SONUS FABER: Omnia - znakomicie zaprojektowany, muzykalny, wszechstronny i nietuzinkowo wyglądający głośnik aktywny

W Sonus faber panowała elegancja i spore zróżnicowanie – kolumny podłogowe, kolumny podstawkowe, niepowtarzalne w swoim wyglądzie głośniki montażowe i jeden fantastyczny system aktywny all-in-one – Omnia. 


(kliknij w film)

[img:3]Sonus faber Olimpica Nova V / Electa Amator III / Omnia
(kliknij)

Juul Gijsbers: Przywieźliśmy ze sobą kilka starszych modeli jak Olimpica Nova V i Electa Amator III (które miały swoje premiery w czasie covidowej przerwy w wystawach – red.), ale naszym oczkiem w głowie jest demonstracja najnowszego głośnika aktywnego all-in-one Omnia, za który otrzymaliśmy nagrodę EISA. 

Ponieważ jest to głośnik niemal do wszystkiego, to jego mocną stroną są liczne przyłącza. Mamy więc HDMI ze wsparciem dla ARC (komunikacja w dwie strony – red.), by podpiąć telewizor i by móc pilotem od telewizora sterować Omnia, jakby była głośnikiem wbudowanym w Tv. Ma również wejścia analogowe poprzez zewnętrzną przejściówkę umożliwiającą podłączenie nawet gramofonu, gdyż preamp gramofonowy znajduje się wewnątrz obudowy przejściówki, a ta znajduje się poza obudową głośnika, co zmniejsza zakłócenia od elektroniki. 


[img:8]W naturze Omnia wygląda znacznie lepiej niż na zdjęciach z wystawy, gdzie silne górne oświetlenie zmieniło ją w czarną bryłę, dlatego zachęcam do rzucenia okiem na recenzję, gdzie głośnik prezentuje się lepiej, a prywatnie dodam, że dawano żaden all-in-one nie sprawił mi tylu muzycznych wzruszeń, co produkt Sonus faber'a – to nie jest kolejna kolumna podobna do setek innych, a dzieło jedyne w swoim rodzaju / wspomniane na filmie wcześniejsze konstrukcje jak Sf16 można zobaczyć tu
(kliknij)

RECENZJA > SONUS FABER: Omnia – seksowna i gotowa na wszystko...

Dla fanów streamingu mamy wszystko, zaczynając od Bluetooth aptX, Bluetooth HD, więc zależnie od tego, co twój telefon jest w stanie przesłać, Omnia automatycznie przełączy się na najwyższą możliwą rozdzielczość. Jest AirPlay 2, jest Chromecast, wspieramy również TIDAL poprzez TIDAL Connect, Spotify przez Spotify Connect. 
Omnia jest również ROON Ready, więc jeśli posiadasz konto na Qobuz, lub prywatne zbiory muzyczne na serwerze, to będziesz mógł z nich korzystać poprzez aplikację ROON, a Omnia stanie się automatycznie głośnikiem docelowym do odtwarzania. 

Można się też podłączyć bezpośrednio do internetu przewodem Ethernet, albo użyć aplikacji Google Home lub Apple Home do automatycznego podpięcia się do domowej sieci Wi-Fi. 


[img:2]Zakupy u Sonus faber są proste – czego nie wybierzesz, to i tak będzie pan zadowolony...", z tą różnicą, że tu na serio jest człowiek potem zadowolony

Omnia posiada również kilka unikalnych funkcji użytkowych wynikających z jej budowy. Moim zdaniem najciekawszą z nich jest Crescendo – głośnik ma 5 głównych przetworników, ale na obu bokach mamy ukryte dodatkowe dwa głośniki szerokopasmowe. Gdy włączam Crescendo i one się uruchomią, to dostajemy niesamowicie szeroką scenę i dźwięk wypełniający cały pokój (potwierdzam – red.). 

Możemy również na bazie kilku Omnia stworzyć system multiroom, ponieważ posiadając wbudowany Chromecast możemy odtwarzać na kilku głośnikach ten sam utwór w idealnej synchronizacji. To samo można uzyskać używając AirPlay – wybierasz, które głośniki mają grać i następuje synchronizacja odtwarzania. 
To naprawdę bardzo wyjątkowe, pięknie zaprojektowane i wyglądające wszechstronne urządzenie – ręcznie wykonany aktywny głośnik.


Omnia jest super, ale skupmy się na sekundę na reszcze ekspozycji...


[img:1]Olimpica Nova V to obecnie największa z trzech podłogówek w rodzinie, która posiada dwa modele centralne, głośnik podstawkowy i naścienny – można więc postawić na nich luksusowe i audiofilskie kino domowe / natomiast Electa Amator III to nowe wcielenie legendarnej podstawkówki / kolumny napędzał równie elegancki Marantz PM-10 (nagroda EISA) + Marantz SA-10
(kliknij)

[img:6]Cechą charakterystyczną Electa Amator III, a rzadko spotykaną, są korpusy wykonane z prawdziwego (litego) drewna orzechowego, które by nie nie zmieniało swoich właściwości i nie pękało jest sezonowane przez wiele lat w sposób w jaki przygotowuje się materiał na instrumenty muzyczne (Sf swoje korzenie wywodzi z lutnictwa) / fronty pokrywa naturalna skóra / do tego niesamowicie wyglądające standy z białego marmuru z Carrary

[img:5]Od frontu tego nie widać, ale Olimpica Nova V posiadają niepowtarzalny kształt obudowy i są wykończone w sposób jakiego trudno gdziekolwiek indziej uświadczyć, to bardziej rzeźba niż kolumna, a to wszystko razem składa się na oryginalność doznań estetycznych oferowanych przez markę
(kliknij)

[img:7]Stylizowany kształt liry to kolejna cecha, która spina ofertę w spójną całość...

[img:9]... i tak dochodzimy do przedstawicieli rozbudowanej serii głośników montażowych Palladio Level 6 i Level 5, które są tak piękne, że ich się nie ukrywa / tu również pojawia się lira i jasne wstawki w fornirze / kino można więc postawić na samych głośnikach ściennych, lub miksując je z kolumnami z serii Olimpica Nova / co ciekawe, pomimo dość wysokich cen (jak na głośniki montażowe) postawiono na nich zaskakująco dużą liczbę instalacji w naszym kraju

[img:10]Sufitowe PC-562P również odbiegają od typowych konstrukcji / na dnie wytłumionego zagłębienia osadzono przetwornik nisko-średniotonowy oraz kopułka umieszczona niemal centralnie i ten włoski design nawet w miejscach, których nie widać
(kliknij)

[img:4]Prezentacje prowadził holenderski szkoleniowiec Juul Gijsbers, którego wiele osób może kojarzyć z wcześniejszych wystaw, jako specjalistę od denonowskiego HEOS'a – chcę powiedzieć, że zapraszani prezenterzy, to zwykle specjaliści klasy światowej i warto z nimi pogadać, ponieważ znają produkty od kuchni i potrafią odpowiedzieć na pytania, na które w sieci nie znajdzie się odpowiedzi / nawet jeśli czuje się barierę językową, to zawsze można poprosić kogoś z obsługi by pomógł / to również niepowtarzalna okazja, by zaproponować zmiany lub poprawki w produkcie... a gdy się widzi je po roku zaimplementowane, to satysfakcja jest ogromna – wiem coś o tym :)
(kliknij)

Gdzie kupić?

SONUS FABER SONUS FABER www.sonusfaber.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > SONUS FABER rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz