


SENNHEISER: pokazał zbyt wiele i zbyt ciekawych konstrukcji, by jedno urządzenie w tytule wyróżnić
Sennheiser’owi należy się wielki szacunek, zarówno za przeszłe dokonania, jak i za nieustanne poszukiwanie nowych, ale takich kompletnie nowych nisz, które wymagają zaopiekowania.
Ta relacja będzie się nieco różnić od typowych, gdyż rozrzut tematyczny będzie spory :)
Mało jest w handlu podobnych rozwiązań więc zacznijmy od tych mniej oczywistych
Sennheiser TV Clear Set
TV Clear Set to wyspecjalizowany zestaw bezprzewodowych TWS'ów, które zastąpiły dotychczasowy zestaw nagłowny do telewizora. Ktoś mógłby spytać: "A na co mi to, skoro moje słuchawki łączą się bez łachy z telewizorem?"
Powody mogą być dwa: nie każdy posiada telewizor z Bluetooth'em lub lubi ciągać kabel po podłodze, ale znacznie ważniejszy jest drugi:
- Aż 5 trybów poprawiających czytelność dialogów (zwykłe słuchawki tego nie potrafią)
- Pasywne tłumienie hałasu przy zachowaniu świadomości co się dzieje wokół
- Komfortowe nawet podczas długotrwałego użytkowania
- Łączą się z kilkoma źródłami, można więc odebrać połączenie telefoniczne podczas filmu
- Do 15 godzin pracy
- Regulacja głośności
- Przekaźnik akceptuje sygnał po optyku / analogowy 3.5 mm
Sennheiser SoundProtex / SoundProtex Plus
SoundProtex powinien znaleźć swoje miejsce w kieszeni każdego, kto dba o słuch, a chodzi na koncerty lub pracuje w hałaśliwym środowisku. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe zatyczki dla drwala, ale te zostały wyposażone w opatentowane wymienne filtry (membrany) zdolne do tłumienia głośnych dźwięków, przy jednoczesnym przepuszczaniu tonów średnich, a więc nadal umożliwiają słyszenie innych ludzi. Cała ekipa Sennheiser'a nosiła takie na stoisku.
SoundProtex Plus to rozszerzona wersja o dodatkowe dwa filtry.
- Low – redukuje o 6 dB / biuro / restauracja / muzyka akustyczna
- Mid – redukuje o 15 dB / festiwale / koncerty / podróż / imprezy
- High – redukuje o 19 dB / głośna muzyka / elektronarzędzia
- Full-block – spanie / pływanie / wiatr
Szczególnie ostatnia pozycja bywa przydatna, gdy z powodów medycznych musimy unikać wody w uszach, a zapłacony urlop się zbliża.
Sennheiser Conversation Clear Plus
Conversation Clear Plus można by określić jako aktywny odpowiednik SoundProtex skierowany na rynek biznesowy. Wyobraźmy sobie, że jesteśmy w restauracji, rozmawiamy o interesach, a tu słychać jak talerze lecą w kuchni, albo dzieciak przy stoliku obok się drze, a jego wyczilowana matka testuje wytrzymałość otoczenia...
Conversation Clear Plus posiadają wbudowane aktywne tłumienie hałasu, które jest w stanie wyłowić ze zgiełku głos naszego rozmówcy, dzięki czemu możemy być bardziej zrelaksowani słysząc cały przekaz i mogąc się skupić na tym, co istotne w rozmowie.
Słuchawki te można również używać na co dzień jak zwykłe słuchawek w połączeniu ze smartfonem / laptopem / tabletem lub smart TV.
Przetestowałem na miejscu i jestem zachwycony możliwościami tego urządzenia – można rozmawiać nawet półgłosem niezależnie od tego, co się dzieje wokół / głos rozmówcy, w kierunku którego jesteśmy zwróceni znajduje się jakby przed tłem otoczenia / owszem słychać, że dźwięk przeszedł głęboką obróbkę cyfrową, ale to niewielka cena za komfort nienasłuchiwania co się do nas mówi, albo proszenia o powtórzenie ostatniego zdania / chyba je sobie sprawię...
(kliknij)
Nowość – IE 200 w wersji pilotażowej dopasowanej do indywidualnej budowy ciała, co podnosi komfort użytkowania i brzmienie
(kliknij)
Wkładki dokanałowe robione na zamówienie / współpracują z IE 200 / IE 300 / IE 600 / IE 900
(kliknij)
Sennheiser nawiązał współpracę z firmą GEERS, która zajmuje się wspomaganiem słuchu, celem wytwarzania dla swoich klientów wkładek na zamówienie (ang. Custom Comfort Tips) podobnych do tych z aparatów słuchowych, ale pasujących do słuchawek.
Można będzie się wybrać do audiologa, zeskanować kanały słuchowe, by otrzymać wkładki dokanałowe dopasowane idealnie do naszej budowy ucha — podobno poza ogromną poprawą wygody wszystko brzmi w nich lepiej, a zwłaszcza bas i poprawia się tłumienie pasywnie, więc można słuchać ciszej.
Na razie jest to program pilotażowy dostępny jedynie w Niemczech celem zbierania reakcji z rynku. Natomiast jest rzeczą całkiem niewykluczoną, że pomysł się przyjmie i rozpączkuje na inne kraje... chyba że szybciej ktoś „wpadnie na niego" równolegle w Polsce, bo przecież nie jest to wiedza tajemna, a odlewy kanałów dla potrzeb aparatów słuchowych są wykonywane codziennie w wielu gabinetach — to co jest tu nowum to połączenie dwóch różnych branż we wspólnym działaniu.
Z drugiej strony chyba nie potrzeba być obywatelem Niemiec, by móc zakupić tę usługę na stronie internetowej (o ile jest jeszcze dostępna) i z otrzymanym kuponem podejść do jednej z placówek GEERS'a, który działa również w Polsce celem wykonania skanu. Gotowe wkładki powinniśmy otrzymać pocztą, ale zastrzegam, że to tylko moje przypuszczenie, a nie potwierdzony fakt.
IE 600 wyjątkowe pod każdym względem, ale chyba największe wrażenie (poza ogromnym dźwiękiem) robią ich dwukomorowe obudowy wydrukowane z amorficznego cyrkonu na drukarce 3D – gdy się dobrze przyjrzeć, na drugim ujęciu to widać warstwy
(kliknij)
Ponadto u Sennheiser’a nowe produkty z flagowej serii MOMENTUM — słuchawki dokanałowe codziennego użytku True Wireles 3 w trzech kolorach czarny / grafitowy / biały
(kliknij)
MOMENTUM True Wireless 3 – to najnowsza odsłona tych fenomenalnie brzmiących dokanałówek dostarczających dźwięk wysokiej rozdzielczości dzięki kodekowi aptX Adaptive, do tego adaptacyjna redukcja hałasu dostosowująca poziom aktywności do tego, co wokół nas się dzieje.
- 3 mikrofony w każdej słuchawce są w stanie całkowicie odfiltrować dźwięki otoczenia od naszego głosu – nasz rozmówca nie usłyszy gdzie jesteśmy
- Dodatkowe pierścienie sylikonowe i adaptery poprawiające mocowanie w uszach
- Odporność IPX4
- Do 7 godzin pracy na akumulatorze + dodatkowe 21 godzin w etui = razem 28 godzin pod ręką
- Ładowane bezprzewodowo QI
Na stoisku były również MOMENTUM 4, ale jakimś cudem nie zrobiłem im zdjęcia.
Pokazywany na Audio Video Show w wersji przedprodukcyjnej AMBEO Soundbar Plus tu też niestety nie grał, ale to, co warto o nim wiedzieć, to że skanuje środowisko akustyczne pokoju i jest w stanie dostarczyć dźwięk 7.1 / ciekawe ile ma do tego mikrofonów – w części centralnej widać 4
(kliknij)
Nagłowne otwarte HD 660S2 z optymalizowanymi ultralekkimi 300-omowymi cewkami / nową konstrukcją membrany o niższych rezonansach / poprawiono przepływ powietrza poprawiając liniowość / siatka ze stali nierdzewnej / intensywniejszy bas (co bywa bolączką słuchawek otwartych) / wymienne okablowanie / akcenty w kolorze brązu / niesamowicie wygodne