16 czerwca 2023 11:17
Waldemar Nowak INFOAUDIO.PL Info EIC EIC tel: + 48 22 594 83 83 www.eic.com.pl

MUSICAL FIDELITY: A1 - powrót legendy z zaświatów + kilkanaście kilogramów nowości

Musical Fidelity również wpisał się w rocznicowo-reinkarnacyjny trend — nie wiem, czy te firmy się zmówiły, czy po prostu wisiało to w powietrzu, ale nie pamiętam by w jakimś sezonie pojawiło się tyle nowych wcieleń ikonicznych urządzeń z dawnych lat co w tym roku.

Tym razem mam na myśli powrót jednie z największych legend wśród wzmacniaczy — A1 — którego wejście na rynek w 1984 dało podówczas raczkującemu brytyjskiemu Musical Fidelity prawdziwego kopa. Gdyby nie A1 to nie wiem, czy dziś w ogóle byłby powód do rozmawiania o tej marce. 


[img:14]U Musical'a było niebiańsko, po części z powodu dekoracji, a po części z powodu wybitnie zrelaksowanego dźwięku – gdy wchodząc do pokoju widzisz ludzi rozsiądniętych jak tu, to ich mowa ciała pokazuje, że przekaz jest wolny od napięcia, a gdy siedzą wyprostowani na skraju krzeseł jakby mieli hemoroidy (pan z kitką w ciemnozielonym) to albo to nie jego bajka, albo dopiero wszedł i potrzebuje chwili by mięśnie puściły po zgiełku w sąsiedztwie

[img:1]Wzmacniacz zintegrowany Musical Fidelity A12x 28 W w czystej klasie A / 5 wejść RCA / wyjścia RCA fix i pre-out
/ preamp gramofonowy MM/MC / 12 kg
(kliknij)

Wchodzących witał staro/nowy wzmacniacz A1 — legenda wśród wzmacniaczy, który sprzedał się w ponad 100.000 szt. i po 39 latach w nowej reinkarnacji ponownie powraca na rynek. Co ciekawe podobno wewnątrz cały układ elektroniczny pozostał bez zmian, natomiast użyto lepszej jakości współczesnych komponentów. Oryginalny A1 był cudowny i kochany, ale lubił się w nim psuć potencjometr i selektor wejść, które nie były wystarczająco odporne na ciepło (klasa A się grzeje i nie ma na to rady), natomiast nowe części powinny być wolne od tej wady. 
Jeśli więc dawno, dawno temu marzyłeś o takim, ale za dzieciaka był poza twoim zasięgiem finansowym, oto dostałeś drugą szansę. 

Legenda firmowa głosi, że A1 był tym dziełem Antony Michaelson'a, na którym pierwsze porządne pieniądze zarobił jego austriacki dealer Heinz Lichtenegger – gdy w 2017 Michaelson odchodził na emeryturę to właśnie Heintz z pobudek sentymentalnych zakupił prawa do marki i godnie ją rozwija.


[img:2]LS3/5A monitory na licencji BBC / 80–20.000 Hz / 30 W / zalecany wzmacniacz 20–150 W / 15 Ohm / 305 x 190 x 165 mm / kolor palisander
(kliknij)

Idealnym towarzystwem dla A1 mogą być zamknięte monitory bliskiego pola LS3/5A. Pierwotnie zostały zaprojektowane przez BBC dla potrzeb wozów transmisyjnych i do pracy w terenie – kilka firm produkowało i produkuje je nadal z sukcesem na podstawie umów licencyjnych. 
Połączenie LS3/5A z A1 okazało się tak udane, że Musical również postarał się zdobyć prawa do ich budowy. Widoczna na zdjęciach wersja powstaje na podstawie licencji i według
pierwotnej 15 omowej specyfikacji z 1976 roku (później powstały jeszcze wersje 8 i 11 omowa). 

U Musical'a bardzo pilnują by stosunek ceny do jakości pozostawał wybitny, więc 2.500 Euro za parę legendarnych kolumny to cena przyzwoita. 

Musical oferuje również model LS3/9 z bass-reflexem według projektu z 1983 roku.
I to by było na tyle dla miłośników archeologii. 

Nu-Vista Line

[img:5](kliknij)

[img:3]Nu-Vista Pre – przedwzmacniacz z zewnętrznym zasilaczem / urządzenia stały w oknie stąd te odbicia światłą
(kliknij)

[img:4]Nu-Vista PAS – stereofoniczna końcówka mocy z zewnętrznym zasilaczem / istnieje też wersja mono Nu-Vista PAM
(kliknij)

[img:7]Zestaw marzeń...

[img:8]Nu-Vista 800.2 następca słynnego 800 – wzmacniacza zintegrowanego, który oczywiście wykorzystujący lampy Nuvistorowe w przedwzmacniaczu / 330 W przy 8 omach / wejścia zbalansowane i niezbalansowane / żadnych cyfrowych ani gramofonowych dodatków / jak mnie poinformowano to prawdopodobnie najlepszy zintegrowany wzmacniacz świata (są również wersje dzielone)
 (kliknij)

[img:9]Czyż jego hi-endowe zaplecze nie wygląda obłędnie?
(kliknij)

[img:10]Nowy Nu-Vista DAC obsługujące wszystkie cyferki, jakie w cyfrowym audio istnieją / 32-bitowe podwójne mono / Roon / MQA / DSD / również wykorzystuje lampy Nuvistorowe na wyjściu
 (kliknij)

[img:11]Nu-Vista Vinyl 2 absolutna nowość z 4 wejściami pozwalającymi na podłączenie na stałe kilku ramion z różnymi wkładkami / dla absolutnych purystów pragnących zachować totalną czystość sygnału istnieje możliwość całkowitego wyłączenia wyświetlacza
 (kliknij)

Wiele informacji na temat kluczowych technologii Musical'a można znaleźć w poniższym tekście:

MUSICAL FIDELITY = Music + High Fidelity

 

M3 Line

[img:6]M3xVinyl i M3xDAC
(kliknij)

Od jakiegoś pół roku dostępny nowy preamp gramofonowy M3xVinyl — jedno wejście i bez lamp, które są zarezerwowane wyłącznie dla linii Nu-Vista. To rzadka okazja do kupienia pełnowymiarowego przedwzmacniacza gramofonowego, gdyż te zwykle są albo niewielkimi pudełkami, albo w najlepszym razie połówkami normalnych obudów. M3 jest produktem o oczko wyżej od linii MX. 

Gorącą nowością był M3xDAC — nieco mniejszy od znanego na całym świecie i nagradzanego M6xDAC (EISA) — nie posiada wzmacniacza słuchawkowego ani regulacji poziomu sygnału wyjściowego, ale sam DAC w środku literalnie jest taki sam. 

Dodam od siebie (ponieważ recenzowałem M6xDAC), że skoro DAC w obu jest identyczny i jeżeli jako wzmacniacza słuchawkowego używamy czegoś innego lub w ogóle nie używamy w domu słuchawek, to M3xDAC jest cenowym strzałem w dziesiątkę, gdyż część konwertująca sygnał cyfrowo-analogowy jest jedną z najlepszych, jakie można obecnie kupić. 

Recenzja poniżej:

> MUSICAL FIDELITY: M6xDAC - 32-bitowy dual mono DAC z przedwzmacniaczem i wzmacniaczem słuchawkowym 


[img:12]Gramofon M8xtt – znany z warszawskiej wystawy ma być dostępny w konfiguracjach z różnymi ramionami (również z firmowym), piszę o tym w czasie przyszłym, ponieważ urządzenie nadal pozostaje w fazie tuż przedprodukcyjnej / tu z ramieniem Graham Engineering

 (kliknij)
 

[img:13]Miejsca na pokrywę nie ma, więc ciekawe jak, kto i z jaką pieśnią na ustach będzie go odkurzał?
 (kliknij)

Gramofony DAC/wzmacniacz słuchawkowy DAC Wzmacnianie Przedwzmacniacze Przedwzmacniacze gramofonowe Wzmacniacze zintegrowane Końcówki mocy Hi-res (stacjonarne) Lampowy MQA We/Wy zbalansowane

Gdzie kupić?

MUSICAL FIDELITY MUSICAL FIDELITY www.musicalfidelity.com

Dystrybucja w Polsce:

EIC

tel.: + 48 22 594 83 83
tel.: +48 22 594 83 84
adres:
Łuki Wielkie 3/5 02-434 Warszawa

Sklepy muzyczne > MUSICAL FIDELITY rozwiń listę sklepów

reklama
Może Cię zaciekawić:
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz