3 stycznia 2023 15:29
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info Mytek Audio Mytek Audio tel: +48 22 869 29 06 www.mytek.audio

MYTEK: (część 2) Manhattan / Brooklyn / Liberty - rewolucji ciąg dalszy

Linia produktów Empire (odtwarzacz Empire + wzmacniacze Empire Monoblocks) przy całej swojej wspaniałości jest niewątpliwie droga. Firma postanowiła zadbać jednak o szerokie grono klientów oferując trzy dodatkowe inne linie produktów. Jako, że większość urządzań zostały zaprojektowana na nowo, to też i współdzielą nowoczesne pryncypia, które do pewnego stopnia upodabniają je do siebie, a to dobrze wróży naszym portfelom. 

Przypominam, że jest to ciąg dalszy rozmowy, więc nieco wygląda jakby brakowało początku :)

> Część 1:  MYTEK: Empire – w imperium DAC'ów rewolucja i wszystko nowe[img:1]Stoisko Mytek w Strefie Słuchawek na Stadionie / niski, srebrny po prawej stał Manhattan II DAC,
(nie zrobiłem mu zbliżenia)

[img:2]Mini wystawka w Hotelu Sobieski

Michał Jurewicz (Mytek): Oprócz Empire Line, stworzyliśmy jeszcze trzy inne linie produktów. 
Cała trójka pod pewnymi względami wydaje się dość do siebie podobna – wszystkie współdzielą to samo oprogramowanie do odtwarzania (Roon – red.), możliwość sterowania iPadem, a do tego nasze oprogramowanie sterujące (Mytek OS – red.). Natomiast to, co je odróżnia, to ograniczony dostęp do części zaawansowanych funkcji w modelach tańszych, oraz wolniejsze procesory. W Brooklyn siedzi Intel i3, w Manhattan Intel i5, a w Empire dwa Intele i7. 

Największą zmianą w stosunku do poprzedniej generacji jest użycie wzmacniaczy liniowych w miejsce impulsowych. Spędziłem ogromnie dużo czasu na testach i sprawdzając co możemy osiągnąć – dlatego wybór padł na liniowe. 


Manhattan Line

[img:12]Manhattan II DAC – dotychczasowy flagowiec moduł odtwarzacza Roon posiadał jako opcję
 / istnieje również wersja w kolorze szampańskim

Półkę poniżej Empire mamy tzw. Manhattan Line – Manhattan Bridge, czyli DAC-streamer z przedwzmacniaczem za 8.000 Euro, do którego również oferujemy wzmacniacz stereofoniczny oparty na GanFET’ach za 7.000 Euro. 


Brooklyn Line

[img:6]Brooklyn Bridge II to nadal funkcjonalność zbliżona do flagowca, ale wszystkiego jest tu nieco mniej, włącznie ze znacznie mniejszym ekranem dotykowym
(kliknij)

[img:9]Wzmacniacz stereofoniczny Brooklyn Amp+ / dwie wersje kolorystyczne
(kliknij)

Kolejna półka niżej – tzw. Brooklyn Line, czyli Brooklyn Bridge II, który wydaje się nam, że będzie najpopularniejszy z całej gamy produktów. On również oferowany jest ze wzmacniaczem. 

Porównując starą wersję Bridge do nowej, oczywiście różni się zasilaczem, ale to nie był przypadek, że przy okazji zmieniliśmy całą architekturę. Dawne wersje oparte były na programowaniu mikrochipów i innych połączonych z nimi układów, ale tamta ścieżka dotarła do ściany i dalszy rozwój stawał się kosztowny i bardzo skomplikowany, a nam zależało na skoku we współczesność, na łatwej synchronizacji z siecią, na Bluetooth, na Wi-Fi. Porzuciliśmy więc stare rozwiązania sprzętowe i poszliśmy w kierunku systemu opartego na Linuxie i nagle kwestie sieciowe, czy graficzne stanęły przed nami otworem. 


Libery Line

[img:4]Wzmacniacz słuchawkowy Liberty THX HPA i Liberty DAC II
(kliknij)

Liberty to czwarta linia produktów, o najbardziej kompaktowych gabarytach.
Za 1.500 Euro każdy z nich oferuje jedną, ale bardzo dobrze działająca funkcję. 

Jest więc Liberty DAC II USB wspierający do 24-bit/384 kHz, oraz 256DSD i ma nawet MQA. 

Liberty THX Headphone Amp – na licencjonowanym programowaniu THX, którym chcemy wejść przebojem na rynek słuchawkowy. 

Liberty Phono Preamp – czyli czysty przedwzmacniacz gramofonowy. To zresztą jest niemal identyczna wersja z tą instalowaną w Empire i z możliwością wyboru wkładek MM i MC. 

Oczywiście wszystkie nasze urządzenia mają całkiem przyjemnie pracujące wzmacniacze słuchawkowe, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by używać ich właśnie ze słuchawkami.

Planujemy więcej modeli w tej serii, ale to co jest najważniejsze, to że można u nas dostać urządzenia uniwersalne lub wyspecjalizowane. 


Osobiste kontakty p. Jurewicza wykraczają poza studia nagraniowe, biurko i lutownicę. Między innymi jest znajomym samego prof. Edgara Choueiri z Princeton University, który lata wcześniej, zanim Dolby stworzył komercyjny format jaki znamy obecnie pod nazwą Dolby Atmos eksperymentował w swoim laboratorium z dźwiękiem przestrzennym. To również bliski znajomy Davida Chesky, który znany jest z eksperymentów z nagraniami binauralnymi do słuchania na słuchawkach. 
Grzechem by więc było, nie zapytać osobę tak silnie związaną z nowościami technologicznymi i środowiskiem producentów o...

Co pan sądzi o wchodzącej na rynek muzyce przestrzennej i jakie widzi możliwe kroki w związku z tym? 

Firmę założyłem w 1992, ale najpierw pracowałem w studio nagraniowym Hit Factory, a później w SkyLines Studio. Moje pierwsze przetworniki były więc skierowane na rynek studyjny. Od tamtej pory, cokolwiek się nie dzieje w branży nagraniowej, to my w tym uczestniczymy. 
Gdy Sony wprowadzało na rynek DSD, to zrobiłem dla nich na zamówienie pierwszy dwuśladowy DSD Master Recorder do rejestracji na dysku twardym. Gdy Bob Stewart wprowadzał w 2014 MQA byliśmy pierwszą firmą, która to zaimplementowała. 

Więc od 3-4 lat, gdy pojawiło się rozwinięcie dźwięku dookólnego z 5.1 do przestrzennego 3D, bardzo się temu przyglądamy i chcemy wziąć w tym udział. Nic nie stoi na przeszkodzie, by jednym z kolejnych pluginów do Empire był dekoder Dolby Music i możliwość słuchania na słuchawkach. 

Empire jest zasadniczo dwukanałowy, ale tak dokładnie, to są tam dwa przetworniki 8-kanałowe, czyli jedna ósemka jest zsumowana do mono i druga również, więc teoretycznie Empire mógłby być po niewielkich modyfikacjach 16-to kanałowy. Wystarczyłyby dodanie większej liczby gniazd – już o tym w firmie rozmawialiśmy :) 
Ale zanim to zrobimy, najpierw musi się wyklarować, czy ktoś tego potrzebuje? 


[img:3]Michał Jurewicz i jego imperialny Empire

Poza pokazanymi produktami adresowanymi na rynek konsumencki, p. Michał nieustannie również pracuję nad urządzeniami profesjonalnymi, a mówiąc wprost pozwala mu to być o krok przed konkurencją. On już dziś wie, co za rok lub dwa trafi w ręce inżynierów dźwięku i może to z góry uwzględnić :) 
 
Kupienie DAC'ka zaprojektowanego przez Jurewicza jest w domenie cyfrowej czymś bardzo podobnym do tego, o czym niedawno pisałem dla domeny analogowej – MoFi Electronics i ich studio Musical Fidelity, gdzie ci sami ludzie tworzą narzędzia do masteringu vinyli, tłoczą je i chwilę później sprzedają urządzenia do ich odtwarzania. Gramofony MoFi nie ważą po 100 kg, a grają wybitnie. 

I na koniec jeszcze jedno – dopóki Jurewicz siedział w Nowym Yorku to siedział, ale teraz gdy ma biuro w centrum Warszawy, to możemy już w pełnym majestacie prawa traktować go jako polskie dobro narodowe i ambasadora polskiej myśli technicznej na uchodźstwie" :)

DAC/wzmacniacz słuchawkowy DAC Końcówki mocy Hi-res (stacjonarne) Bluetooth aptX Wi-fi/LAN MQA We/Wy zbalansowane AirPlay Usługi sieciowe (Tidal, Spotify...)

Gdzie kupić?

Mytek Audio Mytek Audio www.mytekdigital.com

Dystrybucja w Polsce:

Mytek Audio

tel.: +48 22 869 29 06
adres:
Słomińskiego 15/509 00-195 Warszawa
Mytek Audio

Sklepy muzyczne > Mytek Audio rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz