rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz